Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 63 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yaraliimparator Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa.
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    gaziantep / şahinbey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    canlar eğer bildiğiniz tanıdığımız bir psikolog doktoru varsa onuna beni tanıştırabilirmisiniz.
    bazı sorunlarım var.psikologa ihtiyacım var bunu ya özel mesaj yada msnden konuşarak çözmek istiyorum.
    normal hayatta 2 kez özel psikologa gittim ancak kendimi ifade edemediğim için belli bir sonuç alamadım.
    ama msn vs vs yazarak konuşabilrsek tam anlamıyla kendimi ifade edebilirim.

sizin bildiğiniz,tanıdığınız bir psikolog varmı.?

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ama bu çözüm değilki. Uzaktan tedavinin ne kadar pozitif katkısı olur. Yüz yüze, face of face. Psikolog mu, psikiyatr mı?

Üye
    yaraliimparator Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa.
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep / şahinbey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

makri bunu bilmiyorum.tek bildiğim psikolog doktoruna gittim enson.ama psikiyatrimi psikologmu bilmiyorum.
    ben konuşup içimi dökmek istiyorum beni dinleyecek biri olmalı.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hey gidi günler hey... Bu siteye kaydolduğum ilk günlerdi. Sosyolojik durum tespiti üzerine titrinde "sosyolog" birisine bir soru sormuştum. O da benim asıl niyetimin ne olduğunu yazılarımdan çözebilecek kadar engin bir bilgiye sahip olduğundan(!) bana herhangi birisi gibi cevap vermişti. O zaman anladım eğitim sisteminin gerçekten kötü olduğunu. O zaman anladım o kişinin sosyologlugla bir ilgisinin olmadığını ve yök affıyla okul bitirdiğini.
    Yani sorularını sorarken dikkatli ol, "Ben senin bildiğin insanlardan değilim" cevabıyla her an karşılaşabilirsin. İç dünyan daha çok karmakarışık olur, daha çok çıkmaza girersin ve sonra o insanları çözmeye çalışırsın. Bu zeminde herkes yardım etmeyi sever. Ama bu yardım tv kanallarında gördüğümüz yurdum insanı yardımına dönüşürse -ki bazen öyle oluyor- o zaman aşırı doz yüklemesi olabilir. Bilirsin aşırı doz insanı götürebilir.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Sanal ortamdaki konuşmaların size bir faydası olmaz...Bir hastaneye gidip,profesyonel yardım almanız gerekir...Psikiyatrik yardım ve psikolojik destek almak için yanlış bir yöntem seçiyorsunuz...Bu durum ne etik olur ne de faydalı...Siz en kısa zamanda sağlık kuruluşuna başvurun...

Üye
    yaraliimparator Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa.
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep / şahinbey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten 2 kez özel psikologa gittim.kendimi ifade edemiyorum sorunumu anlatırken.sosyal biri olmadığım için karşılıklı diyalogda kendimi ifade edemiyorum.
    bu yuzden bunu seçtim.

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım sana psikolok değil psikiyatır lazım.psikoloklar sadece psikiyatırların istediği testleri yapar o kadar .kararı teşhisi,ilacı,tedavi seçeneğini psikaytır düzenler.psikologlar sadece test yapıp psikiyatıra rapor veren kişilerdir.
    Derdinede çareyi kendinden başka kimsede bulamazsın.benim panik atağım vardı psikiyatırlar yardımcı olamadı eşim psikolok olmasına rağmen oda fayda etmedi.evden dışarı çıkamıyordum,naaptım,gittim safkan bir sibirya kurdu aldım,beynimi boş tutup köpekle ilgilendim.100 mt ilerdeki parka köpeği gezmeye götürürken ertesi güm 200 mt ilerdekine ertesi gün 300 mt ilerdekine derken şimdi tek başıma şehir dışına çıkabiliyorum.yani yeni güzel faliyet,arkadaşlıklar ve meşkuliyetler kötü olanları perdeliyor.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Yaralıimparator,yaralarını burada hiç saramazsın,insanlar sana yanlış bilgi verir o zaman işler daha kötü olur..Buradaki bilgilerin ne kadarı gerçekçi ne kadarı etik olduğu konusunda emin olmazsınız...Özele gitmenize gerek yok,devlet hastanelerinde psikiyatrist ya da psikolog mutlaka vardır...

Bodrumlu bu kadar da atılmaz ki..Eşinin psikolog olduğunu iddia ediyorsun ama sen psikologlar hakkında bihabersin..
    Psikologlar sadece test uygulayan insanlar değildir,test uygulamak ve yorumlamak özel bir öğrenme gerektirir,o kadar basit düşünme..Psikologlar teşhiş koyabilirler ve psikoterapi uygularlar,psikolojik destek sağlarlar,ancak ilaç tedavisi uygulayamazlar doktor olmadıkları için...Bilgi verirken biraz gerçekçi olun lütfen,insanlara yanlış bilgi sunmayın...

Üye
    asabi cadı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gulag takımadaları
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şehribanu,

psikologlar insan vücudunu hiç bilmedikleri halde nasıl teşhis koyuyorlar

inan bana, tartışmaya girmek için sormuyorum... belki de çok ön yargılıyımdır bu konuda, bilgilenmek istiyorum.

(ön yargımın bir nedeni de babamın tıp doktoru olması sanırım. babamın psikiyatrist arkadaşları psikologlar konusunda doldurmuş olabilirler beni. yardımcı olur musun bu konuda?)

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizde konuşma tarzınızı biraz değiştirirseniz iyi olacak.atmak sallamak vs bu kadar bilgili olduğunu idda edn birinin azına yakışmıyor.herkesin yorumları ve önerileri olabilir.ihtiyacı olan bunlardan en mattıklı olduğunu düşünür gözlemler ve alır.bu sitenin demokratık ve dosça paylaşımların olduğu bir site olduğunu düşünüyorum.bilgisi plan bildiği kadar acaba yanlışmı düşünüyorum olmadan buraya yazabilir. Burası bir paylaşım sitesi babanızın sitesi.böyle agrasif yaklaşımı olan varsa vazgeçsın yada bu yaklaşımı uygulayabileceği bir site kursun kendine.doğruyu yanlışı insanlara hakaret vari bir şekilde söylemek eleştirmek kimsenin haddine değil.
    Psıkolog dediğim pedogojik formasyon sahibi yada klınık psıkolog olmayanlar.

Sayın asabi cadı önyargınız doğru.psikoloji işi çok acayip birşey ya. Iyi bir tiyatrocu 6 ayrı psikiyatır dan 6 ayrı farklı tanı alabilir.ama tiyatrocunun kralı olsan bir beyin 100 beyin cerrahından alacağın tek bir tanı vardır.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

İnsan vücudunu psikologların bilmediğini nereden biliyorsunuz asabi?Babanız mı söyledi
    Merak etmeyin tıp doktoru kadar olmasa da insan anotomisini ve nörolojik yapısını biliyor,psikologlar..Ve ruh sağlığı alanındaki bilgileri donanımlı şekilde mezun ediliyorlar...İlaçla birlikte terapi uygulanmayan rahatsızlıklar tekrarlanmaya mahkumdur,o nedenle psikologların uyguladığı terapiler oldukça faydalı olmaktadır...Tıbbın asıl farkında olmadığı konu bu,insanı et,kemik ve sinirden oluştuğunu düşündüğü için ruh sağlığı alanında bir adım ileri gidemiyoruz...

Bodrumlu,tepkiyle karşılaşacağınızı düşünmeden konuştuğunuz için olacak ki hatanızı kabullenmeyip benim iletişim dilimi beğenmiyorsunuz...Saygı görmek istiyorsanız,önce buyrun siz saygılı olun...
    bodrumlu,psikiyatrik hastalıklar bir arada görülebilir,6 psikiyatristin ya da psikoloğun farklı teşhis koyması bana gerçekçi gelmedi,olsa olsa uyguladıkları tedavi yöntemi farklıdır...

Üye
    asabi cadı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gulag takımadaları
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şehribanu içtenlikle sormuştum, saldırgan bir cevap aldım

neyse teşekkürler...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

E doğal olarak saldırgan sorulara karşı saldırgan cevaplar almanız gayet normal...
    Bir insanı hedef alınca ona karşı ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz...Aldığınız cevap gayet tatmin edici ancak,bir yerden vurup beni saldırgan ilan edeceksiniz ya tam yeri,fırsatı kaçırmayın

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1)size karşı saygısızlık yaptığımı düşünüyosanız,amma attın lafıyla benim tepki göstertmeme neden olan sizsiniz.
    2)psikologlara saygısızlık ettiğimi düşünüyor ve bundan dolayı fevri davranıyorsanız bu evreleri yaşamış o ağır ilaçlarla sosyal hayatını kaybetmiş o 550 soruluk testlere tabi olmuş biri olarak bu düşünce bana aittir ve kimse sorgulayamaz.
    Iki sene uğraşıp onca ilaçla düzeltemediğim rahatsızlığımı kendi bulduğum yontemle bir köpek yavrusu alarak onun sevgisi ve şirinliği ile çözdüm.buda benim deneyimlerimdir . Deneyimleri ve düşüncelerime bu kardeşimle paylaşmam benzer rahatsızlıkları yaşadığımız için gayet normaldir.ha bir moderatör olarak burda benim borum öter benim istediğim gibi konuşacaksınız diyorsanız ha o zaman diyecek birşeyim yok.!!!!!!!!!

Üye
    asabi cadı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gulag takımadaları
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şehribanu haddinizi bilin

moderatör olmanız hakaret edebilirsiniz anlamına gelmiyor sanırım. bir psikoloğa yakışmıyor bu sinirli tavır...

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon

Başlığın Etiketleri