Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 166 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    recoreco Avatarı

Gerçek Adı
    recep e.baykal
    Son Giriş
    27.01-2015
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşklar ben 30,12,2014 te boyun fıtığı ameliyatı oldum benim size soracağim soru şu dur boyun fıtığı ameliyatından sonra verilen ilaçlar hangileridir
    özellikle A-GEYİK Beye soruyorum umarım cevap gelir

Üye
    pascaly Avatarı

Gerçek Adı
    Ülkü
    Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar, ben de boyun fıtığı ameliyatı oldum ve boynuma protez takıldı, ilk başta dayanılmaz ağrılarım oldu ki ağrı eşiğim yüksektir, buna rağmen çok fazla ağrı hissettim ama 3 ay sonra normal hayata dönüş yapıyorsunuz, 6 aydan sonra da hiçbir sıkıntı kalmıyor. geçmiş olsun.

Üye
    forumin Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    şırnak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese geçmiş olsun arkadaslar boyun fıtığı tanısı koyuldu doktorlar ameliyat diyor benimde hikayem aynı sabah uyandığımda ağrı ile uyandım sağ baş parmağım karıncalanıyor ameliyat nasıl oluyor ne kadar sürüyor riskleri neler tecrübesi olan varmı? şimdiden teşekkürler

Üye
    yaman9329 Avatarı

Gerçek Adı
    hikmet yumurtacı
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle sizede geçmiş olsun. Ben geçen sene boyun fıtığından ameliyat oldum. .Ağrı ve uyuşma varsa ameliyat önermem dedi doktorum ama güç kaybı başlamışsa sinir harabiyeti başlamıştır ve geri dönüşümsüzdür diyince ameliyata ikna oldum.iyikide olmuşum.Protez genç hastalara daha uygun olduğunu söyledi doktorum. Amerikada en çok kullanılan yöntemmiş.Doktorumdan da Allah razı olsun ameliyattan 6 saat sonra ayağa kaldırdı ertesi gün evime döndüm.ve o ızdırap dolu acı çektiğim günleri hatırlamak dahi istemiyorum.Bu konuda çok araştırma yaptım.Yüzlerce ameliyat yapmış ve amerikada bu konuda eğitim almış biri.ben iyi doktoru bulana kadar araştırın derim .Çünki çok riskli bir ameliyat.Allah herkezin yardımcısı olsun.İseteyen arkadaşlara doktorun adını ve hastanesini verebilirim

Üye
    forumin Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şırnak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba şuan fizik tedavi görüyorum ve ilaçlar alıyorum biraz rahatladım ama iyleşmedim ameliyatı hangi doktor yaptı hangi şehirde hangi hastanede yardımcı olabilirmsiniz

Üye
    agaricusxx55 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul avcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bır bucuk sene once bır ay arayla ıkı boyun amelıyatı gecvırdımm ılk amelıyat boyun fıtıgı amelıyatıydıı ve protez koyuldu fakat 20 gunlukken protezım kayma yapmıss ne oldugunu anlıyamadan bes gun sonra ıkıncı amelıyatı yaptılar gerı actılarr kayan protezı aldılar yerıne kemık greftı koydularr ve ıkıncı amelıyattan sonra cok dıkkat ettım 4 ay boynumu donmedım ıkı ay boyunluk kullandım yatarken ızın verılmesıne ragmen ben yınede sırt ustu yattım ve bu kadar dıkkate ragmen ıkıncı amelıyatın dorduncu ayında kemık greftı kırılmıs ve kırılan parcanın on tarafı boynumdan cıktı ve yemek borumun onunde duruyorrr vel hasıl amelıyat olcak olan arkadaslara dıyorum amelıyatları oldum ama kollarım omuzlarım hala agrıyorr cektıgım bu kadar amelıyat fılmlerrr sıkıntılarr da cabasıı ve halada ayda bı kere kontrole gıdıyorum yemek borum hasar almısmı almamısmı hala fılm cekınıyorumm bu amelıyatıı olmayınn bırakın kolunuz agrısınn arkadaslarrr

Üye
    yaman9329 Avatarı

Gerçek Adı
    hikmet yumurtacı
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbulda operatör doktor Şeref Öztürk telefon 05303275067 şimdiden çok geçmiş olsun

Üye
    Yakup aslan Avatarı

Son Giriş
    18.07-2015
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,
    Yaklaşık beş yıl boyun fıtığı ile yaşadıktan sonra el ve bacaklarda güç kaybı aşamasından sonra 16 Mayıs 2015 tarihinde ameliyat oldum. Ameliyatimin başarılı geçtiği söylendi ve ertesi gün taburcu oldum aslında güç kaybının yokolmasi ve ağrıların artik minimal düzeyde hissedilmesi psikolojik olarak da beni rahatlattı. Kabus taburcu olduktan 2 gün sonra başladı, sabah uyandigimda hareket edemez durumda idim,yataktan kalkmak istediğimde inanılmaz bir elektirik carpmasi hissi ile olduğum yerde kipirdayamaz hale geldim. Doktorumu aradım ve acil gel uyarısı ile özel bir ambulansla soluğu hastanede aldım. Mr çekildi ve ikinci kez ameliyata alındım. Ameliyat sonrası doktorum konan protezin ödem yaptığını ikinci ameliyat ile ödemi temizliğini söyledi. Bir gün yogun bakim olmak üzere 4 gün hastanede kaldım. Taburcu edildim ancak ilk ameliyat sonrası olmayan ellerde ve ayaklarda karıncalanma hissi vardı ve sirt ve boyunda ağrı artmıştı. Evde istirahat ve iyi bakım çok önemli size bebek gibi hassas davranmalarina müsade edin. Yurt dışında yaşadığım için ameliyattan 3 hafta sonra doktor tavsiyesi alarak İstanbuldan ayrıldım. Boyunlugu 2 hafta kullandım ilaclarim bitene kadar düzenli devam ettim.

Şu anki mevcut durum : Yatakta istediğim pozisyonda uyuyorum ki bu önemli. Sırt ağrım azalarak devam ediyor ameliyat sonrası 7.haftamdayim yutkunma sorunsuz denecek kadar az. Ellerdeki uyuşma neredeyse son buldu.

Merak edilen ve yanıt bekleyen sorularim:
    1. Ameliyattan 5 hafta sonra adım atarken sıklıkla elektirik çarpması hissi.

2. Sırt ağrıları

Tecrübesi olan dostlar lütfen paylassin aynı şikayetleri olan var mı? Var ise ne zaman geçti?

Hepimize geçmiş olsun.

Üye
    gündüz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    03.07-2015
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar bende dün öğrendim boyun fıtığı olduğumu ameliyat dedi ama.öyle bir ameliyata verecek ne durumum ne param var ssk çalışanım hastanelerde ücretler nedir.şimdiden teşekkürler.

Üye
    Yakup aslan Avatarı

Son Giriş
    18.07-2015
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@gündüz
    İstanbul Marmara Üniversitesi Nörolojik Bilimler Enstütüsünde ameliyat oldum özel odada kaldığım için sadece oda ücreti ödedim. bu da günlük 90 lira isterseniz normal odada kalıp bu ücretide ödemezsiniz. Bu ücret dışında hastane tek kuruş talep etmedi. Evzane masrafları ki onuda sigorta karşıladı. Özel hastanelerde rakamların yüksek olduğunu biliyorum ancak bu hastalığun sonu kalıcı hasar ve sakatlık bence önce bir devlet hastanesine gidin ameliyet bekleme süresi çok değilse ve beklemenizde sorun olmazsa devlette olun. Tekrar geçmiş olsun.

Üye
    forumin Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şırnak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba hala ameliyat olmadim 6 7 ay önce yazmistim fizik tedavi gördüm güç kaybi ve ağrı yok denecek kadar az ama bazen hissediyorum boynmun rahatsızlığıni ameliyat olan agaricusxx55 hangi doktor hangi hastane birde ucretini yazabilir misin ?

Üye
    korkut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@forumin Merhaba arkadaslar, banada boyun fitigi teshisi kondu ve hemen ameliyat olmam gerektigi soylendi ama iyice arastirdigimda tanidiklarin tavsiye ettigi dr lar bu agriys dayana bildigim kadar sabretmemi ve ilkonce fizik tedawi ile yola cikmami soylediler 20 gun fizik tedaviye gittim ordaki dr larin yazdigi yesil receteli agri kesici ile geceleri uyuyabildim parmak uclarim surekli uyusup karincalaniyordu ensonunda termal kaplicaya gittim yuzmeye basladim ve dr soyledigi her sabah oglen ve aksam yapmam gereken hareketleri yapmaya dewam ettim. Yesil receteli ilaci surekli yazmoyorlar ama agrilarimda eskisi kadar cok siddetli olmamaya basladi. Daha sonra bana bir yakinim ozon yagi ve Kantoron yagi ile masaj yaptirmami ve aksamlari masaj yapilan yeri plastik strecle tamamen sarip yatmami soyledi bunu 2 hafta boyunca uyguladiktan sonra boyun fitigimla ilgili hicbir sikintim kalmadi yalniz ozon yaginin safini arastirip bulmaniz gerekiyor ameliyat olmadan once lutfen soylediklerimi deneyin arkadaslar herkese hayirli bayramlar saygilar

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Yakup aslan

merhaba,,,geçmiş olsun.....doktorunuz kimdi acaba marmara üni nöroloji enst. de?

Üye
    forumin Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şırnak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Korkut bey fitik patlamis doktorlarin dediğine göre yerine gelmesi imkansiz, suan iyiym ama ağrılar ve güç kaybi başladığında doktor doktor gezmek istemiyorum ameliyat için doktoru hastaneyi bulmak lazim simdiden

Üye
    korkut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @forumin

kadir bey benım tavsiyemı deneyıp amelıyat olun aktarlardan bu yağları rahatça bulabılırsınız hıç bır kaybınız olmayacak iyigunler

Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon