Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tip2 diyabet hakkında bilgisi olanlar hastalık hakkında bilgi verebilirlermi?mesela tip2 den tip1 diyabete geçiş olabiliyormu?nelere dikkat edilmeli?iyileşme durumu varmıdır v.s...tek dozluk insülin kullanıyoruz şuan ilerde onu bırakma gibi durum söz konusu olurmu?daha çok kafamda sorular var bunları bilgisi olanlarla yazışmak isterim.

Üye
    alidulger Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildigim inisülün hastalari normale gecemiyo bende 1 hafta kullandim ama doktor hatasi yüzünden son anda hapa gectim inisülün kullananalar sanirim gecemiyo bildigim kadari ile

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ama kısa bir eğitim vermişlerdi.orada gidiş hata göre hapa geçilbilecegi anlatıldı.siz bile 1 hafta kullanımdan sonra hap kullanıyorum diyorsunuz

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tip2 hakkında bilgileriniz ne derece doğru bilmiyorum ama bana doktorun anlattığı sizin anlattığınızda çok farklı.tip2 şeker genelde yaşlı hastalarda görülen bir şeker türüymüş.çocuklarda çok rastlanmayan bir durummuş.pankreas yaşlanınca tembelleşirmiş çalışmaz degil yani o durumda yavaş çalıştığı için vücudun şeker ihtiyacıda yeterli gelmiyormuş doğal olarak.biz tek doz insülin alıyoruz oda akşamları.öyle iştahımızda fazla yok.aksine zorluyorum tüm sorunum o.

Üye
    SEDNA Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tip 2 Diyabet Tedavisinin Esasları Nelerdir?

Birinci basamak tedavi planında medikal beslenme tedavisi yani beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi, yaşam tarzının değiştirilmesi, egzersiz programlarının uygulamaya koyulması yer almaktadır. Eğer, bu tedavi planına uyulmasına rağmen kan şekeri normal sınırlar içinde tutulamazsa ağızdan hap olarak alınan şeker düşürücü ilaçlar tedaviye eklenir. Ancak bazı Tip 2 diyabetliler kan şekeri düzeyini normal sınırlar içinde tutabilmek için insüline ihtiyaç duyulabilir. Bu durumlarda uygun dozda yapılan insülin enjeksiyonları ile tedavi desteklenir.

Ağızdan şeker düşürücü hap veya insülin tedavisi alan Tip 2 diyabetlilerin haftanın belirli günlerinde kan şekerini ölçmeleri son derece önemlidir.