Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    elifceren
    Misafir Üye
    elifceren Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    fairplay kardeşim genelde internette bütün kekemelik veya konuşma terapisti uzmanları veya bu işi yapan kurumlar hep aynı yazıları kopyala yapıştır sitelerinde paylaşıyor bizler bu olayı bizzat yaşayan insanlarız onlar sadece bu olayın eğitimini alıyor
    Ben Ankarada yaşıyorum ankarada 4 yere gittim onlarda konuşma terapistiyim dediler kitap okutma , bilgisayar ortamda tekerleme vs.
    sınıftaki arkadaşlarla sohbet etme , fıkra veya herkez her hafta bi konuyu araştırıp öğrenip gelip anlatıyordu ağız hareketleri harflerin söylenişi gibi yöntemleri vardı 5 ay gittim ben yaşım 28 korkuyla başladı 3 4 yaşlarında çoğu kekeme gibi solağım
    Grafik tasarım mezunuyum işimde aslında pek konuşmam gerekmiyor ama benim çalıştığım yerler genelde fazla konuşturuyordu kelime çıkmayınca insan biraz utanıyor yani
    ben 1500 tl para ödedim kursların her birine gnde zaten 20 sayfa kitap okuyan bir bayanım 6 7 yıldır sürekli kitap okurum gözlerimde zaten keratokonus varmış bazen bulanık görüyorum onuda halletmem lazım bugünlerde fazla yoruluyoruz günde 10 sayfa anca bitirebiliyorum bu kurslarda genelde sınıflar kalabalık ortamlarda oluyor her birimize zaten zaman ayıramazlar söyledikleri her yöntemi ve yapmamı istedikleri herşeyi onlar 10 dediyse ben 50 kere yaptım düzelmedim ama halen yapıyorum sanırsam bu konuda türkiye pek gelişmiş değil kendime ağit odam var bağıra bağıra kitap okurum hergün nefes egzersizleri zaten yapıyorum bunca zaman yaptım bi faydası olsa zaten düzelirdi bazen yorumlarımı kurslardaki çalışan uzmanlar okuyor ve cevap atıyorlar birçok forumda gittiğim kurslar hakkında bilgi verdim çünkü onlar googleye biton para ödüyor tepelerde hepsi reklamları maşallah her yerde çıkıyor ama sanıyorlarki sürekli akar bu para insanların duygularıyla fazla oynamayın hiç ummadığınız anda size de bir şey olur o eğitimini aldığınız uzmanlık diplaması bilme sizi kurtaramaz
    belki ağır oldu ama ne yapalım ücreti verince yüzleri gülüyor zaten hemen düzelmiyor daha çok çalışman gerek deyip yatıştırıyorlar sanki suç bizdeymiş biz eksik çalıştık da olmadı havası veriyolar

reklamlardan dolayı biton insan gidiyor çok fazla kekeme var sonuçta ayda 50 kişi gitse iki nefes aldır iki diyafram nefesi çektir hoop köşeyi döndük diyorlardır ne olacak haksızsam söyleyin kader arkadaşlarım : ))))))

Üye
    ardareis Avatarı

Son Giriş
    08.03-2016
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konu üzerinden cok geçmiş ama mutlaka okuyan bi dert kardeşim denk gelir ve inşallah yardimci olurum. ben 18 yasindayim clcukluktan beri kekemeyim hic konuşmadım kimseyle ailem hariç akrabalarimla bile konusmuyodum bu eğitim hayatimida çok etkiledi derslere hiç katilmiyodum filan arkadaslarimla hic sohbet etmiyodum sadece yanlarinda duruyodum filan herr yere gittim özel yerlere bile ama sonuc alamadim. gelelim şimdiye şimdi noldu biliyomusunuz? 1 ay geçti başka bi tedaviye baslamama ve şimdi inanılmaz az kekemeligim kaldı azcik kaldı 1 ayda bu sonucu görünce 6-7 ay sonra mucizeyi düşünebiliyo insan. tedaviye gelince çok iyi bi psikologa gidiyorum özele filan değil. Size söyle acikliyim dil kasi ağırlık kaldırmak gibidir 50 kglik vi yükü kas yapmadan kaldiramazsiniz dimi ? konuşmada aynı sekilde önce dil kaslarini gelistirmeniz lazım sonra nefes egzersizlerine baslamaniz lazım sonra inanin zamanla geçecek bana ulasabileceginiz facebook linki bırakıyorum okuyan ulasirsa hareketleri filan yazarim facebook.com/spartalordu

Üye
    starleak Avatarı

Gerçek Adı
    starleak
    Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar;
    Ben de sizler gibi bu dertten müzdarip olan bir insanım.
    Bu konuyu kabullenmeyerek yenme adına birçok yol denedim.
    Ama yüzde yüz yendiğimi söyleyemem. Zaten böyle birşey mümkün mü onu da bilmiyorum.
    Olsaydı bilim adamları bunu bulup bizlerden saklamazlardı heralde.
    Bence bu konuyla uğraşan bilim adamlarının, eğitimcilerin, konuşma terapistlerinin ve psikologların bu konuda ilerleme veya kesin sonuç almak istiyorlarsa bizim düşündüklerimizi düşünmeleri, bizim hissettiklerimiz hisstemesi gerekir. Bu da mümkün olamayacağı için genel geçer doğrular üzerinden konuya yaklaşıyorlar. Bu konuda bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak isterim.
    Bunun için burada sadece yazıyla değil, teknolojiyi kullanarak çeşitli konuşma egzersizlerini göstereceğim bir sesli veya görüntülü konuşma platformu açmak isterim. Bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum.. Birçok yere gittim. Oralardan aldığım veya öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak isterim. facebook için https://www.facebook.com/kamil.cemder den direk de haberleşebiliriz.. Ama şu sesli ve görüntülü grup kurup sohbet oluşturma fikrini düşünün, destek olursanız günlük haftalık konuşmalar yapabiliriz.

Üye
    gokhan_sozumcetin Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

youtube da "stop my stutter" yazıp aratın. çıkan sonuçlardan BBC Three kanalında yayınlanan bir workshop var. onu seyredin. ben şimdi bu tekniği uygulamaya başladım. Umarım yardımcı olur.

Üye
    eeliif Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    26.12-2015
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kekemelik için yapman gereken tek ve doğru şey Terapistler | DKBUD

Üye
    Nafe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

hich bi yontem ise yaramiyorsa en iyisi gerek olmadan konusmamak,az konusunca insanin kafasi da rahat ediyor en iyisi bu az ve oz konusmak

Üye
    engkek Avatarı

Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar gideceğiniz kekemelik kurslarına çok dikkat ediniz. Adamların iş yeri ruhsatları bile yok.

http://i68.tinypic.com/ae0f20.png

Üye
    Hüsnaa. Avatarı

Son Giriş
    26.01-2016
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaşadıklarının çocuğunu bende yaşadım 23 yaşındayım ve ben kekemeliği 3 yaşından beri yaşıyorum kaç yere gittim kaç doktor kaç psikolog kaç kekeme merkezlerine gittim ama asla tamamen gitti kurtuldum diyemiyosunuz evet şuanda çok iyiyim ama git bakalım iş mülakatlarına yada en basiti ailene başına gelen bi olayı anlatmak iste anlatabiliyomusun o kekemelik kambur gibi bir ömür sırtımızda olucak.. Gel gelelim iyi tarafına imtihan dünyası bu dünyada üzülüyorız ağlıyoruz ama diper dünyada inşallah günahlarımızdan dökülecek artık böyle bakıyorum senin yaptığın dil egzersizleri ayna önünde nefes egzersizleri hepsini yaptım evet şimdi çok az var ama yine var asla tamamen geçmiyo en kötüsüde ne biliyomusunuz insanlara karşı gülüp kendi derdimizi uzun uzun anlatamayıp içimize atmamız inşallah Allah hepimize şifa verirde hepimiz kurtuluruz

Üye
    ercanpalabıyık Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lütfen okumanızı sonuna kadar rica ediyorum
    merhaba arkdaslar ben 30 yasında hala kekemelik cekiyorum ilk konusmaya başladığımdan beri böyle bu yasa kadar yapmadığım sey kalmadı kulaktan dolma fikirler ağıza cakıl taşı bülbül suyu hacı hoca işleri bi sekilde derdine derman arıyosun işte sonrasında cocukluğumda capa tıp fakultesi 2006 yılında 15 günde kekemeliğe son diye bir yere gittim adam bir kekeme olan bir köyü düzeltmiş adam bu işin piri hipnoz seanslarını girdim sol kulaktan dinleme ve konusma 15 gün seans harici konusmuyosun bana bir sürü piskiyatri olarak test yapıldı benden doğru cvb vermem istendi verdiğimde sıkıntının büyük bir kısmı ailemde olduğu ortaya cıktı baskı siddet dayak eşekten at performansı bekleme gibi sonrasında piskolojik olarak rahatladım sadece beni rahatlatmak için atarax isimli bi ilaç içtim heyecanı önlüyodu sakınlestirici gibi düsünün sadece her denileni yaptım sonrasında bende müthiş bi değişim oldu cevrenden olumlu yanıtlar tabiki mutlusun bu olay 6 ay sürdü sonrasında beyinimce artık ben düzeltim mi konusuyomuyum falan onları düsünmeye baslıyosun biri acil bi telefon actımı olay bitiyo yine kekemesin stresten kaçıcan anlattıkları bu sonrasında ben yine bozuldum ama eskisi kadar değil sene 2008 2009 da artık bu işin boku cıkmıstı her yerde kekemeliğe son 1500 tl ver seanslara basla bu işleri yapanların coğu para peşinde bisey demiyorum allah ısla etsin işini ciddi yapanlara birsey demiyorum... Ben show tv de çalıyodum ozamanlar bizde sağlık programları oluyodu orayada isim vermıyorum kekemelik tedavisi 15 günde son olanlardan biri geldi beni gönderdiler madem düzeltiyosanız bizim personelimizi düzeltin görelim dediler ben gittim yine aynı sey ilgi yok seni anlamak yok sadece oku baska bi olay yok ordan sonra cok kötü oldum ben askerede 2009 da gittim tam fiasko oldu sonrasında show tv den 2013 yılında ayrılırken biriyle karsılastım bana dediki git kbb doktoruna burnun tıkalımı baktır bi arkdasım ameliyat oldu bayağa düzeldi dedi ilgimi cekti gittim kıkırdak kayık kemik eğri kalınlasma ve sinüzit bunlar cıktı yaklasık 2 ay önce ameliyat oldum ilk çıktığımda baktım bu bana faydalı olacak iyikide olmusum hala kontrollerim var 1 ay sonra bakalım burnum tam acılacak ameliyattan cıktım 2 hafta sonra acıldım biraz kitap okumayla dikkatli konusmayla basladım b12 vitamini aldım unutkanlık için kafanı toplamak için cok faydalı oldu hiç kekelemedim anladım ki nefes ve kitap okumayla oluyo sıkıntı kitapı okuduğumuz gibi konusamamakta kendime hiç bi zaman problem etmedim bunu ama iş hayatında yükselemiyosun ilerliyemiyosun hayatı 2 ci planda yasıyosun evlenme konusunda cok güzel insanlar seni beğeniyo ama konusunca bunu bir özürmüş gibi algılıyo olmuyo hem iş hem ask hayatında ciddi sorunlar cıkıyo cok paran oldumu hersey çözülüyo hayat böyle oldu hayat sartları işte
    şimdi bir seyi farkettim yıllarca kosturmus biri olarak bizim dikkat eksikliğimiz problemimiz var kafanı topluyamıyosun kafan baska yerde cenen baska yerde kitap okuyucaksın özgüven sart simdi dikkat eksikliği ile ilgili ilaç kullanmayı düsünüyorum dikkat eksikliğini ve okuma bunu yapıcam bakalım hiçbir zaman kendimiz gibi yasıyamıyoruz eğitimlisin konusamıyosun espirilisin konusamıyosun cevre dıslıyo allahım sağarlara dilsizlere göre sükürler olsun herzaman

kısa öz bilgi biz kekemeler diğer insanlardan beynimiz daha iyi çalısıyo ve akıllıyız beyin cok üretiyo (yeri konusma merkezine sol kulağımızın üstünde ) ve konusma merkezi yetiştiremiyo 1 düşün bir konus 5 kelime 1 düşünmek olmuyo bakalım artık hayırlısı

gelişmelerden haberdar ederim eklemek isteyen adresim asağıda

facebok: ercan_palabiyik@hotmail.com

Üye
    Merve Tekin Avatarı

Gerçek Adı
    MERVE TEKİN
    Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar bende kekemelik problemi yaşıyordum denizlide sinerji kekemelik merkezine gittim ve suan çok ıyim fethiyede ve ispartada da Şubesi var bana ulaşabilirsiniz Size yardimci olmak isterim bu sıkıntıyı çekenler birbirlerini daha iyi anlıyorlar faceden ulaşabilirsiniz merve tekin

Bu işi sırf para kazanmak için yapanlar var ama sinerji kekemelik merkezinde engin hocamin ilgisi sonucu çok güzel sonuçlar aldım ben acil tıp teknisyeniyim is hayatında bu durum o kadar zordu ki benim için allahım karşıma bu kursu çıkardı ama ilk önce kendinize inanmaniz gerekiyor hepinize allahim şifa versin

Üye
    ynr123 Avatarı

Son Giriş
    09.02-2016
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Merve Tekin

Bana ulaşır mısın denizli de 7 tane merve tekin var
    www.facebook.com/ynr123

Üye
    ahmetaltan Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    13.02-2016
    Saat
    01:37
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar. 22 yaşındayım. 6'lı yaşlarda kekemelik ile tanıştım. Şuan hala kısmende olsa devam etmekte. Bendeki sorundan bahsedersek göz,kaşlarda tikler ve duraksamalar gibi belirtileri var. Çok şükür şuan atlatmış durumdayım.Yıllarca bunun için araştırmalar yaptım bir çok yere gittim ama faydasını görmedim. Son olarak 1 ay önce bulduğum bir kurs ile tekrardan tedavi olmaya karar verdim. Neler yaptıkların bahsedersek;
    öncelikle bilgisayardan kulaklık ile ritimli hikayeler dinletildi. Bu süreçde gerekmedikçe konuşmadım, 5 gün kadar devam etti.Kurs şehir dışında olduğu için konuşmama konusunda çok fazla sıkıntı yaşamadım,bir kamu kuruluşun misafirhanesinde kalıp, tedavime devam ettim. Dışardan maddiyat(kurs ücreti, yeme içme,barınma) olarak tuzlu olarak görülsede ve yıllarca bir çok yolu deneyip hala kesin bir çözüm bulamadıysanız, bir gün karşınıza kekeme bildiğiniz bir tanıdığınızın artık kekemeliğe veda etmiş olduğunu görüp bunun nasıl üstesinden geldiğini sorduğunuzda,
    Cevap olarak:
    -Konuşma terapisi veren bir kurumla 2 haftalık bir süreçte çalışma yaptık.
    Siz bu örnek gibi aynı şekilde inançlı olduğunuz vakit o şekilde bir tedavi merkezine gidiniz.
    Susma dönemi, eski alışkanları geride bırakabilmek için uygulanıyor. Bu süreçten sonra, boğumlama çalışmaları, ( bknz: boğumlanma,boğumlanma ünlüler,boğumlanma alıştırmalar,ünlüler diksiyon,ünlüler artikülasyon,ünlüler ve söylenişi,ünlülerin söylenişi) tekerleme çalışmaları, kelime-hece çalışmaları, grup halinde sunumlar yada aile için soru cevap şeklinde bir eğitim uyguluyorum ve hala bitmiş değil. Öncelikle kekemeliği benimseyip, iyileşme umuduyla bakmak,kurulu alaycı insanların ne düşündüğünü dikkate almayıp ve hayatımız boyuncada karşımıza çıkabilcek bir problem ( örn: erkekler için askerlik, öğrenci bireyler için sınıf ortamı, iş hayatı) olduğunu kabullenmek gerekir. Bir kaç taktik vermek isterim, konuşmaya başlamadan önce göğüs kafesinden nefes almak yerine diyaframı kullanarak( nasıl yapılcağı konusunda internetten kısa bir araştırma ile öğrenilebilir) nefes alıp vermeyi birey vücada oturtmalıdır(Örn: göğüse bir bandaj yada kemer unutmamak adına) sarıp . Bu süreç 1 haftayı bulabilir. Bu süreçle beraber nefesi güçlendirmek için balon şişirebilir, düz bir zemine uzanıp karın üzerine ağırlık koyup nefes çalışması yapılması gerekir. Çene kaslarımızı harekete geçirmek içinde sakız çiğnenebilir. Yılların verdiği ağız tembelliği ve yanlış nefes aldığımız için bu süreç sıkıcı gelebilir. Sabırlı olup,sonuca ulaşmanın inancını benimsemeliyiz.
    Konuşmaya başlamadan önce kelimenin ilk harfini uzatarak söyleyerek; örneğin -aaahmet gibi konuşarak ağzımızdan kelimenin çıkmasını sağlar. Zaten sorunda kelimenin ilk harfini çıkaramamaktan değilmidir? En önemliside yavaş ritimle konuşmaktır. Bu dışardan robot gibi göründüğünü düşünebilirsiniz ama yanılıyorsunuz. Karşıdakinin bir acelesi yoksa sizin olmamalı. Konuşurken göz teması çok önemli, bu sizin özgüveninizi yerinde tutup karşıdakiyle daha iyi bir iletişim kurmanızı sağlıyacaktır.Bu süreçlede beraber hergün düzenli olarak gerek ayna karşısında arada kendinize bakarak gerekse sesli okuyarak yada fısıltılı şekilde nefes kontrolü ile nokta,virgül kurallarına uyarak kitap okunmalıdır! Kurs hocamın dediği gibi ''sihirli değnek dokundurmuyoruz ki düzelisin'' .
    Benimle aynı öyküyü paylaşan kardeşlerime, abilerime yaşamış olduğum tecrübelerimi aktarmak, birazda olsa faydalı olabilmek adına bu yazımı sizlerle paylaşmak istedim. İnanıyorum ki siz de uygularsanız faydasını görüceksiniz. Unutmamak gerekir,inanmak başarmanın yarısıdır. Rabbim herkese şifa versin. Soru ve merak ettiklerinizi gncbdrm@gmail.com adresinden mail ile ulaşabilirsiniz.
    Hoşça kalın..

Üye
    Merve Tekin Avatarı

Gerçek Adı
    MERVE TEKİN
    Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Denizli sinerji kekemelik merkezinde tedavi oldum ve iyileştim 3 4 ay sonra bu merkezlerde eğitim alanlar eskiye dönüyor diyenler var eğer egzersizleri yapmayı birakirsalar eskiye dönerler her gün yarım saat yapılması gereken çalışmalar var bu kekemelik tamamen kaybolana kadar sabırlı bi şekilde devam etmek lazım

Üye
    Almankekeme Avatarı

Gerçek Adı
    Petra Şaşmaz
    Son Giriş
    05.10-2016
    Saat
    20:54
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer gördüğüniz terapi size yardımcı olmuşsa ne mutlu size.
    Ancak Avrupa ve ABD'de genel kabul gören bir gerçek var ki o da ergenlik çağından sonra da devam eden bir kekemelik sorununun hiçbir yöntemle ortadan kaldırılamamasıdır. Aksini iddia eden tüm kurum ve kuruluşlar bizde şarlatan veya gayrı ciddi olarak tanımlanır.
    Kekemeliğin sizin orda iddia edildiği gibi bir alışkanlık olmadığı, organik bir bozukluk olduğu Batı'da çoktan (beyin araştırmaları vasıtasıyla) ispatlanmış bir gerçektir.
    Terapi modellerimiz de bu gerçeğe cevap verir.
    Arkadaş, sen kekemesin ve bu gerçeği kabulleneceksin. Kesin kurtuluş yok ancak konuşmayı nerdeyse normalleştiren etkin konuşma yöntemleri vardır.
    Ondan sonra da önce insanların öz anlayışında, öz güveninde değişiklik yapmaları, insanların duyarsızlaştırılması sözkonusu olur.
    Evet ben de kekemeyim ama önemsemiyorum. Çünkü benim değerimi hiçbir şekilde düşürmüyor kekemelik.
    Maalesef benim gibi düşünmeyen, kekemeliklerinden dolayı utanan ve sosyal ortamlardan kaçan birçok insan var hala. Bunlara yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.
    Bana ulaşmak için petra.sasmaz@outlook.de adresine mail atabilirsiniz.
    Selamlar
    Petra

Üye
    AkıncıBeyi Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    22.03-2016
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar 19 yaşındayım kekemelik problemim var ama cok fazla değil.Bu konuda Hayrettin Şahinin yazdığı kekemelik ve beş boyut kitabını buldum aramızda bu kitap hakkında bilgisi olan var mı Yada bana tedavi hakkkında yardım edebilecek birisi var mı ??

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon