Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nurse1988 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZEL
    Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Peki bu konuda hepinize yardımcı olcam.

Sorun şu hepinizde mutlaka omurilikte bir problem var.(skolyoz,kifoz.vb)

bunlar mesanedeki beyne giden sinirlere baskı yapar ve beyni uyarır.sizinde durmadan tuvaletiniz gelir.bir yanı ankisitiye rahatsızlıgıdr.

Içgüdüsel olarak her gün tuvalete gitmeniz korkulara sebebiyet veriyor ya işte çalışırken böyle olursa ya otobüste.bu durumda öğrenilmiş çaresizlik durumunu beyne yavaş yavaş işliyor.

Sonra en ufak bir stres.sinirlilik.devanlı bir yerde hareketsiz oturma bunu uyarıyor.

Tıpkı bir bebeğin ağlamasından annenin onun açıktıgını yada hasta oldugunu anlaması gibi.......

Kafadan atmaya bakın o gidiveriyor......

Üye
    Beliz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İdrarın böbreğe geri kaçma olayı (VUR) hiç duydunuz mu? Arkadaşlar çok güzel cevaplar yazmışlar.. Mutlaka nefroloji yada üroloji bölüme gitmeniz gerekiyor...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Mesanenin ve idrar yollarının sıkıntısı ileride böbreklerinde işin içerisine girmesiyle sıkıntıyı büyütür burada herkesin kendine göre rahatsızlığı var en doğru çözümü doktorunuz genel bir muayene ve tetkiklerden sonra söyler mutlaka bir üroloji doktoruna görünmenizde fayda var çok geçmiş olsun...

Üye
    dayan sait Avatarı

Gerçek Adı
    sait
    Son Giriş
    28.01-2015
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

omorilikteki sorun için nereye başvurmamız lazım beyindede bişey cıkmadı sadece mr da spinal stenoz yani bel fıtığı belirtisi başlıyor dedi bana yardımcı olurmusunuz valla 7 yıl oldu evden dışarı çakamıyorum geceleride yatağımın başına ördek bırakıyorum cok zor durumdayım sürekli idrar hissi ve yanma kasıntı oluyor ..cvb nızı bekliyorum

Üye
    idraryolu Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende müzdariptim bu konudan .ama bende sadece idrar yaparken sorun vardı tam boşaltamıyorum gibi hissediyordum acı yanma vs yoktu.doktorlara gittim kaç defa antibiyortik verdiler hiç işe yaramadı en son kendim maydanoz suyu ve sogan suyu kaynatıp içmeye başladım.biri iltihab için digeri söktürücü .günde 2 bardak kahvaltıdan 2- 3 saat sonra maydanoz suyu içtim ve gece yatmadan 1 -2 saat önce 2 bardak sogan suyunu içtim .bunu yaparken zaten idrar yaparken farkı görüyorsunuz bu işlevin 5. günü inanılmaz rahatlama oldu suan cok rahat ittirmeden idrarımı yapabiliyorum ama bi 10 gün daha devam edeceğim tam geçmesi için.hepinize öneririm bende işe yaradı gibi umarım sizdede yarar .Allah acil şifalar versin herkese.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    458
    Verilen Beğeniler
    716

Karnıbahar kürü de idrar hissini azaltan ve mesaneyi temizleyen bir etki yapar. Onu da deneyebilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...kullanimi.html

Üye
    cagla.aydin1 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    20:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl oldunuz , benimde şu an buna benzer bi sorunum var idrar yollarımda enfeksiyon varmış ama şikayetlerim aynı sizin gibi o yüzden doktor ilaçlar bittikten sonra tekrar gel bakalım dedi bende de sürekli idrar hissi var çok sıkışıyorum

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    18:34
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aynı sorundan dolayı urolojiye gittim idrar tahlilimde mikrop çıktı. CİPRO antibiyotik kullandım 10 günde temizlendi. Eski normal hale döndüm 4 saatte bir TAKa devam. Sızıntı da bitti.

Üye
    gönülden Avatarı

Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşımir faydasını görmedim sizin derdinizi anliyorum aynen bende yarim saatta bir idrara cıkıyorum yaklışık 30 cc kadar geceleri en az 8 defa cikiyorum ben sistis kopi yaptırdım kronik sistis teşhisi dedi ilacların faydasını grmedim amalyat sizinki işallah amalyata gerek olmaz geçmiş olsun.

@faruk34
    bende ayni durumdayım gece en az 10 sefer kalkiyorum mesanede birikan miktar en fazla 40 cc pet bardağının 3/1 kadar mesana daralması olmuş haplarla genişlemiyor u sanırım son çare amalyat olmaktır herkese gecmiş olsun .

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12