Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon
Toplam 109 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    musto_35 Avatarı

Son Giriş
    25.02-2010
    Saat
    14:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben bu ameliyatı 1993 yılında izmir buca ssk da oldum.sağ ayakta 7 cm uzama oldu.8 ay demirler ayağımda kaldı.sonrasındada 6 ay alçı.alçı süreci o kadar zor değil.birde benim ayağıma yanlış demiritakmışlar ameliyatın üçüncü günü onları değiştirdiler.Bu ameliyatı olanlar bilir bu demir ayaktan çıkarılırken hiçbir uyuşturma işlemi olmuyor direk demiri keserek çıkarıyorlar.böyle bir acının tarifi hiçbiryerde yok.eğer bu şekilde yaşamınızı idame ettirebiliyorsanız hiçbir şekilde o uzatma ameliyatını olmanızı tavsiye etmem.inanınki bu acının tarifi yok.8 ay neler çektiğimi bir ALLAH birde ben bilirim

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

musto arkadaşım o demirleri ayağımdan alırlarken o tarifsiz acıya dayanamayıp bayılmışım.o günü allahım kimseye yaşatmasın.

Üye
    musto_35 Avatarı

Son Giriş
    25.02-2010
    Saat
    14:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet Elif arkadaşım yorumların tümünü okudum bu ameliyatı olmayan arkadaşlar bunu diş çektirmek falan sanıyolar.Asıl ameliyattan sonra eziyet başlıyor.Arkadaşlar yine söylüyorum.1 doktor uzatma ameliyatı derse bile başka bir doktora gidin.Hemen bu ameliyatı olmayın.3-4 cm için bu acıyı yaşamayın.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanlış bilgi vermeyelim arkadaşlar artık eğer hastanın acı eşiği düşükse uyuşturarak yapıyorlar bu işlemi. biliyorum çünkü aynı işlem bende de oldu 10 dakika sürdü ameliyathaneye girmemle çıkmam uyutmuşlardı zaten ve cihazım çıkalı 2 hafta oldu yeni bir işlem yani. Hasta dayanıklı değilse ve doktorla konuşursa uyuştururlar. Önceden uyuşturmadan yapıyorlarsa o ayrı tabi.

Üye
    faatoos Avatarı

Son Giriş
    02.06-2010
    Saat
    12:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar
    bende boy uzatma amaliyati olmak istiyorum 1,43cm boyyundayim yasim18 yazilanlari okuyunca inanin cok korktum simdi ne yapacagimi bilmiyorum lutfen bu amaliyati olan bani bilgilendirsin hic memnun olan yokmu????????????????????

Üye
    magnum Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,

daha önceden bende olmuştum bu ameliyatı (ilk çıktığı zamanlar)

Konu hakkında bence uzmana görünmelisiniz çünkü kemik yapınızda önemli
    Uzatma ameliyatları ile ilgili Şişli Etfal Hastanesi Metin Beyin bir süre önce tezini okumuştum.Konuyla ilgili Şişli Etfal Hastanesi 1.Ort.Prof.Doç.Dr.Ünal Kuzgun ile irtibat kurabilirsiniz.

İnternet araşatırabilirsiniz de.
    Faydasını gören arkadaşlar vardı hastanede.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ameliyat sonuçlarından memnun olmayan kişi çok değil korkmana gerek yok, sadece tedavi süreci çok zor geçtiğinden iyi düşünün deniyo o kadar. gGerçi senin iki bacaktan olacağından daha zor olucakdır ama sonucunu düşünerek sabrediyosun o an. Zaten ameliyat sonrasında eğer doktorun işinde iyiyse gerisi hastaya kalıyor. acılara dayanabilirsen, egzersizlerini aksatmazsan, pansumanını dikkatli yaparsan sorun yaşamazsın. Demir dibi akıntıları da korkutmasın seni cihaz 7-7.5 ay bacağımdaydı ve hep akıntım oldu ama zararsız akıntılar. kas kısalığını da duyabilirsin onunda nedeni düzenli egzersiz yapmamaktır. sana tavsiyem egzersizlerini bi fizyoterapistle yap canının yanmasına aldırmadan, tabi belli bir aşamaya kadar seni zorlamaya devam edicektir. O an seni zorlasada sonunda daha rahat hareket etmeni sağlıcaktır. ve birşey daha bana doktorum bendede kısalık var bende mi olsam diye sorduğunda mecburi değilse kesinlikle hayır tavsiye etmem demiştim bunu bana özellikle sormuş tepkimi ölçmek için. Bu ameliyatı olan hemen herkeste aynı şeyi söylicektir. Bu arada bende 6 cm kısalık ve eğrilik vardı ama kemik gelişimim çook yavaş olduğundan 4.5 cm uzattıkdan sonra daha fazla uzatmak istemedim ne kadar uzatma o kadar daha beklemek demekti benim için. Tabi herkesin kemik yapısı faklıdır bunu da dikkate almalısın. sorun olursa sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım

Üye
    mustafa09267 Avatarı

Son Giriş
    25.09-2011
    Saat
    14:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben mayısın 26 ameliyat oldum izmir dokuz eylül üniversitesinde bacağım 6.5 santim kadar uzadı ancak bacağımı ameliyattan sonra hiç dümdüz açamadım uzatma devam ettikçe geri çekiliyor yürüyünce belli bir seviyeye kadar açılıyo bunun sebebi ne uzatmadan sonra düzeliyr mu ne yapmamı önerirsiniz? şimdiden herkese teşekkürler( diz altından uzatma yapılıyor)

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    12:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa selamlar bende 1 temmuzda oldum ameliyat dokuz eylül de Prof.Hasan Havıtçıoğluna. Diz altından 3cm uzatma yapılıyor ve aynı senin gibi benimde dizim tam olarak düzelmiyor ve dizimin arkasındaki kaslar epey gerildi çok fazla ağrısı var . Bende bu konuda çok endişeliyim bir bilgi alırsan yazarsın olmazsa ben önümüzdeki pazartesi hastanede olucam bilgi alınca sana yazarım . çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende uzatma sırasında dümdüz uzatamıyodum bacağımı şimdi öyle bir sorunum yok geçici birşey yani endişeniz olmasın. kaslar gerildiği için ağrı olması normal benim bacağım da kasılırdı adım atamazdım ağlamamak için zorlardım kendimi o derece yani. doktorumdan kas gevşetici istediğimde gerek yok masaj yap egzersiz yap geçicek zamanla demişti ve geçtide tabi. bacağımı dümdüz uzatmak için egzersiz yapardım. yattığım yerde bacağımı uzatırdım dizimi aşağıya doğru bastırmaya çalışırdım, bunu fizyoterapist söylemişti bana. hergün belli sayıda yapardım bunu yapa yapa düzeliyo zaten bir süre sonra.

Üye
    nöbetci Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    12:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melike çok sağol bari bu işe canımız sıkılmasın bunu söyledğin çok iyi oldu kafayı takıyorduk fazlası ile .

Üye
    rambaldi Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    17:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melikeee;

bu mesaj çok ama çok iyi oldu dizinde sorun yaşayıp bizim gibi panik yapanlara teşekkür ederim , aletin çıkmasına az kaldı tavsiyelerinizi dikkate alıp dediğğiniz şekilde egzersiz yapmaya çalışacağım..

teşekkür ederim

saygılar

Üye
    melikeee Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim . bu durumları yaşayan birisini tanımadığımdan ben zorlanmıştım pek çok konuda o yüzden bildiğim konularda elimden geldiğince her zaman yardımcı olmaya çalışıyorum doktorlar bilgi versede yaşayan birinin görüşlerini almak daha iyi olur diye doktorum bile söylemişti bana.

Üye
    namesin Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin
    Son Giriş
    04.09-2010
    Saat
    03:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar benim sıkayetım kucukken çatlyan sağ baldır kemiğimin aynı dönem kırılıp ustuste kaynaması.orta okulda farkettım doktorlar gelısımını tamamlasın uzatma yapalım de.18 yasımdayken hazırlıklara baslamısken rısklerınden dalayı vazgectım ozman 3bucuk cm si.suan 24 yasımdayım dısarıya bellı etmemek ıcın parmak ucumda yuruorum ve herkes farketmıo ama şikayetlerım arttı merak edıyorum sizdede aynıları oldumu.uzun olan bacagıma sureklı bastıgım ıcın topugum sureklı agrıo ve yıne uzun olan tarfımda belım agrıo bu sıreklı cok ayakta durdugumda daha kotu.belımde bı egrılık yok olusmamıs
    dengeledıgım ıcın ama bole gıderse olacagından korkuorum ve kucuklukten beri tek ayak ustunde durmaktan bıktım.benim sorum 3 tanae.
    1. yakın tarihete ankarad bu ameliyatı olan varmı hastane doktor ve masraflar hakkında bilgi
    2.aynı şikayetler sizdede oldumu
    3. bu riski almalımıyım?
    teşekkürler umarım herkes saglığına kavusur bu durumu sizler anlarsınız.

Üye
    dilektuba Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende oldum bu ameliyatı ama şunu sölemeliyimki uzun ve sancılı bir dönem ayrıca benilizarov çıkarıldıktan sonra ayağımı düz uzatamadım tam açılmadı ne kadar fizik tedavi uyguladıysam da olmadı şimdi düşünüyomda acaba dizin arkasındaki kaslarda mı bir kısalma oldu yada ne bilim açıkçası doktora gitmeye korkuyorum bi bilgi alırsanız bu konuda ve bana yardımcı olursanız sevinirim saygılar..

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon