Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yusufbatırel Avatarı

Son Giriş
    26.02-2011
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar adım yusuf sıtenızı uzun zamandır okuyorum uye olmak bugune kısmetmıs

arkadaslar benım yaklasık 3 senedır ıdrar kacırma sorunum var. solekı gunduzlerı hıc bısey olmuyor gecelerı uykuda kacak oluyo.r uyandıgımda gol olmus yatak.
    urolojı doktoruna gıttım mesanemde 6 cm tas goruldu ılkten kırdılar. 10 gun sonra baktılar kırmakla bıtmıycek kesıp aldılar bana tası aldıktan sonra kamısa dıren bagladılar 1 ay sonra cıkardılar dırenı fakat degısen hıc bısey yok
    dondum basa

üropan kullanıyordum kestıler baska bır ılac yazdılar adını hatırlayamadım sımdı gecen hafta urodınamı yaptırdım mar unıversıtesı hastanesınde mesanemde kasılmalar oluyormus
    ne yapmam lazım bana yardımcı olabılır mısınız arkadaslar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Mictonorm kullanıyorum ben ve çok yararını görüyorum.
    Siz de Üropan'dan bir yarar görmediyseniz, diğer ilaç da fayda sağlamadıysa, aşağıdaki bağlantıda aktardığım seçenekleri deneyimleyerek en iyi geleni bulabilirsiniz

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post689294
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yusufbatırel Avatarı

Son Giriş
    26.02-2011
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardesım Mictonorm u kullandım bı faydasını goremedım Detrisol kullanıyorum 3 4 gundur gunduz hıc bısey yok abıcım gece cok sıkıntı cekıyorum
    ne yapsam caresızım gece 2 de sonra yapıyorum sabah kalkıyorum gol olmus cıldırıcam vallahı bıllahı

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şu başlıkla bir ilgilen derim ben: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...crubeleri.html

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Benim de sonda taktığım günlerde aynı boyutlarda taş cıkmıştı, 2 seansta kırıldı sonda taşı denildi, ve normal yoldan taşları döktüm,
    taştan sonra sondayıda cıkardılar, samanla idrar boşaltma kapasitem arttı, ve enfeksiyonlara veda ettim,
    bu arada bol bol su içiyorum.

Siz sonda kullandınız mı ? oluşan taşın cinsi nedir ? idrar kültür tahlilinde enfeksiyon görülüyor mu ?
    Doktorlar bazen herşeyi göremiyobiliyor, bende o büyüklükteki taşı 2 farklı doktor göremedi sadece 3 cüsü farketti, o kadar enfeksiyon oluyorduki antibiyotik işe yaramıyordu .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Mesane iç basıncı için değişik ilaçları denemenin dışında en güel öneri Babür abiden geldi bence. Yatarken prezervatif sonda kullanabilirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili Bulent, bu kaçaklar gercekten coğu zaman çok sıkıntı yaratıyor..
    bayanlar içinde prezartıf sonda oluyor mu? .. yada baska bir sey?..

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bayanlar için de var..
    Sondalar:
    • Foley kateteri: Kalıcı bir idrar sondasıdır. En çok 16-18 numaralar kullanılır. Iki veya üç yolludur. Birisi ile idrar gelir. Diğerlerinin ucu balonludur ve sonda takıldıktan sonra şişirilir ve sondanın yerinde kalmasını sağlar, balonu kesildiği takdirde sump dreni adını alır ve balon yoluyla sıvı verip takılan boşluğu lavajı temin edilmiş olur.
    • Nelaton sonda: Idrar sondasıdır. Mesaneye sokulur. Tek yolludur. 40 cm. boyundadır ve kalıcı değildir.
    • Pezzer sondası: Suprapubik sistostomide kullanılır. Bazen mide veya barsak boşluklarını boşaltmak için de kullanılabilir. Mantar uçludur. Sonda konmadan önce genital bölge yıkanır. Bu amaçla savlon, phisohex veya zefiran kullanılır. Ama iyot veya mersol kullanılmaz. Sonda, steril gliserin veya vazelin ile takılır.
    Hangisini kullanmanızın uygun olacağını doktorunuza danışmanızı öneririm.

Geçmiş olsun

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mesane iç basıncı yanı kaçak olmasın dıye, Detrisoldu sanırım 2 gr lık onu kullanıyorum.daha yenı basladım zaten..
    mictonorm yada üropanla aynı tıp ilaclar mı?.. amaçları aynı mıdır?..

?.. birde solgar C vıtamınını yıne kaçaklar ıcın mı onerıyorsunuz..