Sayfa 12 / 15 İlkİlk ... 289101112131415 SonSon
Toplam 224 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakan_turk Avatarı

Son Giriş
    06.04-2014
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye Cumhuriyeti
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bugün özel dişçiye gittim. engelliler için bir yasada diş tedavisinin devlet tarafından karşılandığını duydum dedim, napabiliriz dedim. uşak taki devlet hastanesinin diş polikliniği normalde özele sevk yapmış bikaç defa fakat hastane başhekimliği sevke gerek yoktur demiş. afyon devlet hastanesi yapıyormuş, izmirde yapıyormuş fakat uşak devlet hastanesi yapmıyormuş. sadece çevre illerdeki devlet hastanelerine gönderiyorlarmış özele deyil. sebebi sanırım hastanenin döner sermayesinden belli bir kısmı karşılanıyormuş ve bunu istemiyorlarmış. o yüzden çevre illere sevk ediyolarmış herhalde. ben izmire gidicem yirmilik dişlerim alınacak. yürüyebiliyorum duyabiliyorum görebiliyorum Allahtan,yoksa vay halimize. birde ayrımcılıkla mücadele yasası çıktı diyolar

Üye
    DNZBNK Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    15:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen maile dönülen cvp
    Sayın Ali Ercan Yağcı,

SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİNİN 2.4.1.B-1 - Diş tedavileri sevk işlemleri; maddesinin (2) bendi gereğince %40 ve üzerinde özürlü kişilerin özel sağlık hizmeti sunucuları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık hizmeti sunucularındaki diş ünitelerinde yapılan diş tedavilerinin ödenebilmesi için özürlülük durumunu belgelendirmek kaydıyla müracaat ettikleri Kurumla sözleşmeli ağız ve diş sağlığı hizmeti verilen sağlık hizmeti sunucularında tedavilerinin sağlanamaması nedeniyle sevk edilmiş olmaları zorunludur._

Geçmiş olsun dileklerimizle

Üye
    çalık Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    yeryüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özelde ya da devlette aynı protezi kullanıyorsa özelde yaptırmanın bir anlamı var mı ?

Üye
    TAÇLI Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    heryer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Soru: Devlet diş tedavisini karşılıyor mu? Hangi tadavileri, bunun içine implant giriyor mu ? Ve tavsiye edeceğiniz implant yapan bir diş polikliniği VAR MI?saygılarımı arz ediyorum

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 2011 yılında ankara sincan agız diş sağlıgı merkezinden sevk alarak ankara keçi örende dantenal özel diş ve agız sağlıgı merkezinde 8 porselen 2 kanal 2 dolgu ve benzeri diş işleri yaptırdım faturayı sgk ankara bölge müdürlügüne verdim sadece cebimden 120 tl ödedim fatura farkı bilginize

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

falim arkadaş şimdide geçerlimi.ilk başta ne yapmak lazım

Üye
    Engellektuel Avatarı

Gerçek Adı
    Aykan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    21
    Blog Mesajları
    21

Arkadaşlar merhaba
    uzun suredir her meclise konu olan ancak bir muallak haline gelen diş tedavisi ile ilgili bir sorum olacak

Engelliler özel diş hastaneleri ve polikiniklere muayene oldukları takdirde ücreti sgk karşılıyor mu ?
    evet ise nasıl ne şekilde ve bu şekilde hizmet almış bir arkadaş rica etsem gittiği doktorun hastanenin bilgilerini paylaşabilir mi?
    bir diğer konu ise diş teli taktırma konusunda biz engellilere özel bir ayrıcalık varmı?

abicim bu diş teli olayı çok masraflı bir olay nerdeyse burs ile diş teli taktırcam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Diş teli tedavisinin SGK tarafından ödenmesine dair bilgisi olan var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    61

OturanBoğa ortodonti diş telini usd üzerinden tl çevirerek yapıyor şahsen ben kendim öyle yaptırdım. Görünmeyen diş renginde beyaz tel taktırmak daha pahalı ama hiç anlaşılmıyor tel taktırdığınız. 1500USD İLE 2500 USD arası değişiyor. SGK bence bunu ödemez estetiğe giriyor yada ödese bile çok küçük bir rakam öder bir tanıdığım istanbulda marmara üniversitesinde diş eti ve tedavisi için devletten 3 yıl sonraya gün aldı düşünün yani sağlık sistemini nsl çalıyor? Belki para vermeyecek ama 3 senede ağzında diş kalmaz adamın ya ne acı bir durum.

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    61

Marmara üniversitesi hastanesine giden arkadaşıma 14bin TL fiyat çıkarmışlar bilginize 3 sene bekledi para almazlar diye ama bu ülkenin dini imanı para olmuş.

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Engellilerin özel hastanelerde diş tedavisi için hastane sevki gerekiyor mu? Nasıl bir yol izleniyor bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Eğer SGK anlaşması yoksa, sevk şart sanırım: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...le-ilgili.html

Üye
    eren61 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    18:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar engelliler özelde diş detavisi yaptırabiliyor mu?

Üye
    ferhat1965 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dentopia da Engelli Diş Tedavisi Engelli hastalarımızın diş tedavi ve protezleri SGK tarafından karşılanmaktadır. Hastalarımızın mental durumuna göre tedavi işlemleri: tam teşekküllü ameliyathanemizde, anestezi uzmanımız kontrolünde genel anestezi yada bilinçli sedasyon altında gerçekleştirilebilmektedir. tüm bu işlemler için hastalarımızdan hiçbir ek ücret talep edilmemekte, tamamı sgk tarafından karşılanmaktadır. Engelli hastalarımız için vermiş olduğumuz hizmetler bunlarla sınırlı olmayıp; hastalarımızı evlerinden engelliler için özel olarak tasarlanmış araçlarımızla alıp, tedavileri gerçekleştirip yine evlerine servis gerçekleştirmekteyiz. Tüm bu imkanlardan faydalanmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. engelli-dis-unitesi-tedavisi

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ferhat1965;

Yazılanları okudum fakat sadece o ildeki hastane için geçerli sanırım o. Mesela ben şimdi Diş Hekimimin Özel muayenehanesine gitsem ve dolgu yaptırsam benim ücretlerimi SGK mı karşılayacak ?

Sayfa 12 / 15 İlkİlk ... 289101112131415 SonSon