Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sibelm80 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    06:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm benim anneme de sari nokta teshisi konuldu ilk ignesini oldu ozel bir hastanede yalniz igne cok pahali 500 tl her igne yaptiranlar acaba sizde bu kadar mi oduyorsunuz bir igneye

Üye
    celikrecep04 Avatarı

Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam aleyküm arkadaşlar , sarı nokta kuru tıp rahatsızlıgı ıcın rusyadan retınalamın ılacını nasıl edindiniz , rica etsem bu rahatsızlık ıcın iyi gelen şeylere ulasmam için bana yardımcı olabılır mısınız , numaranızı burdan paylasırsanız cok sevinirim . bukuden tedarik eden bir arkadas vardı lütfen numaranızı paylaşın konu dısında rahatsız etmıyecegımızden emin olabılırsınz , ALLAH derdimizin şifasını verir ınsallah

Üye
    alataw Avatarı

Son Giriş
    04.09-2016
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar...
    arkadaşlar bende sarı nokta hastasıyım , bu siteye denkgelip Retinalamin adlı ilacı ilk bu sitede duydum ve gelişmeleri takip ettim fakat kulllananlar sonucu bildirmediler bundan da ilacın bahsedildiği kadar olumlu olmadığı anmaşılıyor. bir firma ithal edecek dendi oda fos çıktı galiba... Moskova yakınlarında Polaris fabrikasında çalışan bir arkadaşa getirttim ilaç 3800 rubleymiş rusyanın uzak bir bölgesinden kargo ile getirtmişler iki kargo ücreti ile 180TL ye maloldu gelgelelim reçete olmayınca ve ileç ismide grilce olunca iğne yapmaya kimse yanaşmıyor ama haklılar... ilacı kendim bacaktan vurmaya razıyım ama kullanan arkadaşların bizleri aydınlatmasını bekliyorum... Allah hayırlı şifalar versin inşaallah.

Üye
    alataw Avatarı

Son Giriş
    04.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar selamlar... Nihayet özel sğlık kabinleri iğneyi yapmayı kabul ettilet bu gün 5.iğneyi yatıracağım şimdiye kadar hiçbir etkisini görmedim ... 5-10 denmiş kaç tanesini yaptırmam gerekiyor bilemiyorum 5 yaptırıp kalan 5 inide 6 ay sonramı yaptırayım yoksa 10 unuda yaptırmalımıyım bilemiyorum... benim retinada yara var ve son3-4 senede yayılmaya başladı ve ışığa karşı aşıırı hassasiyet...gelişmeleri yazmaya devam edeceğim inşaallah... herkese sağlık dolu şifa dolu günler dilerim.

Üye
    erenyilmaz Avatarı

Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba alataw öncelikle sizede geçmiş olsun valla yazınızı görünce sevindim en sonunda bu ilacı deneyen birisi çıktı.İnşallah faydasını görürsünüz.Bu ilaç gözemi enjekte ediliyor ? Gelişmeleri takip ediyorum inşallah sizden güzel haberler alırız saygılar.

Üye
    alataw Avatarı

Son Giriş
    04.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 iğnenin tamamını yaptırdım , iğne göze değik kasa yan, kalçaya yapılıyor , iğne bende hiç bir yan etki yapmadı... sonuçlar içinse daha erken olduğu kanısındayım 3-6 ayın geçmesi gerekiyor... görüşümde birazcık netleşme var gibi... ışık hassasiyeti devam ediyor... sarı nokta tedavisinde yeni bir haber daha çıktı 'Göz'de sarı noktanın artık tedavisi var bilgisi olan veya tedavi olan arkadaşların görüş ve bilgilerini bekleriz... dayanışma ve virbirimize destek ve moral vererek şifa aramaya devam edeceğiz inşaallah

Üye
    Baraybensu Avatarı

Son Giriş
    28.06-2015
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Öncelikle bende konyalı olduğumu önce söylemek istedim) annemin iki gözüde sarı nokta maalesef 78 yaşında bir gözü nerdeyse hiç görmüyor bir sürü iğne oldu gözünden ancak kesinlikle etkisi yok hatta bazı doktorlar bu iğnelere karşı . Diğer gözünüde kaybetmek istemiyoruz bildiğim kadarıyla bu iğnelerden başka tedavi yok(( internetten araştırıken sizin yazınızı okudum çok heycanlandım bilgi verirseniz sevinirim şu andaki durumunuzu teşekkürler

Merhaba
    Evet iğneler pahalı ancak devlette olmanızı tavsiye ederim çünki 10-15 iğne vuruluyor . Bir miktarını devlet ödüyor ona rağmen 250?tl falan ödediler sanırım zaten iğneler hiç bir işe yaramadı..

Merhaba
    Gözünüz nasıl oldu iğnelerden nasıl bir sonuç aldınız bizimle paylaşırmısınız

Üye
    alataw Avatarı

Son Giriş
    04.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar... retinalamin iğneleri biteli 1.5 ay oldu ve hiç bir olumlu gelişme yok daha... ümit ile bekliyoruz.
    sizlerede geçmiş olsun... Allah şifa versin... gelişmelerden 6 aya kadar bigi vereceğim.

Üye
    Gökmavim Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni bilgiler olursa, bilgilerimizi eksik etmeyelim, paylaşalım(çok önemli)

Üye
    ZEYBEKHAN Avatarı

Gerçek Adı
    zeybek
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,
    Benim de gözlerimde makula dejenerasyonu var. Yıllarca tıp fakülteleri özel hastaneleri de dahil gezmeme rağmen teşhis bile koyan olmadı. En son özel bir hastanede ilaçlı göz filmi çekildi ve görme sinirlerinin daraldığı söylendi. Tedavisi yok dendi ve yine makula ile ilgili bir bilgi verilmedi. İnternetten araştırmaya devam ederken makula dejenerasyonu diye birşey gördüm ve devlet hastanesinde en son çekilen göz filminde makula ciddi şekilde dejenerasyona uğramış. İğne vs için geç olduğu söylendi ve vitamin kullan dendi. Sonuçta tedavisi olmayan bir hastalık olduğunu öğrendim. Araştırmalar neticesinde İstanbul'da alternatif bir yöntemle bu hastalığın tedavi edildiğini öğrendim. Bir klinikte AKUPUNKTUR tedavisi ile bu hastalık tedavi ediliyormuş. Kliniğe gittim, 22 seans almak gerekiyormuş (yaklaşık 2 ay sürüyor). Dünyanın birçok yerinden birsürü insan bu kliniğe gelmiş (Osman FIRATLI Klinik). Acaba bu tedaviyi deneyen ya da yakınlarında denemiş olan var mı?

Üye
    fatug Avatarı

Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar

ben yeni üye oldum siteye, annem sarı nokta hastası. sağ gözü neredeyse hiç görmüyor (yaş tipi) sol gözü kuru tip %20 oranında görmüyor.Şuan vitamin tedavisi uygulanıyor.Hastalıkla ilgili çok araştırma yaptım.bugün karşılaştığım birşeyi sizinle paylaşmak istedim.Prof. Dr. Tansu Erakgün ( ilk defa duydum) teleskopik göziçi lensi diye bir operasyonla hastalığı sonlandırıyormuş.Bugün nette okudum.Ayrıca sarı nokta hastalığına iyi gelen goji berry adında bir meyve aktarlarda bulabilirsiniz.Benim annem her sabah domates suyu içiyor bu da İbrahim saraçoğlunun bir önerisi.Bilginize.Allahım tüm hastalara acil şifalar versin.

Üye
    ZEYBEKHAN Avatarı

Gerçek Adı
    zeybek
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Retinalamin kullanıp iyileşen var mı acaba?

Üye
    ysraydin Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar Aydın
    Son Giriş
    05.05-2017
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sarı nokta " Yaşa bağlı makula dejenerasyon " hastalığı tedavisi

Arkadaşlar merhaba,
    Ankara Numune Araştırma hastanesinde 6 ay öncesine kadar sağ gözüme 11 adet lucentis ve 2 adet eylea iğnesi yapıldı. Son 6 iğne her ay yapıldı... İğneler tedaviden ziyade hastalığın ilerlemesini durdurmak amacıyla yapılmaktaydı. İnternet araştırmalarımda safran bitkisini bulmuştum. 6 ay denedim hiçbir faydasını görmedim... Hastane sadece perşembe günleri 2 uzman doktor vasıtasıyla hemen hemen 500 hastayı bir günde muayene etmeye çalıştığı için sabahtan akşama kadar biz yaşlı hastalar ayakta dikilmek zorunda kalmaktaydık. Ertesi gün de gözümüze iğne vuruyorlardı. Hastalar arasındaki muhabbet sırasında bir hasta arkadaşım benim doktorumla başka bir hasta arasında geçen konuşmayı aktardı. O konuşmada doktor hastaya "gözlerin iyiye gitmiş nasıl başardın" sorusuna o hasta "gözlerime zeytinyağı damlatıyorum" cevabını vermiş. Doktor da "sen bu işi bizden daha iyi becermişsin" cevabını vermiş. Toplam 13 iğne olan ben de sazan balığı gibi olaya hemen atladım... 6 aydır iğneye ve kontrole gitmiyorum sadece yaş tip sarı nokta olan sağ gözeme sabah 2 damla akşam 2 damla, sağlam gözüme de korunma amaçlı günde 1 damla sızma zeytinyağı damlatıyorum. Hastalığımda kötüye gidiş olmadı. Kısmen de bir miktar iyileşme hissediyorum. Zaten zeytin yağı içinde omega 3 de bulunmakta. Hastane aşırı kalabalık olduğu için bir daha kontrole gitmedim. Umarım bu yöntem sizlere de faydası olur. Sağlıcakla kalın.

Not: Yabancıların da faydalanması için aşağıda İngilizce özetlemek istedim.

I am sick of AMD "wet type age-related macular degeneration". Rather the cure of sickness to stop the sickness 11 lucentis and 2 eylea injection had been done to my right eye. Later I heard olive oil has been watch the benefits. For last 6 months I used cold pressed olive oil every morning 2 drops, every night 2 drops to my sick eye and 1 drop to my healthy eye. My disease did not progress. I feel good. Olive oil has also helpful oil omega-3. I hope every patient see the benefits of olive oil.
    Konu ysraydin tarafından değiştirilmiştir (06.06-2016 Saat 21:01 ).

Üye
    serkanuygun Avatarı

Son Giriş
    04.03-2017
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl oldunuz zeytinyağın faydasını gördünüzmü?

Üye
    ysraydin Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar Aydın
    Son Giriş
    05.05-2017
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet. 1 yıldır sızma zeytinyağı kullanıyorum. Hastalığımda ilerleme durmuştur. Bu hastalığa yakalananlara tavsiye ederim.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon