Sayfa 9 / 15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
Toplam 224 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Diş hastahanesindeki randevu işlerine bakan kişiyle konuşun ben Antalya Diş Hastanesinde şöyle yaptım;

-Diş hastanesinde uzun gün verdiler ne yapabiliriz ilçeden geliyorum ve kamuda çalışıyorum randevu süresi de 6 ayı geçikdi...
    Randevu kısmındaki kadın: bana sabah gelin bekleyin randevusuna gelmeyen kişi olursa tedaviyi yaparız dendi.
    - izinli bi günümde hastanede sabahtan gidip merhaba ben geldim eğer randevusuna gelmeyen biri olursa beni alır mısınız dedim baktı bana randevu kağıdınız yanınızdaysa olabilir tabi dedi bekledim öğlene kadar gelmeyen birisi oldu aldılar beni 22lik diş çekimi yapıldı. hadi geçmiş olsun dediler gittim

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Havva hanım (bacıbey)
    aslında kendi dişlerinizi hiçbirşey tutmaz ama eğer sizi çok rahatsız ediyorsa tabii ki yaptırabilirsiniz lamina kaplama(yani diş yüzüne kaplama) veya normal kaplama her ikisini de yaptırabilirsiniz.lamina kaplama yeni bir uygulama ama güzel oluyor ehli bir hekim yaparsa güzel bir protez şimdiden geçmiş olsun

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cdisci;
    Teşekkür ederim, işinin ehlini bulmak mesele, karar verebilmek çook zor ama denicem ben yinede şansımı..

SphiNX;
    Aynı şeyi bana da diyorlar, ara ara gel boşluk olursa alırız.. Birde tanıdık varmış, istediği zaman gelsin dermiş benim için ama gitmiyorum ben..

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2011 mayıs sonu -haziran başı özel bir muayene de diş tedavimi yaptırdım.Doktorum sevksiz ücreti alamıyacağımı söyleyip devlet hastanesinde olan arkadaşına sevkimi ayarlattı sonra da ben sgk'ya evraklarımı teslim ettim 2 hafta içinde paramı aldım.

yani bana söylenen sevksiz olmadığı.

Üye
    yagiz Avatarı

Son Giriş
    22.03-2013
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinize slm ediyorum daha yeni üye olduğum için nerden yazacağımı bilemedim burda konu dişle ilgili olduğu için diş konusunda ödemelerle ilgili bilgisi olan arkadaşların bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum şimdiden teşekkür ediyorum

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

yagiz;

Aramıza hoş geldin...

bi üstte Ayyüzlü yazmış bak evrakları SGK ya götürünce onlar ödeme için gereken bilgileri senden isterler. banka hesap numarası yada tc no ile postaneye yatırırlar.

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlık sigortasından faydalanamıyorum, dişlerimde çok fazla sorun var artık dayanamıyorum, tedavi için ücret ödememiz gerekiyor mu, son durum nedir, hastaneden hastaneye değişiyor galiba?

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şu günlerde çok sıkıntı çekiyorum, lütfen biliyorsanız bir cevap yazın.
    sağlık sigortasından faydalanamıyorum, devlet üniversitesinin diş hekimliği fakültesinde nasıl ücretsiz tedavi olabilirim?
    fakültede 3 4 ay sonraya gün verme durumları olursa özel dişçiye gitmek için sevk mi almam gerekiyor?

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

slm kara
    şuanki uygulama
    BAKIMA MUHTAÇ DURUMUNUZ VARSA EVDE SAĞLIK HİZMETİ İLE DİŞ SAĞLIĞINIZI VEYA DİŞ ÇEKİMİNİ YAPTIRABİLİRSİNİZ

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakıma muhtaç değilim fakat sigorta kaydım ya da sağlık güvencem yok yaşımdan ve işsizliğimden dolayı gss gelir testi sonucu da belli değil daha. evde bakım değil ben diş hekimliği fakültesine gitmek istiyorum, orada iki ay sonrasına falan atarlarsa o zaman özel dişçiyi denemek zorunda kalacam fakat bunun şu andaki prosedürü nasıl oluyor? geçen sene şubatta fakülteye gittim, engellilere özel bi durum yok demişlerdi, ücret ödemelisiniz dediler. sanırım onlar da bilmiyor tam olarak.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakan Akdağ bu ayrımcılığa ne diyecek? - Milli Gazete

Dişle ilgili bir yazı okudum. Paylaşayım dedim.
    Bende gitmeyi düşünüyordum bu yazıdan sonra kalsın dedim. Param olunca özel hekime giderim...

Üye
    srhtslymn Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, cevapları okudum ama bu konu hakkında net cevaplar verilmemiş... Özel bir ortodontiste tedavi olunduğunda ücret ödenecek mi ödenmeyecek mi?

Üye
    art_SRY Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konu hakkında benim bir başvurum olmuştu aşağıdaki cevap geldi anladığım kadarı ile sevk edilmemiz gerekiyormuş ondan sonra özel doktoro gidebiliyormuşuz tabi doktorda anlaşmalı olacak. bilginize

T.C
    ADANA VALILIGI
    IL SAGLIK MÜDÜRLÜGÜ
    Sayi.
    ..B.1 OA.SIMA.O 1.00.52- /2 "2- ..,"l.
    Konu: Bilgi Edinme Basvurusu veBIMER Basvurusu
    o 6.
    04. 1 2 O LLO8 8
    HASTA HAKLARI IL KOORDINATÖRLÜGÜ(Bilgi Edinme Birimi'ne)Ilgi: 29.03.2012 tarih ve ...... sayili yaziniz.Ilgi tarihli yazilariniz ekindeki .................adli sahsin basvuru formlari tarafimizdandegerlendirilmis olup; 29.03.2010 tarih ve 2010/41 sayili SGK Kurumunun Danistay Konulugenelgesinde'
    'A- Sevk Islemleri;
    2)
    %40 ve üzerinde özürlü kisilerin özel saglik kurum ve kuruluslari ile Kurumla söz"lesmesi olmayan resmi saglik kurum ve kuruluslarindaki dis ünitelerinde yapilan dis tedavilerininödenebilmesi için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle müracaat ettikleri Kurumlasözlesmeli agiz ve dis sagligi hizmeti verilen saglik kurum veya kurulusunda tedavilerininsaglanamamasi nedeniyle sevk edilmis olmalari sarttir. Basta zihinsel özürlü olmak üzereiletisim kurulamayan veya algilama güçlügü yasanan özürlü kisilerin dis tedavileri lokalanestezi altinda gerçeklestirilemiyorsa ve genel anestezi altinda müdahale gerekliligi söz konusuise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzman hekiminin sorumlulugunda genelanestezi altinda cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tibbi malzeme ve ilaçlarin bulundugugenel anestezi ile müdahale birimi olan saglik kurumlarinda yapildiginin belgelendirilmesigerekmektedir."Özürlülük Ölçütü, Szniflandzrzlmasi ve Özürlülere Verilecek Saglik Kurulu RaporlariHakkinda Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak düzenlenmis raporun bir örnegi düzenlenecekfaturayaeklenecektir. "seklinde tanimlanmis olup ilgili mevzuat dahilinde hareket edildigihususunu;
    Bilgilerinize rica ederim.
    Dr. Dudu UÇAR BEDEIl Saglik Müdür Yardimcisi

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

acaba genel sağlık sigortasından pirim ödemeyen engelli olan birey özel diş polikiliniklerinden faydalanmaya başladımı arkadaşlar bilgisi olan varmı bu konuda ssk lı olan engelliler özel diş hastahanelerinden yararlanmaya başladığını biliyorum genel sağlık sigortası olan engellide özele sevk alarak gidebiliormu?

Üye
    şeymah Avatarı

Gerçek Adı
    Şeyma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba,

ben de yazılanların hepsini okuyup bir şey anlayamayanlardanım. Salak olmadığıma göre, burda bir belirsizlik var. Diş bu bir kere kaybettin mi yedeği yok maalesef. insan güvenilir ellere teslim etmek istiyoru kendini, çoğu zaman ödediği paradan da vazgeçiyor. anlaşmalı özel bir yerde diş yaptırıp da sgk'dan parasını alan var mı onu merak ediyorum.

bir de böyle bir birim açılmış, engellilere özel onu haber vermek istedim. Malum bazen böyle hizmetleri en son biz duyuyoruz. Henüz gitmedim. Ama nezih bir yere benziyor. Bir de çoğunlukla engellilere hizmet vermek üzere açılmış. İstanbul'da olanlar için şimdilik bu. umarım sayıları artar...

T.C. Fatih Belediyesi

Sayfa 9 / 15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon