Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yesim turkmen Avatarı

Son Giriş
    23.04-2010
    Saat
    04:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar düşük ayak için ameliyat olan var mı tendon transferini hangi doktoru tavsiye edersiniz?

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Siz de düşük ayak sorunu neden kaynaklanıyor..of dan dolayı mı bunun amaliyatıda mı oluyor hiç duymadım şimdi bnde merak ettim..

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

arkadaşım ben oldum.şuan daha yeni ayağa kalkıyorum.merak ettiğin varsa sor bana bende amaliyattan önce sorularla kaldım.sorularınızı cevaplıyabilirim.

arkadaşım önce riskini arastırın ben risten korkarım.eğer illa olmanız zorunluysa öyle olun derim.ben 3,5 ay yattık

evet yarım kalmış işim vardı kusura bakmayın.3,5 ay yattım.bu kas uzatma amaliyatı kemikten daha çok acı verdi bana.kalktım şuan ayaktayım.ne iyileştim ne iyileşmedim nasılım bende bilmiyorum ama kasların gücünde yüzde elli bir azalma oluyormuş.ben zorunlu oldum yoksa olmayacaktım bu amalıyatı arastırın öyle olun sizi rahatsız etmiyorsa hiç olmayın derim.her amaliyat insana biraz daha zarar veriyor diye düşünüyorum.

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

geçmiş olsun...inşallah eskisinden iyi olursun....

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

sağolun tşk.arkadaşlar sorularınızı cevaplıyım diyorum ama sorunki cevaplıyım.

Üye
    steppaj Avatarı

Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim annem olacak.Pazartesi.Kas uzatılacak heralde.Annemin daha çok topuk kısmında var düşük ayak.Doktor,kendisine kası uzatıp ön tarafa bağlayalım demiş.nasıl olacak ben de bilmiyorum.O da çok korkuyor ve çok kararsız her an vazgeçecek gibi..elif arkadaşımız bizi bu konuda daha çok aydınlatırsa seviniriz..

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Benim de her iki ayağımda "düşük ayak" sorunu var, yani yürürken parmak kısmını yukarı kaldıramıyorum, basamak çıkarken cok zorlanıyorum, düz zeminde bile takılıp düşüyorum...daha doğrusu düşüyordum çünkü bu haftasonu düşük ayak ateli satın aldım Çalışma mantığı çok basit olan ve her türlü bağcıklı veya cırt cırtlı ayakkabı ile kullanılabilen bu atel yürüyüşümü hem kolaylaştırdı hem de gözle görülür biçimde düzeltti. Yürüyüşüm de hızlandı, ayaklarımın burun kısmını kaldırabilecek miyim diye düşünmeme gerek kalmadı.
    Aynı sorunu olan arkadaşlara faydası dokunabilir diye paylaşmak istedim. Satın aldığım ürün: Kifidis - Sağlık Ürünleri
    Not: resimde ayağın ön tarafındaki bant cıplak ayak ile kullanmak için, normalde takılmıyor - lastik kısmı ayakkabının bağcık kısmından geçiriliyor.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya sizin düşiük ayak dediğiniz cmt hastalığı mı yoksa pesekiovarus yada pescavus denilen ayak tipi mi ?
    yani ayak parmakları içine bükülmüş vaziyette ayak tabanında normal ayklardan daha fazla boşluk ve ayak üst bölgesinde kemik daha dışarı çıkmış şekli gibi mi?

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2003 te ameliyat oldum ben. çok basit yaklaşık 2 saat sürdü. ameliyatla birlikte ayak baş parmağımda donduruldu.yaklaşık 1 ay kadar alçıda kaldı. şimdi iyiyim çok şükür. doktor meselesine gelince işin ehli bir dr bulun hangi ilde olduğu önemli değil. zaten zor bir ameliyatta değil...

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

landish arkadaşım açılan sitede ürün bulunamadı diyor.çok acil benimde o alete ihtiyacım var.fiyatını ve nerden aldığını yazarsan sevinirim.benimde sağ ayakta var.bir numara büyük ayakkabı alıyorum altı düz olan ayakkabının sağ tekinin içine tabanlık koyuyorum tabi tabanlığın yarısını kesiyorum ön taraf yüksek olunca ayağım rahatlıyor.ama ayakkabu sıkıyor.başka önerisi olan varsa yazsın.landish arkadaşım özellikle senden haber bekliyorum.tşklr.

Üye
    danyal Avatarı

Gerçek Adı
    tülay
    Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya normal bi bulyon çıkıntı ,metatars ateli de aynı işe yarar ,normal ortopedik ürün satılan yerleerde bulursun.ben tarak kemiği için bunun bi çeşidini aldım daha sonra kendim bilek kısmından lastik gibi bi kumaş ile diktim ve ayağıma sarıp birleşecek şekilde yaptım.yalnız kan dolaşımını azaltıyor gibime geldi ,çünkü ayaı sıkınca uyuşma da oluyor haliyle....
    birde ,sizde düşük ayak hangi hastalıkdan dolayı gelişti ?

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Cahit Gönen,
    Düşük ayak atelini Kifidis mağazasından aldım, dediklerine göre yurtdışında yaptırıyorlarmış, tanesi 110 lira. Kifidis Esnek Hareketli Dk Ayak Ateli | Ayak Bileklikleri | dermoshops.com Eczane , Gzellik , Salk ve Kozmetik rnler sitesinde 45 tlye sattıklarını gördüm ama güvenemedim. Kifidis mağazsından deneyerek aldım. Ayak bileğinizin ölçüsüne göre ebatları var.
    Ben cok faydasını gördüm, yürüyüşüm bariz bir şekilde değişti, etrafımdakiler söylüyor. Sırtım bile dikleşmiş. Tabi onları kullanıyorken ayağım takılacak yere kapaklanacak korkum da olmuyor. Özellikle bağcıklı spor ayakkabılar ve bu atel ile çok düzgün yürüyebiliyorum, yürüyüşüm de biraz hızlandı.
    Benim hem düşük ayak var (her iki ayak bileğimi kontrol edemiyorum, yukarı çok küçük bir açı ile kaldırabiliyorum) hem de sağ ayağımda pescavus var.
    Çocukluğumda ayak bileği dondurma ameliyatı da geçirmişim ama tam olarak sabitlenmiş değiller.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Karbon afoyu öneririm, bunlar kalıcı çözüm değil.

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

landish arkadaşım verdiğiniz linkden sipariş verdim.45 tl yazıyordu.atel elime ulaşmadı ama aynı site şimdi 110 tl yazıyor.45 tlye sipariş onaylandı.perşembeye elinde olur dediler.malatyada kifidis mağzası yok.mecburen internetten sipariş ettim.bmd hastasıyım.bana faydası olurmu.karbon afo bmd lerde işe yarıyormu.tşklr.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cahit gönen,
    İnşallah faydasını görürsünüz. Kutusunu güzelce hasar vermeden açın, deneyin, eğer ki içinize sinmezse biliyorsunuz internet alışverişlerinde 7 gün içinde iade hakkınız var. İade edersiniz. Ama umarım işinize yarar.

Faruk34, evet karbon afo güzel birşey ama tanesi 1500 TL civarında !!! Ayrıca bana fizik tedavi doktorları şimdilik AFO önermiyorlar. AFO sürekli sabit pozisyonda tutuyor, bu atel ise ayağınız yukarı kaldırdığınızda ayağın burun kısmını yukarı çekiyor tam bastığınızda lastik esniyor, doğal yürüyüşe daha çok benziyor. Bu arada ben spina bifidalıyım.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon