Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar yarın dolgu yaptırcam ilk defa acaba nasıl yapıyorlar ağrı oluyormu?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç korkulacak birşey yok.. Ağrın sızın olmaz.. Eğer bir hassasiyet oluşur da, ağrı hissedersen iğne yapıyorlar.. Sonrasında çeneni koparsalar anlamazsın zaten.. Ben 11 tane dolgu yapılacak dişle gittim, 4 tanesi doldu kaldı 7 tane.. Benim canım yok mu? Senin 1 diş doldurtacağını hesaba katarak diyorum tabi..

Eğer hiç birşey anlamayayım çok korkarım diyorsan kandır doktoru.. Dişim çok hassas dayananam iğne vurmazsanız de..İşe yarıyor.. Tansiyon, kalp, bulaşıcı hastalık var mı yok mu soruyorlar.. Düzenli olarak kullandığınız ilaç var mı, diye soruyorlar.. Daha detaylıda anlatabilirim korkmam dersen..

Anlatayım mı?..

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok iyi geldi hocam biraz daha anlat kalp var ilaç kullanıyorum üç haftadır bürokrasi yüzünden olamadım sıra beklerken stresten nefes alamıyorum kendimden geçiyorum sıkıntıdan ter basıyor

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

dis agrisi kabir azabiyla beraber derdi babannem korkunun ecele faydasi yok aciyo tabi ama oyle cok degil
    erkek adam korkarmiymis

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam acının erkeği kadınımı olur ben daha olmadan bu haldeyim o kadar ameliyat oldum tabiri caizse bu kadar korku koymada bana çok korkuyorum valla dolgu dedikten sonra ne kadar site varsa okudum sonuç iğne acı matkap gibi alet ihtiras hırs intikam acı hepsi bu sinemada acaba gitmesem mi

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sıkıntı edecek birşey yok valla bak.. Seni teselli etmek için demiyorum.. Sistemden ben de şikayetçiyim beşinci aydan beri gidip geliyorum.. 2 seneye bitmez benim bu dolgu işleri.. Neyse.. Konu sensin şimdi..

Dişin durumuna göre kısa ya da uzun sürebilir dolgu işin.. Benim dişlerde daha başka sorunlar olduğu için uzun sürüyor.. Eğer sen de ayrı tedavi gerektirecek bir durum yoksa yarım saate biter işin.. Kalbinden rahatsız olduğun için ayrı bir tedavi şekli uygulanır mı bilmiyorum.. Ben de meraklandım şimdi açıkcası, iğne yaparlar mı acaba bu durumda sana..? Bilemicem valla...

Sen zaten görmeyeceksin ya olan biteni yum gözünü doktor da baksın işene.. Gerisini düşünme.. Ha acıdı, ha acıyacak diye tedirgin etme kendini.. Dayanılıyor.. Öyle aman aman büyük bir acı yok.. Rahatsızlık verecek tek şey adını bilmiyorum o cihazın, tııırt tıırt diye ses çıkaran bi lanet cihaz var.. O işte dişlerini kamaştırıyor işlem yapılırken.. Törpü gibi bişi galiba.. Görmediğim için çalışırken ki halini tarifle bu kadar olur gülmeyin lütfen..

Hepsi bittikten sonra en ufak bir ağrı hissetmeden kalkarsın masadan..

Geçmiş olsun şimdiden.. Dolgu işin bitince yaz buraya merak ederim, ne oldu ne bitti...

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazarım elbet hocam valla mastır yaptım bu konuda sitelerden okuya okuya ağza hortum almalar tükürmeler diş fazla çürükse duyulan iğrenç koku hepsi tamam da bide eldivenin kokusu ilk gittiğimde bakarken bile midem bulandı artı uyuşması için çilekli tarçınlı vs jel veya sprey sürüyorlarmış ben yazanların yalancısıyım valla saatleri sayıyorum yarın olmasın diye bakıyorum fazla çürük yok şükür hep fırçalarım sadece siyah çizgi bir bir leke var artı sağlam insan bile diş fırçalamalı çünkü çürüdüğünde hem dişe bela hem önlem almazsa o çürük kalbe yayılıp sorun çıkartabilir bunuda bu yaşıma kadar edindiğim bilgilerden biliyorum çalıntı değil yani çok korkuyorum ya

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Dişi dolgu yaparken su kullanılıyor.. İlaçlı su gibi birşey de olabilir, su galiba ama.. Senin hortum dediğin şey vakumlu bir cihaz hem suyu, hem de ağızda biriken tükürüğü çekiyor.. Çekmese genzine kaçar su.. Boğulursun.. Dermişim.

Sana bir de şunu söylim.. İlk iş zaten o vakumlu cihazı kullanacak doktor..Yani hep ağzında kalacak dolgu bitene kadar.. Sen ağzında su biriktiğini hissedince, o cihazı tut elinle su olduğunu hissettiğin yere, cihaz o suyu çekiyor.. Doktor dikkat etmeyebilir, sıkıntı çekme ...Eldiven kokusuna birşey diyemicem, evet midesi hassas olanlar için sorun olabilir.. Sen dolguyu nerede yaptıracaksın?

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastanede okmeydanı ağzı ve diş sağlığı hastanesinde acaba kötü bir yer mi tavsiye etmiyormusunuz...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin oraları bilemem.. Samsun da olsaydı bilirdim, iyi hastane mi, kötü hastane mi. Şundan sordum, dişin uyuşması için sprey benim gittiğim hastanede sadece çocuklar için kullanılıyor.. Yetişkinlere iğne malesef. Sizin gideceğiniz hastanede bilemem ne yaparlar.. İğne korkunuz varsa, söyleyin doktora spreyle uyuşturulmasını istediğinizi.. Her yerin sistemi farklı..

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iğne korkum yokta ben ne iğneler yedim bu yaşa kadar ama ne bileyim diş iğnesi fobisi oldu bende bu olay olalı dolgu olan herkese soruyorum acaba nasıl yapıyorlar acıyormu düşündükçe sıkıntı stres oluyor acaba samsuna mı gelsem

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Acının Samsunu, İstanbu'lu mu varmış..? Ben de yaşadım aynı stresi, hiç kendimi yıprattığıma değmezmiş.. Emin ol sen de aynı düşüneceksin.. Hayırlısıyla git gel bakalım neler olacak.. Dişin ağrısına razıysan bırak öyle kalsın.. Kalamıcağına göree paşa paşaa gideceksin kardeşim..Başka yolu yook..

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam ağrım falan yokki başta az vardı bir camı dişine batırırsın bir çizgi yapmak istersin o gbi acı vardı şimdi hiç yok acaba ben mi kuruntu ediyorum diyede düşünmüyor değilim ama o kalp korkusu olmasa gitmezdim yinede sağol hocam Allah razı olsun çok iyi moral veriyorsun...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

geçen benim dişimi minik matkapla bir oydu doktor görmelisiniz ... yandım anaaaaam diye bağırdım.. doktor bide dizini döşüme koymasınmı kaçmayım diye ..bağır allah bağır ( bu söylenenler hayal ürünüydü arkadaşım korkma..artık tıp ileri..bişey hissetmezsin..

angel ahter;
    ablaaaaaa bende senin eşsiz yorumların takibindeyim

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    angel ahter;

Bilmediği birşeyden korkar insan bacım.. Hele hele ilk defa dolgu yaptıracak olan insan hiç ama hiç dişci fobisi yoksa bile o aletleri vızır vızır cızır cızır çalışan aletleri görünceee korkuyor.. Ben korkmuştum.. Birde şu boyutu var bu meselenin.. Hastanelerle, hastalıklarla, iğne,ilaçlarla çok naşır neşir olmuş insanların canı azalıyor, en küçük bir acıya tahammül edemez oluyor.. Onun için hastane dedin mi panik olur insan.. Tansiyonu bile ölçülecek olsa güp güp atıverir yüreği..

Bence bunun adııı hastane, doktor fobisi..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon