Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zgor Avatarı

Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    19:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bundan 10 yıl once ortopedı doktoruna gıtmıstım . bana dedıgı en son yurume teknıgı budur. sen bu cıhaz olmadan yuruyemezsın. sımdı sıtede okuyorum. bazı amelıyattan bahsdeılıyor. ayrıntılı yazarsanız cok svınırım. cocuk felcı gecırdım ve yurume cıhazı kullanıyorum. benım cıhaz olmadan yurume sansım varmı . benım durumumda olan arkadaslar yazarsa sevınırım.

Üye
    zgor Avatarı

Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yokmu bole bır care arkadaslar . en azından doktor tavsıyesı ıstıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bacağınla ilgili biraz ayrıntı verir misin? Belki ona göre öneride bulunacak arkadaşlar olabilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zgor Avatarı

Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

9 aylık ken cocuk felcı gecırdım
    sag ayak saglam cok sukur.

sımdı uzun tıp yurume cıhazı kullanıyorum. ama yas gectıkce bunlar sıkıntı verıyor .

baska bılgı olarak ne yazsam kı ayakta 3 cm falan kısalık var kalınlık hemen hemen aynı

elımle tutarak destek verırsem ev ıcınde cıhaz olmadan dolabılıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yani dizine elinle destek verirsen yürüyebiliyorsun?
    Bizim Çiğdem dizi ile ilgili bir ameliyat olmuştu. Şimdi eliyle dizini desteklemeden yürüyor. Ama o zatan cihaz kullanmıyordu...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zgor Avatarı

Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama sadece evde yuruyebılırım.yurume cıhazı olmadan dolasamıyorum . sadece gece tuvalet su ıhtıyac ıcın kalkıp ıhtıyacımı gıderebılıyorum.
    cıhazım olmadan merdıven cıkamam mesela

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    10 yıl çok uzun bir süre, şimdi bu konuda sana ne desem sağlıklı olmaz çünkü her polio sekel'in durumu aynı değil, benim sağ alt polio sekel, cihaz kullanmadan elimi dizime destek vererek yürüyebiliyordum.
    93'te uzatma ameliyatı oldum başarılı geçti, (bu ameliyattan hiç memnun olmayan arkadaşların yazıları da var forumda) aksamam azaldı ama yine elimi dizime destek vererek yürüyordum (zaten kemik uzatma ameliyatının bu duruma bir faydası yok sanırım)

Zamanla artan bel ağrılarım yüzünden ortez yazdırmak için uzun zamandır gitmediğim doktora gittim ve yeni gelişmeler oldugunu ögrendim, o süreci şurdan okuyabilirsin

http://www.engelliler.biz/forum/view...2412&viewall=1

Artık elimi dizime destek vermeden yürüyebiliyorum, fazla yordugum zaman dizimde ağrılarım oluyor ama dedigim gibi bunlar hepimiz için farklılık gösterebilir.

Doktora gitmelisin sana en sağlıklı bilgiyi muayene ettikten sonra durumuna göre o verecektir, soruların varsa yardımcı olabilirim.