Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 84 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gokhan_sozumcetin Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar...Benim kekemelik problemim var ve okul ve çevre ile ilişkilerimde sorun oluyor bayağı...benimle aynı sorun ve fikirlere sahip insanları davet ediyorum buraya arkadaşlar...Örneğin ne kadar dikkat ediyorum deseler de yinede bilmeyerek bana haksızlık edip dinlemek için beklemezler...Sizin de benimle fikir ve görüşlerinizi paylaşmanızı bekliyorum................Sevgiler....

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba gökhan,

Kekemelik hakkında pek bilgim yok ama düzgün konuşan bir insanın bile bazı ortamlarda kekelediğine (kendimde dahil) şahit olmaktayım. Aşırı heyacan veya korku gibi duygularla.

Bu demek oluyor ki zaman zaman sizdeki problemler diğer insanlarda da ortaya çıkmakta.

İnsanların engellilere hep önyargılı davrandığını düşünür ve söyleriz. Peki biz onlara karşı ön yargılı davranmıyormuyuz.

Diyeceksinizki ben hissediyorum. Olabilir gökhan sen kendini rahat bırak rahat konuşmaya çalış. Bırak nsanların ne düşündüğünü önemli olan senin kendini ifade etmendir.

Çok sık konuşma ortamlarına katıl,

İkimiz konuşurken benim topal olmam seni rahatsız edermi gökhan, Hiç sanmıyorum.
    Peki benim senin konuşmandan rahatsız olacağımı niye düşünüyorsun.

Bırak bu önyargıyı rahat ol , bilhassa bizim organizasyonlara katılma imkanın varsa katıl. Kendini önyargısız ve rahat bıraktığın oranda konuşmanın daha akıcı olacağına inanıyorum.

Konuşurken o kadar dikkat ediyorum diyorsun. Belkide senin yanlışın burda, niye o kadar dikkat ediyorsun ki anlamıyorum. Sen rahat konuş neticede birileriyle konuşuyorsun, Haber spikeri veya sunucu değilsin.

Üye
    arkeolog76 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba gökhan bende de eskiden olan bir sorundu bu.ama zamanla aştım sanırım .buna karşın çok sinirlendiğimde bazen yine takılabildiğim oluyor. çok kötü bir durum aslında seni de çok iyi anlıyorum hayat diğer engelliler gibi bize de zorluklar çıkarıyor. yaşını bilmiyorum ama zamanla düzelebilir bunu ilacı da yok aslında ama zamanla aşabilirsin umarım.sevgiler

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Kekemelikle mücadelede benim sana bir kaç önerim olacak...

Öncelikle Kekeme olduğunuzu kabul etmeniz gerekmekte ve kendinizle barışık olmalısınız aksi taktirde daha fazla kasılarak daha çok kekelersiniz...

Bu aşamayı geçerseniz gerçekten kekemelikte ciddi bir ilerleme sağlarsınız...

Bir diğer çalışma ise düzenli olarak nefes egzersizleri yapmak bunun en iyi yolu sevdiğiniz bir romancı yada şairin kitabını düzenli olarak orta şiddette noktalama işaretlerini ve vurgularına dikkat ederek ve hissederek okumak

Bu işlemi her gün 15 dakikanızı ayırarak yaparsanız hem kelime dağarcığınız hem de zorlandığınız kelimeler yerine ikame kelimeler bulabilir ve hem konuşmanız hem de çümleleriniz daha zengin olur...

Benim de böyle problemlerim oluyordu Bu problemi bilinçli 2 öğretmenim sayesinde aştım şu anda minimum düzeyde...

Bir de heyecanı kontrol etmeyi öğreniyorsunuz bu gerçekten çok güç bir olay ama bir yerden başlamak lazım...

Anahtar kelimeler:
    Kendinle barışık olmak
    Düzenli Nefes egzersizleri
    Kendini tanıma
    İkame kelimeler
    Zengin bir kelime dağarcığı
    Ben kekemeyim ama mutluyum savunması (çocuklukta bu savunma önemli)

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu da kesinlikle sevgili ahmetyildiz a katılıyorum.

Ben bir müzik eğitimcisiyim. Ne alaka diyebilirsiniz şimdi!!! Ama sakın acele etmeyin bu konuda. Eğitimim süresince sadece nasıl müzik yapılır öğrenmedik bizler. Toplu konuşma ve ses eğitimi başlığında gördüğümüz
    bir ders kapsamında "kekemelik" le de ilgili bir sürü bilgi aldık.

Gerçekten ilgilenirseniz size bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Düzenli olarak yapmanız gereken bir sürü çalışma var, ve bu gerçekten önlenebilecek bir olgudur.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Gökhan , kekemelik rahatlıkla aşılabilecek bir sorun , için rahat olsun.
    Hem bazen engeller insana avantaj olarak dönüyor

Senar, çocukken konuşamıyordu!

Türk Sanat Müziği'nin şarkı formunun en büyük icracılarından üç isim sayın denilse, Müzeyyen Senar adı mutlaka bu ilk üçte bulunur. Daha Cumhuriyet kurulmadan doğan ve kendi deyimiyle "Güfte yorumlayan" sanatçının hayatı ile Türk Sanat Müziği'nin 75 yılı neredeyse paralel gidiyor. Radi Dikici, Remzi Kitabevi tarafından yayınlanan "Cumhuriyet'in Divası Müzeyyen Senar - Türk Musikisinin 75 Yıllık Hikâyesi" isimli kitabında, sanatçının insanı hayrete düşüren yaşantısından ilginç anları aktarıyor.

BİLİNMEYEN YÖNÜ
    İşte Senar'ın birçok kişi tarafından bilinmeyen hayret uyandıran bir yönü: "Müzeyyen Senar ertesi sabah uyandığında konuşamıyordu. Anlaşılamaz ve bilinemez bir nedenle Müzeyyen kekeme olmuştur. (...) kekemeliğe çare bulunamıyordu..." Ancak sanatçı bu sıkıntılı durumu şarkı söyleyerek aşar.. Müzeyyen Senar anlatıyor: "...konuşamayınca şarkı söylemeye mecbur kalıyordum. Artık anlatmak istediklerimi şarkı söyleyerek ifade etmeye başlamıştım. Yani sürekli şarkı söyleyen bir insan haline gelmiştim. Bu herhalde sesimin volümüne ve kalitesine olumlu etki yapmış olmalıdır. Çünkü bazı heceleri çıkartmak için gırtlaktan farklı sesler çıkarmak durumunda kalıyordum. İşe iyi tarafından bakmak gerekirse, kekeme olmasaydım belki bugün Müzeyyen Senar olamazdım."

Kaynak:Tercüman

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

merhaba andente,
    Ben sehribanu,ben psikolog olarak çalışıyorum.Nadir de olsa kekemelikle ilgili problemler geliyor.Bu konu da özel bir eğitimde verilmedi.
    Kekemelikle ilgili nefes egzersizleri konusunda bilgi verebileceğini yazmışsın.e-mail adresine ulaşamadım.Benim e-mail adresim:sehribanu@mynet.com.Bu konuda yardım almak istiyorum,bana yardımcı olabilirsen çok seviniri.Teşekkür ederim.

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın sehrıbanu,

En kısa zamanda sizinle bu konu da bildiklerimi paylaşmak üzere elimden geleni yapacağım.

Görüşmek üzere...

-------------------------

Yani..... ???? sayın B_Ay?????....

Sevgili dostum bugünlerde algılama zorluğu çekiyorum, ve buyüzden anlamdan anlamınızı anlayamadım.

Ama merak etmeyin, bu konudaki ses ve nefes çalışmalarını buradan herkese yazacak değilim. Bir arkadaşımız bir sorununu yazmıştı, yardımcı olabileceğimi söylemiştim ama ne yazık ki kendisinden ses çıkmayınca bende buraya hiç bir şey yazmadım ta kii mesleği gereği bu gibi sorunlarla uğraşan ve bu konu da bilgilenmek isteyen bir arkadaşımız çıkana kadar...

Sizin yazınızdan çıkardığım anlamla ilgili bir başka yazı elbette bir gün bu sayfanın dışında kendiliğinden oluşacaktır. Sağlıkla ilgili bu köşeyi herkese sağlıklar dileyerek şimdilik son veriyorum.

Sağlıkla kalın, sağlığınız hiç eksilmesin yaşam pencerenizden.....

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Adresime gelen bir mailde:

slm ben kekemeyim tedavi olmak istiyorum ama maddi durumum iyi değil bana bu konuda bilgi veriseniz sevinirim iyi günler

Üye
    owen Avatarı

Son Giriş
    23.04-2017
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler benim ismim recep ak afyonda yaşıyorum 19 yaşındayım eğer yardımcı olursanız son umut konuşma bozuklukları merkezinde tedavi olmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

Üye
    öykü Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    owen Avatarı

Son Giriş
    23.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba öykü nasılsın sağol bulduğun bilgi için ama ben onu biliyodum önceden okumuştum ama yinede uğraştığın için sağol ya benim istediğim kekemeliğimin tedavisi için gerekli olan para abiler ilk başa mesaj yazmışlar owenin nerde oturduğunu bilmiyoruz bilsek yardım ederiz demişler ben afyon dedim sonra bana cevap gelmedi lütfen o abileirm bana cevap yazarsa çok sevinirim hadi kendinize iyi bakın

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili owen,

Burası bir Bilgi Paylaşım Ortamı"dır. Burada herhengi bir kişi için en fazla "bilgi" yardımı yapılabilir.

Maddi sorun için, Afyon İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne başvurmanı önerebiliriz.

Adres: Sosyal Hizmetler ve Özel İdare İşhanı Kat:5 Afyonkarahisar
    Tel : 0272.2131983 - 2131151
    Fax: 0272.2136933
    E-mail: afyon@shcek.gov.tr

Üye
    owen Avatarı

Son Giriş
    23.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iiy günler bu bahsedilen kekemelik tedavi merkezlerin hiçbiri hastalığı iyileştirmiyor iyi olanlar bile tekrar bozuluyor kekemeliğe hala bi çözüm bulamadılar

Üye
    bedii Avatarı

Son Giriş
    04.10-2011
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim tanıdığım tek kekeme ilkokul arkadaşımdı. Öğretmenimiz o arkadaşa 5-6 adet (tam hatırlamıyorum) hikaye kitabı verdi. "Bu kitapları hergün en az 2-3 saat okuyacaksın, yoksa sınıfta bırakırım." diyerek tehdit ederek vermişti. Aslında öyle bişey yoktu. O dünyanın en iyi kalpli öğretmeniydi. Bırakmazdı. Hergün tahtaya kaldırırdı, anlattırırdı, gerek dersle ilgili gerekse hikayelerle ilgili olsun. Netice-i kelam o arkadaş her geçen gün kekemeliği azalmaya başlamıştı. O arkadaş ile aynı ortaokula da gittik. Kekemelikten eser yoktu.
    Demek ki; 1- Bol kitap okuyacak.
    2- Toplum içinde bol konuşacak.
    Belki çözüm olur inşallah.

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon