Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dietf Avatarı

Son Giriş
    31.03-2014
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iki oğlum var. henüz hastalığının ne olduğunu bilmiyoruz, fakat ast. alt çok yüksek çıktı. sonra CK değerini ölçtürdük ve büyük oğlumda(3 yasında) 20.000 civarında çıktı, doktor değere inanamadı ve yeniden ölçtüler ama sonuç aynı. Küçükte ise 8000 civarında. Fakat en ufak bir problemimiz yok. Kosuyor, yürüyor. Şimdi kas biyopsisi yapmak istiyorlar. Fakat ben kıyamıyorum. zor bir işlem midir. bilgi verebilir misiniz? Bu arada genetik testi yaptırdık ve bir şey çıkmadı. Ama sanırım %60 doğruluk payı varmış. Bu aradam eşimin 3 kız kardeşi var ve 3 erkek çocukları var. Hepsi sağlam, test yaptırdılar normal çıktı. Erkek çocuklardan biri 12 yaşında. Acaba yaşadığımız başka bir hastalık olabilir mi? Bu tarz bir tabloya sahip olan kimse var mıdır? Kas hastalığı ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylüyorlar ama ben bulguları tam eşleştiremiyorum(CK dışında)
    Herkese büyük geçmiş olsun ve acil şifalar diliyoru

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim alt baldırdan 12 yasındayken ufak bir kas parcası aldılar 4 dikş atıldı basit bir işlemdir.

Üye
    dietf Avatarı

Son Giriş
    31.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler. Daha önce de karaciğer biyopsisi istenmişti ama birşey çıkmadı o yüzden tedirgin oldum birazda.

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun umarım temiz çıkar

Üye
    mevce Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ck testim normal olmasına rağmen 20 yaşında sağ koldan biyopsi yapıldı.aslında kolay bır işlem bayıltmadan yapıyorlar ama benim şansızlığım operasyondan 1 saat sonra dikişlerin atmasıydı.aşırı kanamadan az kalsın ölüyordum.gözün korkmasın ama benım başıma gelen üstelik yapanda istanbulun en ıyı hastanelerınden bırınde çok önemli bir proftu.çektiğim sıkınıtya değse biyopsidede bir bulguya rastlanmadı ama sıkıntılarım devam ediyor.

Üye
    dietf Avatarı

Son Giriş
    31.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Üye
    hnm18 Avatarı

Gerçek Adı
    Hanim
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Vatan Çankırı Mekan Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Çok geçmiş olsun ben 29 yaşındayım 17yaşında bacak üst baldırdan biyopsi oldum dendiği gibi ufak bi operasyon ama senin çocuklar küçük şuanda hareketliler dikkat edilmesi gerek....Allah yardımcınız olsun inş sonuçları iyi çıkar....

Üye
    dietf Avatarı

Son Giriş
    31.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, oğlumun CK değerini ölçtürdüğümüzde 21000 civarında bir değer çıktı. Bu kadar yüksek değer çıkan tanıdığınız var mıdır? Genelde 1800'e kadar gördüm ve ona çok yüksek diyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

CK değerininin bu kadar yüksek olmasını yorumlayacak arkadaşlarımız var mı acaba?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dietf Avatarı

Son Giriş
    31.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    İstanbul'da yaşamama rağmen ankara'da Prof Dr Haluk Bey'e kontroller için gidiyordum.
    Fakat sanırım kendisi tam gün yasası nedeni ile bir süre randevu vermeyecek, en azından ben alamadım.
    İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mıdır? Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ck nımbu kadar yüksek çıkması direkt olarak musculer ditrofi yigetirir akla ama biyopsi daha net bir cevap verir ve çok basit bir işlemdir korkacak bir durum değil benim deniki oğlum malesef DMD bu sonuçlar ve bu testlerden geçti allah yardımcınız olsun

Üye
    zelihaabaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeliş
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

kas bıyopsısı basıt ıslem bende kas hastasıyım ıkıkere parca alındı.bıkere karacıger bıyopsısı.ama tehlıkelı olan karacıger bıyopsısı.cunku nefes kontrolu gerekıyor.eger ıgne gırdıgınde nefes alırsan karacıger yer degıstırıp ıgne akcıgere gırebılıyormus.oyuzden karacıger bıyopsısı kucukler ıcın tehlıkelı ama bacaktan yada koldan parca alıncaksa daha basıt.benımde ck degerlerım 16 bıne kadar cıkmıstı.suan hala dusuremıyolar bnce yaptırın cunku ılerde pısman olabılırsınız hastalık bırden cocugunuzu ele gecırebılır

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    yoldaş
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

CK değerlerinin yüksek olmasının sebebi uzuvlarda kas sisteminde harabiyet olduğunu gösterir çocukların yaşları çok küçük olduğu için farklı nedenler aranmaz kanser vb. nedenlere bağlıda CK değerleri yüksek çıkar yahutta karacigerden kaynaklı hastalıklarda. karaciger değerlendirmesi genelde bilinçsiz doktor ön bulgudan çıkarttıkları sonuç neticesinde ki tespitlerdir tavsiyem iyi bir çocuk nöroloji doktoruna gitmeniz CK degerleri ve diger degerleri paylaşın çocuklarda bazı fiziki hareketler yaptırır birde EMG çektilermi çekilmediyse isterler o zaman durum netleşir sıkmayın canınızı

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zelihaabaydın Mesajı Gör
    .ama tehlıkelı olan karacıger bıyopsısı.

Bu pek doğru değil... Karaciğer biyopsisi son derece sıradan bir işlemdir. Özel bir iğne ile ultrason eşliğinde 5dk içinde yapılır. Akciğere girme riski neredeyse hiç yoktur. Olsa olsa büyük damarları delme riski olabilir ama o da ancak çok beceriksiz ve deneyimsiz kişilerin yapabileceği bir hatadır.

Üye
    zelihaabaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeliş
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tıp fakultesınde yapıldı benım karacıger bıyopsısı metepe bey kendımce konusmuyorum.bunu yapanda bı profesordu.ben bana denılenı dedım.ole olmasaydı benı dort saat hareketsız yatırmazlardı ck yukseklıgı kas yıkımını gosterır dietf.cocuklarında sorun olmadanda ck yuksek cıkabılır.emg yapıldımı cocugunuza ?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon