Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 228 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben okmeydanındaki ağız ve diş hastalıkları hastanesin gittim. görevli doktordan sevk etmesini istedim. benim tedavime eğer hastane 90 gün içinde başlayamıyorsa sevk etmiyorlarmış!!! zaten bende bekliyordum.. çünkü böyle brökrasi engeli olmadan işlemez bizim yönetimimiz!!! hani hep bizim gibi fizyolojik yada psikolojik kalıtsal hastalıkları olanlara engelli derler ya diğer sağlam insanlar! Aslında hep önümüze ENGEL koyan onlar.

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevkler yok neyden bahsediyorsunuz...

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende onu diyorum işte! göstermelik bir kanun bu. kimseyi hastaneler özele sevk etmiyorlar.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    25

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının 07 Temmuz 2009 Tarih ve 110 Sayılı Genelgesi ile % 40 (Kırk) ve üzerinde Özürlü Sağlık Kurulu Raporu olan Malul Gazilerin diş tedavileri durumlarını belgelendirmek kaydıyla tüm sağlık Kurum ve Kuruluşları ile Özel Diş Hekim kliniklerinde sevksiz yapılacak olup, tüm masraflar ise devlet tarafından karşılanacaktır.

burda yazan sevksiz direk özel kliniklere gidebiliyoruz anlamını çıkardım yanlışım mı var

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

2011'in beşinci ayından sonra bir değişiklik olmadıysa şayet araştırmıştım bu meseleyi.. Üniversite hastanesine gidilecekse diş için, devlet hastanesinden sevk alınıyordu.. Özele gidilecekse de yine devlet hastanesinden sevk alınıyor.. Amaa her ilde değişiyorsa bu işler bilmiyorum.. Bana verilen bilgi böyleydi..

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

işte o sevkide devlet hastaneleri nedense kimseye vermiyor...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

E nasıl olacakmış? Sevk vermiyorlar, direk gidemiyorsunuz, sormadınız mı nasıl olacak bu iş, diş tedavim diye..?

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben bu engelden sonra mevzunun pek üstüne düşmetim. açıkcası bürokrasinin engelleriyle baş etmek zor olduğu için fazla üstelemedim

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kouyun olduğumuz için vermiyorlar. 26 şubatta yayınlanan tebliği de sevkler yasaklandı. kim biliyor hiç kimse?

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben biliyorum! hiç kimse bana sağlıkta devrim yaptık ülke artık sağlık konusunda ilerliyor falan demesin... dünyanın en lüks hastanelerini yapsanızda doktorlara normal standartlarda çalışma saati ve sosyal imkanları sağlamazsanız hastalara kim bakacak??? bu aynı fabrika var ham madde var ama üretecek insan yok demek gibi.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    25

sevk konusunda geçen iş yerinden arkadaş bi doktorun numarasını verdi özel kliniği olduğunu ve eskiden diş hastanesinde baş hekim olduğu için bana git muayene ol şu doktora sevki iste tanırlar dedi zaten sevki yaparlar... 2 ay önce özel kliniğe sevkini yaptırmıştı....

Şunu da demek istiyorum Antalya diş hastanesi inanılmaz uzun zamanlı gün veriyor... 20 lik diş çekimi için cerrahi müdahale olacağı için 4 ay sonrası ve 6 ayı aşkın sürelerde gün verdiği oluyordu...

belki şikayet filan olduysa Antalya'da sevk konusunda itirazlar olmuyordur. nisan başında bi diş muayenesine gidicem sonucu yazarım buraya

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İki aydan iki aya gün veriliyor Samsun diş fakültesinde bana da.. Ama duydum ki adamın varsa araya sıkıştırıveriyorlarmış hemencecik.. Var adamım.. Ama gitmem inadımdan, beklerim, iki ay, üç ay gene de gitmem inat değil mi.. Allah ellerine muhtaç mecbur etmesin.. Şimdilik minnetim yok.. Ayrıcalık falanda istemem! Uğraşamam öbür tarafta sırada arkamda kalanlarla..Kul hakkına girer diye de düşünüyorum da biraz..

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Esselamu Aleyküm Bacıbey gerçekten düşünceleriniz için Allah cc razı olsun, Allah cc herkese Allah cc rızasını düşünen kul Hakkını gözeten kullarından olmayı nasip etsin, ama şuda bir gerçek engelli insanların neden bir ayrılacılığı yok onu anlamış değilim, en azından öncelik verilse engelli insanlara daha iyi olurdu benim gördüğüm normal hastanelerde engelli 65 yaş üstü ve 7 yaş altı çocuklara öncelik veriliyor ama buda çözüm değil... çünkü ben engelliyim önceliğim var demek karşındaki insanın tepkisine yol açabilir herzaman şunu söylüyorum engellilere ayrı bir fiş vermeleri lazım nasılki bankada kredi kartını yada müşteri numaranı girince normal gişelerden nasıl farklı sıra numarası veriyorsa hastanelerde bu şekilde olsa hem kimse kimseye ben girdim benim sıramdı senin sırandı laf söz olmazdı, şu an postane uyguluyor gördüm engelli butonu var fişi ordan alıyorsun ve sıra beklemiyorsun hemen hemen hastanelerde bunu aşamadılar sen Allah cc için güzel düşünüyorsun güzel bakıyorsun olaylara Allah cc razı olsun Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin, inşAllah Rabbim her şeyin hayırlısını versin inşAllah......ve hepinize geçmiş olsun bir an önce diş sorunlarınızın sorun olmaktan çıkması dilek ve temennisi ile inşAllah selam ve dua ile....

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

selcuk6;
    hayır arkadaşım implant (vidalı) diş yaptıramazsın onu ancak özel olarak ücretini ödeyerek yaptırabilirsin.ama implant (vidalı)harici yaptırabilirsin

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cdisci;

Bir soruda ben sormak istiyorum.. Ben dişlerimin yüzeyinde açılan boşlukluklara dolgu yaptırıyorum.. Dolgu işlerim bitince kaplama da yaptırabilir miyim? Dolgulardan kaynaklı renk değişikliği var estetik olarak rahatsız ediyor beni.. Çok belirgin değil renk farkı ama ben biliyorum ya batıyor gözüme..

Yapıştırma kaplama varmış. Kullanışlı olur mu, bir hekim olarak tavsiye eder misiniz?..

Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon