TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 16 / 16 İlkİlk ... 61213141516
Toplam 232 mesajın 226-232 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    13.12-2019
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    125
    Verilen Beğeniler
    522

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şimdi sonuç nedir, gerçekten hem dış için hem de diğer sağlık problemleri için herhangi bir özel hastane ya da muayenehanede ücretsiz tedavi görebiliyor muyuz? Biri lütfen yazsın. Saygılar

Forum Moderatörü
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    3.312
    Verilen Beğeniler
    3.421

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    25.03.2010 tarih ve 27532 (mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği Kurum ile sözleşmeli resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında yapılacak implant diş tedavileri başlığı altında yer alan

4.5.1. Diş Tedavileri maddesinin ikinci fıkrasında,
    Kemik içi implantların bedelleri ödenmez. Ancak maksillofasiyal travma, kist ve tümörlere bağlı olarak gelişen, maksiler ve mandibuler kemikte aşırı doku kaybının olduğu vakalarda, alt ve üst çenede tek taraflı serbest sonlu dişsizlik vakalarında, konjenital diş eksikliği vakalarında, dudak damak yarığı vb. gibi doğumsal anomalilere bağlı, diş ve ilgili kemik doku defektlerinin olduğu vakalarda hastaların bilinen rutin protetik diş tedavi yöntemleri ile tedavi edilemeyeceğinin, implant uygulamasının zorunlu olduğunun, üniversite diş hekimliği fakültelerinden cerrahi, protez ve periodontoloji anabilim dallarından en az birer öğretim üyesinin katılımlarıyla oluşacak sağlık kurulu ile karara bağlanması, kararı destekleyen radyografik tetkiklerin sağlık kurulu raporu ekinde yer alması ve kaç adet implant uygulanacağının belirtilmesi şartıyla her bir çene için en fazla 4 adet SUT eki EK-7 Listesinde yer alan kemik içi implant uygulaması işlem bedeli ile her implant için 90 (doksan) TL faturalandırılabilir kanunları sayılı olarak geçmektedir .

İmplant için yukarıda yazılan şartlar mevcutsa ücret alınmıyor .
    Onun haricinde yapılan implantlar ücretlidir . Protez , kaplama yada hareketli protezler engelillere ücretsiz olmakta ..

SGK ile anlaşması olmayan kurumlarda veya özel muayenehanelerde tedavi için 3 hekim kararı imzalı sevk işlemi gerekir .

Anlaşmalı kurumlar da sevk aranmamaktadır . Engelliye protez ücretsiz diyerek implant tavsiyesin de bulunabilirler ( sizden ek ücret almak için )

Forum Moderatörü
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    3.312
    Verilen Beğeniler
    3.421

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Bugün hem kendim hem arkadaşların sorusu için SGK ya gittim . SGK medikal bölüm memuru engelliler de diş protezi çok karışık dedi . Fatura bölümüne yönlendirdi . Mesafe uzak olduğu için telefonla aradım .

Benim kopyaladığım resmi gazete yazısını okudu ve şeflerine danıştı . Cevap olarak implant harici protezler için kamu hastaneleri katılım payı almaması gerekir . Özel diş hastaneleri katılım payı adıyla ücret isteyebilirler denildi .

Kısaca onların da kafaları karışık ve net cevap veremiyorlar . Kamu hastanesi protez ücret alan vezne bölümüne tekrar danışın denildi .

Forum Moderatörü
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    3.312
    Verilen Beğeniler
    3.421

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Konuyu ve soruları açığa kavuşturmak için Devlet Diş Hastanesine gittim .Hastane vezne şefi ile görüştüm . Resmi gazete de % 40 üzerinde raporu bulunan engellilerin ücretsiz diş protez bedelini tartıştık .

Önceden ücretsiz protez hakların olduğunu ve artık bu uygulamadan vazgeçildiğini belirtti . Çok sayı da engellinin başvurduğunu ve her gelen kişiye artık ücretli olduğunu söylüyorlarmış .

Yeni uygulama da diş adet sayısınca bedel alındığını söyledi .
    Emekli kişiler de tek diş fiyatı 9 TL ( 10 diş protezi 90 TL )olarak tahsil ediliyor .

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    10:32
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

Dişlerime tel taktırmak istiyorum. özel sektöre gitsem sonra devlet te göstersem devlet bir kısmını karşılar mı?

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

@adil12

Ben ortodontiye gittim . dolar üzerinden telleri takıyorlar . Devlet ödediğin paranın çok komik bir rakamını ziraat bankasına yatırıyor. değmez bile uğraştığına varsa paran gidip özelde yaptır yoksa Allah yardımcın olsun.

İstanbul da parasız diye devletin diş hastanesine gidip dolgu yaptırmak istedim dr. direk dolgu yapmıyorum deyip dişimi çekmeye çalıştı kavga dövüş ayrıldım. Doktoru seni şikayet edeceğim dedim çok ta tın dedi . Yani hepsi hükümetten nefret ediyor vatandaş çilesini çekiyor. filler tepişiyor çimler eziliyor .

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    22.07-2019
    Saat
    14:54
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kanun iptal olmuş bugun diş saglıgı merkezine gittim hiç kimseyi sevk yapmıyoruz dediler

memleket bitmiş arkadaşlar kanun çıkmış takan yok sgk nın sitesinde genelge duruyor sevk yapılabilir diyor hastane ben sevk falan yapmam diyor sen yap dişlerimi o zaman diyorum randavu 1 ay sonra veriliyor randavuya gidiyon diş çekimi için ayrı randavu yani eşek olecek ters dönecek bizim diş yapılacak kısacası bize sıra geleçekde diş yapılaçak

Sayfa 16 / 16 İlkİlk ... 61213141516