Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    6 yaşında ki bir kız çocuğunda (arkadaşımın kızı) çıkan egzamada önerebileceğiniz tedavi şekilleri nelerdir?
    istanbulda kolsuz agop diye bir uzmanı önermişler gidip yada duyan varmı?
    kızımızın egzama tam boyun bölgesinde ve eklem yerlerinde bulunmaktadır.
    egazamaların çeşitleri neler?
    yardımlarınızı ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim teşekkürler,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Egzama cins bişeydir. Kesinlikle ama kesinlikle iyi bir cildiyeciye gidilmeli.
    Mükemmel bir doktordur: Doç. Dr. Yasemin Oram (Amerikan Hastanesi Dermatoloji Bölüm Başkanı)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Kolsuz Agop cildiye konusunda duayendir diye biliyorum. Artık yaşlandı ve mesleği bıraktı diye duymuştum, zaten randevu almak da çok zormuş.

1995 yılından beri egzama hastasıyım ve bu hastalığı benim kadar yoğun yaşayan çok az kişi vardır sanırım. Toplamda 28 farklı doktora gittim. Uzun süreli olarak kimse beni iyileştiremedi. Uygulanan tedaviler sadece kısa süreli olarak rahatlama sağladı.

Egzamanın çok çeşitleri vardır. Çocukken çıkan egzamalar iyileşebilmektedir. Doktor dışında ilaç kullanılmaması, çok çok gerekli değilse kortizonun hiç kullanılmaması, tozdan uzak durulması, giysilerin kumaş yapılarına dikkat edilmesi, fındık, fıstık gibi çerezlerin, boyalı gıdaların, çileğin tüketilmemesini önerebilirim.

Dr. Yasemin Oram'ı ben de öneririm. Fakat ondan da randevu almak zor. Ben 2-3 kere denedim randevu alamamıştım, en erken 2 ay sonra demişlerdi.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'inde Yrd. Doç. Dr. Yonca Tanrıöver'i de öneririm.

Ek Bilgi: Egzama bulaşıcı bir hastalık değildir.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

bu rahatsızlığın öncelikle tanısının iyi koyulması gerekli egzamaı yoksa sedef mi çok iyi teşhis edilmelidir
    teşhisden sonra kesinlikle desef te olsa egzamada olsa hafif orta veya ağır kortikosteraidlerin küçük çocuklar için kullanılmaması gerekir aksi takdirde hastanın hormon dengesi bozulabilir
    tıbbi yardımlar hariç herbalistlere hiç gidilmemesi gerekir (hepsi para tuzagı)
    rahatsız bölgenin bol bol nemlendirilmesi en zararsız ve rahatlatıcı yöntemdir
    geçmiş olsun

Üye
    şahin58 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin
    Son Giriş
    01.03-2012
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler bendede egzama hastalığı var önceleri ellerimde ve ayaklarımda kuru kaşıntı ve deri döküntüsü oluyordu uzun süreden beri vardı çok doktora gittim ama faydasını göremedim çok kremler kullandım geçmedi giden sene komşum bana birini önerdi bu kişi doktor degil ama kendi yaptığı bitkisel bir ilaç ile egzamayı kökünden söküyor ben kullandım şükürler olsun şuan tertemiz ilaç biraz acı veriyor ama kullanmaya değer ilacı kullandıktan sonra el ve ayaklarda sapsarı su akıyor işte o mikrobu atıyor egzama diye birşey kalmuyor tabiki ben araştırma sonucu kullandım kişi çoğu hastayı iyileştirmiş allah herkese şifa versin.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

şahin58 nedir kullandiginiz ilacin içerigi biliyormusunuz veya kim yapıyor bu tedaviyi bilgi verebilirmisiniz

Üye
    zeycanımbenim Avatarı

Son Giriş
    20.08-2013
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

küçükken benim ablamda da vardı ama tamiyle geçti...ama uzun süreli bi tedavi gerekiyor çok temiz ve ilaçları düzgün kullanmak gerek....

Üye
    şahin58 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin
    Son Giriş
    01.03-2012
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kunta arkadaşım iyi günler ilacın içeriğini bilmiyorum.daha doğrusu sordum kendisi meslek sırrı diye söylemedi.krem gibi egzamalı yere sürüyor o bölgeyi poşet ile 1 hafta koruyor.2 gün sarı su akıyor geçiyor karar senin tedavi şekli böyle iyi günler.

Üye
    ayshe Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul /güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

benim kide seboreik dermatit yani egzama bunu bir çeşit mantar yaptığı için antifungal ilaçlar veriyorlar saçımda var 15 20 senedir ilk başlarda saç dökülmesi yoktu 10 senedir oda var insan saçını taramaya korkuyor saçın heryerde kaşıntılar insanı deli ediyor cildiyeci konazol verdi ve solisyon verdi işe yaramıyor 2 günde bir yıkasamda yine işe yaramıyor yüzümede sıçradı krem işe yarıyorsonra yine aynı ısırganotunu denedim başımın dayanacağı kadar sıcaklıkta yaptım1 saat sonra duruluyoru saç dökülmeside kaşıntıda cildimdeki egzamada geçiyor 3 4 gün sonra yine başlıyor ibrahim saraçoğlu tv deki programda aynısafayı önerdi saçtaki mantara karşı 1 b. suda 1 çorba k.5 dk kaynayacak sıcakmı ılıkmı bilmiyorum ama ben yine başımın dayanacağı sıcaklıkta yaptım kurudukça yine sürün durulama demediği için onu ypmadım saç kaşıntım azaldı dökülme yavaşladı haftada bir yapmak lazım fakat yüzümdekilere bir faydası olmadı dut kurusunu denemedim fakat saça uygulamayın diyor antibiyotik özelliği olduğu için belkisaçı kurutabilir bilmiyorum. yüzüme denemek lazıım

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim kardeşiminde 2 elinde koluna kadar kabarcıklı bir egzama gitmediğimiz doktor, hoca, bitkisel aktarlar, hiç biri çare olamadı kardeşim psikolojik olarak çok yaıprandı halende yaıpranmakta ;
    son 3 aydır marmara üniversite hastanesi pendik devlet hastanesine gitmekte tedavisi haftada 3 gün olmak ile birlikte bir ilerleme yapılamadı. 2 sefer çap tıp fakultesine onkoloji bölümne araştırma için parça alındı bir dürü şey yazıyordu.
    son 1 haftadırda ışın tedavisi adı altında tedavi görüyor.
    Kardeşim 25 yaşında 15 senedir bu illeti çekmekte bazen bütün vicudu kaşınmak ile birlikte heryeri kabarıyor.
    Benim gibi hem işitme sorunu var hem böyle olunca toplumdan çok uzaklaştı.
    şahin abi o bahsettiğin krem filan abi yardımcı olur musun inan çok makbule geçer.

ama şu bir gerçek ki! kolay kolay geçmiyor....

şahin abi haber bekliyor olacağım...

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde saçımda,yüzümde,göğsümde sık olmakla beraber koltuk altımda ve bacaklarımdada şiddetli oldugu oluyor peki bu rahatsızlığım engelli oranımı etkilermi yani egzama bir özürlü olma sebebimidir ?

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Kortizon kullanıldı mı? Kortizon geçici olsa da egzamayı bir süreliğine tedavi etmektedir. Fakat bir çok ciddi yan etkileri vardır. Mecburen kullanılacaksa bile doktor kontrolünde ve çok dikkatli kullanılmalıdır. Avasküler nekroz denen illet bir hastalığa neden olabilmektedir.

Stres ve sıkıntıdan uzak durulmalı, suyla çok fazla haşır neşir olunmamalı, yukarıda bahsettiğim yiyeceklerden uzak durulmalı, sürekli nemlendirici kullanılmalı... Kendimi test ettim: Mutlu ve huzurluyken hiç ilaç kullanmadığım halde geçici de olsa kendiliğinden iyileşme sağlanabiliyor.

Ben egzamayı en yoğun yaşayan kişilerden biriyim. Çok azdığı dönemlerde avuç içlerim hariç vücudumun her yerine yayıldığı olmuştu. Kaşınmaktan ve yanmaktan duramadığım anlar oluyordu. Kışın soyunup kendimi karlara attığımı bilirim. Kaplıca tedavisi de iyi gelmektedir. Güneş bazen iyi gelmekte bazen de ters tepki yapabiliyor.

Egzamayla yaşamayı öğrenip buna alışmak en doğrusu...

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim göğsümde pul pul kızarıklar var diger yerlerde ise kepeklenme felaket seviyede alnımda kaşımda saçımda peki bu apotik egzemamı ki bizim ki

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çorum Sungurlu'da "acı su" diye bilinen bir su var bir çok hastalığa iyi geldiği söylenir. Egzemaya da iyi geldiğini duyduk. Babam da egzemanın sıkıntısını çok yaşardı.. Tavsiye edilince ailecek gittik. Yanımızda da boş su bidonları götürdük giderken yedek su alabilmek için yani En fazla bir hafta yetti o su.. O gün bugün egzemadan eser kalmadı babam da.. Yan etkisi olmayan birşey olduğu için bu su önerebiliyorum gönül rahatlığıyla.. . Bu sudan kullanmak, Çorum'a gitmek isteyen olursa sitemizde Çorum'lu olanlar daha detaylı bilgi verebilirler...

Ben yol iz tarif edemem çünküüü yıllaar yıllar önce gitmiştik.. Babama sordum adresini yol tarifini "leblebicilere sorsunlar,onlar bilirler" dedi.. Denemekte fayda var bence..

Üye
    hellboysulo Avatarı

Son Giriş
    24.03-2012
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalsiyum iğnesi bu tür deri hastalıklarında çok faydalı oluyor.Örneğin ürtiker ve egzama türevlerinde ben çok faydasını gördüm.Ben 15 sene boyunca çektim.20 yaşıma geldiğimde dayanılmayacak derecede rahatsız edici olamaya başladığı anda kalsiyum iğnesiyle tanıştım ve tedavi sonucunda hastalık tamamen geçti.Yalnız bu iğne pek bilinen bir iğne olmadığından bulunması zor olabiliyor.Çokta ucuz bir iğne 5 tane ampul 6 tl'ye almıştım zamanında.Bu iğneyi vurunurken ya 100-150 cc serum içine karıştırarak vurmalı ya da enjeksiyonla 3-5 dk içinde yavaş bir şekilde damara verilmeli.Aksi taktirde kalbi durdurup ölüme kadar götürebiliyor.Umarım sizde şifa bulursunuz.Geçmiş olsun.

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon