Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eyüp TOKLU Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar
    Özel hayatımda ve İş hayatım yaşandığım sıkıntılarımdan dolayı psikolojik destek almak istiyorum önerilerinizi bekliyorrum.Şimdiden tesekkürler.....

iremsu
    Misafir Üye
    iremsu Avatarı

eyüp ben tam beş doktordan tedavi aldım.(almaz olaydım ) herşey işitme kaybı başalyıp kkb.profuna gitmemle başladı.Senin işitme sorunun yok çok yoğunluktan psikolojın bozulmuş iyi bir psikiyatrist bul dedi.
    Önce med amerikana gittim.Hatta adam benı masasının karşısına oturtunca boş bulunup hani böyle yataklı koltuğunuz yokmu dedim filimlerde ki gibi
    bana neyin var dedi..- bende duymak istemiyorıum kendimi kapatmışım dedim.(kkb öyl
    e dedi ya!)
    dr-derhal psikologa gideceksin her hafta ayda birde bana geleceksin dedi.(psikolog bağdat cd.de hani neden yazıyorum çok para verdiğin daha iyi değil)
    zaten nörolog bana antı- depresan vermişti oda dozunu artırdı.

gitgel geçmiş deşildi...anneme kinlimiymişim çocukken,babama karşı afedici değilmiymişim(annemle babam boşanmış falan değil ha!bir sorunda yok)
    yok çocuklarım eşim ablam ben zırtı pırtı anlattım aslında kafama taktığım bişi olduğundan değil.Dediler ya bir kere sen bilmezsin bilinç altın saklıyordur.
    aaaaa doktordan sonra kulak bir kenara atıldı.Gunluk yasantımdakı her bir haltı
    sorgular oldum.Çalışıyorum kucuk oğlumda küçük dur ben eve yakın bir psikiyatrist seçiyim dedim.Kartal devlet hastanesinin psikiyatristinin şubeme yakın yerde özel muayehanesi vardı.Ona anlattım koca bir defter aldı elıne onunda öyle yatağı felan yoktu
    -ailemi anlatırken ağzım yanmış hiç girmedim o konulara busefer işmi takıyormuşum gibi yaptım.Harbi iş beni hırpalıyordu 600 portföyden 12000 çıkmıştı.maaşı alan alamıyan hatır soran sormayan herkes eve giderken ben şubede kendimi paralıyordum.
    Yaa...düşünce temelde bu var diyorum.Müşterim vefat etmiş hadi cenazeye doktor kontrolu varmış ara bakalım kötü bişiymi çıkmış sağlık için krediye başvuranların hepsini ajandamda notu vardı...ha sevdiklerimide doğum gununde arardım,
    (ahhh eşim çok dedi ozamanlar insanları çok kafana takıyorsun diyede dinlemedimdi
    beyleri dinleyecekmişsin arada sıradad doğru söylüyorlarmış)
    neyse bu doktora çok asıldım hiç sekmedi herhafta özel muayh.gittim işimi anlattım durdum adam bazen kahkahalara boğuluyordu...yaşadıklarımı dinledikçe
    -bankacı bayan şeyimi atm kaptırdım nasıl çıkartabilirim?bu sıkça karşılaştığım soruydu
    n.cüzdanında doğum yerine köyü ,hastane yazanama rastlamadım....
    neysem adam tam 6 ay sonra kusura bakmayın ama size bir kkb dr.önereceğim sizin sorun psikolojık değil gibime geliyor
    bu arada ben anti depresanı değiştirdim dozunu artırdık
    ben kkb (başka başka)ye gidiyorum ne olduğuna anlam veremiyorlar....
    en sonunda ta ...ilk kkb profuna gittim.bakınız kulaktakı işitme kaybı ilerliyor
    buna dur diyelim dedim.Bana doğru psikiyatrilere gitmediğimi söyledi
    acıbadem hast. dekini önerdi ve adamıda aradı(artık aralarında ne konuştularsa)
    psikiyatristin beni bi madara almadığı kaldı...sonradan öğreniyorum buda bir taktikmiş!
    kendime gelmem için..bu arada aile içi saygınlığım dibi gördü...annem külliyen karşıdır
    zayıf insanlara tahammul edemez...bana tavır aldı.Ablam sporcudur anti dep.bırak spor yap dedi.eşim inancı kuvetlıdır namaz kıl dedi.spor olarak yürüyüşe başladım süperdi!10 km yürüsem banamısın demem.Namazda çok bi performans gösteremedim rekat sayısı falan atlamıyım derken şaşırıp kalıyordum.Dön baş oluyordu kafa yerinde değilki neyim var neyim var diye düşünüp duruyorsun
    neyse acıbademdeki bana zanaks verdi ve obsesifmişim duymak istememeyi kafama takmışım diye bana anıfrenal verdi.hemde 75lık gunde 3 adet.Ben evin uyuyan kedisi
    eşim kızımı oğlumu yatırdıktan sonra benı yatırıyordu...ama zaten ben olduğum yerde uyuyordum .Annem geldi yemekler için ...her gün gelen yardımcımız zaten temızlık yapıyor herkes gözümün içine bakıyor kı bir an evvel ıyıleşşsin şu ilaçların yan etkısını şimdilik görmeyelım....
    neyse buarada gittiği kkb lerin aldığım tedavıleri es geçiyorum konudan çıkmıyım...ama bu arada geçişimimne içine s****dı.kulaklarımda hepten gitti hafif hafif tek kulağın yarımıla işimi götürüyorum.
    en sonundaa kartal kızılaya gittim yaşlına bir psikiyatrist
    ilk sorusu-antı depresan alıyormusun ilk kım ne verdi.
    ben-nörologla başladım şu dememle adamın nevri döndü bir bağırmaya başladı ki işte bu nörölogların alla b.*****versin bizim en büyük kozumuzu kullanıyorlar..vs vs
    dr-başka napıyorsun dedi sövmesi bittikten sonra
    ben-ortalığı toparlamaya çalışıyorum )şey ben kendimi iyi hissetmek için meditasyon reiki ve olumlu düşünmeye yönelik kitaplar okuyorum...başladım yazarları ile sıramaya
    bana gene bir çıştı arkasında duran kitaplığı göstererek al dedi kitapmı istiyorsun bende veriyim oku bakalım
    neyse dayakyesem bukadar hırpalanmazdım çıktım ordan...ama sonradan adamın nedemek istediğini yorumlamaya başladım..oda ayrı

ve ben adatepe kızılaya gittim onun psikologu ve psikiyatristiyle beraber...oda bana tens i önerdi...kızılayın fiziktedavisine başladım...

ve sonra tum ılaçlarımı çöpe attım geçmişi deşilmiş kulağı gitmiş biri olarak kimseyi tınlamadım.Sadece sevdiğimlerle görüştüm geniş bir hoşgörü sahibi olmaya çalıştım kendimle engelimle barıştım kabullendim yanı ...tez canlılığıma birazdaha ket vurdum
    ve dünya çapında bir terapistle tanıştım.(terapistim dedikleri diye başlıkta yazıyor çok ufak bir örneği)
    bana saatlerce terapi verdi aynı gün içinde ve nokta oldu benım için...yaşam felsefem
    herşeyim ama herşeyim değişti...

demem oki arkadaşım en buyuk terapist sensin.!kımseye ıhtıyacın yok...yaşam koşulları nereye iterse itsin mutlaka bir çıkış yolu vardır.Her yokuşun bir inişi...gibi
    bana anlattıklarını not tutmamı istedi...ölüm konularını hastalık sorunlarını tek tek irdeledi mevlana hopkıngs hellen keller örneklerini verdi.
    en sonunda karanlık bir odada (banyosuydu bayanın) el feneri ile ışık tuttu karşıya hepiniz yapın bunu uzaktan..ışık büyük bir alanı aydınlattı ...işte sen sorununa bu persfektiften bakıp sorununun alanını genişletiyorsun sonra fenerle yaklaştı yaklaştı
    iyi bak dedi aslında ışık vuran tek nokta .....
    ya acelem var sona doğru hızlandım başlığın maksadı değişmesin merak edersen anlatırım
    .................................................. ....

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, ben bu karanlık oda banyosu ve fener olayını anlayamadım. geniş olarak anlatırmısın? hayırlı günler dilerim.

iremsu
    Misafir Üye
    iremsu Avatarı

efekt anlatırım tabiki...ne para vereceksiniz ...ama bana biraz müsade et arkadaşım çünkü konu başlığı açan arkadaşa ayıp olmasın kımse takılmazsa biz bize terapistimin dediklerini anlatrım sizde gereksiz psikiyatristlere para kaptırmazsınız.

hıııı eyüp bu arada ben psikiyatristlere vereceğim paraları arkadaşlarım gibi cilt bakımı,botoxs,burun estetiği vs lere verseydim belki daha çabuk toparlardım
    yada hiç bozulmazdım bilmem anlatabildim mi...?
    hepimizin hayatta sıkıntılarının üstüstebindiği zamanlar olur ....takma çok takılma
    bak türk insanında istatistik yapılmış en kötü üzüntüsünü(hastalık ve ölüm hariç)
    tam 13 günde unutuyormuş
    al sana bir örnek;deprem

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bakırköy mashar osman ruh ve sinir hastalıkları hastanesini tavsiye ederim çok iyi bir hastanedir

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

iremsu ne yazmis diye merak ettimdi
    vaaah bu sagirlik ne isler acmis iremcim anlat lurfen
    iyide sen bu kadar duyduguna neden sukretmezsin ki
    lutfen terapistin sagirligi nasilkabulettirdi iyice yazda bende kendime terapi yapim
    oyle terapist doktor ilgilenmedim hic
    cunku pskiatrinin tabanina inanmiyorum
    can bizim ilac yazippara almak onlardan
    burda kist var
    burda kansayi eksik
    burda iltihap var
    diye bi bilgileri yok ki

iremsu
    Misafir Üye
    iremsu Avatarı

canım arkadaşım yazıcam tabiki...(sukufe)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Şahsen böyle bir deneyimim olmadığı için bir şey diyemem, ama psikolojik rahatsızlıklar da tıpkı fiziksel hastalıklar gibidir ve tedavi için yardım alınmalıdır.
    Elbette kişinin kendi iradesi ve koşulları çok çok çok önemlidir, ama beyin kimyası öyle enteresandır ki, gerek ilaçla gerekse terapi yoluyla müdahalede bulunmak neredeyse şarttır. Yani "aman kendi kendimize iyi oluruz" demek çok da doğru değil.
    Benim psikiyatrik-psikolojik tedaviyle yaşamları kurtulan bir çok arkadaşım var... İhtiyaç hisediyorsan mutlaka iyi bir doktora gitmeli, ona güvenmeli, ve kendini sonuna kadar açıp kendini rahatlatmalısın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ama bulent bey terapi konusma odakli
    isitme kaybini kabul ediyorsun bir yerde insan iliskilerin sekteye ugruyor mesela
    toplumdan izole olabiliyorsun
    insanlar duymayana anlaticam diye kendini paralicak diil ya
    halepi arsin anlayan bi sagira nasi terapi yapicakki terapist
    ben bu halimle duymayan birini teselli edip bisey ogretemem sahsen
    o zaman napicak terapist
    en iyisi cok fazla olmayan sorunlari kisisel gelisim yazilari okmak duymazzan okuyarak ogrenmek

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Depresyon ilaçlarının bağımlılık yaptığını biliyorum. Bu sebeple de depresyon ilaçlarının kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Terapinin faydası olabileceğini düşünüyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

İşitme engellilerle ilgili olarak bilmiyorum tabii. Benimki genel bir değerlendirmeydi.
    Sahi, ne enteresan, hiç aklıma gelmedi bu konu, işaret dili kullananlar ya da bir nedenle iletişim kurmakta sorun yaşayanlar için özel uzmanların Türkiye'de olmaması ne kötü. Yok değil mi böyle uzmanlar?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Al bence, faydası olur...

Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    YÜZLEŞME DANIŞMANLIK MERKEZİ bence

----------

bence number one,,istanbul -beşiktaştı galiba
    psikolog&psikoterapist Mehtap Kayaoğlu google a yaz bulursun.