Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sedatmir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    önermiyorum ....

Üye
    marufdemir1981 Avatarı

Gerçek Adı
    maruf
    Son Giriş
    16.10-2015
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar yaşadığım tecrübeyi sizinle paylaşmak isitiyorum.
    Benim gözlerimde görme merkezi hasar görmüş ve sağ % 10, sol % 60 görmekteydi. 2011 haziran ayından itibaren 6 ay süreyle panax ve reishi mantarı kullandım. Bununla beraber TGRT EU kanalında cuma günleri saat 23:00 da çıkan ve 2 saat süren çörek otu yağının tanıtımını ve satışını yapan ATC firmasının çörekotu yağınıda 6 ay boyunca kullandım. 2011 aralık ayında göz kontrolü için gittiğim hastaneden sol göz görme aynı , sağ gözde görme % 10 dan % 20 e çıktığını doktorlar söyledi. Şimdi ağustos ayında tekrar kontrole gideceğim. Sonucu merakla bekliyorum. Şimdi sadece panax kullanıyorum. Sizlerinde panax kullanıpta fayda ve fayda görmediğiniz durumlar oldumu? tecrübelerinizi bimle paylaşmanızı rica ederim.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha önceki yazımdada belirttigim gibi faydası olan bir ürün .. kullananlar var

Üye
    mert54 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben anneme aldım 5 6 kutu belli bir faydasını gördü eskiye oranla daha iyi

Üye
    turanalpertunga Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

12 yıldır böbrek nakilliyim, son iki yıldır kronik rejeksiyon yaşıyorum, kratinim 5.2 lerde. hemoglobin 8 lerde(eprex kullanıyorum.) dialize girme noktasına gelmiştim. Panax'ı 15 gündür kullanıyorum. kan tahlili yaptırmadım ama kan düşüklüğünden kaynaklanan ayaklarımındaki kesilmeler( özellikle merdiven çıkarken) durdu. iştahım arttı. kendimi iyi hissediyorum. tahminim kratinimde 3.5- 4 arası olarak düşünüyorum.. böbrek nakli için yurt dışını düşünüyordum. hatta internette araştırmalar bile yaptım çapa tıp göztepe araştırma hastanesinden nakilli hastalardan yardım istedim yurt dışında nakil olan hasta varmı diye.. burda yardım bile istedim.. ama şimdi çok iyiyim . psikolojimde baya düzeldi. ama tavsiye etmem kimseye. dialize girme ihtimalim olmasa kesinlikle kullanmazdım.....

Üye
    mami1995 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence büyük bir kandırmanın içinde.

Üye
    çaça Avatarı

Gerçek Adı
    çağlabüşra karabulut
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

been kullanıyorum. dengemde falan düzelmeler oldu şahsen.memnunum.

Üye
    melek01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    angel:)
    Son Giriş
    12.03-2014
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    seyhan-adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ertugrul01;

arkadasımıza katılıyorum babam ve abım 1 yıl olacak kullanmaya baslayalı babam da kalp krızı gecırmıstı aynı seyler şeker hastalıgından dolayı damarlarda ıncelme sebebıyle tıkanıklık vardı ve yurumesı bıraz daha ıyılestı merdıven ınıp cıkarken nefes nefese kalmıyor ve kaslarda az da olsa bıraz daha guclenme var halen devam edıyor.ama yınede mucize bekleyın dıyemem rabbım sıfa versın tum hastalarımıza...

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eczacı bir arkaştan panax hakkındaki düşüncelerini sormuştum.Panax'ın damarları genişlettiğini ve bir bakıma doping gibi bir şey olduğunu söylemişti.Fakat organları yorduğunu özelliklede karaciğeri yorduğunu söylemişti.Ayrıca eczanelerde panax içeren çok daha ucuza satılan ilaçların bulunduğunu söylemişti.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Annem bırakın yürümeyi dizlerinin üstüne basamıyordu onun için en kısa mesafe bile zor oluyordu, yürüdüğü zaman kasılmalar başlıyordu. Panax kullanmaya başladı sonra dizlerinde ağrı filan kalmadı, şu ara kullanmıyor ama genede dizlerinde şikayet eskisine göre yok

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bizdede kullanan var bu takviye ürünü.evet o kadar fizik tedavi ve ilaç kullanıldıki sürekli ağrı şikayetleri eksik olunmuyordu.özellikle gece ağrılar fazla oldugundan uyuyamıyor ve sürekli krem kullanıyorduk.sonra bu ürünü kullanalım diye getirtdik 7-8 aydır kullanılıyor.faydası oldu.gece ağrıları yok oldu.gündüz artık yürürken şikayeti yok.devamda edecegiz.şikayeti olan arkadaşlar.ürünü isterken zaten belli başlı rahatsızlıklarınızı soruyolar.bazı rahatsızlıgı olan hastalara önermiyolar.bunu sipariş ederken konuşun.bilgisini veriyolar.ama genel olarak iyi bir ürün.biz memnun kaldık...

Üye
    billymansur Avatarı

Son Giriş
    21.01-2013
    Saat
    06:18
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende yegenim için almayı düşünüyordum kendisi epilepsi (sara) hastası fakat öncelikle internetten ayrıntılı bir araştırma yapmayı düşündüm. Yorumlarda kesinlikle alın veya almayın gibi tabirler vardı. Tam olarak emin olamadım fakat birde sağlık bakanlığı ve rtük'ten konu ile ilgili sorgulama yapma gereği duydum. Sağlık bakanlığında birşey bulamadım bende rtük'e baktım. Buradan rtuk ün sitesini vermek istemiyorum. Zaten devletin resmi sitesi bellidir. Bilmeyenler için googleye rtuk yazın sonu .gov ve .gov.tr olan bütün uzantılar devlete aittir ve başla hiçkimse bu uzantılara site açamaz. Onları bulun arama kısmına ömer cokşun yada mustafa eraslan yazın bütün raporlar çıkacaktır. Konu ile ilgili sağlık bakanlığı rtuk'ten hassas davranmasını istemiştir. Rtuk'te bu ilaçların insanları aldattığı görüşünde...

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    85

arkdaşlar bu ilacı sağlık bakanlığı piyasadan toplattı yaa.. kullanmayınn bence yasaklandı..

Üye
    inttime Avatarı

Son Giriş
    18.02-2013
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dr Mustafa Eraslan ile iligi bir çokbilgi var özellikle kibarlı panax ile ilgili iyi ve kötü yorumlar bir birini kovalıyor.. Bizlerde ne yapacağımızı bilemiyoruz gerçekten.

Üye
    bignose Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Kumkapılı
    Son Giriş
    20.02-2013
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    işte sizlere PANAX gerçeği:
    81 İL VALİLİĞİNE
    “CLAVİS”, “CLAVİS PANAX” VE “KLAVİS PANAX” ADLI ÜRÜNLERLE İLGİLİ
    DUYURU
    Dr. Mustafa ERASLAN isimli şahsın “Clavis” ve “Clavis panax” isimli ürünlerin, Dr. Ömer COŞKUN isimli şahsın ise “Klavis panax” isimli ürünün birçok televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde endikasyon belirterek, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak tanıtım ve satışlarını yapmakta olduğuna yönelik Bakanlığımıza birçok şikayet ulaşmıştır.
    Konuyla ilgili olarak 12/12/2011 tarihinde toplanan Bakanlığımız Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Danışma Komisyonu;
    “Dr. Mustafa ERASLAN” ve “Dr. Ömer COŞKUN” isimli şahısların “Clavis panax” ve “Clavis” markası ile birçok ve “Klavis panax” isimli ürünün muhtelif televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde satışını yapmakta, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak halkı istismar etmekte, yanıltmakta, herhangi bir tedavi etkisi olmayan ürünleri para karşılığı satarak menfaat temin etmekte ayrıca halkın sağlığını bu fiilleri ile tehlikeye düşürmekte olduğu konusuyla ilgili olarak söz konusu ürünlerin endikasyon belirterek satış ve tanıtımlarının yapıldığının görülmekte olduğu, bu nedenle yukarıda belirtilen hususlar göz önünde bulundurulduğunda olası sağlık problemlerinin de önlenmesi amacıyla “Clavis panax” da dahil olmak üzere “Clavis” markalı ürünlerin ve “Klavis Panax” isimli ürünün piyasadan toplanmasının gerektiği yönünde bilimsel kanaat belirtmiştir.
    Bakanlığımızın görev ve yetkilerinin belirlenmiş olduğu 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 27.maddesinin ikinci fıkrasının ( b) bendi “Sağlık beyanı ile satışa sunulacak ürünlerin sağlık beyanlarını inceleyerek bu beyanlara izin vermek, izinsiz veya gerçeğe aykırı sağlık beyanı ile yapılan satışları denetlemek, gerektiğinde durdurma, toplama, toplatma ve imha iş ve işlemlerini yapmak veya yaptırmak, izin ve sağlık beyanları yönünden bunların her türlü reklam ve tanıtımlarını denetlemek ve aykırı olanları durdurmak, piyasaya arz edilen ilaç, tıbbî cihaz ve ürünlerin reklam ve tanıtımının usûl ve esaslarını belirlemek ve uygulamasını denetlemek.” hükmündedir.
    Ayrıca 1262 sayılı İspençiyari ve Tıbbi Müstahzarlar Kanunu gereğince endikasyon belirterek satışa sunulan ürünlerin Genel Müdürlüğümüzden izin alması gerekmektedir. 1262 sayılı İspençiyari ve Tıbbi Müstahzarlar Kanunu gereğince Bakanlığımızdan ruhsat/izin alınmadan ilaçların imali, ithali ve satışı yasaktır. Bu şekilde izinsiz olarak ilaçları imal/ithal etmek, bilerek satmak veya satışa arz etmek veya sattırmak fiilleri hakkında aynı Kanun’un 19.Maddesi gereğince işlem yapılmaktadır.
    Açıklanan nedenlerle, İlinizde bulunan eczane, ecza depoları, aktar ve baharatçı ve söz konusu ürünlerin muhtemel satışı olan yerlere gidilerek, gerekli kontrollerin yapılması, gerek görülmesi durumunda ilgili birimlerle koordinasyona gidilerek “Clavis panax” da dahil olmak üzere Clavis markalı ürünlerin ve “Klavis panax” isimli ürünün satışının tespiti halinde mühür altına alınarak satışının engellenmesi ve yapılan işlemlerin sonucundan tarafımıza bilgi verilmesi hususlarında;
    Bilginizi ve gereğini rica ederim.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon