Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar Arkadaşlar;

Ben engelli bacağım diğer sağlam bacağımdan 4. cm kısa olduğu için sekerek yürüyorum. bu sorunu azda olsun gidermek için dışarı çıkarken ayakkabımın içine ölçüye göre tabanlık koyuyordum. bu tabanlık sayesinde daha düz yürüyor, daha az sekiyor ve daha düz duruyordum. tabanlığı kullanmaya sonbaharda başladım. bot veya yarı botumun içine koyarak. ama şimdi yaz geldi. yaz ayakkabılarının içine tabanlığı koyup, ayakkıbıyı giydikten sonra engelli ayağımın tamamen dışarda kalıyor.

bu sorun nasıl giderilir bir fikri olan varsa çok sevinirim.

saygılarımla...

Üye
    yakamoz06 Avatarı

Gerçek Adı
    yakamoz
    Son Giriş
    30.03-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Öncelikle geçmiş olsun.Özel yapım ayakkabı giymeniz gerek arkasını biraz yükseltip yazlık ayakkabı yapabişliyorlar. Forumda var Sanırım İstanbulda Avcılarda bi yer yapıyor bu işi araştırın çok rahat oluyor.Benimde 3 cm kısalık var ve bende öyle yapıyorum Ben Ankarada bi yer buldum biraz pahalı ama idare ediyoruz artık. Kolay gelsin

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Zuhal,

senin bahsettiğin ayakkabıdan bir engelli arkadaşımın aracılığı ile İstanbul - Bakırköyde 300- 350 tl'ye yaptırmıştım. engelli ayağıma yapılan ayakkabı bot gibi durdugu için yaz aylarında kesinlikle giyilmez. yaz aylarında genel de timberland tarzında ayakkabı giyiyorum. bu ayakkabı yada ayakkabı tarzına bir işlemler yapılmaz sanırım..

Üye
    yakamoz06 Avatarı

Gerçek Adı
    yakamoz
    Son Giriş
    30.03-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Ankarada Gençgirişim ortapedik ayakkabı diye bi yerde yaptırıyorum sitede resimleri var yazlık ayakkabıların www.gencgirisim-ortopedik.com/ bu linkten bi incele istersen onlarda 300- 400 civarı yapıyorlar ama şu anda ayağımdaki ayakkabı o ve çok rahat.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Erkekleri daha uzun göstermek için içten topuklu ayakkabı üreten firmalar var, vitrinde görmüştüm. Çok şık görünüyorlardı, dışından hiç belli olmuyordu, o tarz bir ayakkabıyı kısa bacağınıza diğerine de aynı modelden normal ayakkabı bulsanız, görünüş süper olurdu!
    Maalesef ortopedik ayakkabı yapan bu tarz atölyeler estetik açıdan güzel ayakkabı yapamıyorlar

Benzer dertten muzdaribim arkadaşlar...

Yeşil - 315M589008415 - Boy uzatan erkek ayakkabıları

bu linkte 5 cm boy uzatan erkek ayakabısı var, sportif... belki bundan alıp sağlam ayağınızın tabanlığını inceltirip kullanabilirisniz... bilmiyorum, bir fikir işte.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 3 yıldır kullanıyorum ama yazlık kışlık farketmiyor mecbur bot şeklinde ayakkabı giyiyorum... ancak sorun sadece kısalık ise normal ayakkabı topuk kısmına ilave parça konularak ayakkabı boyu uzatılır ve pantolon altında kalır. pek estetik olmaz ama napalım...

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kısalık için yani bir ayağınızın kısa olma durumunda spor ayakkabı Adidas'ın süperstar gibi bir modeli var o model uygun gibi spor olarak düşünülürse rahatlık açısından...Ayakkabının en altına yani dış tarafına 3-5 cm yaptırabilirsiniz kısalığınız ne kadarsa..ortapedik ayakkabı yapan yerler yapıyor..dışardan biraz fark edilebilir,görünebilir ama belinizin rahatlığı ve ayağınızın rahatlığı için daha uygun olabiliyor..