Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 39101112131415 SonSon
Toplam 224 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferhat1965 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    birkan01 telefon acip daha detayli bilgi alirsin diye dusunuyorum, gecmis olsun..Telefon+90 (0212) 507 33 33
    444 3368

Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar bu uygulama hala geçerlimi güncel bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi

Üye
    xsessizkalma Avatarı

Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    eskısehır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar engellilerin istedigi zaman özel disciye gitme kanuni hakkı varmıs bende özel dişciye gitmek istiyorum özel disciye giden engelli bir bireyin yapması gerekenler nelerdir? özel bir dişciye giden engelli birey yaptırdıgı diş ücretini nereden ve nasıl alabilir?

Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar..evet bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan iyi haberler bekliyoruz..varmı böyle bir uygulama arkadaşlar. varsada detaylı bilgi alabilirsek çok sevinirim

Üye
    hataylısabri Avatarı

Gerçek Adı
    sabri Atalay
    Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    13:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba;tamda ban agöre konu bende diş tedavisi yaptıracağım sizden ricam konuyla ilgili resmi, mevzuatı burdan yayınlarsanız bende o yazıyla ilgili yere müracat yapmış olurum teşekkür ederim...

Üye
    tieger_06 Avatarı

Gerçek Adı
    oğuz
    Son Giriş
    19.03-2014
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepimizin Allah yardımcısı olsun öncelikle, zira hayat zor bizim için. Lafı uzatmadan özelde diş tedavisi için geçen hafta verdiğimiz mücadelenin sizlere yardımcı olacağını umut ederek süreci anlatayım. Oğluma daha 3 yaşındayken otistizm+mental teşhisi kondu. Özür oranı %98 2011 den beri sürekli raporu var. Öncelikle hastaneler sevke yanaşmıyo doğru. Biz ikinci hastaneden ancak sonuç alabildik o da zorla. İlk gittiğimiz Mamak ADSM ZİMMET ÇIKARIRLAR OLMAZ DEDİ. Sonra gittiğimiz 75. yıl ADSM de vermedi. Sizi şuraya sevk edelim buraya sevk edelim vs. Söyledikleri yerler hep devlet tabii. Ben de ben zaten devlet memuruyum oralara direk kendim de giderim sevk etmenizin lüzumu yok dedim lakin engelli kliniği doktoru sevke yanaşmadı. Umudumuzu kestik fakat mücadeleyi bırakmadık. Hastaneyi BİMERDEN şikayet ettim. Hangi mevzuata göre oğluma sevk verilmediğini sordum. Ertesi gün hasta haklarından bizi aradılar ve yardımcı olacaklarını söylediler. Çocuğu da alarak sabah kapılarına dayandık ve sevkimizi aldık. Şimdi hastaneler mevzuatı bilmiyor. O nedenle sevke yanaşmıyor. Bizim sevk edilen ilk hasta olduğumuzu söyledi mesela sevki yapan doktor. Sevkten Önce gideceğiniz özel klinikte ağız filminizi çektirin. Yapılacak işlemler özeldeki doktordan ağız şeması ve yapılacak işlemleri bir kağıda yazdırın. Filmleri CD ye atın hastaneye kağıtla birlikte onu götürün. Oğlum gibi asla ağzını açmayan durumdakiler için doktoru ikna edici oluyor. Doktor mevcut ağız şemasını buradan kontrol ediyor. Sevki alıp özelde tedavinizi yaptırınca bir CD de son hali için alın. Sevki onaylatmak için gittiğinizde doktor ona da bakmak isteyecek. Sevki onaylattıktan sonra Ankara SGK bahçelide il md. var. evraklar oraya verilecek. Orada istenen belgeler
    1- Kendilerinin matbu dilekçe formu dolacak
    2- Sağlık Raporu aslı gibidir onaylı
    3- Tedavinin başlama ve bitişini içeren 2 cd
    4- Sevkin arkasına tedavi eden doktor varsa anestezi uzmanının kaşeleri ve imzaları(oğlum genel anestezi aldı mecburen) yasaya göre doktor ve anestezistin uzman olduklarının ispatı için kaşe isteniyor zannımca
    5-Fatura
    Ben yarın kısmetse belgeleri verip paramın yatmasını bekleyeceğim. Tedavi tutarına göre ne kadarını geri ödediklerini de sizinle paylaşacağım. Şimdilik benden bu kadar. Tekrardan Allah yardımcımız olsun diyorum.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Oğuz verdiğin bilgi için teşekkürler...

Üye
    tieger_06 Avatarı

Gerçek Adı
    oğuz
    Son Giriş
    19.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu. Bu gün itibari ile belgelerimi teslim ettim. 1 ay içerisinde T.C kimlik numaramıza Ziraat Bankası kanalı ile ödeme yapılacağını söylediler.

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oğuz Bey Merhaba,
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ama çok karışık geldi rica etsem biraz özetleyebilir miyiz ?
    Diş tedavisi için Önce nereye gitmemiz gerek (Devlet hastanesinde dişle ilgili bölüm varmı sevk edebilecek) Sevki aldıktan sonra istediğimiz dişçiye gidiyoruz sanırım dğrumudur ?
    Mesela bir dişci 50 liraya diş çekiyor bir dişçi 200 liraya limit nedir ?
    aldığmız faturayı nereye vereceğiz.

konu hakkında devlet kurumlarından bilgi alabilkeceğimiz bir telefon vamrı ?

Üye
    çalık Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    yeryüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara'da ben sevk alamadım. Parasıyla yaptırdım özelde. Her yerde farklı bir uygulama mı var ? Diş hekimi sevk etmiyor, idare onay vermiyor. Sevk alanlar burdan paylaşırlarsa takip edelim.

Üye
    hknizm1977 Avatarı

Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

q-yasar-q;

slm arakadaşım bende izmirdeyim rica etsem bu doktor nerde yerini söylermisin benimde diş problemim var teşekkür ederim.

Üye
    tieger_06 Avatarı

Gerçek Adı
    oğuz
    Son Giriş
    19.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar konuyu özetleyecek olursak, SGK özelde tedavi masraflarını kesinlikle ödüyor. Ancak bütün mesele sevki alabilmek. Forumda da paylaşılan mevzuata göre %40 ve üzeri engellilerin diş tedavilerinde en alt birim olan ağız diş sağlığı(ADSM) merkezleri sevk etmeye yetkli ayrıca ağız diş sağlığı hastaneleri de yetklidir. Ben sevk problemini hastaneyi şikayet ederek çözdüm. Benim gibi çocuğu olanlar için süreç, tedavi yaptıracağınız kliniği ayarlayıp önce ağız filmini çektirerek başlamalıdır. Daha sonra sevk işlemi için size en yakın ADSM'den (ağız diş sağlığı merkezi) başlayarak, gerekirse baş hekimle de konuşarak sevk almaya çalışmaktır. Zor bir süreç ama yılmamak gerekiyor. Hastanenin "ben sevk vermiyorum deme hakkı yok kanunen. Baktınız olmuyor resmi bir dilekçe ile başvurun. "Tedavinin kurumunuzda yapılıp yapılamadığı yapılamıyorsa sevk edilmemi arz ederim" şeklinde. Bir problemin çözümü için birden fazla yol vardır. Ama deneyin. Sözle değil yazı ile başvurun. Sevki alıp tedavinizi yaptırdıktan sonra dişlerin yapılmış halinin CD sini alın, sevki onaylatın ve SGK il Müdürlüğünün yolunu tutun.

Üye
    digifon Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İmplant yaptırabiliyormuyuz

Üye
    tieger_06 Avatarı

Gerçek Adı
    oğuz
    Son Giriş
    19.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2.4.1.B-2- Diş tedavileri ödeme işlemleri
    (1) SUT eki EK-2/Ç Listesinde yer alan “Diş Tedavileri Puan Listesi” nde yer alması koşuluyla özel sağlık hizmeti sunucularında uygulanan ortodontik tedaviler dışındaki ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin bedelleri, “Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücretleri Rehber Tarifesi’’nde yer alan fiyatlar tavan olmak kaydıyla, fatura tutarı üzerinden ödenir. Ancak ödeme tutarı; tedavinin yapıldığı ilde o işlem için fatura edilen en düşük fatura tutarını geçemez. En düşük tutarın SUT eki EK-2/Ç Listesinde yer alan tutardan az olması halinde bu tutar en düşük tutar hesabında dikkate alınmaz.
    Sanıyorum buradan neyi ödeyip neyi ödemediklerine bakabilirsiniz.(“Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücretleri Rehber Tarifesi)

Üye
    ismail0619 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2015
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelli olan benim, Acaba bu ücretsiz özel diş hizmetinden bienim raporum üzerinden çocuklarımızda yararlanabiliyormu.

Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 39101112131415 SonSon