TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 31 / 31 İlkİlk ... 212728293031
Toplam 464 mesajın 451-464 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    06-kaya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @PANEL76 sakın ameliyat olmayın olduktan sonra yarar göremezsseniz geriye dönüş mümkün değil. Diğer harici yöntemleri deneyin. Ben oldum çok pişmanım sanki boynumu kesip yerinden yerine diktiler. Doğal omurga yapısını elletmemek lazım...Gerçi ben enseden kemik alınması-laminektomi* oldum ama fark etmez bence.Ameliyat öncesi günlerimi arıyorum yani bırakın faydayı daha da arttı ağrılar tavana vurdu.Ameliyat dışı yöntemler her hastaya göre değişir ..Bence 4-5 prof düzeyinde doktora onaylatmadan ve kesin kez felce gider denilirse belki. Ben daha bu işten felç olanı duymadım !

Üye
    PANEL76 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    Uzayda
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

@06-kaya

eyvallah kardeşim ameliyat bende düşünmüyorum yolun başındayım Salı fizigeybaşlıcam bakalım ona göre yol haritamı çizicem

Üye
    santor Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@PANEL76
    Geçmiş olsun yazdıklarımızı baştan sona oku bizde senin durumundaydik çok faydalanırsın..

Üye
    PANEL76 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uzayda
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

@santor

tamam kardeşim saol

Üye
    Ferodere52 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle @PANEL76 geçmiş olsun boyun fıtığınla ilgili daha detaylı bilgiye sahipseniz lütfen paylaşın biz de daha detaylı yardımcı olmaya çalışalım

santor proloterapi ile ilgili okuduğum çoğu yazıda kas iskelet sistemi ağrılarını geçirmede çok faydalı olduğu söyleniyor Fıtığın kendine doğrudan bir etkisi olmasa da ağrı yönetiminde sana büyük faydası olabilir tabii maliyeti de uygunsa
    @06-kaya ameliyat konusunda sizden farklı düşünüyorum kendim de ameliyat oldum 40 gün geçti istediğim sonuçları hala alamadım ama kendim için düşündüğümde bunun en büyük sebebi ameliyatımı geciktirmiş olmam 2 yıl önce fıtığımın büyük olduğu ve ameliyat olmam gerektiği söylendiğinde idare ederim daha gencim biraz kol sırt boyun ağrısı hariç bir şeyim yok katlanırım diyip devam ettim aslında ameliyat aşamasına gelmeyebilirdim de ama fıtığınız varsa ve cerrahi sınırdaysanız çok çok dikkatli olmanız lazım küçük bir kaza çarpma yanlış hareket sonrası belirtileriniz bir anda kötüleşmeye başlayabilir ayrıca erken aşamada boyun fıtığı ameliyatıyla profesyonel futbol oynamaya devam eden futbolcular var bence ameliyat doğru zamanda doğru ellerde zarardan çok yarar da getirebilir

Üye
    PANEL76 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uzayda
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

@Ferodere52
    güzel kardeşim doğru anlatmışşın doktorun demesi fıtık ufak dedi fizikle geçer dedi ameliyata gerek yok dedi yarın fiziğe başlıcam ama şu var 4 günden beri sol kolum omuzla dirsek arası müthiş agrıyor geceleri uyuyamıyorum doktor iğne verdi rahatlatır dedi hiçbir fayda etmedi doktorla yarın konuşucam belki erken ameliyat iyi olur bilemiyorum yada başka doktorlarada danışmak lazım hele bi fiziğe başlayayım gidişata göre bskıcsm gelişmeleri burdan yazarım not:1ay önce belimde fıtık çıktı fizikle biraz rahatladı oyüzden fiziği bi deneyim geçmezse son çare ameliyat ama kolum felaket agrıyor

@santor
    prolotrapi nedir maliyeti nekadar bilgin varmı

Üye
    HeLLioN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@PANEL76 başlangıç seviyesinde fıtığınız varsa yapmanız gereken ilaçlarınız, fizik tedavi ve havuz.
    ve artık asla durgun bi hayatınız olmasın. sürekli spor yapın yürüyün ve havuza gidin. yapamıyorum vaktim yok diye bir mazeret uydurmayın.
    çokta rahat yapılıyor. sigara alkol varsa kesinlikle bırakın. zamanla ağrılarınız geçecektir.

Arkadaşlar benim şöyle bir sorum var.
    malum boyun fıtığım var uzun uğraşlar sonucu fıtığı bir miktar küçültebildim.
    şimdi şikayelerim şunlar; boynumda ağrı çok çok az var.
    en son gittiğim manuel terapide kürek kemiği kol el ağrılarım ve uyuşmalarım geçti 2 hafta rahattım.
    bu hafta tekrar ağrılarım başladı. kürek kemiği kol ve ele vuruyor.
    ayrıca 3 haftadır kulak çınlamam var kesintisiz çınlamam oluyor.
    sol kulağımda ağrıda başladı doktora gittim kulak zarı kızarmış dedi ilaç verdi.
    hastanedeki fizik tedavi doktoruna soruyorum. fıtık kulağa vurabilir diyor. sıcak kompress yap diyor. uyuşma içinde en son o geçer uzun sürer biraz dedi.
    manuel terapiye gittiğim fizik tedavi doktoruna soruyorum fıtık kulağa vurmaz çınlama yapmaz. günde 4-5 defa buz kompresi yap diyor.

bir diğer sorumda. normalde spor yapan biriydim. ve koltuk altında olan belirgin şekilde kanatlarım vardır. bir süredi kas kaybım var mı diye kontrol ediyorum kendimi. sol kolum omuzum kürek kemiğimde ki bölgede bulunan kaslar sağ tarafa göre azalmış geldi bana. ayrıca sol kolum daha çabuk yoruluyor. aynadan baktım sol kol altımdaki kaslar baya gitmiş görünüyor. ama güc kaybım yok.
    bu kas kaybı mıdır?
    bu süreçte normal midir?
    geçici bir durum mudur?
    tekrar kas çıkabilir mi?

aydınlatırsanız sevinirim. moralim baya bozuldu. kas kaybında ameliyat olmak gerektiğini biliyorum.

Üye
    Ferodere52 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@HeLLioN boyun fıtığı kulağa vurabilir mi gerçekten bilmiyorum ama olabilir benim de fıtık daha çok sol tarafımı etkiliyordu ve bazen sol kulağımda çınlama ve sıcaklama oluyordu

Bir kolda diğerine göre bariz bir kas kütlesi azalması olup olmadığını kontrol ettirebilirsin bir uzmana insan belki kendisi de anlayabilir ama mutlaka bir test aracılığıyla ölçtür

Ve ağrıların 2 haftalık bir körelme süreci sonrası tekrar başladıysa hemen morali bozma belki soğuk havalar belki stres belki yanlış yaşam tarzı belki yanlış hareketler ya da bedenine aşırı yüklenme kısacası önce bu tür etmenleri bir düşün ve sadece şükredin bunu kötü bir niyetle söylemiyorum siz fıtıkta ameliyatsız belli bir seviyeye gelmişsiniz ve dahasını da başarırsınız şükredin diyorum çünkü fıtık yüzünden ameliyat olup iyileşip iyileşemeyeceğini ya da ne kadar ve ne zamanda iyileşme olup olmayacağını bile tahmin edemeyen umut edemeyen insanlar var dediğim gibi yeterli disiplinle fıtığı korumaya uygun yaşam tarzını benimseyerek çok daha güzel sonuçlar alacaksınız bundan eminim

Üye
    06-kaya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar uzun zamandır yazamıyorum zira doktor doktor dolaşıyorum. Benim sorunum çok ilginç Enseden fıtık ameliyatı oldum (8 ay oldu)(laminektomi) Ameliyatı yapan prof benim ameliyatımda hata yok dedi omurgayı rahatlattım dedi. Ağrılarım geçmeyip dahada artınca bunu doğrulamak için 6-7 beyin cerrahına gittim. Hepisi söz birliği etmişcesine omurga rahatlamış dedi. c4-c5 arasındaki fıtık kaybolmuş dedi.EEE peki niye ağrı geçmedi bilakis arttı.Fizik tedavileride gördüm. Bunun üzerine sol omuz-pazı ve ensemde ki ağrı başka neden olabilir diye düşünmeye başladım. Acaba hem fıtık ağrıs hemde buna eşlik eden fıtık belirtisi gibi olan başka sebep olabilir mi diye. Emarda akciğerimde 8x9 mm solid nodül gözüktü ameliyatı yapan önemsiz olduğunu düşünüyorum dedi.Ben göğüs bölümüne gittim. Filim ve tomografi sonucu aynı nodül yine çıktı doktor bunu izliyeceğiz 3 ay sonra kontrole gel dedi. yani net sonuç alamadım.Eğer büyürse biyopsi yaparız falan dedi.Sonra aklıma prostat geldi iyi huylu prostat büyümesi vardı yıllardır acaba dedim kötü huya dönüştüde kanser olup kemiklerime mi yayılıyor ve bu fıtık ağrısı gibimi his ediyorum. Ona da gittim sorun çıkmadı yani iyi huylu.. Şimdi sıra enfeksiyon mide ve ramotoloji bölümleri var geç sıra veriyorlar.Son zamanlarda böğrüm ve midem de ağrıyor. Ilaçlar verildi. Özetle Ameliyat başarılı omurga rahatlamış ve fıtık kaybolmuş ise bu ağrının fıtığın dışında herhangi bir sebebinin olup olmadığının peşindeyim. (yani herhangi bir sebebin kanser v.s olupta bunun kemiklere veya omuriliğe etki edip etmediğinin). Kol kas erimesi büyük olasılık fıtık veya sinirler ile ilgili.Kolunuzun pazu bölgesini mezro ile öçün. Benim sol kol 1.5 cm ince sağa göre.Sanırım kan akışı zayıf damarlar beslenemediği için. Fıtığın kulak ağrısı veya göz ile ilintili olduğunu hiç sanmıyorum. Artık çok yoruldum doktorlara gidip gelmekten ama insan oğlu yaşamak zorunda. Hepinize sağlık şifa dilerim.

Üye
    Ferodere52 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@06-kaya geçmiş olsun senin durumunla ilgili iki şeyi merak ediyorum birincisi ameliyat öncesi fıtığın omuriliğe zarar vermiş miydi ve bir de şu anda ki durumun nasıl tam olarak işini yapabiliyor musun kendi kendine yetebiliyor musun hayatını sürerken kol ve ya bacaklarında işlev kaybı var mı?

Üye
    06-kaya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ferodere52 Omur iliğe baskı vardı ama zarar verdiğini sanmıyorum. Arızadan 6 ay sonra ameliyat oldum. Ağrım sızım çok ama markete gidip gelip 6-7 şer kiloluk paketleri taşıyorum , araba kullanıyorum,herhangi bir hareket kısıtlılığım yok ama ağrı çok olduğu için donuk hale geldim.Eskisi gibi hareketlerim net değil. Yürürken ağır yürüyorum ama 6-7 km rahat yürüyorum. Evde işlerimi yapabiliyorum ama hemen yoruluyorum. Fakat eskisi gibi ağır ev işi temizlik yapamıyorum . Aynı yerde 2 saat falan oturdum mu yoruluyorum.Şikayetim çok boyun omuz-pazı bölgesi ağrısı dayanılacak gibi değil ağrı kesiciler %20 falan etki ediyor yani azap.

Üye
    Ferodere52 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@06-kaya sizin ameliyat öncesi yürüme ile ilgili bir sıkıntınız var mıydı? Eğer yoksa en son yorumunuzdaki yürürken ağır yürüyorum ifadesi dikkatimi çekti ameliyat sonrası mı yürüyüşün etkilendi?

Üye
    06-kaya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ferodere52 Ameliyattan öncede hafif vardı ama sonra sanki biraz daha arttı ama vucudun tümünü etkiledi sanki. Zira omurga tüm vucudun taşıyıcısı cok zor da kalmadan elletmemeli

Üye
    santor Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili dostlarım , sizlere bu son yazım olacak çünkü forumdaki misyonumu ve tüm bilgilerimi paylaştığımı düşünüyorum dert ortağı olan her bir kardeşime / dostuma Allahtan şifa diliyor teşekkür ediyorum umarım bir şeyler katabilip yol umut gösterbilmişimdir..
    Şimdi yazacağım yorumu çok iyi analiz etmenizi istiyorum..
    Boyun fıtığının çaresini bulmuş bulunuyorum buna nerden eminim boyun fıtıkla ilgili olan her çareyi denemiş olarak ve çok analiz / konuşma yapmış biri olarak bu kanıya vardım bütün sorun bizde acı varsa acıyı biz yaratiyoruz kısacası yaşam şartlarmızla , geçmişteki şimdiki hatalarımızla , alışkanlıklarımızla bu hale getiriyoruz..
    Çözümü yöntemlerde geçici tedavilerde ameliyatlarda kısacası insanoğlunda arıyoruz bu kanıya nerden mi vardım?
    Türkiyenin alanında en iyi olanlardam tüm prof ları bir bir gezdim/konuştum/analiz ettim / tartıştım ki bende 2 ayrı universite bitiren 5 dil bilen bir 8 ayrı ülkede yaşamış / bulunmuş bir sağlık profesyoneleyim ( reklamlar )
    1.Fizik Tedavinin duayeni Prof . Dr Turan Uslu
    2.Algoloji Duayenleri Prof . Dr. Süleyman Özyalçın ve Prof . Dr . Nurettin Lüleci
    3.Beyin Cerrahi Duayeni - Prof Dr Kadir Kotil
    4.Proloterapide uzman duayen - Uzm.Dr.Önder Taylan Çifti
    5.Alternatif tipta uzman duayen- Dr.Batu Bayar
    Hepsinle devamlı temas/dostluk/ hasta ilişkisi içerisindeyim
    7 Aylık Süreçte Aldığım tedaviler
    1.Kuru iğne
    2.Sülük
    3.Diskoliz ( diske ozon)
    4.Nokta Atışı Kortikosteroid
    5.Akapunktur
    6.Prolterapi ( yanlızca 1 seans çok ağrılı olduğu için yarım bıraktın doktorumun suçu yok , yine dediklerine uymadım )
    7.Radyo Frekansla sinir blokajı
    8.Kayropratik - Manuel terapiler

1.Geriye ne kaldı?
    Hacamat ve bio enerji onlarında tamamlarsam herhalde guiness rekorlar kitabina girecem
    2.Neden mi hepsini denedim?
    Sağdan soldan öğrenceğime sağlığımı riske atmak uğruna kobay analiz etmeyi bizzat yaşamayı yeğledim ve biraz da hem kendime hem diğer insanlara yararım olsun istedim..
    3.Ne mi öğrendin?
    Hiç bir yöntem sen hayat şeklini değiştirmedikçe işe yaramaz ağrıyı azaltan çoğaltanda sensin ameliyat ol ya da olma!Bu tedaviler sadece belirli süre geçici sana yardımcı olur!
    4.Nedir değiştirmen gereken?
    Hayata bakış açın , stres durumun, seni yoran mesleğin, doğadan uzaklaşman, hareketsiz yaşamın, mükemmelyetçiğin, plansız yaşaman, kaygıların, toksitesi olan ilaçlar kullanıp vücudunda derin izler bırakması ( antibiyotik , steroid , hormon ilaçları gibi ) , cep telefonuna bakışın kafa eymen, düzgün uyumaman geç yatman az uyuman ,sigara içmen , beslenmen ( vegan ağırlıklı olmalı hayvansal gidilar iltihap üretir) , vücuda vermiş olduğun travmalar , yanlış sporlar , ortopedik yastığın , ergonomik olmayan ev eşyaların, gerekirse seni fıtık eden herkez eşin dostun kim varsa!
    5.Tüm bu tedaviler işe yaradımı?
    Sorun tedavi veya doktorlarda değil senin yaşam şartlarında!
    ***Ameliyat durumumu öğrenmek yüzleşmek için Prof .Dr. Kadir Kotil e gittim ameliyatla ilgim olmadığını söyledi direk ama ağrımın çok olabileceğini belirtti diğer Proflar doktorlarda sorunumun kireçlenmiş disklerin kemik kanalını daraltıp sivri sivri kemikçikler oluşturmasından minimal düzeyde ama devamlı sinire bası olduğunu söylediler bu kadar küçük fıtık içinde boynun arkasından kemikleri kesmenin ve arayı açmanın saçma olacağını söylediler yani laminektomi..
    Yani kaldik ağrım ve ben başbaşa 7 aydır ha yaşama yı öğrendim evet korkmuyorumda çünkü ağrıyı asıl kaynağının disk değil KAS - BAĞ - DOKU ve BENIM YAŞAM ŞARTLARIM olduğunu öğrendim !
    Nasıl mı?
    Sorunun Direk Kas- Bağ - Doku ilgisi var arkadaşlar bunlarda sorun olmadan o fıtık taşmaz gevşemez! Ağrılarda direk kas bağ doku ağırlıklı ! %20 Fıtıktansa % 80 Kas - Bağ - Doku sorunlarıdır !
    Bunu rüzgarlı - soğuk havada test edip görün ya da klima tutulup sonucu görü. gerilmiş kas direk fıtığı proveke eder bağlarda zayıfsa direk alın size fıtık!!!
    Çaresi saydığım hayat şartlarınınızı düzeltip doğaya spora insanca bir yaşama dönmek yoksa bir dejavu yaşarsınız!!!
    Şahsen ben ameliyattan da hiç korkmuyorum ama bana yaramiyacak ameliyati neden olayım?!
    Yarayacak olsa 1 dk düşünmem öyle deliyimdir bu kadar tedaviyi denememde belli etmiştir herhalde nedeni bulma isteği
    %100 Ameliyat denilen ve bir kaç doktordan okey almış arkadaşlar daha da zarara uğramadan olsunlar arkadaşlar o çileye riske değmez ha tam iyileşirler mi onu bilemem ..
    Sonuç olarak tedavisi mümkün bir hastalık Fıtık , Ameliyat olun ya da olmayın farketmez artık öyle düşünüyorum tüm yaşadıklarımdan saydığım yardımcı tedavilerle birlikte tüm hayatınızı 360 derece değiştirmektir tedavi malesef en zoruda bu değilmi ya da bunu kabullenmek?!
    ***İlerde belki 5-10 sene sonra %100 tedavisi olabileceğini düşündüğüm yegane tedavi olan Steam Cell ( Kök Hücre) bu işi çözebilir ve dejeneretif diski yenileyebilir şimdi piyasasa olan tüm kök hücreler sahtesi düşük sayılı kök hücreler ve prp den farkı yok denemenize değmez bunun için ispanya ve amerikadaki gibi laborutuarlar kurulup yüksek yatırımlar olmalı günlerce sizden alınmış kök hücrelere işlenmeli özetle ..
    her geçen gün sağlık sisteminin battığı sürümcü sağlık sisteminde şu an bu zor görülüyor..
    Fıtıkla ilgili son olarak :
    Vücudunuz size verdiği süre / tolerans dolmuştur çok daha büyük bir hastalık gelmeden size sinyal veriyor aslında.. Seçim hepimizin.. Herkeze sevgiler saygılar şifalar!

Sayfa 31 / 31 İlkİlk ... 212728293031