Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon
Toplam 166 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Rky Avatarı

Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim içinde aynı şeyler söylendi protezin bir kısmı yemek borusuna bir kısmı omuriliğe yönelmiş benim uyuşmalarım henüz geçmemişti belki bundan anlayamadım

Kafes denilen protez yerleştirilmişti ancak onu destekleyen plak oluyormuş o yoktu şimdi plakda yerleştirildi

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim kafes protez değil,hareketli protez... Peki protezin kaymasına sebep neymiş doktorunuz bir şey söyledi mi?

Üye
    Rky Avatarı

Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktoruma sebep nedir diye sorduğumda tabiki çokkorkmuştum şok olmuştum dünya başıma yıkılmıştı bana söylediği tek şey böyle şeyle karşılaşabiliyoruz bazen bunu siz yaşayacakmışsınız dedi yani hiç sebep söylemedi. O anda başka soru bile aklına gelmiyorki insanın sonra yeniden ameliyat.

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun... Umarım hepimiz en kısa zamanda sağlığımıza kavusabiliriz...benim 50 gün oldu ameliyat olalı...hala boynuda,kollarımda gelip geçen agrılarım var.senin yasadıklarını okuyunca içime tedirginlik girdi...hep acaba diyorum...umarım bu ağrılar da geçer ve eski saglıgıma kavusabilirim...doktorum mutlaka yuzmemi ve verilen hareketleri düzenli yapmamı söyledi...umarım herşey yolunda gider...

Üye
    Rky Avatarı

Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ağrılar yorgunluğa strese bağlı dönem dönem olurmuş banada yüzme önerildi 2. Ameliyatın 22. Günündeyiz çok ağrılarım var sabredeceğiz allah kimseyi korktuğu yere uğratmasın çok zor bir süreç sadece çok dikkat bunu öğrendim

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah Allah hepimize sağlıklı günler nasip etsin.ameliyattan sonra ilk 15_20gun cok zorlandim.1 ay sonra agrilarim çok azalmıştı ama son 10 gundur agrilarim daha bariz.elimden geldiğince eğilip kalkmaya,oturmama,yatış pozisyonuna dikkat ediyorum.geçen hafta bir yastık demedim çok sertti o mu agrilarimi arttırdı bilmiyorum.umarım kayma olmamıştır...içimden korkuyu atamiyorum,tedirginim...

Üye
    Rky Avatarı

Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Korkmayın yoktur bişey inşallah. Umarız ömür boyu herşey yolunda gider. Dikkatle yaşayacağız

Üye
    Aykac20 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Mevlüş

Allah kimseyi Darda koymasin kardeşim ne demek herzaman sorabilirsiniz ... kader kardeşiyiz hepimiz allahım sizde tez zamanda şifa versin benim kolumda hasar kaldi ... temmuzda 7 de bir sene olacak artık ugusuklukta kasılma girmicek gibi görünüyor .... hiç azalmadi kolumun yüzde 30 nu kullanamıyorum ... Tsk ederim güzel dilekleriniz icin

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mayıs 3ünde 3 ay olacak benim de... ağrlarım azalsa da biraz iş yapsam ya da boynumu eğsem boynumda ve kollarımda ağrı oluyor... yürüyüş yapmaya çalışıyorum umarım uzun vadede faydası olur. ama ameliyattan 1 ay sonra normal hayata dönüyorsun deseler de o kadar kolay olmuyor. özellikle gece rahat uyuyamıyorum,yan yatmaya çalışıyorum ama ağrım oluyor. arada boynumdan kıtlama sesleri geliyor korkuyorum...kısaca aklım boynumda yaşıyorum. antibiyotikler bağışıklığımı baskıladı, şimdi onu düzeltleye çalışıyorum... Allah herkese sağlık sıhhat nasip etsin... inşallah zaman hepimizin ilacı olur.

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim ameliyattan sonra sağ bademcigim sisti...antibiyotik kullandım ağrısı geçti ama şişliği duruyor...2-3 gundur sağ tarafimda bi hassasiyet var yutkunurken...içimde korku oluyor acaba protez mi kaydı diye...bilmiyorum evham mi yapıyorum! Ameliyatta 2 kutu antibiyotik kullandım sonrasında da 2 kutu... Bağışıklığım zayıfladı sanırım agzimda aft çıktı,boynunda çıban... Ameliyattan sonra çok korkar oldum...

Üye
    Aykac20 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@darkk

Arkadaşım o boyundan gelen sesler protezin hareketinden kaynaklanan ses onu bende duyuyorum ... kendini hissettiriyor ...ben burdayım diyor ona göre davran diyor �� bende sizin gibiyim aynı ama artık bunla yaşamayı öğrenecegiz. ..ne boynum nede kolum unutturmuyor unutturmicakta ...Ltf sizde dikkat edin sadece dikkat edin ...bol bol benimde ağrıyor bunu omuzlarım ve kolum ... normal yani hersey kolay değil ...çabuk geçmicek anlaşılan ben çok fazla ayakta kaldım mı omurgamdada ağrı oluyor ... �� Dr. Ağrım olacakmış hep dedim evtt olacak dedi biz o kemiği kırdık oyduk içine protez koyduk dedi geldiğinde nasildin şimdi nasılsın dedi kolun felctti dedi. .. hiç ağrı olmasını istemiyorsan yatıran hiç kalkmican dedi .. uzun süre yatınca ağrıyor velet artık öğrenincez. ..yolu yok başka ��

Üye
    Rky Avatarı

Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım bende önce bademciğim şişti diye doktora gitmiştim sonra protezin kaydığı görüldü Allah korusun olmasın inşallah öyle bir şey de yinede bir kontrol için gidin derim. Ne kadar olmuştu ameliyat olalı?

Kulak ağrısı oluştu yutkunma zorluğu vardı ama siz ağızda yaralardan da bahsetmişsiniz belkide bademcik şişmiştir yara falan olmuştur.

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten mi? Benim bademcigim ameliyattan 15 gün sonra sisti, 1 ay sonra mr çekilmişti kayma olsa gorunurdu sanırım.ama 3 ay olmasına rağmen bademcigin şişliği inmedi, cok fazla agrimiyor ama inmemesi huzursuz ediyor .Rky tam olarak nasıl bi agrin oldu?kaymış olduğunu anlamama ihtimalim var mı? İçime korku düştü?

Üye
    Rky Avatarı

Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bademciklerim şişti herhalde diye düşündüm hep ameliyat sonrası oluşan yutkunma zorluğu sandım ama bir türlü bitmedi sonra 1 ay oldu hala yutkunma zorluğu vardı bitmedi bu sefer ciddi bir kulak ağrısı ben bu sefer bademcik kulağa vurdu sandım sonra lenf bezi şişti nefes almak güçleşti doktora gittim maalesef kaymış dediler

mr da mutlaka görünürdü kulak burun boğaz a bir gidin bademcik te olabilir ama 3 ay bir bademcik şişmesi çok değilmi.

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim bademcigim 3 aydır sis ama onun dışında bi agrim olmadı.antibiyotik kullanmama rağmen şişliği inmedi yalnız... Beyin cerrahi mi fark etti yoksa kbb mi? Herşeyden korkar oldum...bazen agrim azalıyor birkaç gün unutuyorum ama yalnis bi hareket yapsam burdayım diyor...doktorum yüzmeye başlamadan tam olarak geçmez dedi...

Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon