Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kameraman_63 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    BU KONULARA İLGİ DUYAN VEYA ARAŞTARMALARI OLAN KARDEŞLERİMİZ VARSA, BENİM DE NACİZANE ARAŞTIRMALARIM OLUYOR,
    PAYLAŞMAK İSTEYENLERLE BULUŞABİLİRİZ.
    SELAMLAR

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

ben bu konuyo sonuna kadar inanıyorum.bildiğimden değil ama basur illetinden bu yolla kurtuldum.onca ilaç kullandım şifa bulmadım ama çoban olan kayınbiraderimin verdiği bir otu kaynayıp içtim 12 yıldır rahatım birşeyim kalmadı

Üye
    kameraman_63 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilaçların yerini alsın diye değil ama artık şu bir gerçek ki insanlarımız yan etkilerinden dolayı, ilaç kullanmaktan yılgınlık geldiğinden arayış içindedirler. ismide zaten alternatif tıb, uygulama yöntemine başka bir uygulama demektir. bu konuyu amatörce bulduğum kitaplardan sitelerden bilgi sahibi olmak amacı ile başladım. bir ot şunu faydalı diye bir yazı gördümmü onu ilgilenmek için alıyorum, ben de inanıyorum ki çok faydası var, kullanma şeklini, dozunu, bir eczacıya sormanız gerekmektedir. özellikle bitkininde yan tesiri olabilir, araştırma yapmak lazım, en başta bu, denize düşen yılana sarılır diye körü körüne inanmak da iyi değil.
    herkese şifalar temennisiyle

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

gardeş ilk yazınla son yazın çok çelişiyor.nedenini anlamış değilim.bu tür otlar bikere eczacıya sorulmaz.denenir ya iyi gelir yada gelmez.birine fayda eden başkasına etmeyebilir.bu işin uzmanları var.yıllarca denemiş uygulamış kişiler onlar bence daha iyi anlarlar.ama dediğin gibi kulaktan dolma bilgilerlede bu tür otları uygulamak doğru değil.

Üye
    kameraman_63 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

otlar bir kere denenmez. kullanım özelliklerini, neye iyi geldiğini deneyerek bilinmez.
    eczacılara sorma gereğini neden yazdım, onlar farmakoloji dersi (bitki bilimi) okuyorlar. onun için. araştırma yapmak kolay, biriyle arkadaş oluverirsen, gerçeği öğrenirsin, kayseride benim bu konuda deneyimim var, eczacı odasının 17 senedir fotoğraflarını çekerim. biliyorum ki yazdım. herkesin görüşüne de saygı duyarım.

Üye
    kursat Avatarı

Son Giriş
    30.08-2006
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Retinitis pigmantoza yani Tavukkarası göz hastalığı için ne önerebilirsiniz.

Üye
    kameraman_63 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kürşat kardeşim, şu ana kadar ki araştarmalarımda rastlamadım. bulduğum anda özel mesajla bildiririm. inşallah.

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de 15 yıldır laksatif amaçlı olarak sinameki çayı içiyorum içine biraz da rezene katıyorum oldukça da memnunum (kabızlığa karşı)
    Ayyyriyeten üriner enfeksiyondan da litrelerce maydonoz suyu içerek kurtuldum. ama antibiyotiklere alerjim vardı.
    yaren şu hemoroid olayını bana yazsana yaaa..3 yıl önce ameliyat oldum yine tekrarladı.

Üye
    kameraman_63 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bitkilerle tedavi günümüzde revaç bulan konudur. herkes alternatif tedavi yollarını arıyor. bu güzel bir şey. oturup çaresi yokmuş deyip sineye çekmiyor. benim ricam, şifa bulduğunuz hastalığınıza, hangi yöntemi denediyseniz, bunu bana ister özel mesajla, ister foruma, bir çatı altında toplayıp ta şifa arayan insanlara şundan şu şekilde şifalara kavuşan var diye sunayım, ben gönüllü olarak bu foruma gelmeden de önce msn adresimin mesaj bölümünde yazıları değiştirip değişik arkadaşlarla tanıştım, genellikle astım bronşit için bilgiler istediler, bilgileri e-posta ile veya messenger ile gönderdim. Bir hayrı başlatan, yardımcı olana, o hayırdan dua edenlerin sevabı aynen dağıtılır diyebir ayet meali vardı, konunun uzmanı olmadığım için tam mealini veremiyorum. bir hayır başlatalım, ne dersiniz?

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kırıkların çabuk iyileşmesi için özellikle kaburga kırıklarında ne tür bir alternatif tıp öneriliyor bilginiz var mı

saygılar

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

Nafiye;sanıyorum bunda hastaya düşen tek görev içki ve sigarayı bırakmak ve bol bol kalsiyum almak.

Üye
    kameraman_63 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ağrıyan kemikler: Havuç, lahana ve maydanoz karışımının suyu.

Kalsiyum: Sağlıklı ve güçlü kemikler ve dişler, normal kalp fonksiyonları kasları, kasların ve sinir sisteminin sağ-lıklı çalışmaması.
    Kaynağı: Badem, sütü ürünleri, yumurta sarısı, soya-fasulyesi ve sardalye balığı.

Magnezyum: Sağlıklı kaslar, damarlar, kemikler, kalbin düzenli çalışması, sinir sistemi, enerjui üretiminde katali-zör.
    Kaynağı: Badem, soya fasulyesi, yabani havuç.

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler kameraman bilgiler için

Üye
    kameraman_63 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz yeryüzünde insanlık için varız. bilginin de zekatı var.

Üye
    kameraman_63 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hurma (şecere-i temir) : Hurmagiller familyasından sıcak ülkelerde yetişen bir ağacın meyvesidir. Ağacın boyu 30 metre kadardır. Gövdesi sütun biçimindedir. Yaprakları büyük ve dilimlidir.
    Faydası : Bedeni ve zihni gelişmeyi sağlar. Besleyicidir. Kansere karşı koruyucudur. Zihni yorgunluğu giderir. Anne sütünün, bol ve besleyici olmasını sağlar. Boğaz ağrılarını keser. Bronşit, öksürük ve soğuk algınlığının şikayetlerini giderir. Kemik hastalıklarında faydalıdır.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon