TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 17 / 36 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon
Toplam 539 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Metoş Avatarı

Son Giriş
    01.04-2019
    Saat
    02:29
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçmiş olsun tokluk hissi uzun süre devam ediyorum özellikle faranjitiniz varsa en ufak bir soğukta yineliyorum benim ikinci ameliyatima 1,5 ay oldu agrilarim azaldı ama tamemen geçmedi omuzlarimda ve boynumda inşallah geçecek hepimizin ağrıları geçsin gitsin tekrar geçmiş olsun

Üye
    Ayşe198045 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2019
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Merhaba! 1 buçuk ay gerekli iyileşme için hepsi geçecek endişelenmeyin ılık duş masaj sıcak havlu koymak iyi geliyor ilaç ağrı kesici kullanabilirsiniz hafif hafif boyun egzersizleri yapabilirsiniz inanın bu kabus bitiyor ben 2 seviyeden boyun fıtığından ameliyat olalı 50 gün oldu hiç geçmeyecek sanıyordum hepsi geldi geçti çok şükür herkese şifalar diliyorum

Üye
    Metoş Avatarı

Son Giriş
    01.04-2019
    Saat
    02:29
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ayşe198044 acaba yatıp kalkenken nasıl yapıyorsunuz bide egzersiz olarak yaptiginiz hareketler nedir protez takıldı mı size geçmiş olsun

Üye
    esrakupcuk Avatarı

Gerçek Adı
    esra
    Son Giriş
    01.03-2019
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ayşe198045

ay inşallahh bu gece çok kötü oldum çocuklarda hasta ağlamamak için zor tuttum kendimi yazınız çok moral oldu

Üye
    derz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba,
    10 gün içinde çoklu boyun fıtığı ameliyatı olacağım. Doktorum, c4, 5 /c5, 6 / c6, 7 arasına total protez koyacağını söyledi. Ben yaptığım İnternet araştırmalarında hareketli protezin sadece tek diskte problem olması halinde kullanıldığını okudum. Merak ediyorum, acaba içinizde birden fazla hareketli boyun protezi olan var mı? Durumdan memnun mu?

Üye
    Ayşe198045 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bana c4-5 ve c5-6 arasına cage denen protez konuldu hareketsiz.2 seviye.yatarken kalkarken yan dönüyorum kolumdan destek alıp elimle de destekleyip kalkıyorum kalkıyordum diyeyim daha doğrusu çünkü artık hiç bir destek falan almadan özel bir hareket yapmadan yatıp kalkabiliyorum çok şükür.yine de korumakta fayda var tabi.3 seviyedende ameliyat olan var hareketsiz protezi tavsiye ediyorlar kalıcı.geçmiş olsun inanın hepsi geçecek

Üye
    derz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

@Ayşe198045, merhaba, geçmiş olsun. 2 seviyeden yapılan ameliyatınızda ne kullanıldı? Kafes mi, hareketli protez mi? Siz de ayrıca kireçlenme var mıydı ameliyat öncesi?

Üye
    derz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

Sevgili Ayşe198045 hanım. Cevabınız bana moral oldu, teşekkürler. 2 doktor arasında seçim yapamıyorum. Biri 3 fıtık tan 2sini alıp 2 Cage koymayı planlıyor. Ama ben Cage e şüpheli bakıyordum. Görüştüğüm diğer doktor 3 fıtığı da alıp 3 hareketli protez koyacağını söylüyor ki bu da beni biraz ürkütüyor. Hiç 3 total protez li birine denk gelmedim henüz. Nasıl olur bilemiyorum. Ama hiç olmazsa şimdi Cage e önyargılı bakışım değişti. Hepimize Sağlıklı günler...

Üye
    Ayşe198045 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Birden fazla fıtıklarda genelde hareketsiz olan cage tavsiye ediyorlar benimde aslında 3 yerde fıtık vardı ama 3. Sü küçük olduğu için onu almadı dr.2 si için hareketsiz sabit kalıcı tavsiye ettiler baya bi sordum.sizede cage tavsiye ederim.geç kalmayın derim kolda güç kaybı başlamıştı benim. İyiki hemen olmuşum sizede tavsiye ederim 1 gün kalıyorsunuz hastanede o gün ayağa kalkıyorsunuz hiç bir sıkıntı olmuyor geçmiş olsun

Üye
    Ayşe198045 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Boyunluğu artık kullanmayın bence boyun kaslarınızın gelişmesi lazım yarar yerine zarar veriyor bence boyunluk ben kullanmadım dr umda tavsiye etmedi ılık duş sıcak havlu hafif masaj ağrı kesicilerle 1 ayı tamamlayınca baya bir gelişme olacak göreceksiniz tamamen geçecek sadece ensede bazen hafif ağrı hissedilebiliyor

Üye
    derz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

Benim de 3. fıtığımın doktorlardan birine göre acilen alınması gerekmiyor. Kendi kendine, ftr ile gerileyebilirmiş. En kötü ihtimal 7-8 yıl sonra alınması gerekebilirmiş. Diğer doktor ise üçünü birden alalım diyor. Bilemiyorum. Arada kalıp karar verememek çok zor ama bir şekilde gecikmeden henüz sinir kaybım fazla değilken bu işi bitirmeliyim.
    Ameliyat öncesi yastık seçtiniz mi, ne kullandınız, kullanıyorsunuz? Bir de uzun süre önden düğmeli kıyafetler mi gerekiyor? Doktorlarla bu detayları konuşmaya fırsat kalmıyor.

Üye
    Ayşe198045 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Hangi dr size daha çok güven uyandırıyorsa ona ameliyat olun aynı anda 3 seviyeden ameliyat bencede biraz zor olabilir ameliyat uzun sürer ama fıtık çok büyükse bası yapıyorsa mecburen 3 seviyedende yapılabiliyor en az 3-4 dr un görüşünü alın en doğru kararı vermek için.Ben boyun yastığı medikalden almıştım visco marka boyun destekli yastık 1 ay kullandım faydalı oluyor tavsiye ederim yüzüstü yatmak yasak yan ve sırtüstü. (ama dr um rahat ettiğin yastık olsun özellikle şu olsun demedi ) önden düğmeli pijama kıyafet özellikle ilk hafta iyi oluyor.ama giyinmenize birisi yardım ederse yada yakası genişse gerek kalmayabiliyor.ilk hafta özellikle çok korudum ondan sonra normal hayatıma döndüm nerdeyse.hafif boyun egzersizleri ılık duş sıcak havlu hafif masaj çok iyi geliyor ağrı kesici kullandım bir süre 1 aydan sonra bıraktım çok şükür iyileştim bugünleri görebileceğimi hiç düşünemiyordum çok aşırı ağrılar çekmiştim.Tavsiyem rahat olun dr unuza güvenin ve biran önce ameliyat olup kurtulun bu fıtıktan.Kola giden ağrı ve özellikle güç kaybı varsa ameliyat şart.

Üye
    derz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

Çok teşekkürler vakit ayırıp cevapladığınız için. İyi hissettiğinize de canı gönülden sevindim. İyi haberler aynı zamanda hepimiz için moral oluyor burada. Umarım benim de ameliyatım yolunda gider ve ben de güzel haberler vererek aynı dertten muzdarip endişeli kişileri rahatlatabilirim.

Üye
    Ayşe198045 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Evet inşallah iyi düşünün iyi olsun mikrocerrahi çok gelişti ameliyatlar çok başarılı geçiyor iyi haberlerinizi bekliyoruz şifalar diliyorum olup kurtulun biranönce derim tekrar geçmiş olsun

Üye
    derz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ediyorum. 🙏🙏İnşallah💗
    Konu derz tarafından değiştirilmiştir (02.03-2019 Saat 00:23 ).

Sayfa 17 / 36 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon