Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011
Toplam 160 mesajın 151-160 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sirin1972 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili fark arkadaşım bu sıkıntılar geçmek bilmiyor benim son ameliyati geçerli dört yıl geçmesine rağmen ağrılar boğazdaki sislik hissi hala var hicbirsey eskisi gibi değil bu boğazdaki sislik tuhaf ama dışarıdan bile sol taraftan görünüyor koyulan protez den sonra oldu ayrıca bende birde platin var siteye giren herkese soruyorum protezin bir omru varmış omru bittiğinde yenilenmesi gerekiyormuş bunun ameliyati çok zormuş bu konuyla ilgili bilgisi olan lütfen benide bilgilendirdi çok zor bir hastalık ben on yıldır çekiyorum bende hem platin hem protez var bazı doktorlar uyumsuz diyor platin takıldı kan sonra protez olmamış çok dikkat istiyor o kemik ağrıları boyundaki yaşlar hiç bitmiyor herkesten yorum nekliyorum

Üye
    Sirin1972 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bu siteyi tesadüf olarak buldum birgün nette araştırırken çaresizlik ten sık sık giriyorum fırsat buldukça hergün sıkıntı çekerek yaşıyorum ameliyatlarda sonra hicbirsey eskisi gibi değil biraz ayakta durunca omurga tümüyle ağrıyor uzun süre oturamiyorum yatma ihtiyacım oluyor biraz yoruldum boyunda yanma tarzi ağrılar hemen başlıyor birde sol basparmagin avucici ne kadar zonklama karıncalar yıllardır hala böyle tecrübe ve bilginiz bekliyorum

Üye
    forumin Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    şırnak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun şirin ben henüz ameliyat olmadım forumda olan arkadaşlar var mutlaka görüp cevap yazacaklardır, benim tavsiyem kaslarını güçlendirmen zira ben öyle rahatladım ve kilo fazlan varsa mutlaka yavaş yavaş zayıflamanı öneririm

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim boğazımda bir şey takılıyormuş gibi his oluyor ama sürekli değil... bazen acımayla birlikte oluyor ama yine de korkutuyor "acaba protez mi kaydı" diye... ağrılarım arada bir oluyor,bazen koluma iniyor,bazen karıncalanma oluyor... protez takılan omurun altında ve üstünde de fıtıklarım var ondan mı oluyor bilmiyorum. hergün doktorumun verdiği egzersizleri yapıyorum,yürüyüşe çıkıyorum. doktorum özellikle yüzmemi söyledi ama yüzme bilmediğim için yapamıyorum... benim protezim hareketli cage değil, ama kayabileceği korkusunu bir türlü içimden atamıyorum.

Üye
    Rky Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün ameliyatımın tam 6. Ayı doktorum altıncı aydan sonra protezin artık kemikle kaynamaya başlayacağını söyledi. Yani kayma riskinin azalacağını söyledi bundan dolayı 6 ayı doldurmuşsanız artık çok fazla korkmayın.evet benimde hala boğazımda bir şişlik varmış gibi bazen yok oluyor ağrılar arada bir ben daha burdayım diyor kolumdaki uyuşmalar geçti beni tek sevindiren konu bu.

Üye
    Mevlüş Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 ay oldu ameliyat olalı arada ensem de agrılar oluyor kolumu kıvrık durunca sizlama karıncalanmalar oluyor agrılarım var bogazımda şişlik var yutkunurken sesler geliyor bazan dengem bozuluyor ama alışmalıyız herkeze geçmiş olsun

Üye
    darkk Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

15 gün sonra 10 ayim dolacak.boyundaki ağrılarım tamamen geçmedi,is yaparken yorulduğumda sanki karıncalanma gibi oluyor hala ama o eski ağrılar kalmadı.sag elim tel.i kullanırken hala karincalaniyor,arada kolumda agrilar oluyor ama uzun süreli değil çok şükür.boyun hareketlerimi her gün yapıyorum ancak birkaç gündür gogus kemigimde ağrı olduğunda hareketlerden olduğunu düşündüğüm için bıraktım.ama hareketlerin çok faydası olduğunu dusunuyorum.her gün yürüyüşe çıkmaya çalışıyorum.benim hareketli protezimin alt ve üst disklerinde de fitiklarim var asıl korkum onların ilerlemesi. Her dert çeken için zor ama gerçekten psikolojik olarak yiprandim.ne zaman bir yerim agrisa bi hastalık gelecek diye korkar oldum.Allah herkese yardımcı olsun.doktorum emekli olmuş ve antalya'ya yerleşmiş,cok şükür derdim olduğumda ulaşabileceğim yerdeydi. Rabbim doktora muhtaç etmesin, muhtaç olduğumuzda da iyisiyle karşılaştırsin.

Üye
    baybars1980 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    09:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ben boyun fıtığı ameliyatı olalı 11 gün oldu. ameliyattan sonra tomografi ve diğer birkaç film çekildi. filmleri de inceleyen doktorum hiçbir sorunumun olmadığını, ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi. 2 gün önce boyunluğu çıkarttırdı doktorum. aynı gün akşam dışarı çıktım ve sanırım boynumu biraz soğukta bırakmış olabilirim. şimdi boynumun sol tarafı ve sol omzumda yatağa yatmak için eğilirken, yataktan kalkarken, yatakta sağa sola dönerken ağrım başladı. normal hareketsiz dururken herhangi bir ağrım yok. sizce bu ağrı normal midir? yani boyun fıtığı ameliyatı sonrası geçici bir ağrı mıdır? yoksa soğuktan kaynaklanan bir ağrı mıdır? (ki o da geçici.) yoksa daha kötüsünü mü düşünmeliyim? bu arada hala yataktan kalkarken desteksiz kalkmamaya çalışıyorum. elimle boynumu destekliyorum başım ağırlık yapmasın diye. yoksa ağrı yapıyor kalkarken. sizce bu normal midir?

Üye
    Yagmurlu44 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 ay once ameliyat oldum sol kolumda agri hic kalmadi hareketli protez takildi ama simdide sag kolumda agri basladi asiri siddetli korkuyorum protezmi kaydi diye yani psikoloji denen birsey kalmadi hep ayni korku protezmi kaydi 2 gun sonra kontrolum var ama benim umidim yok kesin protez kaydi ve ameliyat olacam tekrardan,simdiki aklim olsaydi ameliyat olmazdim cunku hic birsey eskisi gibi olmuyor hep su korku protez kayarsa....

Üye
    Rky Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kaderde ne varsa onu yaşıyorsunuz o yüzden fazla strese girmeyin yoktur inşallah birşey 3 gün boyunca protezim kaydı diye gece gündüz ağladım 2. Ameliyatı olduktan sonra boşuna kendime eziyet ettiğimi anladım. İş yapmayın bu dönemde ben 15. Günde işe girişmiştim yatın ihtiyacınız dışında kalkmayın şimdi benim tam bir yıl oldu ameliyatı olalı eskisi gibi olmuyor ama ameliyat öncesi çektiklerinizi de unutmayın. Geçmiş olsun.

Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011