Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben de dikkat eksikliği var.Ayrıca bir iş yaparken kolay kolay konsentre olamıyorum.Birde dün olmuş bir olayın üzerinden sanki 3-5 sene geçmiş gibi hissediyorum.Bu rahatsızlıklar hangi hastalık grubuna girer acaba.

Üye
    mert01 Avatarı

Gerçek Adı
    R.Azim
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

büyük olasılıkla psikiyatrik bozukluktur arkadaşım tabi norolojik bır hadise yoksa.. gecmis olsun

Üye
    ksk2000 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    11:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

norolog diye duymustum ama psikiyatri de olabilir

pediatri yazıyor nette

Üye
    mert01 Avatarı

Gerçek Adı
    R.Azim
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

DEHB(dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) sıklıkla çocukluk çağında görülen E/K 2 (erkekte 2 kat fazla) olan psikiyatrik bir bozukluktur. Pediatri uzmanı değil çocuk psikiyatri uzmanlık alanına giren bir hastalıktır ancak arkadaşın yazdığı hastalık kesin tanı belirtmediğinden altta nörolojik hadise yoksa diye ayrıca belirttim. Saygılar

Üye
    boritta Avatarı

Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dikkat Eksikliği tanısı, teşhisi ve tedavisi çocuk psikiyatristleri tarafından düzenlenmektedir. Dikkat eksikliğinin tanısında kullanılan dikkat testleri hakkında Çocuk Psikiyatr Dr. Gökçe Küçükyazıcı'nın bir makalesini buldum:

Dikkat becerilerinin iyi olması, bir öğrencinin akademik başarısı açısından ele alınırsa şu aşamalarda çok gereklidir: algılama, öğrenme ve öğrendiklerini uygulama. Dikkatte sorun yaşayan bireyler genellikle sebat gösteremeyen, çabuk sıkılan, dalgın, unutkan, başladıkları işi sonlandırmakta güçlük çeken kişiler olarak tarif edilirler.

Peki dikkat nedir ve dikkatimizin iyi olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?
    Dikkat fizik ve psişik enerjinin çevredeki uyaranlardan ihtiyaç olana yönlendirilmesidir. Dikkati etkileyen birçok faktör vardır. Kişinin gereksinimlerinin doğurduğu güdülenme, açlık gibi fiziksel ihtiyaçlar, uyaranın özellikleri (şiddet, büyüklük, renk, sıklığı, yoğunluğu, farklılığı, hareketliliği, birdenbire ortaya çıkması vs.) dikkatin uyanmasında etkilidir. Dikkat eksikliği sebebiyle özellikle öğrencilik hayatında oldukça güçlük yaşadıkları bilinmektedir.

Kaynak ve Makale Devamı: http://cocukvegenc.com/icerikdetay-116/dikkat-olcum-testleri.html

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

1. ve çok kuvvetli ihtimal dikkat eksikligi hiperaktivite bozuklugu
    2. depresyon belirtisi
    3.troidlerle alakalı geniş kapsamlı kan tahlili ile ortaya çıkar .(endokrin uzmanına görününüz)

mert01;
    ülkemizde ne yazıkki yeni bilinen bi konu , son zamanlarda tanıdık bu konuyu daha önceleri yaramaz , adam olmaz ,dedigimz çocuklarda genelde görülen bi rahatsızlık fakat yeni ortaya çıkmış bir bilim dalı ...

Üye
    gururlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım o kadar geniş bir aralıkta sebepleri olabilir ki sayamam.sana bir kaç basit sebep.tabi her sebep başlı başına sebep olabilecek şeyler.mesela gece uykusu yeterince kaliteli alınmadığında bile bu dediğin olur.yada aşırı cinsel faaliyet ki buna mastırbasyon deniyor.hatta pek çok sporcu yediğine içtiğine dikkat ettiği kadar cinsel hayatına dikkat ediyor.diğer yaygın bir sebep depresyon.uzun süre depresyona maruz kalan insanın hafıza ve dikkat eksikliği yaşadığı kesinlik arz ediyor.hatta bunun bir örneği ben'im.tiroid hormon bozuklukları gene ayrı bir sebep.gene günlük televizyon seyir zamanındaki uzunluk ta beni düşündürüyor.emin değilim ama düşünme faaliyetlerini etkilediğini düşünüyorum.vitamin eksiklikleri bir diğer sebep.ona da sindirim sistemi rahatsızlıkları (reflu,gastrit,peptik ülser,sindirim enzim eksiklikleri) neden olabiliyor.ama bu söylediklerimin hiç biri kesinlik arz etmez.seninkinin sebebi bambaşka bişey de olabilir.iyisimi hayatın üzerine iyicene düşündükten sonra bir doktora git.cevap bulursan mutlaka banada yaz.tabi bu yazdıklarımı bir tedavi yöntemi olarak yazmadım.

Üye
    gururlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bak yeni bişey daha buldum.mide reflüsü olan bir insan gece uyurken reflü nedeniyle uykusunu yeterli derinlikte alamıyorsa 10 saat bile uyusa uykusu gelir ve dikkat ve konsantrasyon eksikliği yaşar.