Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Joizaza__1907 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    11:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm ben spastisite hastasıyım ama öyle aşırı değil.Yürüyememe vb. durumum yok.7-8 aydır fizik tedaviye gidiyorum.Bacaklarımda geçti. Belde ve kalçada biraz var oda iyiye gidiyor. Allah nasip ederse onuda atlatıcam. Merak ettiğim konu eğer bunu tamamen atlatırsam eskisi gibi olabilecekmiyim ve bu hastalık tekrarlarmı ? Bunlardan korkuyorum ama bana hep moral veriyorlar tabii çoğunu atlattım bir tek yokuş inişlerde zorlanıyorum şimdilik.Birde bu hastalık psikolojiden etkileniyor tabii heyecanlandığım ve korktuğumda kaslar katılaşıyor. Durum bu cevap yazarsanız sevinirim...

Üye
    murat kanat Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul/güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba geçmiş olsun öncelikle...
    spastisiteniz neden kaynaklanıyor yani hastalığınız nedir?
    örneğin cerebral palsy mi?yada multıble sklerozmu(ms)?

teşhisiniz çok önemli bu yüzden?

fizyoterapist murat kanat
    ortopedik-nörolojik-pediatrik rehabilitasyon

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beyin hasarindan dolayi spastize olusuyor fizik olarak düzelmeler olabilir ama beyindeki hasar hicbir zaman düzelmiyormus cünkü beyin hücreleri kendini yenilemiyormis bu gercegi cok sonra ögrendim oglumun dogumda oksijensiz kalip beyni hasar görünce dünyam yikildi konusma bozukluguda var ama amerikadaki bazi doktorlar beyin hücrelerinin yenilendigini söylüyorlarmis bence siz fizik tedaviye devam edin ve hep arastirin allah sifa versin.

Üye
    Joizaza__1907 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herediter spastik parapleji benmki. doktorlara söylediğimde geçeceğini söylemişlerdi. omurilik sıvısı ( BOS ) alıp araştırdılar taşıdığım herhangi bir hastalık olmadığını söylediler. Tek şüpeleri vardı oda genetik olmasıydı. Genetikse düzelmez dediler ama durumum iyiye gidiyor.

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beyin emarini cektirdin mi? Cünkü dogumda olamsa bile gizli havaleyle bile beyin oksijensiz kalip hasar birakiyormus beyinde birsey yoksa mutlaka düzelme olur.

Üye
    Joizaza__1907 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beyin MR'ı temiz yaptırdığım bütün testler temizçıktı neden kaynaklandığını bulamadılar. Genetik şüphesiyle taburcu edildim diye biliyorum. Genetikse iyileşme olmaz hatta biraz daha kötüleşir dediler ama fizik tedaviye gittik düzeliyorum.

Üye
    nusret doğan Avatarı

Gerçek Adı
    nusret doğan
    Son Giriş
    18.04-2017
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşım konuyu açalı 4 yıl olmuş bende hsp hastasıyım şu an durumun nedir acaba..

Üye
    Mathmen Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH acil sifalar versin bende of t3 yaralanmasi sonucunda spastisite gelisti.kazanin 3.ayindan sonra o zamanlar cok beterdi...bacakalrim birbirine o kadar yakinlasiyorduki sanki birbirine girecekti...o zamanlar sabit sonda vardi..sonda ciktiktan sonra bir muddet daha devam.etti...sonra ankara arm deki fizikten sonra bayagi duzelme kaydettim..ama sabaha karsi 3.30dan sonra olan sogukta bacaklarim katilasiyor...taki sabah hava normal sicakligina ulasana kadar...bacaklarimi sicak tituyorum kasiliyor soguk tutuyorum kasiliyor anlamadim bu isten birsey ben...cok zor...bi yarim saat germeden sonra duzeliyor sonra yeniden basliyor sirdalud ve lioresel kullaniyorum...lioresel cabuk idrara cikariyor tutmada sikinti cikariyor..sirdalud sa kas agrilarimi aliyor sabaha kadar iyi uyuyamasamda idare ediyorum...dr kasilmayi tamamen engellersek ayakta duramazsin dedi...walkerla ev ici yuruyen olu gibi dolaniyorum...

Üye
    Alev2400 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba ben 10 yildir ugrasiyorum bu hastalikla.cok sinsi bir sekilde ilerliyor.zerdecal ekstresi kullanmaya basladim.bir hafta oldu.dr.um onerdi.tibbi makaleler var bu konuda.