Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gokhan_sozumcetin Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kekemeliğin 5 boyutu adlı kitabı aldım ama içinde tekniğin T si bile yok arkadaşlar.. Youtube da o kadar yabancı insan ingilizce ve diğer dillerde texrübe ve teknik paylaşmış olmasına rağmen biz türklet sadece para kazanma amacında olduğundan teknik değil sadece reklam yapıyorlar. HERKES İKİ YÜZLÜ !! Ben nacizane kendi yazdıklarımı sizinle paylaşıcam ;1- Kekeleyeceğim dersen kekelersin,kekeleyeceğini düşünme.2- Nasıl konuşacağını değil ne konuşacağını düşün.3- Nefessiz kalma, nefes al ve nefes vermeye başlarken konuşmaya başla.4- Dudaklarını ve kendini sıkma kasma.5- Stresli ve üzüntülü durumlarda rahat olmaya ekstra özen göster.6- Arada bir "ba ba ba be be ebe te ta tö tü" vs heceler tekrarla ve prova yap.7- Bazen kendi kendine oyun amacıyla takılma yaşa.8- Uzun süreden beri sahip olduğun kekeleme alışkanlığından ötürü en ufak unutma durumunda bilinçaltın sebebiyle hemen kekelersin başa dönersin. Çok dikkat et. Kendini çok çok fazla kontrol et, kendini salma.9- Kekelemediğin her saat, her gün daha da alışacaksın. Kendini tebrik et. 10- Kekelemeyerek konuştuğunda yaşayacağın mutluluğu ve elde edeceğin kazanımları düşünerek motive ol.11- Konuşmaya her zaman istekli ol ama abartma yani her fırsatta konuşmaya kalkarsan kendi kendine moralin bozulabilir. Doğal zamanlamayı bekle. Doğal bir anda konuşursan zaten gerisi gelecektir. Mesela biri sana soru sorduğunda ya da telefonda. Yani doğaçlama.12- Zorlandığın bazı sesler ve kelimeleri, önlerine ekler ekleyerek söyle. Bu sayede o kelimelere karşı önyargın kaybolmaya başlar.13- Stresli bir anında, "ben bunu nasıl veya hangi kelimelerle anlatırım" düşüncesine kapılma.14- Rahatlama sağlayana kadar ilk sesleri uzatarak konuş. Belli bir süre sonra yavaş yavaş normale dön. Bu sana özgüven sağlayacak, her durumda konuşabileceğine inanmanı sağlayacaktır.

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

R harflerini soyleyemeyenler icin de oneriniz ayni mi gokhan bey

Üye

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sadece kekeleyenler için bunlar. Faydası olur mu bilemem

Üye
    Exlosive Avatarı

Son Giriş
    15.12-2014
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle selamlar. Başlıktanda anlaşıldığı gibi bu pskolojik sorun başıma dert oldu kontrol halindeyken kendimi toparlıyorum ancak patronum ve iş hayatındaki alışık olduğum insanşar karşısında çok ezik duruma düşürüyor beni. Bir kızla veya konuşmam gereken biriyle iletişim içindeyken çok iyi konuşuyorum. Ama bu takılmalar yada daha açıkcası bir ürün kodunu söylerken yada bir açıklama yapmam gerektiğinde gerçekten çok zorlanıyorum. Kitap gazete gibi bir yerden bir şey okuduğumda harika konuşuyorum. İnsanlar nelerle cebelleşiyor senin ki de sorunmu diceksiniz. Emin olun sakatlıktan veya körlükten daha aşşalayıcı bir durum. Sizinle paylaşmam gerektî. Yoksa içimde doluyor daha çok üzülüyorum. Fiziki manada çok etkili bi görüntüm var. Allaha şükür verdikleriyle çok kaliteli bi yaşam sürmekteyim. Lakin kendini teleffuz edemedikten sonra pek bi yararlı yanı yok. Kursa gittim saçma sapan susma dönemleri, insanlarla robot gibi konuşmayı öğrettiler. Sigaranın kekemeliğe bi yararı veyaz zararı varmı lakin bırakamadım. Bunu etkili bi şekilde öğrenmem gerek anca bu şekilde yenerim. Kitap okuyorum sesli sesli her gece duamıda ediyorum. Bu dediklerimde takılmam olmuyor. Ne yapmam gerektiğîni sizlerden öğrenmek daha yardımcı olur bana...

Üye
    bakkal34 Avatarı

Gerçek Adı
    FERİT ÇAKIR
    Son Giriş
    29.06-2017
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kekemelik kursuna gittim ilk başlarda iyiydi uuuzatarak kooonuşuyordum ama bir süre sonra verilen ödevlere egzersizlere çalışmama rağmen geriye tepti ve bunun geriye tepmesi dahada yıkıcı oldu bence bunun tek çaresi insanın kendi ile barışık olması susma dönemi uuuuzatarak konuşma falan boş

Üye
    Exlosive Avatarı

Son Giriş
    15.12-2014
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet. 1 yıldır stres kontrolü yapıyorum. Ölcez allahım benim yanımda diyerek kimse karşısında strese girmemeyi başarabiliyorum. Kendisiyle barışık olup özgüven kazanmak gerek bu konuda. Sigaranın zararı çok varmı onu merak ediyorum ben.

Üye
    uzdanis Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    11.01-2015
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba...

Kekemeliğin fiziksel bir sorundan kaynaklanmadığı sürece, bilinçaltı kaynaklı olduğunu düşünmekteyim.

Bilinçaltı çalışmalar konusunda bilgi almak isteyen ve
    Bu konuda yardım talep eden arkadaşlar var ise bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirler.
    Yardım talep eden arkadaşlarım ;
    1- cep telefonunuzun ses kayıt özelliği olması yeterlidir.
    2- kekemeliğiniz ne zaman ve nasıl başladı.
    özel mesajla iletirseniz yardımcı olabilirim...

Üye

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Tamamen kendi görüşlerim ve kendi tekniğimdir.

1- Kekemeliğin farkına varılması ve benimsenmesi.
    2- Konuşma sorununun çözülmesi yönünde karar alınması
    3- Genel Konuşma sırasında hangi durum ve düşüncelere sahip olunduğunun farkına varılması
    4- Takılmanın yaşanmasına sebep olan anlık duygu ve düşünceleri belirleme.
    5- Self terapiye başlama zamanı belirleme, hatırlatıcı yaratma.
    6- Duygu durum kontrolünü yapılandırma ve Konuşma sırasında bunu uygulama – kontrollü yaşama
    7- Gerektiği durumlarda akıcılık kesilmesine neden olacak sesleri çıkartırken yumuşak telaffuz etme. Örneğin tabak yerine thabak , paket yerine phaket Müsade yerine Vmüsade , Murat yerine Vmurat.. Sekonder yerine Hsekonder vb. Thepki.. thrafik
    8- Yukarıda bahsi geçen flow teknik in kullanılmasının , konuşmada kaydadeğer herhangi bir ses değişikliğine yol açmadığının farkına varılması ve ikna olunması.
    9- Motivasyon ve konuşma isteğinin yaratılması ve sürdürülebilirliği.
    10- Gerektiğinde Teknik kullanılarak sağlanan akıcılıkla gurur duyarak bunu devam ettirmek suretiyle bilinçaltına yerleştirmek.
    11- Konuşmaya başlamadan hangi kelimeyle başlamak , hangi kelimeleri kullanacağını seçmek gibi düşünceleri silmek.
    12- Tehlikeli düşüncelerden en önemlisi olan “kekeleyebilirim” düşüncesini ; sağlanan akıcılık ile bastırmak ve yok etmek. –
    13- Nasıl akıcılık sağlanacağını biliyorsun. Ttekniği kullanırsan ve olumsuz düşünce ve şüpheleri zihninden uzaklaştırırsan akıcılık sağlayacaksın bu kesin ,çünkü daha önce yaptın. Düşüncesini hep hakim kılmak.
    14- Muhatabının gözünün içine bakmalısın, seni dinlemek zorunda acele etmene gerek yok. Seni yargılamayacak. Kekelesen dahi ki kekelemeyeceksin çünkü teknik var ; sana gülmeyecek, senin bir eksiğin varmış gibi davranmayacak.
    15- Düşünce.... Sadece ama sadece düşünceler seni kötüleştirendir... Dolayısıyla başarının anahtarı da yine olumlu düşünce ve tekniktir.. Tıpkı formulünü bildiğin bir problemin çözümü gibi.. Formulü bilmiyorsan, yapamam diye korkabilirsin evet.. Oysa ki formulü biliyoruz..
    a- Teknik
    b- Olumlu duygu düşünce ve moıtivasyon

Üye
    agit Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaslar sene 2015 halen cozulmedi mi bu sorun yardimci olacak biri war mi bana

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

14 günde son diye kurslar var oraya gidin

Üye
    bakkal34 Avatarı

Gerçek Adı
    FERİT ÇAKIR
    Son Giriş
    29.06-2017
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

14 günde verilen eğitimin hiç bir faydası yoktur sadece para tuzağıdır ben belediyenin eğitim verdiği yere gittim ücretsizdi bir süre sonra geri tepmeye başlıyor

Üye
    agit Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne 14 gunu ya
    Arkadaslar telkin cd si olan war mi bana yollayabilecek biri

Üye
    alper_tunga31 Avatarı

Gerçek Adı
    emre balkan
    Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende hafif şiddetli kekemelik var heyecanlandığım zaman ortaya çıkıyor bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

Üye
    didem_ Avatarı

Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba.28 yaşındayım ve kendimi bildim bileli kekemelik sorunu yaşıyorum.Herkeste olduğu gibi benim de sosyal hayatımı,özel hayatımı bütünüyle etkiledi bu problem.Denemediğim yöntem,teknik metot kalmadı.Umutsuz bir zamanımda internette konuyla ilgili araştırma yaparken Ankara Kekemelodi Konuşma merkezine ulaştım.Açık söyleyim başta güvenmedim çünkü her yolu denemiştim.Fakat bunu da denemedim dememek için gittim inanılmaz keyifli ve güzel bir eğitim ortamında çalıştım ve sonuç aldım şu anda özgür bir şekilde konuşabiliyorum.Biliyorum siz de benim gibi önyargılsınız.Ama en azından gidip bir görün ne kadar haklı olduğumu anlayacaksınız.Ben bu sorunu yendim umarım sizlerde başarırsınız.

Üye
    baro Avatarı

Gerçek Adı
    barış uğur
    Son Giriş
    02.09-2015
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @andante

merhabalar
    konuyla ilgili görüşebilirmiyiz lütfen?

brsugur@gmail.com mail adresim,ulaşabilirmisiniz bana?

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon