Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gamzzee Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 21 yaşında bir spina bifida hastasıyım.bu hastalığın bazı etkilerinden dolayı böbreğimin teki alındı.şimdi tek böbrekliyim ve katater kullanıyorum.tek börek hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum .neler yapılmalı ,nelere dikkat etmek gerekir gibi.bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Üye
    Destina_9591 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2012
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kronik böbrek yetemezliği yani bizim iki böbreğimizde çalışmıyor onun sana verebileceğim tavsiye şekerine tansiyonuna dikkat et gerekirse bir hastanede bir nefroloji bölümüne ve bir nefrologa git ankaradaysan yardımcı olabilriz senden kan alıp üre kreatin fosfor potasyum değerlerine bakacaklardır birde ürik asit var onlar normal değerlerde çıkarsa sorun yok üre normal sağlıklı insanlar için: 0 - 50 arası kreatin:0.7 - 1.3 fosfor 2.5 - 4.5 potasyum 3.5 - 5.1 bunların yüksek olması böbrek fonksiyonlarının çalışmasını azaltmış demektir bir hastadan sana verebileceğim bilgi bu kardeş eğer daha geniş bilgi almak istersen ya bir nefrologa yada bize ulaş.. Saygılarımla..

Ankara Diyaliz Hastaları Derneği Adına Yönetim Kurulu Muhasibi
    Suat KAYA

Üye
    GOODMAN Avatarı

Son Giriş
    10.07-2009
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Destinanın dediklerine katılıyorum. İyi bir nefrolog tarafından devamlı takip edilmen gerekiyor. Acil şifalar dilerim. Daha fazla bilgi için üyesi bulunduğum www.diyaliz.net sitesinden bilgi alabilirsin