Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: netce Mesajı Gör
    Bacıbey;
    Ben şekerim için tarçın çubuğu kullanıyorum. bütün çaylarımın içine hatta içme suyumun içine bile tarçın çubuğu atıyorum
    Tarçın kullandık, toz tarçın, çubuk tarçın hemen herşeyle yedi, içti. Şuan kullanmıyor bıraktık. Şekeri normale döndü gibi gibi.. 1 hafta önce yapılan tahlil sonucunda şeker 126 çıktı.. 400-500'lerden buralara kadar geldik..

Kolesterol için, Trigliserid sonucu bir türlü alınamadığından ilaç yazamıyorlardı nihayet belli oldu da ilaç yazabildi doktorumuz.. Cevizi suda bekledip suyunu içti babam o mu fayda etti bilmiyorum... Şuan kolesterol 206, Trigliserid 581, HDL kolesterol 28..

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

canım sen benim dediklerimi dikkate al lütfen ,birde yürüyüş yapması lazım babanın ,hafif yürüyüş , pankreası çalıştırır

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Enginarın soyulmuşu mu kaynatılan yoksa yaprağı falan mı?

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

şeker için: tarçın, nar ekşisi, salatalık, domates, az yağlı ve az tuzlu taze fasulye yemeği de kan glikozunun dğşmesine yardımcıdır.
    kolesterol içinse, 1 bütün cevizi bir gece önceden suda bekletin ve ertesi sabah aç karnına için kandaki zararlı maddelerin temizlenip kolesterolün düşmesine yardımcı oluyor bel çevresi yağlarını eritmede de destek tedavi olarak uygulanabilir.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

mac72;

hiç fark etmez biz sadece yapraklarını kaynatıyoruz yeşil renkte oluyor ve tadıda güzel çay olarak da içebilirsiniz....

Üye
    DrJiyan65 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

diyet için en doğrusu, beyaz rafine şekerden uzak durmak, beyaz unlu mamulleri tüketmemek. Dışardan besin ile alınan kolesterol vücudun ürettiğinin %5 bile değil, kırmızı et ve yağ yasaklamakla kötü kolesterol konusunda pek fazla bir avantaj oluşmuyor. Asıl tehlikeli olan beyaz rafine şeker, unlu mamuller ... Hareketsizlik ve obezite...

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

Üye
    SBR Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mekke gülü denilen, mayhoş tatlı bir bitki var. onu demleyerek içmek şekere iyi geliyor.

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devlet ücretsiz ilaçlarımı verirken neden alternatif tedavi arıyım

Üye
    DrJiyan65 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlaç endüstrisi bu yüzden modern tıbbı temsil ediyor, gerçek doğal, zararsız tedaviler ise, alternatif tıp diye ötelenip koca karı ilaçları sınıfında görülüyor... İlaç endüstrisinin amaçladığı şey sizin sağlıklı olmanız değildir, sürekli ilaç tüketen bir tüketim aracı olmanızdır.. Evet iktidarlar endüstrileri memnun etmek zorundadırlar aksi halde orada kalamazlar, hastalar ve engelliler ise endüstrinin karları için sadece suistimal edilen kurbanlardır. İyi sarılın bunlara başınızdan eksik etmeyin mi diyelim?... Bu bir zihniyet meselesidir aslında, insanın dünya ölçeğinde düştüğü çaresizliktir...En büyük engellilik fiziksel olan değil, ne yazık ki zihinsel olandır... Zaten devletler (iktidarlar) gerçekten hastaları iyileştirenler için para ödemezler çünkü en makbul hasta sürekli tüketen ilaç endüstrilerini büyüten, onları besleyenlerdir... Siz hiç merak etmediniz mi neden şeker hastası olur insanlar neden kolesterol sorunu vardır.. Bunlar hangi bozukluğun sonuçlarıdır. Gerçekten mantıklı olan şekerin sorun olmasına kolesterolun sorun olmasına yol açan asıl nedenlerin ortadan kaldırılıp tedavi edilmesi gerekirken neden sonuçları makul bir düzeyde sizi ikna edecek normal dedikleri seviyelerde tutatcak ilaçları geliştirirler de sorunun nedeni olan metabolik bozukluğu, damar sertliğini vs. iyileştirip tümüyle tedavi edemezler... Bunu başarırlarsa sizler iyi olursunuz ve tüketici özelliğinizi kaybedersiniz bu nedenle.. Sürekli kar için sizin hep hasta kalmanız hep ilaç tüketmeniz gerekiyor çünkü.. Hiç düşündünüz mü, artorz gibi milyonarca hatta belkide bir milyara yakın insanı ilgilendfiren bneredeyse bütün yaşlıların ortak sorunu olan bir kemik-eklem yıkımını değil de ağrıyı geçirmek için milyar dolarlık ağrı kesicileri üretirken basitçe bir artrozu tedavi edemediklerini... Çünkü bunu sorgulayacak çok az insan var, devlet bu şekilde düşünenleri sevmez sizi sever hem hastalığın kronik sahipleri olarak tüketici olmanız gereğiyle hem de böyle sadakatlı ve sorgulamadan düşünüp yandaş olduğunuz için ne mutlu sizlere.... Savaşlar da bu yüzden hiç bitmez silahtan da kazanmaları gerekir ilaçtan da ... Sizin gibi düşünenler ne yazık ki çoğunluktadır, insanlığın çıkmazı buradadır... Antipsikotik ilaçların insan üzerindeki yan etkileri ve tahribatları ile uyuşturucuların yol açtığı yıkımı karşılaştırabilecek kadar tıbbi uyanıklık olsaydı sadece uyuşturucu üreticileri ve satıcıları değil, ilaç endüstrilerinin sahipleri de cezaevlerini boylamalıydı...

Üye
    Pompeii Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Rıza Yetiş
    Son Giriş
    08.11-2012
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben pek anlamıyorum bu işlerden ama bitkisel olan hiç birşeyi kullanmayın bence SAğlık ve tarım bakanlığı onayı almamış hiç birşeyi ben şahsen kullanmam.

Üye
    DrJiyan65 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Almanya da reçete edilen ilaçların %30 u bitkisel tentür... Bu konuda çoğu üniversitelerde araştırıldığı için bu onayları almışlar. Ülkemizde ise daha düne kadar bitkisel ilaç ruhsatları Tarım ve Hayvancılık bakanlığından alınıyordu... Oysa bu insan sağlığı için kullanılan ürünler konusu Sağlık Bakanlığının görev alanıydı. Yeni bir genelgeyle bu işe el attılar.. Bizde Tv ekranlarında çıkar amaçlı soyguncu şarlatan sözde doktorlarla, en ufak bir tıbbi bilgisi olmayan aktarlar öneriyor bitkisel tedaviyi.. Yöntem bu olmamalı, Almanyadaki fark nedir, bu iş doktorların kontorlunda, eczacıların kontrolu altında ve orada fitoterapi, botanik alanlarında ciddi bir eğitim var, hem tıp alanında hem de eczacılık alanında... İşte bu başıbozukluk nedeniyle sizin güveniniz yok... Oysa bütün bir kış boyunca kendiniz, aileniz, çocuğunuz için kullandığınız, çoğu viruslere bağlı olan nezle, gripal enfeksiyonlarda ne kadar çok ve gereksiz antibiyotik kullandığınızı bilmiyorsunuz. Dekonjestan sınıfı ilaçlarda çok sık kullanılmakta ve bu tür kimyasallar ABD de ve AB ülkelerinde piyasadan çekildi, toplatıldı bile... Barsaklardaki faydalı bakteriler florasının bağışıklık sistemimiz (ilerde kanser olup olmayacağımız bile bununla da bağlantılı) gereksi,z antibiyotiklerle nasıl imha ediliyor gözü kapalı bir bilseniz sağlık kurumlarına adım atarmısınız, ya sorumsuzca ilaç yazan eğitimsiz doktorların reçetelerini kendi bedenlerinizi kurban olarak sunarak kullanırmısınız... Neden anlatıyorum bunları, yanlış bilinçle donatılmış,şartlandırılmış, piyasa ekonomisinin ihtiyaçlarına göre kodlanmış bir topluluğu aydınlatmak kolay mı, üstelik hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak zehirlenmeye, bu kadar koşullanmış ve istekli bir topluluk ise söz konusu olan.. Yazık ....

Üye
    siirtli56 Avatarı

Gerçek Adı
    mert tunç
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben şeekr hastasıyım 12 yıldan fazla oldu aklına gelen her şeyi yiyiyorum ve insülin i kendime göre kullaniyorum ve her gün sporumu da yapiyorum ve emin olun normal insanlardan daha sağlıklı ve daha çok dayanabil,iyorum ağır sporlara bile ... demek istediğim spor u eksik bırfakmayın çünkü vucudun hantallaşması ve uyuşmasını önler eğer ünsülin kullaniyorsa dosajını ayarlasın ona görede beslensin ...

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    siirtli56;

kesinlikle dogru özellikle yürüyüş yapmak pankreası çalıştırıyormuş ,ama çok agır sporlar iyi gelmez hafif yürüyüşler yapmalı ...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12