Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yakupyusuf Avatarı

Son Giriş
    26.09-2011
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    KIRIKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hani hep duyarız falanca kişi falanca kişiye gitmiş şöyle bitkisel ilaç vermiş , böyle muska yazmış veya akapuntur vs...vs.. sonunda o kişi iyi olmuş derler ve buda bizler için çaresizlikten dolayı birer umut kapısı oluverir.Söylenenler belki doğru belki yanlış fakat insan çaresiz olunca ne yapacağını şaşırıyor.

Sizlerin içinde modern tıp dışında alternatif tedavi yöntemleri ile şifa bulan veya bulmuş kişileri tanıyan var mı? Çünkü hemen hemen hepimiz böyle çareleri aramışızdır. Bu konu hakkında yazmak isteyen olursa belki birilerine faydalı olabiliriz.

SAYGILAR..

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Geçmişimi yani özellikle çocukluğumu anımsamakta hep zorlanırım,
    ne çok şey yaşamışımdır ama öyle azı kalmış ki aklımda.
    5 ya da 6 yaşlarındayım tam emin değilim,
    bir yandan hastanede tedavim devam ederken,
    bir yandan da adını asla unutmayacağım bi insan (ki buraya mecburiyetten insan diyorum)
    tedavi adı altında bana işkence ediyor.
    Onun adını bile duymam yeterli olurdu kapı arkalarına saklanmam için.
    Hastaneye gitmemem gerektiğini söylemiş,
    ki annemle bir gün hastaneden dönerken, adamla yolda karşılaştığımızda tembihlemişti beni,
    yavrum söyleme sakın hastaneden geldiğimizi...
    Senelerce saç kurutma makinası kullanamadım ben, yeni yeni alışmaya başladım....
    Bacağıma kum gibi bişeylerle bastıra bastıra masaj yaptıktan sonra saç kurutma makinasıyla kuruturdu....
    Canımın yandığını hiç anımsamıyorum, anımsamıyorum ama o acıyı hala hissediyorum...
    Ailem çaresiz ne duysa gitmiş demek ki sadece hastanedeki tedavile kalmamışlar.
    Cahillik diyor şimdi çaresizlik...
    Ve bu insan/olmayan adam ailemi dolandırıp gitmiş,
    izini kaybettirmiş.....

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

ben sadece alternatif tıbbi yöntemler kullanarak hastalığına çözüm bulan olduğunu sanmıyorum tabi burda hastalık ve engelli olmaya neden olacak problem önemli birgripte yararlı otları kullanarak atlatabiliriz ama kendi adıma konuşmam gerekirse bir müsküler distrofiyi tedavi edemezsiniz ancak modern tıbba destek olarak tıbbında onayladığı bir alternatif tıbbi destekleyici yöntemlerine başvurulabileceğini düşünüyorum

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Alternatif tedavi yöntemleriyle , muskayı aynı kefeye koymak ne kadar doğru olur :roll: o konuya girmek istemiyorum...

Çocukken , bitkisel bir karışım ve saf zeytinyağı ile annemin bacaklarıma masaj yaptığı hatırlıyorum... Faydası olmuştu açıkçası.

Ve elektronik akupunktur kullandım bir dönem , kan dolaşımımı düzenleme açısından faydasını gördüm.

Ama belli bir zaman sonra tüm yöntemler , ameliyat olsun , başka tedavi olsun korkunç bir bıkkınlık yaratıyor lafını bile duymak istemiyorsunuz.
    En eğlenceli hareket yöntemi olan yüzme bile işkence gibi gelirdi çocukluğumda , Annemin başımı bekleyip " Bu hareketi 1000 kez tekrarlayacağız Sema" dediğini hala duyar gibiyim

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

haklısın Sema benimde kastettiğim zaten muska,hacı-hoca değil(bu arada samimi bir şekilde edilen duaya sonsuz inancım vardır orası ayrı konu dini alet ederek insanların ümitleri ile oynayanları kastetmekteyim

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alternatif tıp hep dillerde geçen bir kelime olmuştur benım
    hayatımda alternatif tıp olarak söylediğn akapunktur ise
    etrafımda çok felçli insan faydasını gordüğünü söyleyip ba-
    na tavsiye etmıştır bakgöreceksın sanada iyi gelecek denmiştır
    ama gittiğm seanslardan sonra onların bana söylediği gibi olma-
    mıştır yanı etrafımızda çok insan var alternatif tedaviden fayda
    gören ama sadece etrafımda olmuşlardır yanım da değil bende merak ediyorum acaba ben faydasını gördüm diyen var mı?

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

merhaba arkadaşlar bende son aldığım bir tarifi denedim güya sevgili teyzem televizyonda bir uzman doktorun önerdiğini ve benim kas güçsüzlüğü ile seyreden bir kas hastalığım var bu arada onu belirteyim harnut pekmezi(keçiboynuzu pekmezi),lor peyniri,portakal suyunu karıştırarak sabahları aç karnına yenilecekmiş efenim teyzemizi kırmayalım dedik ve yaptık tadı berbat neyse şifa niyetine zehirde olsa yeriz dedik bir iki gün okey baktım bu karşım köpürüyor cam bir kavonoza koymuştum kavonozun üstünde küflenme başladı baktım şifa bulacağız diye daha beter bir şey olacağım tabiki bu değerli karışımı attım ve pekmezi sabah aç karnına sade içiyorum portakal suyunuda zaten arad içiyorum peyniride kahvaltıda yiyorum diyerek bu olaya son noktayı böylece koydum herkese sağlıklı günler

Misafir Üye

bu konuda çok dikkatli olunması gerekiyor

DİİKKAT EDİNİZ İYİ OLAYIM DERKEN BÜSBÜTÜN KÖTÜ OLMAYINIZ

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alternatif tıp nedir o açıklanmalı önce, Homeapati diye bişi var ,alternatif tıp deniyo ama benim homeopatım 4 yıl anatomi üstüne iki yıl homeopati okumuş almanyada kızımın kronik sünizitini tedavi ettler şimdi hepimiz bi sürü sorunumuzu onulna hallediyoruz ama kalasik tıpbın faydalarını yasımadan

Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, çoğu zaman alternatif tıp ile yardımcı tedavi metodları birbirine karışıyor.
    Alternatif tıp, adı üstünde, klasik ya da konvansiyonel tedavi metodlarının yerine, tıp çevreleri tarafından kabul edilmemiş tedavi metodlarını kullanmaktır. Örneğin kanserde klasik bir kanser ilacı yerine zakkum kullanmak gibi.
    Tıp çevreleri tarafından, bir tedavi metodunun kabul edilebilmesi için bilimsel aşamaları geçmiş olması ve tedavi ettiğinin sonuçlarla açıkça kanıtlanmış olması gerekir.
    Alternatif tıptan farklı olarak, yardımcı tedavi metodları kullanılırken kasik tıp bırakılmaz. Yardımcı metodlar (masaj, aromaterapi, hidroterapi, vs) ikincil olarak kullanılır. Ancak bu metodlar yine tıp çevreleri tarafından yardımcı tedavi metodu olarak kabul ediliyor ve ruhsatlı kişiler tarafından uygulanıyor olmalıdır. Bunun gerekçesi, kişinin maddi-manevi sömürüden korunması ve ne olduğu belli olmayan bir uygulamayla fayda göreceğini umarken sağlığının daha fazla zarar görmesinin engellenmesidir.

Yardımcı tedavi metodları kullanmayı düşünen kişinin yapacağı en doğru davranış, bunun için kendi doktorundan onay alması olur.

Selamlar.

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

YAZACAKLARIM ALTARNATİF TIPLA İLGİLİ DEĞİL BELKİ AMA YİNEDE YAZMA GEREĞİ DUYUYORUM.BEN BURDUR DEVLET HASTANASİNDE TEDASVİ GÖRDÜĞÜM GÜNLERDE ORADAKİ DOKTORUMA ÇOK SİTEM EDİYORDUM ÇÜNKİ AMELİYATTA MİKROP KAPTIRMIŞ VE BENİ SÜRÜNDÜRÜYORDU.YİNE BİRGÜN HASTANEDE MUAYENESİNİN ÖNÜNDE BEKLERKEN KIZIP KÜFÜRLÜ KONUŞMALAR YAPTIM BENİ DUYAN YAŞLI BİR KADIN BANA KIZDI NEDEN SÖVÜYORSUN BEN TÜM TÜRKİYEYİ GEZDİM OĞLUMA ŞİFAYI BU DOKTORDA BULDUM OĞLUM 21 YILDIR KALKAMIYORDU AMA ŞİMDİ BAK İYİ KÖTÜ YÜRÜYOR ALLAH ONDAN RAZI OLSUN SUS BAKAYIM SEN DEDİ OĞLUNUN DOĞUŞTAN ÇOCUK FELÇLİSİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.SADECE ŞAŞIRDIM.ÇÜNKİ NORMAL BİR KIRIK YÜZÜNDEN BEN SAKAT KALMIŞTIM

Üye
    Nilsun Avatarı

Gerçek Adı
    Nilsun
    Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.Müsküler distirofi(progresif) kas hastasıyım. Alternatif tıp tedavisinde hastalığımın ilk devrelerinde baş vurmuşduk. Akapunktur,hücre tedavisi ,bitki kürleri,balık yağları ,arı sütü v.s. sonuç düş kırıklığı ve umut simsarlarının ekmeğine yağ sürmekten başka elde edilen hiç bir şey olmuyor ne yazıkki.Modern tıp peşinden ayrılmayalım.

Üye
    Erdoğan Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan SARI.
    Son Giriş
    29.04-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar ve kocaman Merhaba değerli doslar ve arkadaşlar umuyorum ve diliyorum herkez olduğunca iyidir
    Burada görüyorum herkezin başından alternatif tıp olayı geçmiş ve hep hüsranla ve kocaman hayal kırıklığıyla sonuçlanmış neyazıkki Bende istemesemde aylemin ısrarlı isteği üzerine bitakım şeylerle karışımlarla bulandık denedik sonuç hüsran ama ben onlara söylemiştim onlar bana inanmadı şimdi yasakladım kesinlikle bir takım duyduklarınızı gelip bana enpoze etmeyin ençokta kendileri hayal kırıklığına uğruyorlar inandıkları için ben hiçbirzaman otür şeylere inanmıyorum İnsanlarımız bukonuda oldukca cahil Çaresiz hastalıklara inanmıyorlar birtakım uyduruk şeylerden çare umuyorlar Bukonuda elimizden geldiğince onlara anlatmak gerek bu hastalığın tek çaresinin Modern tıp olduğunu Ben hertürlü yaşama kendimi pskolojik olarak Hazırladım evet yürekliyim ve güçlüyüm Hamdım ama Piştim hastalığımızı bir kenara koyup öyle devam edelim edebildiğimiz kadar sevgili doslar ben epey uzattım sanırım Olmayan hayaller peşinde koşmayalım bir yürek olalaım herkeze kocaman selam ve saygılar ben ERDOĞAN 8)

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar.Ben Fulya.SMA tipli kas hastalığım var.Aranıza yeni katıldım.Alternatif tıp konusunda konuşulduğunda üzülüyorum.Evet,tıbbın yardımcı olamadığı ve de toplumda hastaların rehabilite edilemediği ülkemizde bu alternatif yapılanlar ( buna alternatif tıp diyemiyorum) konusunda da gariplikler oluyor.Hastalar potansiyel kazanç sağlanacak kişiler olarak görülüp,her tedavisi olmayan hastalığa örneğin akupunktur yapılıyor.Magnetik yatak tedavisi umutları veriliyor.Biz kas hastalıklarında da tedavi olanakları daha olmadığından bu konuda çok sömürülüyorlar.Örneğin,TGRT kanalında birgün akapunktur uzmanı olarak tanınan dr.Nüzhet Ziyal,Duchen tipi bir kas hastasını iyileştirdiğini,kas hastalıklarına tedaviyi bulduğunu söylüyordu.Bir sürü hasta arkadaşa verdiği sözler ve pahalı seanslarla tedavi sonucunda hayal kırıklıkları vardı.Oysa,bu hastalıkların tipi ne olursa olsun gen bozukluğu sonucu,yani genin bir bölümündeki kopukluktan,eksiklikten oluyor da akupunkturla acaba bu kopukluk nasıl ekleniyor.Sorulduğunda bir cevap yok.Bir örnekte kendimden vereyim.İnternet araştırmalarımda hastalığımla ilgili akupunkturculara danıştığımda aldığım bir cevap şuydu.Seni uzaktan tedaviye aldım,arada seans yapacağım,arada bir gelişme oluyormu diye bana bildir diyordu.Enerji dengesiyle ilgili konuda belki migren gibi konularda olabilir ama bu gibi kopukluklarda nasıl olur arkadaşlar?Siz ne dersiniz?İşte bundan dolayı bu tedaviler umulduğunda tanıdığım örnekler olduğu için üzülüyorum.Bu kadar ileriye gitmekte fazla değil mi arkadaşlar!.Onun için bu konuda da daha bilinçli olmalıyız.
    Hepinize sevgiler.

Üye
    Erdoğan Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan SARI.
    Son Giriş
    29.04-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selamlar Fulya hoş geldin sana yazdıklarına yürekten katılıyorum güzel yazmışın olmayacak bir şey peşinde koşmak sadece boş bir hayalden başka birşey olmaz herşeye gerçekci bakmalıyız tabiki de aylelerimizide aydınlat malıyız bizden ayrı düşünmemeliler değilmi neyse yarınlar hepimiz için daha güzel olsun sevgiler selamlar.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon