Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esrakız Avatarı

Son Giriş
    07.07-2011
    Saat
    23:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar öncelikle hepinize geçmiş olsun..benım sorunum kısalık değil eğrilik yanı halk arasında çarpık bacaklılık.bu konuyu onceden estetık amaçlı kafama takıyordum ama sağlık sorunu olduğunu öğrendim.istanbul üniversitesinde muayene oldum.ınternetten araştırm yapmaya calısıyorum ama ne bır ornek hastayla karsılasabılıyorum ne de surecle ılgılı detaylı bılgıye doktorum ılızarov takacağını soyledı burda yazanları gorunce bıraz çekınıyorum dogrusu ama uzatmadan daha kolay ve kısa bır ışlemmıdır eğrılık duzeltmek?..bana yardımcı olabılırsenız cok sevınırım

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Esrakız hastalığınızı tam olarak yazarsanız eğrilik tam olarak nerede iki ayağınızda varmı kısalık varmı yazarsanın cevap verelim

Üye
    esrakız Avatarı

Son Giriş
    07.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özur dılerım haklısınız..oncelıkle doktorum levent eralp çapada prof...hiç bir kısalık yok sadece 2 bacağın dızden aşağı kısmı dışa doğru eğri arada ıkı alt bacak arasında kapalıyken 8 cm boşluk var ve ılızarov cıhazıyla kemıklerı duzelterek yaklastırıcagını soyledı doktor.

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlizarow dışardan Fix edilen halkalar şeklinde dizAyn edilen amelyat türüdür.doktorlar bu ameliyatları genellikle kısalık,eğrilik ve açık parçalı kazalı tanılar için yapılır.i̇lizarow external fixatör ameliyatı halkaların uzun süre üzerinizde kalarak(3 ay-1 yıl)arası tedavi edilen ve sağlam sonuç veren tekniktir.doktorunuza güveniyorsanır ve sabırlı iseniz sağlınız için ameliyat olabilirsiniz.birde doktrunuza sorun yapılacak bu ameliyatta ayak bileğiniz dondurulacakmı?(atrodez) geçmiş olsun.

Üye
    esrakız Avatarı

Son Giriş
    07.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkur ederım verdiğin bilgiler için peki dondurulması daha mı ıyı yanı ne gıbı etkısı var, bu cıhaz ayagımdayken son bır ıkı ay ustune basıp yuruyebılıyor muyum?..bir de şunu merak edıyorum cıhaz kaç delık açıyor ve de buyuk ızler mı kalıcak bacaklarımda

Üye
    GizEmLi35 Avatarı

Gerçek Adı
    ali temur
    Son Giriş
    25.03-2016
    Saat
    22:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamın aleykum cumleten.

esra ben aynı dedıgın anlattıgın amelıyattan oldum hemde 4 kere . dız ustlerımden ve dız altlarımdan.kısaca bıraz anlatayım bu arada nadır gorulen bır kemık hastalıgı oldugunu bılıyorum.amelıyat surecı cıhazı taktıktan sonra 5 aydan 8 yada 9 aya kadar surebılır bunu gozden cıkarman gerekıyor yanı sabır ve azımlı olmalısın hersey oncelıkle sende bıter.tek tek yapar buyuk ıhtımalle amelıyatları once bırını ıyılestıkten sonra dıgerını olmak uzere.bıraz zorluk cekebılırsın ama saglam bır yontem.eskısıne nazaran sukurler olsun baya bı duzeldı benımkıler.amelıyat olduktan sonra zaten uzerıne bastırıyor yanı koltuk degneklerınden destek alarak yuruyebılırsın senı yataga baglamıyor.bıraz sancılı bır operasyon ama dedıgım gıbı hersey sende bıter bıraz dayanıklı olursan azımlı olursan ustesınden gelebılırsın. saglıgına kavus gerisi onemlı degıl ız kalsın yada kalmasın hayatta en onemlı sey saglık bence.. emek sabır dua umarım bıraz da olsa acıklayıcı olabılmısımdır. bu konuda sorusu olan olursa herkeze tum samımıyetımle yardımcı olmaya calısırım.

ıyı gunler ( ali temur )

Üye
    esrakız Avatarı

Son Giriş
    07.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu amelıyatla ılgılı bılgılere okadar zor ulasabılıyorum kı senı bulduguma cok sevındım.öncelıkle cok geçmiş olsun.peki senın yurumende cok problem var mıydı .bır de dokorum 2 bacagımdan yapacagını soyledı.bır şey daha sormak ıstıyorum benım boyum kısa baya 151 cm suan. acaba bu amelıyatın sonucunda boyumda uzama olur mu bı kaç cm de olsa sonucta egrı bısey duz hale gelıyor mantıken uzaması lazı gıbı.peki senın suan yurume kosma ya da spor yapmanda bı problem oluyor mu yanı normal saglıklı bır ınsanın yapabıldıgı herseyı yapabilıyor muyuz?

Üye
    GizEmLi35 Avatarı

Gerçek Adı
    ali temur
    Son Giriş
    25.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah razı olsun.yurumede zorluk yanı goruntu acısından dıger ınsanlardan farklısın sonucta psıkolojık olarak atlatılması zor bır durum.yınede ıster ıstemez takıntı yapıyorsun goruntu dısında yas ılerledıkce vucut agırlıgın tabıkıde bacaklara yansıyo yanı sıra agrılar olusuyordu tek care amelıyat oldum bırazda doktorumun kesın konusmasıyla ıkna oldum acıkcası.amelıyatlardan sonra 4 5 cm kadar bır uzama oldu 1.60 sım sımdı yas 25 normal olarak herkezın yaptıgı gıbı yuruyebılıyor kosabılıyorum eger amelıyat olursan amelıyatlardan sonra spor yapmanı ve bacaklarını sureklı calıstırmanı gelıstırmenı onerırım hareketsız kalmaması ılerıde daha ıyı olabılır. tam anlamıyla dumduz olmasada eskıye nazaran cok cok ıyıyım.benımkı alt ust ıkı taraflı oldugu ıcın bu orantı belkıde boyle oldu ama sen anladıgım kadarıyla sadece dız altı dıyorsun umarım ıstedıgın gıbı olur hersey.umudunu yıtırme.senın yaştı acaba nereden katılıyorsun esra ben ızmırdeyım.

Üye
    esrakız Avatarı

Son Giriş
    07.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

goruntu meselesı bazen saglıktan da cok takıntı yapabılıyor malesef hele bayansanız daha da moral bozucu ama saglıgımıza sukretmelıyız yıne de elımızdekılere.ben antalyada yasıyorum suan.senden bır şey rıca etsem cok mu sey ısterım amelıyattan once ve sonra fotoların var mı gondermek ıstemessen nlayısla karsılarım.ozel msj nasıl atılıyor bılmıyorum oyuzden sen bana maılını ozelden yazabılırsın

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı ilizaror ameliyatı ile boyunuzuda uzatabilir.aynı seansla eğrilikte düzeltilebilir.

Üye
    esrakız Avatarı

Son Giriş
    07.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu tedavı suresını uzatır ve ıkı bacagımda aynı oranda uzamaz dıe cekınıyorum doktorumdan boy uzatmayı da talep etmekten ki etmiycem buyuk ıhtımalle.ben sadece egrılık duzelınce 2_3 cm uzarmış gıbı düşünuyorum ama.sure konusunda telaslı olmamın nedenı hazıran sonunda amelıyat olucam ve eylul sonunda okula baslamam gerekıyo.benım sorunum sadece alt bacaklarımda ve aynı anda udzeltılıcek uzatma da olmıycak acaba 4 ay gıbı bı sure yeterlı olur mu cıhazdan sonra alçıya alınacak mı peki?

Üye
    GizEmLi35 Avatarı

Gerçek Adı
    ali temur
    Son Giriş
    25.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 aydan once cıhazlar cıkmaz belkı 6 belkı 7 bu ıyılesme durumuna baglı senın.bu arada mailimi aldın umarım yolladım.allah tan şifa dılıyorum..

Üye
    esrakız Avatarı

Son Giriş
    07.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merveenes sen ne amelıyatı oldun buarada?

Üye
    offff. Avatarı

Gerçek Adı
    essy
    Son Giriş
    24.06-2012
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benımde dız kapaklarım ıce dogru carpık.ust kemıkler egrıymıs doktor ıkı yerden kırıp yapabılcegını soyledı.buna boy uzatmayı da eklersek sure ne kadar uzar ve ıstenılen yanı carpık gorunen bacaklar duzelır mı ? sızde ne kadar duzelme saglandı? bu amelıyatı olan bırılerı varsa bılgılendır mısınız? butun amelıyat ve tedavı suresını anlatırsanız cok sevırınım...

Üye
    bberry Avatarı

Son Giriş
    18.06-2014
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yok mu bu ameliyatı olann

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon