Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yıllar önce topuk dikenim oldu fizik tedavi uzmanı bir süngerin ortasını delerek ayakkabıbın topuk kısmına içten yapıştırmamı söyledi 15-20 günde eridi gitti o zamanlar tıp bukadar ilerlememişti,

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

annemdede vardı aynı sorundan.eczanelerde satılan bi ayakkabı içine konulan ortası yuvarlak bi şekilde kesilmiş olan küçük bi kalın sünger tarzı bişey vardı onu kullanıyordu.biz çok sık kaplıcaya gidiyorduk o sıra kayboldu.belkide onun faydası olmuştur

Üye
    isminazaksu Avatarı

Gerçek Adı
    Isminaz Aksu
    Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    00:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu agriyi 6 sene cektim sonrada ameliyat oldum...

Üye
    jagger Avatarı

Gerçek Adı
    hazret
    Son Giriş
    17.02-2015
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu agrıyı daha 3 gün önceye kadar bende çekiyordum . Her yolu denemiştim 25 kilo verdim olmadı (110'dan 85 e düştüm), soda şişesi erman toroğlu tarifi falan vs.

Birtek doktore gitmemiştim 6 ay sonunda onuda yaptım ve doktora gittim .

Doktor önce film çektirdi ardından iğne yapacaz dedi .

iğneyi sordum etkisini sordum ve şöyle söyledi o kemiksi dikeni yani kurumuş ve sertleşmiş olan iltihabı eritecek ve verdiğim ilaç takviyeleriyle onu yok edecez inş. dedi . bende vur hocam kaçtane iğne varsa vur dedim . Vurulurken sanki ayağımdan kemiği çıkartıyorlar gibi bir acı vardı tarif edilemez derecede kötü ama sonrasında bi 5 dakika kadar acıyı çektim ve normal agrısız yürüdüm . şuan 4. gün ve biraz agrım var doktoru aradım ve bana şöyle söyledi " dikeni eridi ve iltihaplanmış bölge iyileşme sürecinde dikenin yarattığı içerideki yara iyileşiyor yavaş yavaş agrılar ufak tefek olur dedi .

Bekliyorum ve dinleniyorum kendimi zorlamıyorum inşallah ilaçlarım bitene kadar geçer

Benden tavsiye direk doktora gidin arkadaşlar internette verilen hiçbir yöntemede aldırış etmeyin ... Geçmiş olsun şimdiden

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Öncelikle tüm hastalarımıza geçmiş olsun diyorum. Allah şifalar versin. Benim de ablamda bu topik dikeni rahatsızlığı var ve bahsettiğiniz ayakkabı, terlik ve tabanlıkları kullanıyor ama ağrıları dinmedi.
    jagger arkadaşım bahs ettiğin hastane ve doktorun ismini yazabilirmisin veya e-postama gönderirsen çok memnun olurum.
    e-postam.
    mparlak7063@mynet.com

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

yıllar önce durup dururken sol topuğum delinmiş (az gelir oyulmuştu) ve içinden beyaz bir sıvı akmıştı günlerce. sonra sağlık oçağından krem verdiler akıntı durdu, oyuk kapandı ama oyuk yerde incecik zar, etrafı ise kalınca nasır oldu hiç yürümediğm halde, yıllarca böyle. acaba his kaybından dolayımı acı duymuyorum. sağ topuğumda hiç nasır yok. bu topuk dikenimi oluyor acaba

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaşlar;
    öncelikle hepinize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Topuk dikeni eşimde de vardı.. Birçok doktora gitmiştik. Ancak hepsi de farklı şeyler söylemişlerdi. Kimisi iğne,kimisi ameliyat kimisi ayakkabı kimisi de kırdırma vs demişlerdi.. Tümünü araştırdık netten ve kırdırmaya karar verdik. Topuk dikeni kıma (Aletin adını bilmiyorum)
    aleti sanırım yüksek frekansla çalışıyor ve 5 seansta olayı ortadan kaldırıyor. Seansın birisi 10 dk civarı sürüyor. 1o gün sonunda eser kalmıyor.
    Topuk dikeni için en basit tedavi yöntemini ise bir prof dr. şöyle açıklamıştı. Sabah yataktan kalkmadan önce ayaklarınızı düz uzatın. Topuk dikeni olan ayağınızı bir kemer yardımı ile parmaklarla birlikte 5 kez geriye çekip bırakın. Yani kemeri bir kement gibi yapıp ayak parmaklarınıza geçirin ve olabildiğince kendinize doğru çekin.Ayağınız bilek hizasından geriye doğru kıvrılsın. 1-2 saniye tutup bırakın. aynı hareketi 5-6 kez yapın ve sonra yataktan kalkın. bu hareketi her gün sabah yataktan kalkmadan önce 10 gün civarında yapın.Topuk dikeninizin yavaş yavaş kaybolduğunu kendiniz de farkedeceksiniz. Yumuşak ayakkabı giyin. hepsi bu.. Allah şifa versin..

Üye
    caddetime Avatarı

Gerçek Adı
    derya
    Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu iğne gercekmi?? ortepedi uzmanımı yapıo... ben bi aydır nerdeyse yürüyemiom da.. bi ay önce silikon tabanlık verdi dr.. eger istersen iğne yaparız ama duyan hasta iyilesiyor dedi bende espri yapıo sandım yok yok iyilestim dedim cıktım bin pismanım evden sigara almaya cıkamıyorum..

Üye
    sinan26 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bir arkadaşımın aracılığı ile eskişehirde birisine ilaç yaptırdım.doğal bişey olduğunu söylediler.balık posası gibi yada balık yağıyla falan yapılmış bişeydi sanırım kokusundan dolayı söylüyorum.(son derece kötü kokuyordu)birer gece arayla 3 gece topuğuna sür dediler..ama baya kıvamlı bişey (margarin kıvamında)üzerini kapatarak uyudum.ama inanın bende kesin çözüm oldu şimdi ne ağrı var nede batma.

Üye
    jagger Avatarı

Gerçek Adı
    hazret
    Son Giriş
    17.02-2015
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar geç yazıyorum kusura bakmayın ama doktor iğneyi vurduktan 4 gün sonra ağrılar tekrar başladı şuan hala ayağımda kaç ay oldu baktırmadım tekrar zıplayıp hoplamadıkça ve çok baskı yaratmadıkça ağrı olmuyor ayağımda. Fakat Allah'ın izniyle kurtulmam lazım..

Bu arada zayıflamak şart yoksa tekrar çıkar ayağınızda ben 30 kilo verdim önceki gibi ağrımıyor

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    23
    Blog Mesajları
    5

Annemde de 4 sene önce oluşmuştu,doktor ortapedik terlik ve ayakkabı içinde de kullanabileceği slikon tabanlık verdi iyide gelmişti, yakına kadar şikayeti yoktu.
    Fakat şimdi tekrarladı ayağına basamıyor.

Yorumlar dikkatimi çekti de çok çeşit tedaviler uygulanmış annem de yeniden doktora gidecekti..Bakalım bu sefer nasıl bir tedavi uygulanacak..

Üye
    -Asya- Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Deniz
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar. Topuk dikeni şikayetinde tavsiye edilen jel tarzında denilen silikon tabanlıklar yeterli kalmıyor. Bilgisayar destekli yapılan bir analiz sonrası kişinin ayağına özel yapılan yarı sertlikte bir tabanlık hem ağrıyı azaltır, hem de ilerlemesini engeller. Ayağın gerekli noktalardan desteklenmesini sağlar. Demem o ki doktorunuzun uyguladığık ilaç tedavisi ve iğnelere ek olarak özel yapılmış ( gerçek analiz sonucu özel tasarlanmış) bir tabanlık kullanarak uzun süreli rahatglık sağlayabilirsiniz. Fiyatları 150 200 tl civarında oluyor ortalama kullanımı 1 yıl kadar. Bilgilerinize

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Bir sağlık programında izlemiştim pekte hoş bir rahatsızlık değil yenileme yapabiliyormuş geçmiş olsun herkese...

Üye
    servet kulmaç Avatarı

Gerçek Adı
    servet kulmaç
    Son Giriş
    09.03-2015
    Saat
    01:46
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm sirine kardeşim ben bir ortapedi firmasın çalışan biriyim söyledigin jel tabanlık veya benzeri tabanlıkların tedavi edici bir özellikleri yok sadece geçici olarak insanı rahatlatıyor o kadar...

Üye
    yolcu66 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selamlar uzun zamandır bende u topuk dikeninden muzdaribim ama cözümü buldum senede 2 defa acilde bir agrı kesici vurduruyorum ve uzun zaman bana yetiyor..bazı arkadaslar igne demis ben onuda vurundum ama gecici bir özüm oluyor tabanlıkta aynı sekilde ama dedigim gibi en pratik cözüm olarak acilde vurundugum agrı kesici oldu gercek te su an cok rahatım..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon