Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 84 mesajın 76-84 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar kekeme kursu var garanti veriyor 1500 tl ücret dediler bi yakınım kekeme tavsiye edermisiniz

@OturanBoğa
    sonumut gaziantepte görünmüyor alfa gaziantepte sadece sonumut izmit ve istanbulda yanlışmı biliyorum cvp verirmisiniz

Üye
    AkıncıBeyi Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    22.03-2016
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende kekemeyim Hayrettin Şahinin kekemelik ve beş boyutu diye bir kitabı var bu kitap hakkında bilgisi olan var mı Yada tedavide yardımcı olacak bi fikri olan var mı ????

Üye
    sevdacinar Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikli olarak herkese merhabalar ben Ankara Kekemelodi kurumunda altı yıldır eğitmen olarak hizmet vermekteyim amacım kurum reklamı değil öyle bir niyetim olsaydı sahte bir hesap sayesinde bunu kötü amaçlı bir şekilde yapabilirdim ancak amacım bu değil.Buraya üye olup yazma ihtiyacım bazı kişilerin hayal kırıklığından dolayı belki yıpratma politikasından dolayı belki böyle bir şeye gerek duymasından dolayı veya reklam amaçlı yapılan kötü yorumlardan duymuş olduğum rahatsızlıktan doğdu.Arkadaşlar öncelikli olarak kekemelik eğitimi adı altında açılan ruhsatsız,vergi levhasız ve gerçekten bunu sadece maddi kazanç kapısı olarak gören bir çok kurum var ve maalesef bu tarz suistimaller ülkemizde bir çok alanda yapılmaktadır fakat yorum yapan kişiler bu işi gerçekten hakkıyla yapan firmaları da düşünmeden sadece eleştirisini yazmış.Bende rahatsızlık meydana getiren şey şahsım altı yıldır kurumumda 1000 in üzerinde öğrenciyle çalıştım ve bu öğrencilerimin bir tanesiyle bile herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı.Fakat burada çok ince bir sınır var kekemeliğe %100 çözüm diye bir durum yoktur.Kekemelik problemi üzerine bir çok yazı,makale,tez yayınlandı ve kekemelik sebeplerinin ne olduğuna dair bir çok tespit söz konusu.Bizim benimsemiş olduğumuz şeyse kekemeliğin doğuştan gelmediği genel olarak 2-6 yaşları arasında ani bir travma sonucu ortaya çıktığı sonucudur ve beyin yanlış bir konuşma alışkanlığını benimseyip bunu öğrenmektedir.Burada yaş faktörü devreye girmektedir okumuş olduğum bir kaynakta kekemelik 10 yaşına kadar destek alınırsa tamamen geçebilir vaziyettedir ancak on yaşından sonra şiddeti azaltılabilir yönündeydi ki durum buna yakındır yani bir yetişkin de şiddet azaltılabilmekle birlikte istisnai durumlarda tamamen geçmesine yönelik eğilim gösteren bir çok öğrencimiz de olmuştur.Ben ve kurumum hiç bir konuşma problemi yaşayan öğrenciye size yüzde yüz garanti veriyoruz gibi bir ifade kullanmamaktayız bunun sebebi sisteme olan yada eğitmenlerin yetersizliği olarak algılanmasın eğitimi kabul eden bireyin gerçekten bu problemi halletmeye istekli olmasının yanında gereken disiplini de gösterip sabırlı olması gerekmektedir.Bu bir süreç ve kekemelik eğitiminde zaman vermek çok sağlıklı değildir on gün yirmi gün diye bir şey söz konusu değildir fakat bize başvuran bireyler genel itibariyle aşırı istekli ve bir o kadar da aceleci bir tavır içerisinde bulunmaktadır burada da okuduğum bazı yorumlarda onu sezinledim kitap okudum düzelmedi gibi ibareler var ben bu durumu şuna benzetiyorum bir diyete başlayıp 1 hafta içerisinde 5 kilo vermeyi beklemek gibi bir şey böyle bir durum sağlık anlamında çok derin tahribatlar doğurabilir kekemelik sorununda da bu böyledir sabırlı ve istikrarlı olmak bu işi çözmede birinci kural arkadaşlar.Umarım bu yazı gerçekten ihtiyacı olan ve kafasında soru işareti olan kişilere bir nebze olsun yardımcı olur kekemelik problemi hayat standartlarını ciddi anlamda etkileyen bir problem umarım bu sorunu yaşayan herkes doğru zamanda doğru kurumlar ve doğru insanlarla çalışıp sorunlarını çözüp hayatlarına mutlu bir şekilde devam ederler.

Üye
    eskimasal Avatarı

Son Giriş
    16.04-2016
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

29 yasindayim. kekeliyorum. basima gelmeyen kalmadi. tecrübelerimi ve düsüncelerimi simdi degil ilerde yazacagim.
    sigarayi birakmadan kekemelik gecmez. kekemelik 100% gecer. ben buna inaniyorum. cünkü hersey ortada görünüyor. dogduk 5-6 yaslarinda korktuk. 20 yil ayni yanlis konusmaya alistik. kekemelik sigarayi birakmaya cok benziyor. sigara 3 haftada birakilir. görmeyenlerin kulaklari iyi duyar. adamin bir ayagi yoksa diger ayaci pazuludur. ayaklari yoksa kollarinin üstünde yürüdü icin kollari pazuludur. biz konusamiyoruz. onun icin beynimizin konusma yeri cok hizli calisiyor. yani hizi harfe indiricez. harfi geceye heceyi kelimeye cümleye. araba yaya hiziyla gitse kaza yapmaz. bircok faktör var. önce ilk adimi kendimiz calisma yaparak atmaliyiz. sonra doktora gitmeliyiz. bircok faktör oldugu icin ve doktorlarin kendileri kekelemedi icin cözüm zor oluyor. unutmadin. 80 milyonluk türkiyede illaki 1 doktor basarili olmustur. bu doktoru bulun. bunun da delili iyilestirdigi ögrencilerdir. konusan kisi benim adim yada ben geliyorum diye ben kelimesinin arkasina saklaniyorsa kekeliyordur demektir. 1. adim karinca hizinda ve bizim kendi adimimiz. 2 adim. bilgimizi artirarak uygulama yapmak hergün. son noktayi 3. adim doktor koyacak. doktor yardim eder. olay bizde bitiyor. tatil yapmiyoruz. sikinti stres. sunu unutmayin hergün beynimizin konusma bölümü roket gibi hizli calisiyor. okyanustan 1 bardak su hesabi cesme suyuyla degirmen dönmez. konusamayan insan konusan insanlardan daha cok konusacak günde. yapilmasi gereken hersey yapilmadikca basari olmaz. benim en cok zorlandigim heyecanlanmayi durduramiyorum. en büyük savas heyecan icindir. erken yatip erken kalkmak. iyi uyku. bircok faktör var. bilgi toplayip. iyi gözlemleyip en son yapilacak is uygulamadir. sigara icerek yedi basli dev kekemeligi yenmeyi düsünmüyorsun herhalde. bir de su var. nefes yavas konusma bunlar tekniktir. teknik kullanarak kekelemeden konusulan bir kalibi gelistirmek önemlidir. ingilizce nasil ögrenilir? cocuklar kitaptan ögrenmiyor bir dili. mesela diyaframdan nefes almak gerektigini cigerden nefes almak yanlis oldugunu doktorlardan ögreniyoruz. kendi kendimize düsünüp tahmin edecegimiz birsey degil. parcalari birlestirdigimiz zaman hedefe ulasilir. doktor=basari=yillarin tecrübesi=bilgi=iyilestirigi kisiyi görün.

Üye
    Sefha7884 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@didem_
    bende kekemelodiye gittim lakin 3 ay sonra tekrar başladı hatta 30 kişininde aynı oldu.senin kesin düzeldiyse ne mutlu sana

@Elifceren
    Dr martin shcwartzın calışmasını bi oku derim ingilizcen varsa.

Arkadaşlar dr martin shcwartzın calışmasını okuyun derim b1 witamin 100 mg günde 3 sefer. En iyisi solgar b1 ben yurt dışından ilacı sipariş ettim ve calısmaya basladım iyi geliyor.

Üye
    Sefha7884 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar Dr Martin F Schwartz tekniğini okumanızı tavsiye ederim amerikada kekemeler üstünde deney yapmış ve ilacı kullananlarda %80 başarı sağlanmış bende ilacı yurt dışından sipariş ettim kullanmaya başladım cok rahatladım diyebilirim.ve birde ayrıetten nefes egzersizi ve sesli kitap okuyunca daha cok akıcı olmaya başladım. inşallah tamamen atlatırım.

Üye
    Rozablade Avatarı

Son Giriş
    28.06-2016
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Sefha7884

hocam dediginiz Dr martin ile ilgili calisma ve dediginiz ilacin linklerini burada yada bana ozel olarak mesaj atabilirseniz daha yararli olur diyi düşünüyorum.simdiden teşekkürler.

Üye
    doctor_student Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:37
    Yaşadığı Yer
    Tokyo
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

Merhaba ben bir kekemeyim neden kekeledigimizi uzun uzun araştırmıştım buldugum sonuçlar.
    Düşünme hızımız konuşma hızımızdan daha hızlı.Yani normal insan konusurken saniyede 5 kele düşünüyorsa biz 25 kelime düşünüyoruz.Sizede olmuştur daha cumleye başlamadan bir kelimede takilacaginiz hissi
    Konusma lobumuz normal insanlarinkinden farklı yönde ve daha büyük
    Beyinimiz çok hızlı çalıştığından zekâ puanımız(IQ seviyemiz) 11-12 puan daha fazla.Albert einsteinden tan tut Isaac newton,Newton dan tut Churchla gibi bir sürü dehada kekemelik görülmüştür

Üye
    nistag'müs Avatarı

Gerçek Adı
    M.Bahadır
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese selam,

ilk okul 3 de kekeme bir arkadaşım vardı küçükken köpek fırlamış önüne ve ondan sonra böyle olmuş. İleri derece kekemeydi, düz konuşmada bile kekeler bazen kelimeler agzından çıkmaz elini dizine falan vururdu. Çocukken ondan etkilenmişim ilk okulda bende kekemelik başladı. (: Ama sadece birşeyler okurken. Normalde hiç birşey yok ama sınıfta bir metnin bir paragrafını okurken kekelerdim. Türkçe derslerini hiç sevmezdim sırayla paragraf okutuyorlar diye. Neyse orta okulda okulum değişti bunu yendim, yada unuttum gitti bilmiyorum.

Lisede lgs den sonra ilk gün ilk ders yanına oturduğum ilk tanıştığım arkadaşım kekemeydi ilk okuldaki arkdaşım gibi ama biraz daha az seviyede. Şans iste. Sırayla kendimizi tanıtıyorduk çok heyacanlanmıştı onu sakinleştirdim kardeşim bende kekemeyim ama sadece okurken demiştim. Sonra bende geri başladı kekemelik sanırım orda psikolojik olarak kabullendim tekrar. (: ~Arkadaşım şuan bir üniversitede öğretim görevlisi oldu ve ders vermekte çok mutluyum o yüzden.~ tabi bendeki çok hafif seviyede kekemelik başladı sanki okurken nefes yetmiyormuşda ondan takılıyor muşum gibi. Vatandaşlık derslerimi astığımı bilirim tek tek hoca okutuyor diye. Sonra onu da atlattık.

Üniversiteye bi girdim ooo... sunumlar sunumlar.. her dersin 3 er 5 er sunumu hepsi ingilizce karşıda onlarca insan.. Şuan hiç bişey yok tabi. Bendeki psikolojikdi arkadaşlarım ile empati yapmıştım herhalde tam bilmiyorum.

Aynanın karşısında sesli kitap okumanın, ailenizin yanında sesli kitap okumanın, sesli şarkı söylemenin bu işte çok etkili olduğunu o yıllarda öğrendim. İlk okulda kekeme olan ışıl diye bir kız vardı şiir yarışmaları kazandı kendi yazdı kendi okudu sizler neden yenemeyesiniz.

hepinizin allah yardımcısı olsun dostlar.

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456