Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon
Toplam 160 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Saliha85 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aykac20 tecrübe paylaşımların için çok teşekkür ederim.. Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.

Darkk arkadaşım merhaba, öncelikle çok gecmiş olsun. Benim mr sonucuma göre de ameliyatlık bir fıtığa sahibim ve doktorların hepsi ameliyat önerdi. En son gittiğim beyin cerrahı ve fizik tedavi uzmanı fizik bulgularım iyi olduğu için fizik tedavi önerdi. Çok ağrılı dönemde 20 tane ağrı kesici kas gevşetici iğne vuruldum daha sonra da fizik tedaviye başladık. 20 seans oldu, ağrılarım azaldı ancak devam ediyor. Doktorum fizik bulgularında kötüleşme olursa ameliyat yaparız dedi. Ancak bu süreç boyunca çok dikkat etmek lazım, trafikte vs. Boyunluk takıyorum, ağır işlerden kaçınıyorum.

Öncelikle ameliyatsız yöntemleri denemekte fayda var sanırım.
    En kısa sürede sağlığına kavuşman dileği ile..

Darkk arkadaşım, ağrılarının geçmesi için hangi yöntemleri denediniz, bilgi verebilirsen sevinirim. Fizik tedavi falan gördün mü? Yoksa kendi kendine mi azaldı ağrılar?

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yaklaşık 15 gün dayanılmaz ağrı yaşadım,gece yastığa basımı koy durmayan,uyutmayan bir ağrı...bunun ilk evre olduğunu söylediler.kas gevşetici,ağrı kesici ve ödem azaltıcı ilaçlar kullandım.bir ay sonra ağrılar azalmaya başladi. bana fizik tedavi önermediler.Su anda(2 ay sonra) gün içinde boyun,kol,sırtta ara ara ağrım oluyor ancak kısa surede geçiyor çok şükür.benim korkum ameliyatı geciktirmek çünkü fıtık sınırı başladıkça hasar veriyor ve bazen ameliyattan sonra bu hasar tam olarak düzenlemeye biliyor.ama doktorlar kesin ameliyat deniyor,"ameliyatlık durumdasın ama fizik muayenem iyi olduğu için kararı sen ver"diyorlar."eğer bir kaza sonucu bu boyunla gelsen hiç sormadan ameliyata alırdık "diyorlar.aklım karışık bu yüzden...Allah'ım herkese şifasını versin.

Üye
    Saliha85 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Darkk arkadaşım, en kısa sürede acil şifalar dilerim.. Gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim. Ameliyat durumunda tecrübelerimi paylaşacağım..

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5gun önce ameliyat oldum.çok şükür olası komplikasyonların hiçbiri basıma gelmedi.ertesi gün taburcu oldum.ilk 2 gün ağrılı geçti ancak gün be gün daha iyiye gidiyor.bugün kontrolum var. Bekledigim 1,5 ayda sol kolumda güç kaybı başlamış ben anlayamadım. Sonunda ameliyat oldum,inşallah herşey daha iyi olacak.

ardaenes16
    Misafir Üye
    ardaenes16 Avatarı

2014 yılı Şubat ayında boyun Fıtığı yirtilmasi sebebi ile sağ tarafım 40 gün felçli kaldım Allah CC kimsenin başına öyle bir ağrı vermesin 40 gün boyunca uyumadan gecirdim desem yeri var günde 2 bazen 3 kez ağrı kesici sakinleştirici ler ile ayakta kaldım bursada gitmediği özel ve devlet hastanesi kalmadı özel Hastaneler devlet memuru olmama rağmen 9 bin TL ile 17 bin arası ameliyat ücreti talep ettiler bir yakınım in tavasutu ile tip Fakültesi hastanesinde mesai dışı ve hoca farkların i kabul ederek 2200 tl Ye operasyonu geçirdim Allah CC Razi olsun çok ilgilendiren operasyon sonrası ilk 1 ay içerisinde operasyon öncesine göre ağrılarım % 60_70 oranında azaldı ancak eski kuvveti me aradan 1,5 yıl geçmesine rağmen kavuşamadim ilk 3 ay 3 kg 3-6 ay arası 6 kg kadar yük tasimama müsade edildi suan ise maximum 10 kg kadar taşıyabilir ağrılara gelince 6 aydan sonra tamamen olmasada kayboldu desek yeri var ama boynunda sana sonradan ilave edilmiş bir parça olduğunu ve hayatını yatma kalkma şeklini ve yük taşıma durumlarını hep ona göre ayarlamak gerektiğini unutmamak gerekiyor ters bir durumda 3/5 gün ürün ağrıların olabiliyor Allah CC Yardımcınız olsun Tekrar Geçmiş olsun

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün ameliyattan sonra 6.günüm.boynumda ve omuzlarimda ağrılar var ama dayanılmaz değil...ben ameliyata girdigimde ağrı ataklarim geçmişti ancak sol kolumda güç kaybı vardı.c5c6 dan oldukça büyük bi fıtık temizlendi,bi üstü ve bi altındaki omurlarda da yıpranma var o yüzden doktorum 1 ay sonra fizik t. hareketleri verecek ve mutlaka yuzmemi söyledi.ama boynumdaki saatli bombadan kurtuldum cok şükür.

Üye
    Mevlüş Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende ameliyat oldum 3 haftadayım zzordayım boyum fıtıgo ameliyati olan biriyle konuşmaşıyıö demgem bozuldı

Nende3 hafta oldu boynum yanıyor hafıfden çok panıl yapıyorum napmalıyım

Üye
    Saliha85 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dark arkadaşım, geçmiş olsun.. Ameliyatın olalı 1 aya yaklaşıyorsun, umarım herşey yolundadır.. En kısa sürede eski sağlığına kavuşman dileği ile.. Benim de senin ameliyat öncesi durumun gibi ağrılarım devam ediyor.. Çok şiddetli değil ama hergün ağrı var gibi.. Senin güç kaybın başlangıçta da var mıydı? Yoksa 2. Ay içerisinde mi oldu? Nasıl anladın güç kaybı olduğunu? Bir de Kolunda mı oldu güç kaybı, yoksa parmaklarda falan mı?

Üye
    Mevlüş Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok agrılRım oldu ameliyattan zonra olmadı bir akşam yanlışlıkla iki yastıkda uyumuşum solugu acılde aldım agrı kesıcılerle gecdi takılan platin iyi durumdaymiş bu akşamd a sol kolum üyüşdü çok korkdum üç parmagım uyuştu ve hala paniği m psikoljim bozuldu ufak bir ağrı beni panık yapıyor üç hafta dört gün geçdi öyle korkuyorumki tekrar agrıyacak diye anlatamam doğru dürüst uyuyomuyorom bile allah kimseye dert verip derman aratmasın yar ve yardımcımız olsun ve ben merak ediyorum bu agrılar geçermi boyunluk cıkınca nasıl hareket edecem boynumu egebilecemmi egince buynumdaki o takdıklar şey cıkar kayarmı adeta robot gibi yürüyorum bu ameliyatı olan varsa özelden konuşup merak ettiklerimi sorabilirmiyim

Arkadaşım ben korkuyor ve zorlanıyorum dengem bozuldu siz böyle şeyler yaşadınızmı

Üye
    Aykac20 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar hiç korkmayın bende temmuz 1de felc geçirip 7.sinde ameliyat oldum ... 7 ay geçti sizin gibi başta ağrılarım coktu. .. protezin uyum süresi 6 ay ltf 6ay dikkat edin fakat egzersizleri sakin ihmal etmeyin sakin ... ağrılarınız geçmez boyun kaslarını güçlü tutmalisiniz ki kemikler protez baski yapmasin çok şükür ağrılarım azaldı ... boynumda sizinde geçecek ameliyat olalı çok az bir zaman olmuş unutmayın 6. Aydan sonra biraz rahatliyorsunuz ... ben felc gecirdigim için kolumda sıkıntı vardı .. 7 aydır fizik gördüm ...kaslarim erimis ti ... dambil egzersizler ve fizik tedaviyle biraz kas yapmaya basladim ... Bazı şeyleri hala yapamiyorum bayan olduğum için ütü ve süpürge eskiden hic kullanamıyordum ... cok sukur eskiye göre çok çok iyiyim ..ltf birazda sabır oldugunuz kolay bir ameliyat değil omurga... boynunu daki protezden dolayı ağrılarınız gecsede ani hareket yapıcaksanız çok fazla ağırlık kaldirmicaksiniz ... dusmiceksiniz ... söyle düşünün artık siz camsiniz ters ve fazla yükle kırılır siniz benimde fitigim c5 c6 daydı ... çok zor bir 7 ay geçirdim ... sabır ve dikkat ... Hepinize geçmiş olsun ..

Mevlüt kardeşim boyunluk ciktiginda bende senin gibiydim korkuyordum robot gibi yürüyordum. .. Dr. Kizdı rahat ol... kasların hareket etmediği için agrin artar dedi ... mevlut kardesim sadece ani hareket etme düşme yatar kalkarken kolun destekli yat kalk ben hala daha öğle yatıp kalıyorum ... onu öğreneceksin zaten hayatın boyunca ..boyun egzersizi verecek Dr. Onları hergün 3 defa yap asla ihmal etme ... boynunda ki yanma olacak normal...Kemik ağrısı ... ve yabancı bir madde var 6. Ayda biraz daha rahatlayacaksin sabır kardeşim ... allah şifa versin... ama boyunlugu cikartacaksin ya arabaya binerken ve arabada kesin 6 ay tak ... ani hareketlerden boynunu korusun ... ben ameliyati Gata oldum ... benimde psikolojim bozulmuştu...çok ağlıyor ve hiç gecmicek mis gibi geliyordu birde ben felc geçirdim ... kolum yoktu ... sanki şimdi kolum yerine geldi ama benim değil gibi kopmusta dikmisler gibi ... allah şifa versin sabir ve dikkat ...

Üye
    Mevlüş Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aykaç çok teşekkür ederim sorularımı n cvb ini verdin allahda senin yanında olsun

Üye
    Aykac20 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Mevlüş

Allah hepimizin tüm şifa bekleyen hastaların yanında olsun kardeşim ..amin... kafana takılan bi sorun olursa ben buraya sürekli giriyorum tecrübelerimi paylaşmak için cevapların ......acil sifalar ..

Üye
    Mevlüş Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Boyunluğum var robot gibi yim bu boyunluk cıkınca normal olacammı 1 ayım dolcak ve bu boyunluk 2 hafta daha duracakmış normal iş hayatına donecemmi sizinle telefonda konuşmam mumkunmu

Üye
    Aykac20 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mevlüt kardeşim ben o boyunlugu 2 hafta takdim ...Dr. iki hafta takmamı söyledi ... Hayır normal olmicak biraz ağrıların olacak ..boyun egzersizleri ni yaparsan kısa sürede toplarsin sanırım kolunuzda sıkıntı yok .. is hayatıniza dönmenız sizin durumunuza bağlı.... sadece siz sabırlı ve dikkatli olun ... Bazı Dr. Boyunlugu uzun bir süre takmayı onermiyolar ben Gata da oldum ameliyati doktorum docent Albay ilker solmaz di ... 2 haftadan fazla takdirmadi bana sadece 6 ay arabaya binerken taktım arabadan indigimde çıkardım .. boynunu daki protezin uyum süresi 6 ay .....Bu sure icinde dikkat edin .. verilen egzersizle boyun kasları nizi güçlendirin. .. ihmal etmeyin ağrılarınız ozaman hafifler...

Üye
    Mevlüş Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bana eksersiz vermedi 6 hafta boyunluk takcakmışım hayırlısı allah büyük ne eylese güzel eyler aykaç arkadaşım teşekkür ederiö sana

Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon