Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba.

bana boyun fıtığı teşhisi kondu. ameliyatlık dediler. Ama tedirginim . ameliyat olmak mantıklı mı.
    riskleri var diyorlar. ameliyat olmassan da risk var diyorlar.
    ne yapmalıyım.

tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş doktorun eger ameliyat demişse ol bence bendede çıktı boyun fıtıgı ama ameliyatlık degil dediler fizik tedavi önerdi doktorum

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorun gıcına denk geldim galiba.adam ameliyatın riski var aynı zamanda olmamanında riski var deyince.pek güvenim kalmadı.

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş sen o sonucu fizik tedavi doktoruna bir kerede göster

Üye
    gülsen Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    xxxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim esimde vardi 10 gün önce ameliyat oldu boyun fitigindan bogazindan 2 cm keserek lazerle yaptilar ameliyatini cok iyi gecti kendiside memnun simdilik ,5 yildir cekiyordu fizik tedavisi hepsini yaptilar ama son care ameliyat oldu ve keske daha önce olsaydim ameliyati diyor

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Hastanede yattığım dönemde, şimdide hala görüştüğüm bir abi vardı hastaneye yattığında acayip perişan bir haldeydi,ağrıdan kıvranıyordu geceleri kalkıp mutlaka birşeyler yiyordu(ağrının midesine vurduğunu ve yemezse daha kötü olduğunu söylüyordu)

Bu abi boyun fıtığı ameliyatı oldu ertesi gün kalktı yürümeye başladı hatta iki gün sonra bahçede gezmeye çıktığımızda benim tekerlekli sandalyemi itti.Şimdi görüştüğümde söylediği şey ameliyat olmaktan çok memnun olduğu (Allah razı olsun doktordan çok paramı aldı ama helal olsun diyor) ve kendisini çok iyi hissettiği..

Arkadaşım dışardan yorum yapan insanlar 20 yıl önceki teknolojiyi baz alarak yorum yapıyor .Bence sen doktorunu dinle kimseyede kulak verme her ameliyatta risk vardır sonuçta narkoz veriyorlar, kesip biçiyorlar ..

6 ay yattığım hastanede ortopedi servisi de hastalarını yatırıyorlardı benim olduğum odaya ve 10 larca bel fıtığı ameliyatı gördüm ameliyat sonrası ertesi gün yürütüyorlardı hastaları..Neyse ben ameliyat olmadım en azından boyun fıtığından ama sana gözlemlerimi anlattım yinede ameliyat olup olmamak senni bileceğin iş..Geçmiş olsun...

Üye
    bahira Avatarı

Gerçek Adı
    SELİM
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bodrumlu kardeş dr risk var durumun ameliyatlık diyorsa ameliyat ol.kuşku duyuyorsan bir kaç dr a daha görün ama hepsi ameliyatın gerekli olduğunu söylüyorsa mutlaka ama mutlaka ameliyat ol.ankara ftr de yatarken ameliyat olman gerekiyor denildiği halde olmayan biri vardı ne durumda olduğunu ne ben anlatayım ne sen oku.kardeşim omurilik deyip geçme taşıdığı değeri hiçbir sağlıklı insan anlayamaz...
    allah acil şifa versin.....

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepinize bilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim.sonuçlarımı birde ege ünüversitesindeki doktorlara göstereceğim bakalım.aslında en çok korktuğum narkoz.daha önce kalp krızı geçirdiğim için panık atağım vardı şimdi geçti ama narkoz diyince baya ürküyorum.umarım iyi olur bakalım. Saygılar.

Üye
    bilalbilal Avatarı

Gerçek Adı
    bilal dogru
    Son Giriş
    30.12-2012
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende antalyada yasıyorum ve boyun fıtıgı teshısı kondu doktorum amelıyat olman gerekıyor dedı arkadasınız hangı doktora amelıyat oldu ve varsa akadasınızın telefon numarasını vermenız ırtıbata gecmem mumkun mu

ercıhan bey mumkunse sızden lutfen haber beklıyorum

Üye
    yapaygerceklik Avatarı

Son Giriş
    27.04-2013
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar,demekki böyle yerlerede girip yazmak varmış kısmette... herkese öncelikle geçmiş olsun,ben 1 hafta öncwe boyunfıtığı ameliyatı oldum.2 beyin cerraahı ve 2 fizik tedavi uzmanına gösterdim mr filmlerimi.hepside bu saaten sonra yapılacak tek şeyin ameliyat olduğunu söyleyince olmak zorunda kaldım.önceliklle bende sol kürek kemiğinin ordan başladı.hiç bi şeyim yoktu ,bir gün inanılmaz bir ağrıyla kalktım ,ilerleyen günlerde iğne ilaç hiç biş itesir etmedi ve mr çektirdik.ileri derece fıtık...şuan yanlış yazıyom bazı yerleri,ameliyattan sonraki sol kolumdaki ağrı ve parmak uyuşmları daha geçmedi,zaman alıyomuş dediler,bana titanyum bir parça taktılar.bu ameliyatı olmuş arklar ne kadar sürede tam olarak kendini toparladı bi anlatabilimi.benim ameliyattan sonra psikolojim bozuldu sanki hiç bu ağrı uyuşma geçmicek ve hep bi kendimi yarım adam gibi hissediyorum bi daha hiç bişey eskisi gibi yapamicam die.

bu ameliyatı olupta şuan kendini iyi hisseden arklar varsa yazabilirmi,ne kadar zamanda tüm sıkıntılarından kurtulup normal hayatlarına döndüler?

Üye
    tamer1959 Avatarı

Gerçek Adı
    tamer
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım yazıları okudum,tabiki tedirgin olman normal.ben kendimle ilgili anlatmak istiyorum.3 tane boyunda fıtıgım vardı 1 tanesi 4.5 sene idare eder 2 tanesi muhakkat ameliyat edilmesi lazım dediler.eyer agrılar kollara sırtlara karnına ayaklarına kadar inen şittetli agrılar varsa bunun tek caresi amalıyat ben oldum.ertesi gün evime gittim.tabiki 1 aya yakın boynumda agrılar boyunluk onlara 15 gün katlanacaksın 1 ay sonra o cekilen şitdetli agrılardan kurtuluyorsun.şifalar dilerim

Üye
    yapaygerceklik Avatarı

Son Giriş
    27.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba tamer hocam,öncelikle cvp yazdığın için teşekkür ederim. hocam müsadenle sana bir kaç sorum olacak, ameliyatı ne zaman ve hangi yöntemle oldun? ben 8 gün oldu olalı bana bir titanyum parça takıcaz araya dediler,boynun önünden diskektomi ile oldum ben.şuan o dayanılmaz kol ,boyun,sırt ağrılarım geçti,geçti derken tamamen geçti anlamında değil.ameliyattan önce %100 ağrıyorsa şimdi % 25 civarı ağrıyor,yattığım zaman daha rahatım,ayakta kalınca çok biraz ağrı var,sol kolumdaki ve parmaklarımdaki uyuşma ve biraz ağrı hala devam ediyor,zamanla geçer dedi doktor. birde bana 1 hafta takman yeterli dedi boyunluğu.

hocam sen şuan eskiden olduğu gibi tüm işlerini yapabiliyormusun,ameliyattan ne kadar sonra tamamen kurtuldun tüm sıkıntılarından 3,4,5 ay? yada tamamen kurtulabildinmi,bir şey kaldırmadan önce aklına ameliyatlı olduğun geliyormu mesela o psikoloji sürüyormu haala.biraz daha aydınlatırsan sevinirim hocam

Üye
    tamer1959 Avatarı

Gerçek Adı
    tamer
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

45 gün rapor verdiler ve ben işime başladım .evet boyunluk 1 hafta yetiyor.hic tedirginlik yaşama asıl olan o masaya yatıp kurtulmandı ondan sonrası kolay şimdi tabiki boynunda boyunluk ,hareket kısıtlamaları ,tedirginlik ,stres, zaman zaman uyuşukluklar ,bunları bende yaşadım aynı senin amaliyatın gibi oldu benimde 2 tane fıtık vardı daha zor gecti amaliyatım ve sonrası.şimdi gelelim esas konulara.yutkunurken zorlanacaksın bu gececek Allah ın izniyle tahribat ne kadar bilmiyorum sinirlerde oda azalacak 1 ay sonra herşey normale dönecek bu arada kabız olmamaya dikkat et.bende cok daha başka tahribatlar var kardeşim elelrimdenden de 4 amaliyat oldum sinir sıkışması onların sızlamalarıyla ugraşıyorum oda yeni sayılır 1 sene oldu boyun fıtıgı amaliyatı onu unuttum arada aklıma geliyor onun haricinde acı sızı yok .şu an seni anlayabiliyorum biraz sabır inşallah herşey yoluna girecek

ilk etapta kendini kasacak şeylerle ugraşma, agır kaldırma ,boynunu ani hareket etirme,1 ay sonra hereşey normele girecek B gurubu ilac vermi,şlerdir onu ihmal etme .o takılan parcaları hic hissetmeyeceksin kafana takılan birşeyler olursa paylaşabilirsin kardeşim.

Üye
    yapaygerceklik Avatarı

Son Giriş
    27.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba tamer hocam sana da büyük geçmiş olsun ,ben şuan ameliyatı olalı 10 gün oldu bende tek fıtk ,tek titanyum parça taktılar,sol kolumdaki ve parmaklarımdaki ağrı ve uyuşmalar duruyor ama zamaanla geçer dedi doktor,sende geçer diyorsan inşallah geçecektir.evt şuan biraz tedirginim eskisi gibi olacakmı acaba her şey diye,inşallah sen şuan eskisindende iyisindir hocam,bir aydan sonra azalırmı bu kol uyuşukluğu,ağrısı fealan sende süreç nasıl işledi ? evt b vitamini verdi sabah akşam iç diye.zaten verdiği bi o ,bir kas ağrısı için cabral diye bir hap birde,ilk hafta enfeksiyon kapmim diye zinnat diye bir antibiyotik.20 gün sonra bi kontrole gel dedi bana.klavyeyi yazarken sol parmağım basıyor ama az hissediyorum tuşa bstığımı.bilekle dirsek arasıda bir ağrı var ama ameliyattan önceki o inanılmaz ağrı değil.yüzde 25 felan ağrıyor.sırt ve boyun ağrımda hala yüzde 25 ağrıyor aynı yerler.

Üye
    serap1986 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    10:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar çok geçmiş olsun benimde annem boyun fıtığından ameliyat oldu ama bin pişman keşke hiç yaptırmasaydım diyor yapaygerçeklik söylediğin tüm şikayetler annemde mevcut ameliyat olalı 1sene olacak ama hala şikayetleri devam ediyor kafes taktılar boynuna doktorun demesine göre artık kendini cam gibi görüp ona göre hareket edeceksin bu takılan kafesin yerinden çıkıp zarar verme ihtimali varmış bizede 2çeşit ilaç yazıldı allaha çok şükür annem o ilaçları içtiği zaman hiç bir şikayeti kalmıyor eğer isterseniz ilaçların adını paylaşabilirim rabbim cümlenize şifa nasip eylesin

Sayfa 1 / 3 123 SonSon