Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Özellikle kötü Kolesterolü yüksek olanlardan bilgi almak istiyorum.. Bitkisel karışımlar kullanıyor musunuz? Şeker hastaları yüksek şekeri düşürmek için kullandığınız bitki çayları ya da herhangi birşey var mı? Yüksek Kolesterolü olanlar ne gibi bir rahatsızlık veriyor size bu durum?

Üye
    mehmet2x Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    04.11-2012
    Saat
    12:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dozuna dikkat ederek çörek otu kullanın.
    Detaylı bilgi için:
    Çörek Otu

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Bacıbey Kolestöröl için Lipitor kullanıyorum ve mümkün oldukça hayvansal yağlardan uzak duruyorum, fakat şu da bir gerçek yüksek kolestörölden ölen yok

Şeker'de iş değişir yüksek derken kaç mesela? normal değerlerin az üstündeyse sadece boğazınızı kontrol ederek yani şekerliyi azaltarak düzenli beslenerek kurtulursunuz, mamafi şekeriniz şeker hastasısınız denecek düzeyde ise ilaç hatta insulin gerekir tabiki buna Uzm.Dr karar vermeli...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Şeker 400 ama insülin kullanmıyoruz şimdilik.. İlaç tedavisi cevap veriyor.. Asıl sorunumuz kolesterol 700-750 iyisi.. kötüsü varmış birde bunun o ölçülemiyor bir türlü.. Çok yüksek olduğu için sonucun çıkmadığı söylendi.. Ama doğru ama yalan. Artık bilemiyoruz beklemedeyiz.. Bir hafta sonra tekrar ölçülecek.. Bu kötü huylu olanın oranı bilinmedikçe ilaç veremiyorlar rapor ile alınan bir ilaç yazacaklar ama alamıyoruz ilacı.. Elimiz kolumuz bağlı yani...

Şeker perhiz yapılınca sorun değil evet, ama kolosterol sorun bizim için.. Öldürmüyor diyorsunuzda bizim doktorumuz kötü huylu kolesterolün kalp krizine, felce yol açacağını söylemiş babama, ya da benim baba yanlış anladı.. Bakalım bu defa ben de gider öğrenirim detaylarını.. Babam doktor böyle böyle dedi deyince ilaç da alamıyoruz sonuç çıkmadığından bir türlü, o zaman alternatif yollardan denemeler yapalım dedim ben de..

Kekik çayı ya da yağı da iyi gelirmiş.. Kullanan var mı kolesterol için?

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de kolesterol çıktı. lipitor 40 mg kullanıyordum günlük . İlac ın çok fazla yan etkisini okuduktan ve gündeme gelen kolesterol ilaçlarının zararlarından sonra bende alternatif tıptan yararlanmak için araştırmalara başldım. HAngi siteye baksam ceviz suyu küründen bahsediyordu.BEnde deneyeyim dedim geceden suya koydugum 3 adet ceviz suyunu sabahları aç karnına içtim . Bir ay boyunca aksatmadım hiç . Bir sonraki kontrolümde total kolesterol seviyem normal degererin altına düşmüştü kötü kolesterol üm de öyle tabi. İlacı haftada bir e düşürdüler şimdi. TAbi kolesterol sseviyesi yüksek yaglı gıdalardan da uzak durdum bu arada.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sanemm;
    Cevizin faydasını ben de duydum da tam olarak bilmiyorum nasıl yapılacağını.. Ceviz içi mi suda bekletilip suyu içiliyor? Kabuğuyla falan mı bekleyecek yoksa su da? Cevizin yeşil hali daha faydalı dendi bize..

Kezban;
    Dereotunu hiç duymadım, maydanozlu kürler var ama..

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ewet 3 adet ceviz içini bir bardağa yakın suya atıyordum yatmadan önce sabah kalkıncada ilk işim onu içmek oluyordu. Ben faydasını gördüm umarım sizde görürsünüz.

Üye
    alidulger Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

400 mu siz nediyonuz benim 160 ı gectimi korkuyom rahatsiz oluyom ortalama 100 120 arasi degişiyo benim spor yapın diger türlü sorun cıkar

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

alidulger;
    Valla en küçük bir rahatsızlık belirtisi yok babam da. Tahlil sonuçlarına göre şeker kolestorol almış başını gidiyor ama.. Bizim hastamızın keyfi yerinde..

sanemm;
    Her akşam ayrı cevizle mi yapıyorsun bunu? Aynı ceviz kötü olana kadar devam mı? Yani olur ya böyle işlerin püf noktası. Var mı böyle bir püf noktası?

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Bacıbey saneme sordugun soruya ben cevap vereyim Evet her akşam ayrı ceviz çünki suyu içince cevizide yiyecek Bu arada sakın unutmayın her insanda T
    otal kolesterol seviyesinin aşırı düşmesi hayra alamet değil, bu kolestorol konusunda bilim adamları kendi aralarında anlaşamıyorlar aslında bu konu çok ta net değil, babanız kırmızı et'ten kullanıyorsa alkolden uzak dursun kırmızı et derken et ve et mamüllerindende tabi, beyaz et özellikle ızgara tercih edin, tere yağındanda uzak tutun ara ara minnacık tadımlık (Göz hakkı) olur tabi..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

BaSKaN53;
    Boğazdan kısma konusunda bir sıkıntımız yok şükür.. Biraz düşürebilsek moral olarak yetecek. 60 yaşından sonra hastalık-hastane yüzü görene zor geliyor bu işler..

Üye
    netce Avatarı

Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    22:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bacıbey;

Ben şekerim için tarçın çubuğu kullanıyorum. bütün çaylarımın içine hatta içme suyumun içine bile tarçın çubuğu atıyorum
    bir de şu alıntıyı paylaşmak isterim:
    ŞEKER: Pişmanlık düşüncelerinin sistemimizde yarattığı derin keder duygusunun fiziksel olarak bedene yansıması. “Keşke...” ile başlayıp “olsaydı...” diye devam eden düşünceler... Pişmanlıklar ve tatminsiz duygular yüzünden bedenimiz bu tatsızlıklarla o kadar dolar ki artık tatlı olan hiçbir şeyi kabul edemeyecek noktaya gelir. (Nevşah Fidan Karamehmet)

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1 aylık kötü kolestrolum var.reakt 5.kutudayım.sanem teşekkürler...dikkate alındı

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HDL (iyi huylu) kolestrol 700-750 olmasında bir yanlışlıkmı var acaba konu biraz eskimiş ama. Eğer yürüme sorunu yoksa kolestrolun en iyi ilacı yürümektir. En azından ter atıcı hareketler yapması boğazına dikkat etmesi gerekiyor. Kolestrol ve sigara damarları sertleştiriyor diye biliyorum.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    canım sen beni dinle ,kollesterole en iyi enginar gelir 5 dakika kaynat örnegin 1 enginar orta boy 7 bardak su 5 dakika kaynasın güm içinde 3 -4 bardak içsin babama öyle yapıyoz düştü kollesterol dene mutlaka süper bişi... hatta yazdan annem alıyor çokca yapraklarını kurutuyoruz ,kışında kaynatıyoruz...geçmiş olsun allah şifa versin...
    birde şeker için ,yeşil çay zeytin yapragıyla demlenir ,içlir ,içinde olorofil var ,bu pankreası çalıştırır biz öyle yapıyoz babamda bizde içiyoruz ,ii geliyor ,porof dan duymuştum bunları...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon