Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben bunlardan sadece PROMAX'ı kullandım. İşe yaradı mı yaramadı mı karar veremediğim için -yanlış yönlendirmemek adına- başlığa yazmaktan geri durdum

Sanırım şunları söyleyebilirim:
    1- Temizliğe yeteri kadar özen gösteriyorsanız, TAK yaparken catater'e bir an dahi olsa el değdirmediğinizden (yani TAK esnasında catater yoluyla mesaneye bakteri itilmediğinizden) eminseniz
    2- Derdiniz mesanede varolan bakterinin dirençli olması ve temizlenemiyor olması ise
    3- Derdiniz bakteri olmayan bir mesanenin bakterilere karşı korunaklı olmasını sağlamaksa
    bu ürünler işe yarar.
    Ama yok, catater'i iterken içeri giren kısmına el değdiriyorsak, ellerimizi sık sık yıkayıp önlem almıyorsak, bakteri ürediğinde Kültür Testi yaptırıp doğru antibiyotiği doğru sürede kullanıp bakteriden tam olarak kurtulmuyorsak, o zaman bu takviyeler de pek bir işe yaramaz.

Bir diğer nokta da, yukarıdaki ürünlerin kişiye ve üreyen bakteriye göre değişik etkiler gösterebileceğini de düşünüyorum. O sebeple kişisel olarak deneyimleyip, doğru olanı bulmaya çalışmak sanırım en doğru olan yoldur.

Ben PROMAX'ı 2 kutu olarak kullandım. 4 ay boyunca enfeksiyon olmadı. Ama zaten olmayacaktı da değişen bir şey olmadı mı, yoksa anfeksiyon olacaktı da olmadı mı, inanın emin olamıyorum.
    Kişisel olarak tecrübelerim ışığında şunu uyguluyorum, uygulamaya da devam edeceğim:
    1- Kesinlikle temizliğe çok çok çok çk önem veriyorum
    2- Bol su içiyorum.
    3- Asla TAK aralığını 5 saati geçirmiyorum. Çünkü 5 satten fazla süre mesanede kalan idrar bakteri üremesi için mükemmel bir ortam demektir!
    4- Benim böbrekler, su içtikten 2 saat (sabaha karşı 1-1.5 saat) sonra TAK ihtiyacı hissettirecek şekilde çalışıyor. Bu sebeple TAK yaptıktan 3 saat sonra bol su içerim, 2 saat sonra da TAK yaparım. Böylece -en geç- 5 saatte bir mesaneyi boşaltmış olurum.
    5- Mesanede bakteri şıptanak üremez. Yani dün temiizken bugün mesanede bakteri üredi diye bir şey olmaz. Bakteri mesaneye girer, ne zaman ki koşullar üremesine olanak sağlayacak hal alır, o zaman iyice aktifleşir ve sızıntı-ateş vb. şekillerde kendini dışa vurur. Ben ne zaman bakterinin palazlanmaya başladığını (sık TAK ihtiyacı, normalde 500 cc iken 200-300 cc'de iken sıkışma vs.) hissetsem, hemen çok daha temiz ve çok daha savaçşçı oluveririm bakteriye karşı.
    6- Sürekli teyakkuz halinde olabilmek için, mesane koşullarının bakteri üremesini zorlaştıracak şartları taşımasını sağlamaya çalışırım. Bunun için mesanedeki idrarın süreki kristalize/asitik olmasına özen gösteririm. İşte, bol C vitamini veya yukarıdaki bitkisel takviyeler bu ortamın oluşmasını sağlarlar.
    Ben, her gün (bazen 1 hafta ara veririm ki böbrekler vs. kendine gelsin) ya C vitamini (Solgar C 1000 mg) ya da 1 tablet PROMAX (bugünlerde Biocran deneyeceğim. Sonra da buradaki tüm ürünleri deneye deneye devam edeceğim ) kullanırım.

UYARILAR:
    1- Bunlar mutlak doğrulardır demiyorum! Sadece kendi deneyimlerimi yazıyorum. Yanlış olduğunu düşünen ya da kendi deneyimlerini aktarmak isteyen varsa lütfen bunları yazsın.
    2- Ben 36 yaşında, genel sağlık durumu çok iyi, böbreklerinde en küçük bir sorunu olmayan biriyim. Dolayısıyla böbreklerinde sorun olan arkadaşlarımızın mutlak ama mutlak doktor kontrolünde olmaları gerektiğinin (aksi halde takviye alarak böbreklerde taş oluşmasına sebep olma riskinin varolduğunun), ve aynı şekilde çocuklar söz konusu olduğunda yukarıda yazdığım takviye kullanımının asla yetişkinler gibi olamayacağının altını bastıra bastıra çiziyorum. Nasıl ki ilaç kullanırken "böbrek hastaları, hamile kadınlar ve çocuklar kullanmasın" veya "x dozda kullansın" deniyorsa, ben de yukarıdaki takviyeleri önerirken bunları göz artı etmemenizi önemli rica ediyorum.
    Yukarıdaki takviyeleri çocuklar kullanacaksa, prospektüslerinde yazıldığı şekliyle kullanılmasına özen göstermelisiniz. Çocuklar için bilgi yazılmamışsa, o zaman yetişkinler için günde 1-2 tablet diyorsa mesela, çocuklar (sürekli kontrol altında tutulmaları koşuluyla) bunun yarısını kullanmalılar mesela.
    3- Her şeyden önemlisi böbreklerimizdir. En önemli amacımız böbreklerimizin sağlıklı olabilmelerini sağlamaktır. TAK yapan bizler sürekli böbreklerimizin sağlığından emin olmalıyız. Bunun için yılda bir (veya ihtiyaç duyuluyorsa daha sık aralıklarla) böbreklerimizi kontrol ettirmemiz çok önemli. Aman diyorum!

Dediğim gibi, en ucuzundan başlayarak yukarıdaki ürünleri deneyebilirsiniz diye düşünüyorum.

Üye
    mernih Avatarı

Son Giriş
    29.12-2011
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tsekkur ederım bülent bey anlasılır ve acık dille konusmalarınız için.kızımda böbrek sorunu yok şu an korumaya calısıyoruz ki en dıkkat ettıgım sey tak sırasında temiz olmak sterıl eldıven kullanıyorum ayrıca bölgeyi tak öncesı batıkonla temızlıyorum bizim yasımız ufak olmasından sanırım saatımız daha sık 3 saatte bır tak yapıyoruz.ama bunlarda fayda etmıyor anladıgınız gibi..EWET BEN DEDIGINIZ GİBİ ÖNERDIGINIZ İLACLARI DR.UMUZA DANISICAM..
    HAYIRLI VE NEŞELİ GÜNLER DILERIM.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Arkadaşlar bende ara ara bu enfeksiyon yüzünden sıkıntı çekiyorum .. 1000 mg C vitamin kullanıyorum ve buna ek olarakta yaban mersini kullanmayı düşüyorum.. kullananlar varmı ? ben biraz araştırdım bunları buldum .. Hangisi denenmeli sizce ?

YABAN MERS%c4%b0N%c4%b0 - İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemek için %100 bitkisel içerikli haplar

VEGANATUREL YABANMERSİNİ TABLET

2wgvgb6 - İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemek için %100 bitkisel içerikli haplar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kullan kullan, iyi gelecektir... Ama o arada c vitaminini kes bence. gerek yok aynı anda almaya.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Abi gün aşırı alıyorum artık c vitaminini .. diğer günlerde yaban mersini almak istiyorum .. bakalım öbür ay başlıcam Aleo berry nectar a bakalım nası gelecek ..

Üye
    turab Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İdrar yolu enfeksiyonlarında kesin çözüm "maydanoz". Ben şu şekilde uyguladım kesinlikle yararını gördüm. 7-8 sap maydanozu biraraya getirip ince ince kıyıyoruz, saplarıyla birlikte. Daha sonra cezvede 1 su bardaklık su kaynatıyoruz ve kıydığımız maydanozu içine atıyoruz. 10 dakika sonra bu çayı süzüp ılıyınca içiyoruz. Bu çayı, 10 gün veya enfeksiyonun şiddetine göre 15 gün de olabilir, günde 1 kez olmak üzere sabahları kahvaltıdan yarım saat önce içiyoruz. Deneyin şaşıracaksınız Allah şifa versin.. Bu arada, maydanozlar küçük olanlarından olmalı. Bir de büyük tipte maydanozlar var onlardan almayın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Onu alırken C vitaminini kes bence Gökhan. O kadar yüklenmene gerek yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aykansin Avatarı

Son Giriş
    15.04-2012
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben gilaburu suyu denilen bir ilaç kullandım aslında ilaç sayılmaz tamamen doğal gilaburu meyvesinin suyu tüm aktarlarda bulabilirsiniz bu meyve küçük kırmızı üzüm şeklinde sadece güney tarafında sıcak iklimde yetişiyor ve idrar yollarını inanılmaz temizleyen bir bitki enfeksiyondan ötürü sık idrara çıkyorsunuz diyelim sabah aç karnına yarım bardak bu meyvenin suyunu için daha o gün faydasını görmeye başlıyorsunuz

idrar yolu enfeksiyonu yaşayan arkadaşlar mutlaka denesin derim hiç bir yan etkisi yok dilediğiniz kadar içebilirsiniz ancak mide ve bağırsağında ülser olanlar fazla kullanmamalı sıkıntı olabilir sirkeye benzer ekşi bir tadı ve yapısı var.

Üye
    Trust Avatarı

Gerçek Adı
    Güven
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    17:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tavsiye üzerine Bitkimix firmasının yakı otlu bitkisel çay ürününü kullanıyorum,
    sık sık idrara çıkartıyor ama sanırım fayda sağlıyor

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 9 sene aradan sonra enfeksiyonla tanıştım ne yapıcam bilmiyorum sarımsak iyi gelir diyorlar bazılarıda maydaNOZ...bunun önlemenin başka ylu varmı...hasane ilça vrtdi 10 geçmeden tekrar oldu...bide enfeksiyon büyük tüvelete olıyormu çünkü bendki idrar kaçakları mesanenin hemen altında şilik olıyor o şilki baskı yapınca mesaneye kaçak olıyor. büyük tüvalete gidince o şiliik kayı bolıyor bir gün aradan sonra o şilik ççıkıyor ve kaçak olıyor...

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

ÜROPAN yok listede.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üropan gibi ilaçlar dedavi ettirmiyor sadece beli bir süre kaçakları durduruyor dedavi etitirici antbiyotik dığında ?

Üye
    egzul Avatarı

Gerçek Adı
    cüneyt kaplan
    Son Giriş
    04.04-2016
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar sipariş vermek için aradım promax prostat kaneri için miş

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu idrar yolu enfeksyonlarından bende çok muzdaribim.12 yıllık omurilikfelci olmama ragmen bu yıla kadar bu kadar sık enfeksiyonum olmuyordu.u yıl nerdeys eher ay enfeksiyonla karşı karşıyayım.ateş ve mesane agrısını çekmekte çabası.daha bayramdan önce hstneye yattım 10 günlük yogun bir tedavi uygulandı haydaa şimdi yine enfeksiyonum var sababahı sabah ettim yine.neler denemedim ki maydanoz suyunuda denedim damar otu yapragının çayınıda denedim tamam onlarda enfeksiyonu söküyorlar ama artık ne kadar yogunsa bir türlü bitmiyor ve hastaneye yatmadan kurtulamıyorum.her ay hastaneyemi yatıcam ben yaa.artık fakülte hastanesine gitmeye karar verdim.bu kadar kısa sürede nüksetmesi bana pek iç acıcı bişey olmadıgını düşündüttürüyor.bilmiyorum inş yanılıyorumdur ve kötü bişey yoktur.ama bu kadar sık olmasının bir sebebi olmalı.benim gibi bu kadar yogun ve her ay mesane idrar enfeksiyonu yaşıyan varmı?yoksa bi benmiyim.bu yıl bana ne olduysa bu enfeksiyon illetinden kurtulamadım.artık sürekli antibiyotik kullanmaktan ilerde böbrekleride kaybedicez bu gidişle=((( Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya başlığı görünce okuyayım dedim küçük bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum ki cranberry yaban mersini değil kızılcıktır ve idrar yolları enfeksiyonlarına karşı çok faydalıdır

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

LinkBacks (?)

1. 22.09-2010, 13:25