Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam Erdoğan,hoşbuldum.düşüncelerin için teşekkürler.
    Selamlar.

Fulya

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

MERHABA NİLSUN .SENİ BURADA GÖRMEK ÇOK GÜZEL.BENDE MİSKÜLER DİSTROFİ HASTASIYIM...
    AÇIKÇASI HİÇ BÖYLESİNE YÖNTEMLER DENEMEDİM.AMA KÜÇÜKLÜĞÜMDE ANIMSIYORUM, ANNEM BENİ TÜRBEYE GÖTÜRMÜŞTÜ.ELBETTE ALT.TIP DEĞİL.ÇOK KORKTUĞUMU HATIRLIYORUM.BÖYLE İNANIŞLARA ŞİDDETLE KARŞI OLAN BİRİ OLARAK BEN DAHA O YAŞALRDA BİZDAHA ASLA DEMİŞTİM.GÜLÜYORUM ŞİMDİ..........

SAĞLIKLI GÜNLER HEPİMİZE....... =)

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilemma merhaba.Ben siteyle yeni tanıştım.Benim de bir tür kas hastalığım var.Omurilik kaynaklı.Spinal Müsküler Atrfi(SMA)
    Bu alternatif denilen tedavilerde ülkemizde düşündürücü,neyse bu konuya ben tekrar girmeyeyim,daha önce bunlarla ilgili siteye yazmıştım.

Görüşmek dileğiyle selamlar.

Fulya Öğretir

Üye
    msg Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alternatif tedavilere ana tedaviye yardımcı olması ve işin uzmanı tarafından verilmesi kaydı ile karşı değilim. Genelde bu tür tedaviler her hastalık için olmayabilir ama soğuk algınlığı, romatizma, bağışıklık sistemim güçlendirilmesi gibi rahatsızlıklara yardımcı olduğuda kesindir diyorum.
    Hatta size bir olayı anlatayım;

91 veya 92 yılıydı Annem ateş, bütün vücutta bere hissi, titreme şikayetleri vardı yani soğuk algınlığı şikayetleri. Şiddetli olduğu için doktor çağırdık. Gelen doktor gerekli muayeneden sonra bizim çay bardaklarına benzer küçük kupalar çıkardı ve annemin sırtına kupa çekti (bilenler vardır, bizdede eskiden beri cay bardaklarının içine pamuk koyup, yaktıktan sonra sırta ters olarak kapatılır). 10 kadar kupa 15-20 dk kaldıktan sonra sırtından kupaları alıp sırtı alkollü pamuk ile ovdu. Sonuçta annem biraz olsun rahatlamıştı. Şiddetli bir soğuk algınlığı Daha sonra modern tıbbın gereği olarak ilacınıda verdi.
    bu olaya şaşırmıştık çünkü aynı uygulamayı anneanemlerde yapardı. İşin garibi bu olay Moskova'da bir doktor tarafından (diplomalı ve yabancılara hizmet veren bir doktor) yapılmış olmasıydı.

- Denizlerde ayağa deniz kestanesi batması olayında hemen diken batan yere saf zeytinyağı dökülmesi,
    - ellerde oluşan ve halk dilinde dolama denilen olaya ılık kurusoğan'ın sarılması
    - Ayrıca ilacların hammaddelerine baktımızda kiminin devedikeni içerisindeki bir kimyasal , kiminin sarımsak özü yani bir bitkisel hammadde ve onun kimyasal karşılığını görüyoruz.

Dolayısı ile alternatif tedaviye gözü kapalı olarak uydurmadır, safsata deyip geçmeyelim.

Üye
    DENİZANASI Avatarı

Son Giriş
    10.04-2006
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL Acıbadem
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ,
    Biz de tümör feci bir hal almıştı kemo sonrasıı, onkolog ve oftalmolog kavga ediyorlardı resmen.
    Biri alacaksın gözü dedi öbürü ya almam az daha direneceğim çocuğun kafası küçük yüz az daha gelişsin dedi.Ancak almam derken de çok fena endişe ediyordu, durum hiç de iç açıcı değildi.
    Sonra biz çok övgülerle bir otçu amca bulduk saolsun , pekde aksi bir adamdı, parada almıyor kimseden bu arada,17 gün ben heryerler ot çöp pişirdim.O ara alternatif tıp la fazla ca ilgileniriz ya bir BERES denen bi damla bulduk.
    Sahtekar bir alman satar bodrumda ama o da sağolsun.Şimdi kendimiz getirtiyoruz onu macaristandan. Arkasın dan artık medyadan da bilirsiniz İlhami günerali bulduk , kendiside kanseri yaşamış bir tıp doktoru, Bize ilave bir ilaç ve öneriler verdi .İlacın adı C1 legal yollarla ingiltereden getirtiyoruz. İlaç yada soru için ararız konuşmazlar bizi ispanyadan cevap için başkaları arar , öyle bir durum yani
    Ancak denize düşen yılana sarılır, bizde sarıldık Unutmadan kemo zamanı da ne ısırganlar ne ginseng ler .... vermedim kızıma neler neler
    İlk 17 gün sonunda tesadüf kontrolümüz vardı ve dr ameliyathaneden valla koşarak çıktı,şaşırdı sevindi, inanmadı benim yaptıklarıma ama olsun karışmam dedi
    Onkologda karışmadı , çünkü klasik tıbbın herşeyini yaptınız nasıl olsa dedi
    Peki biz savaşı kazandık mı? tamamen hayırrr, birazcık kazandık
    3 SENE KAZANDIK o ilaçları halen veririm, ancak sağ göz deki tümörü kurutamadık ama hayatını da riske sokmadı, tümörler
    Ve gelecek hafta sağ göz alınacak , enüklesayon yapılacak.Ancak 3 senede kızmın kafası maşallahlık oldu , şimdi protezi daha şık duracak
    Ne yapayım anneydim, elimden bu geldi, keşke ihtiyaç duymasaydık
    sevgiyle
    sakine denizin annesi oya

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Merhabalar,

Alternatif tıp bir arkadaşımızında belirttiği üzere muska, büyü vb unsurlarla karıstırılmamalıdır. Bu deyim bilinen yöntemlerin dışında ama bilimsellik sıfatını dışlamadan kendini kabul ettirmeye çalışan tedavi yöntemlerinin genel adıdır. Bunların muska büyü vb gibi mistik özellikleri yoktur. Ancak buna rağmen bu yöntemlerin bir kısmı tüm bilimsellik iddialarına rağman bilim çevrelerince şiddetle reddedilmektedir.( bio enerji vb)

Fakat bu konuda çok daha önemli bir ayrıntı vardırki arkadaşlar oda ister alternatif tıp adı altında isterse büyücülük, muska vb gibi fizikötesi yöntemlerle olsun bu girişimlerin başarıya ulaşma şansının az da olsa var oldugudur.

Peki ama bu nası mümkün olabilir? Yoksa bilimin tam olarak açıklayamadıgı bir takım gercekler mi vardır? Bu sorunun cevabı "evet "tir arkadaslar. Dünyanın dört bir yanında şeyhler, papazlar, budist din adamları, hatta bir takım azizelerin mezarları belli başlı rahatsızlıklara çare olabilmektedir. Bu butun dünyada bilinen bir gercektir. Her ne kadar bu şekilde rahatsızlıgına care bulabilmiş insan sayısı cok az isede bu bu şekilde çare bulabilmiş insanların oldugu gercegini degiştirmez.

Peki ne tür hastalar bu tur kişilerden veya yerlerden çare bulabiliyor? Bunu söylemek güçl ama yinede ampute bir bacagın yerine yenisinin gelemediğini, felçli bir adamın ayaga kalkamadıgını biliyoruz. Ancak buna ragmen hayatı boyunca kekeme olarak yasamıs, tüm tıbbi cabaların yardımcı olamadıgı bir kişi yada psikolojik sorunları olan bir takım insanlar kendilerine care bulabilmektedirler.

Peki doğa üstü gibi görünen bu olayın arkasındaki sebeb nedir? Yani gercekten bu şeyhlerin, papazların ya da aziz mezarlarının böyle bir yetisi olabilir mi? Arkadaslar bu sorunun cevabı yukardaki evet cevabına tezat oluşturuyor gorunme pahasına " hayır" dır. Evet bu tarz tedavilerin gercekliği dogrulansa bile bunun sebebi bu sıradısı güçler değil aksine psikoloji biliminde adına "plesibo effect" denilen bir tür bireysel güdülenmedir. Dikkat edilirse bu tarz kişilere gidenler eger bu kişilerin onlara gercekten yardımı olacagı konusunda psikolojik bir şartlanma içinde ise insan beyninin mucizevi bir sekilde ragatsızlıgı iyileştirebildiği görülebilmektedir. Fakat zannedilmesinki bu olay sadece seyhlerin papazların elindedir. Günümüzde bazı doktorlar hastalık hastası birtakım kişilere hiçbir özelliği olmayan plesibo haplarından vererek ertesi gün bu kişilerin doktora gidip kendilerine verdiği mucizevi ilaç nedeniyle teşekkür etmelerine içlerinde gulerek karsılık verebiolmektedirler.

Arkadaslar plesibo etkisi genel olarak insan beyninin hala çözülememiş sırlarının birisini göstermektedir. İnsan beyni salgıladıgı bir takım mucizevi hormonlar, enzimler yoluyla kendi vucudumuzdaki bazı rahatsızlıkları giderebilmektedir. İnsan bilinci vede bilim henuz beynin bu sırlarına tam olarak vakıf degildir. Bu mucizevi etki gerek plesibo etkisi denen bir tür yanılsamayla yada güdülenmeyle veya kişinin kendi kendine içine girebilecegi bir tür inanmışlıklarla rahatsız kişilerde mucizevi basarılara imza atabilir. Ancak buna ragmen çagımızın gerek duydugu bilime inanan aydın insan profilinden ziyade cahil eğitimsiz kitlelerde etkili olabilecek bu türden yöntemleri ciddiye almak istisnai bir takım iyileşmelerin dile getirdiğimiz yoldan ortaya cıkabilmesi olasılıgına ragmen her yıl dunya capında milyonlarca insanın hayatını karartmaktadır. Yapılacak secimler bu çağda yasamayı hakeden insanların vede haketmeyenlerin anlaşılabilmesi için elzemdir.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Pegasus
    İnsan beyni salgıladıgı bir takım mucizevi hormonlar, enzimler yoluyla kendi vucudumuzdaki bazı rahatsızlıkları giderebilmektedir.
    Bugün kanser tedavisinde kullanılan İnterferon adlı ilaç aslında adını hücrelerin virüslere karşı ürettiği özel savunma maddesi olan interferondan almaktadır. İnsan vücudu bu maddeyi morali yüksek olduğunda salgılamakta, bu yüzden kanserde moral çok önemli diye sürekli vurgulanmakta...

Üye
    tek_tabanca Avatarı

Son Giriş
    23.02-2006
    Saat
    20:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herhalde alternatif tıp insanların son çare olarak gördükleri tedavi yöntemleridir. ama gidenleride yadırgamıyorum. aksine takdir ediyorum..hangimiz hastalığına günümüz tıp cevap verebiliyor ki.!!!! iyileşmeyi unuttuk artık bugünden daha kötü olmama çabalarımız var ve giden bir hayat... belki umutsuz gibi yazıyorum ama gerçekleride göz ardı edemiyorum.. insan mutlu olabilecekse herşeyi denemeli aklında keşke bunu da yapsaydım şuna gitseydim tereddütü kalmamalı.. kaçımızın ne kadar gücü var ki gerçek tıptan yararlanabiliyoruz.. kaçımız yüzmesini biliyor daha doğrusu kaçımızın yüzmeye gitme gibi bi şansımız oldu ki..!!! bunları uzun uzadıya artırabilirim.. neyse uztmayayım gidenleri asla yadırgamıyorum ama kendilerini daha kötüye götürebilecekleri hesabını düşünmelerini tavsiyesi ile...

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

ben alternatif tedavi yöntemi diye bir şeyi mantıklı bulmuyorum ancak alternatif öneriler tedaviyi destekleyici yönde olabilir oda titizlikle araştırılıp uygulama açısından değerlendirilmeli diye düşünüyorum aksi tesir edip hastalığımıza olumsuz etki de edebilir :!:

Üye
    FASEN Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkese iyi geceler,
    Alternatif tıp konusunda birşeyler yazmak istiyorum. Annemin sedim ve crp değerleri yüksekti ve özellikle crp yi bir türlü düşüremiyorduk.
    İnternetten (site ismi vermiyorum reklam veriyor dersiniz) satın almıştım, çocukluk arkadaşımda manavda satılan kirazın saplarını kaynatıp eşine içirmiş onda da crp değeri düşmüş.
    Esas önemlisi bizim alt komşumuzun kızının (11-12 yaşlarında benim küçük kızın kankası) beyninde doktor kist tarzı bir şey bulmuş. Komşumuz bu kızının beynindeki kistinin üstesinden gelmiş. Doktoru kistin kaybolduğunu görünce annesinin yaptığı fedakarlığa hayran kalmış. Nasıl mı kistin üstesinden gelmiş. İşte aşağıda;
    Küçük bir kaseye bal komuş ve içine 1 tatlı kaşığı zerdeçal, 1 tatlı kaşığı zencefil ve rondodan geçirerek toz haline getirdiği bir tatlı kaşığı çörek otunu atarak yarım limonda sıkmış ve bukarışımı kızında sabah, öğle, akşam yedirmiş ve kasedeki karışım bitince yenilemiş. Galiba 3 ay yedirmişti. İşin en fedekar yanı annesi çocuğa cep telefonunu, akşamları televizyonu yasaklamış ve elekrtik ışığı altında koymamış karanlıkta tutmaya çalışmış. Odasından bilgisayarı kaldırmış ve odasında takılı elektrik fişlerini çıkartmış.

Bu söylediğime inanın . Bunu niye yazıyorum. Çünkü bende annemin hastalığı için web den bu tür tavsiyeler araştırıyorum.

Bakın birde aklıma ne geldi. Ben önceleri ağzıma limon süremezdim bir damlası bile midemi sızlatırdı. Fanta portakal içemezdim. Birgün marketten aldığım acı biber (hani su çorbacılarda ve lokantalarda masada olan yeşil hafif uzun biber var ya hatta aldığım yeride söyleyeyim Bim den aldım
    Bir gün öğlen acıkınca bu biberi sevdiğim için ekmek arasına koyup ısırarak ve her ısırışta da bolca su içerek galiba bir kaç günde yarım kavanozu bitirdim. İnanın daha sonra kahvede çayın yanında gelen limonu rahatlıkla yiyebiliyorum. Fantayı da rahatlıkla içebiliyorum. Tabi bu tesadüfen oldu mevlamda yazdı. Aradan bayağı bir zaman geçti ve ben limonu rahatlıkla yiyebiliyorum.

Hadi ben kaçtım iyi geceler...

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Konu yelpaze tarafından değiştirilmiştir (24.08-2014 Saat 19:53 ).

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yelpaze Mesajı Gör

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Kapanmayan yaraları bal ile tedavi edebilirsiniz. Bununla ilgili bir başlık açmıştım. Allah ın izniyle yüzde yüz başarı sağladım.

Faydalanmak isteyenler için: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-tedavisi.html

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

balda birseymi daa neler varmis alternatif tedavi denen sacmaliklarda. hurriyetin sosyete yazari izzet capa okuyuculari icin deney sicani olmus yaa yane kobay.
    hacamat diye biseyler yaptirmis gul gul olun okurkene bardak vurma neyim hadi diyin bu bide suluk yilani yapistirip kan emdiriyoiyyyygggg ne igrenc ne korkunc. adam olmucekse bi guzel gebertecek boylesine alternatif tedaviyide doktor uygulamis. pes izzet sende.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sülük, dünyada en modern hastanelerde kullanıyor. dünyaya sülük sata sata ülkemizde sülük yok olmak üzere. ayrıca sinek yumurtalarından çıkan kurtcuklarda kapanmayan yaralar için tek tedavi şeklidir. amerikada, almanyada hastanelerde sıkca kullanılıyor.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon