Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    berrinseckin Avatarı

Son Giriş
    15.01-2011
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar gatada açılan fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi hakkında bilgisi olan varmı hizmeti nasıl ve dışarıdan hasta alınıyormu bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    sankha Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    Tibet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gata derken tsk rehebilitasyon merkezinimi soruyorsunuz tam olarak ...( gata bünyesinde de var ayrıca tsk rehebilitasyon merkezide var )

Üye
    combatant Avatarı

Son Giriş
    13.03-2008
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ben orda tedavi gören bi gaziyim bunun % 30 gibisi yanılmıyom sivillere açık ve sıraya alınıyo torpilin varsa daha kısa zamanda gelirsin oradaki doktorlarla görüşmek istiyorsan 0312 291 1118 santral numarası haydar hoca var başhekim albay kamil hoca var başhekim yrd albay rıdvan hoca var albay bilge hoca var binbaşı salim hoca var yarbay bunların hepsi fizik tedavi uzmanları bence bu bilgiler işini görür

Üye
    Alberto Avatarı

Son Giriş
    15.05-2008
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gatada fizik tedavi görmek için ne yapmam gerek yeşil kartım var

Üye
    amasra_peace Avatarı

Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek kelimeyle mükemmel bir hastane.ben orda 3 ay fizik tedavi gördüm.dünyada 2. sırada olduğunu biliyorum.sivillerede hak tanınıyo.randevu alıp gidebilirseniz belki tedavi olma şansını yakalarsınız

Üye
    kelebek03 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    23:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 ay öncesine kadar 1 ay süreyle orda yattım
    güzel bir yer fakat tedavisini daha çok aletlerle yapıyo yani eve gittiğin zaman yapıcağın şeyler sınırlı oluyor (gerçi hastalığa göre değişiyor)
    her hastaya bakıyolar doktor gerek görürse yatış sırasına sokuyo
    askeri kartın varsa hemen geri dönüyolar (10-15 gün)
    kartın yoksa epey süre bekliyosun ben 4 ay bekledim

benim de bi sorum olcak
    daha önce yatan hastaları 4 ayda bir geri çağırıyolarmış doğru mu bu ???

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben size katılmıyorum.Çünkü gerçekten mükemmel bir yapı,mükemmel sistemler,hemen hemen her şey mükemmel seviyede.Ben de oraya gidenlerden biriyim.Durumum çok fazla yada şöyle yazayım komplike olmadığından orda ancak 4 gün kadar kaldım.

Yanlız iki hususu belirtmeden geçmeyeceğim.

Birincisi ;

Bir Uzman olmamak ile birlikte Dünyada ve Türkiyede halihazırda kurulu bulunan Fizik Tedavi Ve rehabilitasyon merkezlerinin her biri farklı özelliklere veya tedavi tekniklerine sahip.Hatta bir çok,çok iyi denilen yerde bulunan hekimlerin konularında çok da iyi olmadıkları/olamadıklarını söyleyebiliriz.Bu konuyu açıklığa kavuşturmak lazım.Mükemmel seviyede teknik donanıma sahip olan bir yerde mükemmel hizmet ve tedavi kalitesi beklemek tabiki hepimizin isteğidir.Ne var ki on parmağın bir birinden ayrı olması gibi her hekim'de uzmanlık alanları aynı olsa'da bilgi ve tecrübe bakımından( Hoş görü ve empati kurabilme yeteneği ) birbirilerinden farklı olabiliyor.Böyle bir standart durum inanıyorum ki dünyanın hiç bir ülkesinde yoktur.>>>yuxel-67<<< nin yazdığı ( Dr. Ümit ) gibi bir çok kendini bilmez densiz kimse çıkabilir.Anacak burada önemli olan kişiler değildir.Bir kaç kişi ile böylesine büyük bir merkezi kötülemek yanlış olur.

İkinci olarak ;

Türk Silahlı Kuvvetleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi öncelikli olarak %95 Askeri personel ( Özellikle çatışmalarda yaralanmış olan askeri personel ) ve % 5 lik bir dilim ile de sivil dışarda hasta rehabilitasyonu veya tedavisi için kurulmuş bir merkezdir.250 yatak kapasitesine sahip merkez toplam 102.015 metre kare kapalı 282.500 açık kullanım alanına sahip.Ayrıca 45.000 m2'lik alanda kurulan Gazi Uyum Evi ile gazilerimizin sosyal rehabilitasyonu sağlanıyor. Kendi ordusu için kurulmuş bir merkez olan TSK FTR mekezinin ilk hedefi haliyle ordu personelidir.Bunun ile birlikte amaçlanan hedefte özellikle yaralanmış olan personelin sağlık ve rahabilitasyonu ile beraber sosyal aktivitelerde bulunmaları için gerekli olan bir çok tesisi de mevcuttur.yatak kapasitesinden ziyade bu tür sosyal alanları ve tedavi klinikleri ile kuruluş yüz ölçümü bakımından da dünyanın en büyükleri arasında yer alır.Dünyanın en büyük askeri rehabilitasyon merkezi ise Amerikanın Texas,San Antonio'da,High-Tech Rehabilitation Center olarak 28 Ocak 2008'de açıldı.360 dereceli ve sanal gerçek zamanlı bilgisyar destekli rehabilitasyon çevre similarörü ki dünyada bu kadar büyük ölçekli bir kuruluşta ilk defa kurulmuş. CAREN ile ilgili daha fazla detaya sahip olmak isteyenler http://www.motekmedical.com/dflow.html (Computer Assisted Rehabilitation Environment simulator) adresinden ingilizce ve görsel olarak bilgi edinebilirler.,kullanılmayan zayıf kasların tekrar kullanılması ve günlük yaşamda beceri sağlanmasına yönelik tedavi ve teknikler sağlanıyor.Öylesine büyük ki altmış bin ayaktan dedavi etme kapasitesine sahip bu yer' de çeşitli savaşlarda 20.000 askerin mağdur olduğu amerikada 500 asker'i yatarak tedavi edebilme olanaklarına sahip.Bütün bunlarla birlikte bu merkez de özellikle yaralanma sonucunda uzuv/larını kaybetmiş askerlere bakılıyor olması ayrı bir enteresan olay.

Sonuç olarak; TSK FTR merkezi Türkiyenin en büyüğü ve belkide olanakları ile dünyanın enleri arasında yeri almış olmak ile birlikte hemen hemen tüm fiziksel engel alt gruplarına'da bakmakta olan bir kurum niteliğinde.Yukarıda örneğini vermeye çalıştığım amerikada ki FTR merkezi nde tamamen ordu mensubu kişiler ve tamamen yaralanarak bi ve ya bir kaç uzvunu kaybetmiş askerler için özel olarak tasarlanarak teşkil edilmiş kurumlar var.Avrupada sadece Dirsek eklemi ve hastalıkları hakkında uzmanlaşmış tedavi merkezleri bulunuyor.Bizde ki uygulama nedense bir konuda uzmanlaşmak yerine birden fazla konuda uzmanlaşarak hastalara verilen kalitenin düşmesine neden olabiliyor.TSK FTR merkezi bir çok alanda hizmet vermesine rağmen tedavi adına her türlü çabayı sarfediyor.

Üye
    deniz örnek Avatarı

Son Giriş
    19.12-2009
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb benim sewgilim 4 yıldır omurilik felci o da gata da bi kaç kez yattı oradan çok memnun ama onu orada fazla tutmuyolar maddi açıdan durumları pek ii diil.. ben bu duruma çok üzülüyorum onun tedaviye ihtiyacı war ne yapmalıyız ops: çok zor günlar geçirdik hala da öle.. kimse yardım etmiyor mu hastalara...[/b] :?: :?:

Üye
    Dunyaboard Avatarı

Son Giriş
    13.03-2009
    Saat
    21:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm Benim ablam T10 T 11 Seviyesinden kırık vardı yüksekten düşmeden dolayı kesi yok fakat zedelenme baya var. Hastaneden çıktı 1 ay sonra Tsk Ftr gidecez Abim Askeri personel diye başhekim gelmeden bir hafta önce haber verin dedi. İnş iyi olur ama Dünyada 2. olması tabiki mutluluk verici ...Bakalım hayırlısı neler olacak...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Emekli sandığına tabi olarak kamuda memur olarak çalışıp da bu hastanede yakın zamanda tedavi gören var mı arkadaşlar,ben de gitmeyi düşünüyorum,bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben emekli sandığına tabi devlet memuruyum.yaklaşık 2 ay önce taburcu oldum bu hastaneden.çok memnundum.evet genelde aletlerle çalıştırıyorlar.ama bence türkiyede bir çok yerde göremeyeceğiniz aletler de orada mevcut.
    tavsiye ederim.bana 6 ay sonrasına tekrar kontrol verdiler.inş bi gelişme olurda tekrar yatarım

Üye
    gazi06 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2009
    Saat
    19:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara G.A.T.A. Rehabilitasyonda çalışıyorum işi olan arkadaşları beklerim.

Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    8

gazi öncelikle "biz" e hoşgeldin...

ben bu aralar gidiyorum T.S.K. Rehabilitasyon Merkezi'ne, iyi bir merkez ama beni yatarak kabul etmediler, ayaktan gidip geliyorum, benim için yorucu oluyor ama napim tedaviye kabul etmeleri de iyi bişey, bana torpil yaptır da beni yatırsınlar demiyorum, yanlış anlamayasın, ne bileyim merkezin adı geçince,ulaşım sorunumu paylaşmak istedim dostlarla

seviyorum ben "biz"i napimmm

Üye
    yasinayva Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gazi06 kardeş 8 aydır yatak sırası bekliyorum emekli albay eniştemiz vasıtası ile sıralabildik ankara gata;dan emekli acaba daha ne kadar daha beklerim

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gata ile tsk rehabilitasyon merkezi farklı yerler değilmiydi?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon