Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    abuzer can Avatarı

Gerçek Adı
    rıza soylu
    Son Giriş
    27.04-2012
    Saat
    05:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben küçükken yüksek bir yerden düştüm ve ayak bileğim kırıldı kemikler yanlış kaynamış ve ayak bileğimdeki eklemler b,tmiş çok ağrı yapıyor doktorlarla görüştüm dondurma ve kalcadan kıkırdak alarak oraya yerleştirmek gibi 2 tane altarnatif sundular acaba hangisini yapmalıyım şu an dondurma üstünde duruyorum acaba olanlar avantajlarını dezavantajlarını söylüyebilirler mi

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

önce kıkırdak naklini deemeni tavsiye ederim belkide onnla tekrar normale dönebilirsin ama dondurduklarında hiç hareket edemiycek bileğin

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Benim sağ ayak bileğim donduruldu,dondurma işlemi iyi bir işlem değil kıkırdak naklini yaptır olmazsa en son dondurtursun.Ayak bileğin hiç hareket etmeyecek ve dondurma işleminide hangi doktor olursa olsun tam 90 derece donduramadıkları için çok çok sıkıntılar yaşıyorsun.her istediğin ayakkabı terlik çeşitlerini giyemiyorsun,dolaşım bozukluğu meydana geliyor,merdiven çıkarken ayakkabının ucu sürekli takılıyor vs...ayak bileği dondurulurken takılan atelin bakımını çok güzel yapman lazım ki enfeksiyon riski olmaması için.Bence en son düşüneceğin işlem olsun dondurma işlemi kıkırdak naklini yaptır.

Üye
    abuzer can Avatarı

Gerçek Adı
    rıza soylu
    Son Giriş
    27.04-2012
    Saat
    05:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için geröekten kafamda bir şeyler oluşmasında çok yardımcı oldunuz kıkırdak ameliyatını düşünüyorum da doktorlar ona ağrıların kesileceğine dair garanti vermiyorlar bide tedavi zamanı oldukca uzun ve benim işim de buna müsait değil şu anda ki tek düşüncem kıkırdak naklinin bu gib dezavantajlarından dolayı dondurup kurtulsam mı çünkü daha erken bi tedavi süresi var ama bununda kıkrıdağa göre uzun zamanda etkileri kötü neyse çok teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için..

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dondurma ameliyatında pek dönüş olabiliceğini sanmıyorum açıkcası..en iyisi kıkırdak naklini düşünmek..tabi ki sizin vericeğiniz karar ama iyi düşünün bu gibi şeylerde pek dönüş olamayabiliyor..İnşallah sizin için en iyisi olur..