Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eray bora lütfen bizi gelişmelerden haberdar et. Hepimizde büyük bir ümitle bir çağre arıyoruz. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Gelişmeleri bizimle paylaş buradan.

Üye
    hakanali Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa atay
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    02:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eraybora ilaç türkiyeye giriş yaptı mı? ne zaman giriş yapacak giriş yapmadıysa... Giriş yaptığı zaman ülkemizdeki doktorlar bu ilacı kullanmaya başlayacak mı?

Tekrar bizleri bilgilendirirsen sevinirim.

Teşekkürler

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ne gibi görme bozukluğuna iyi geliyor arkadaşlar

Üye
    hakanali Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa atay
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Prospektüsünden anladığım kadarı ile retina hastalıklarının hepsine iyi geliyor.
    RETINALAMIN - Kullanım Talimatı, Uyuşturucu Açıklaması. R
    «Geropharm» company
    linklerinden bir göz atabilirsin. Umarım gerçekten işe yarıyordur ve hemen kullanıma geçilir.

Üye
    nehiraytaş Avatarı

Gerçek Adı
    nehir aytaş
    Son Giriş
    09.06-2014
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar bu dr anasıl ulaşırız mail adresi telefonu yaşadığı yer bilen varmı ayrıca kimse sonuç yazmamış ilginç bilen varsa lütfen yazsın selamlar

Üye
    hakanali Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa atay
    Son Giriş
    11.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Prof. Vladimir Khavinson | Contacts linkinden ulaşabilirsiniz. Ama gerçekten işe yarıyor mu bilmiyorum araştırma sonucunda buldum burayı

Üye
    nehiraytaş Avatarı

Gerçek Adı
    nehir aytaş
    Son Giriş
    09.06-2014
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim hakanali dr a ulaşmaya çalışıyorum.

Üye
    ysraydin Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar Aydın
    Son Giriş
    05.05-2017
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar,
    Benim de sağ gözümde sarı nokta hastalığı var. Görme oranı %50. Sağ gözümden 2. iğneyi henüz oldum. Sol gözümde de başlangıç seviyesindeymiş. Bu Rus ilaçları konusundaki gelişmeleri lütfen paylaşalım. Allah hepimize şifa versin.

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ysraydin bu bahsedilen ilaca nasıl ulaştın? İğneyi nereden oldun? Bu ilacı kullanan birisi olarak gelişmelerden bizleri haberdar et lütfen. Allah hepimize şifa versin. İnşallah

Üye
    ysraydin Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar Aydın
    Son Giriş
    05.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sayın Tolga_Han,
    Sanırım yanlış anladınız. Ben Rus iğnesini değil Turkiye'de Sarı nokta hastalığının ilerlemesini durduran "anti-VEGF antikoru" bahsetmiştim. Bu iğneyi tüm araştırma hastaneleri zaten uyguluyor. Doğrudan göze vuruluyor. En az 3 tane vurulacak. Bu iğne tedavi edici değil hastalığın ilerlemesini geciktirici. Bende özellikle Rus ilacını nasıl temin edebiliriz, bunu merak ediyorum. O yüzden gelişmeleri sizin gibi merakla bekliyorum.

Üye
    ysraydin Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar Aydın
    Son Giriş
    05.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar merhaba,
    Amerika'da M.I.T. Üniversitesinde biyokimya üzerine post doktara yapan oğluma bu Rus ilacıyla ilgili bu forumda geçen bilgileri ilettim. Kendisinin yaptığı ön araştırma sonucu bana yazdığı e-mail'i aşağıya aktarıyorum. Sanırım oldukça yararlı bilgiler var.

"Merhaba baba,

Bu rahatsızlığı bayaca arastirdim. Sonuç olarak en yeni ve en cok denenmiş ilacin gunde 20 mg lik tek tablet seklinde alinan safran baharati olduğuna bayagi ikna oldum. Avustralyada ilac olarak bile satilmaya baslanmis, buralarda da bitkisel takviye olarak bulunuyor. Bilinen ticari markasi "saffron 2020". Icinde ayrica su obur vitaminlerde var. Ama sadece vitaminlerin alinmasinin bir faydasi olmadigi cokca tartisiliyor literaturde. Hatta baska zararları olsugu bile söyleniyor.

Sadece vitamin karisiminin faydasi oldugunu kanitladigini iddia eden tek bilimsel calismayi da senin kullandigin bausch and lomb şirketi (Ocuvite complete omega3 ağırlıklı besin takviyesi) desteklemis. Öyle olunca biraz şaibeli iste.

Benim tavsiyem bu safran otunu bulup kullanman. Bulamazsan burdan da yollarim istersen ama gumruk falan sakat diyordu Talat abi bu ürün lerde, bir sormak lazim. Burdakiler de gene vitamin takviyeli olacaktir sanirim zaten. En iyisi direk safran baharatini satin alip 20 mg lik parcalar halinde icmek. Ama nasil tartarsin o hassasiyette onlari bilmiyom. Belki saf olarak satılıyordur ama turk mali ise garanti baska seylerde katiyolardir ucuz olsun diye. Bir de safran diye satilan baska otlar da vardir garanti, senin Crocus sativus cinsini kullanman gerekiyor. Bu bitkinin stigmata denilen bolgesini kullanman lazim, yani herhalde cicegi falan oluyor, tahminim normal baharat olarak kullanilan yeri. Bu cins sanirim bizim safranboluda yetisen cinstir. Eger oysa bence oraya gidip bizzat alin, onlar tartar da ufak olarak. Olmadi 1 gramlik parçalar olarak tarttirip iyice ez, sonra ona ne biliyim 10 veya 100 gramlik bir dolgu malzemeaini kat. Sonra 20 mg safran icerecek parcalar olacak sekilde tartabilirsin normal ucuz bir hassas teraziyle. 20 mg tartan teraziler bir kac bin liradan asagi olmaz cunku.

Bu 20 mg i devamli olarak omur boyunca hergun alacaksin baba. Almayi kesince gozdeki dejenerasyon gene devam ediyormus, aldigin surece bayagi koruyucu hatta iyilestiriciymis. Cok faydali oldugu bircok yerde gorulmus senin hastaliga, ben ikna oldum yani.

Bu ruslarin ilacina gelince, uluslararası pek makale yok o ilaçla ilgili, bir tane 2002 makalesi var. Eger hakkaten işe yarasa eminim millet bunun üstüne atlardi ama ragbet olmamis gibi. Sadece rusyada satiliyor ilac onayli olarak. Bir zarari da yok diyolar ama bence bunu bosver. Goze faln direk yapilmsi lazim gene igne olarak, nasil uretildigi falan belli olmaz temizmi değilmi, rus mali iste. Zaten onu ulkeye getirmek te cok zordur bence, gizli falan ancak olabilir. Rus tibbina cok guvenemiyorum ben malesef, biraz fazla kolay onay veriliyor oralarda acayip ve riskli tedavi yöntemlerine.

Bir arastir bakalim, benim yardımcı olacagim bisey olursa soylersin."

Üye
    erenyilmaz Avatarı

Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba Retinalamin hakkında bir gelişme varmı.Bu konuyu biraz canlı tutsak eminim çok kişi buradan okuyacakları güzel haberleri bekliyordur.Allah herkese şifa versin.İyi günler dilerim.

Üye
    yaşar ceyhan Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar
    Son Giriş
    28.12-2014
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende bu siteye yeni üye oldum. sarı nokta hastalığına bir yıl önce yakalandım. birçok doktora gittim care bulamadım. Rusyada bulunan retinalamin kullanıp sonuç alan varmı

Üye
    RED-ALERT Avatarı

Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın lala ben 51 yaşındayım sizinde dediginiz gibi doktorların gözümdeki hastalıga teşhis koyamaması yüzünden çok zor durumdayım sol gözüm ıslak makula dejenerasyon (sarı nokta) nedeni ile yüzde 40 görüyor..iki kez gözden igne yaptılar ADANA SEYHAN MAYA GÖZ HASTANESİNDE.İstanbul dünya gözde iki tane profösör arkadaşımın amca ogulları..onlarada tüm cd leri ve diger tazılan çizilenleri gönderdim ve uzun uzun telefonlada görüştüm istanbula gelmeme gerek olmadıgını söylediler yapılan tedavinin dogru oldugunu söylediler.ceyhanda çınar hastanesinde iran asıllı bir doktora gittim bence hepsinden daha iyi bir doktor o anında anladı gözümdeki hastalıgı beni ADANA balcali üniversitesi hastanesine sevk etti.Pofosör ismi verdi ve bir kitapçıkdan resmini gösterdiği igneyi sadece bu bölgede onun vurabilecegini çünkü bu yetkiyi devletin üniversite hastenelerine verdiğini ilacın degeri 2012 yılında 3 bin tl idi.orda tekrardan silbaştan yaptılar gerçekten çok iyi incelediler en sonunda bir ay sonra profösöre çıkmak nasip oldu bu bayan prof benim gözümle ilgili konuda uzman olan bir kaç kişiden birisiymiş oda muayene etti ve sol gözümün %40 sag gözüm için TAM yazdı ve yapacagımız bişi yok deyip söylememe ragmen igneyle ilgili bişi söylemeyip psikiyatriye gideceksin dedi..onada gittim iki yıl boyunca ilaç tedavisi gördüm sinirlerim çok bozuktu herkesle kavga edip duruyordum şükür iyileştim..fakat psikiyatri doktoruda gözümdeki problemin bununla bir ilgisi olmadıgı konusunda çok iddalı konuştu.Allah kimsenin sağlıgını bozmasın ..bu ilaçları rusyadan getirtebilirim kaçak yollardanda olsa bir yolunu bulabilirim..ama burda igneyi vurmazlar ise ne olacak..sizden kendim ve magdur arkadaşlar adına yardım bekliyorum ..lütfen..

Arkadaşım mail açıklaması için teşekkürler en azından yanlış işlere yönelmemek için bile yeterli sebepler var...safran baharatı benimde kafama yattı zor olacak biraz ama araştırıp denemekde yarar var..Araştırmaya devam arkadaşlar küçük bile olsa bir bilgiyi paylaşmak hayat kurtarabilir.

Üye
    hilal_g Avatarı

Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba benim babamda da sari nokta hastaligi var. Adanada seyhan baskent e gidip igne oluyor. RED-ALERT siz de adanadasiniz sanirim. Balcali da hangi dr a gidiyorsunuz? Bu hastaligin baska bir tedavi yontemi var mi acaba

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon