Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    st34 Avatarı

Son Giriş
    21.03-2010
    Saat
    22:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben 17 yaşındayım yaklaşık 1 ay önce mide ağrısı için gittiğim hastanede sağ böbreğimin doğuştan olmadığını öğrendim. doktorum sol böbrek normaline göre daha fazla gelişmiş diyor.
    ben futbolcuyum ve doktorum futboluna devam et sadece suyunu eksik etme diyor ve tuzlu yemememi söylüyor. ben de 1 aydır tuzlu yiyeceklerden kaçıyorum .daha sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorm suyumu ihmal etmiyorum.
    tek aklımı karıştıran yukarda okuduğum yorumlarda spor kesinlikle yapmayın gibi yazılar okudum. ben 3 ayrı doktora gittim 3 ü de sporunu bırakma suyunu iç. tuz kullanma. diyor .

bilgilerinizi (yorumlarınızı) bekliyorm . saygılar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

3 doktor da aynı şeyi söylüyorsa güvenli şekilde ve fakat çok fazla zorlamadan ve en az yılda bir-iki kere kontrol muayenesine gitmek şartı ile spor yapabilirsin diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    st34 Avatarı

Son Giriş
    21.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler yorumunuz için...

Üye
    ismail yenihayat Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    ist/alibeyköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende genel yayın yönetmenimin dediklerine katılıyorum. en önemlisi doktor kontrolu altında olmanız şart. spor yaparkende genede kendinizi fazla zorlamamanız gerektiğini kendimden biliyorum. spor herzaman faydalıdır.

Üye
    st34 Avatarı

Son Giriş
    21.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

15 günde ve 1 ayda kontrollerimi tahlillerimi oluyorum. doktorda bi mahsur görmediği için hâlen sporuma devam ediyorum.saten kaleci olduğum için pek fazla efor sarfetmiyorum.ama suyumu içmeye özen gösteriyorum. yorumunuz için teşekkürler..

Üye
    st34 Avatarı

Son Giriş
    21.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

15 gün ve 1 ay yazmısım nerden çıktıysa. :S 6 ay ve 1 yıl da kontrollerim var. :S

Üye
    number Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

böbreği yormamak gerek yıllar geçtikçe böbreğin çalışma yüzdesi düşüş gösterebilir buda sağlık sorunlarına davetiye çıkarır ama seninde söylediğin gibi doğuştan tek böbrekli olan insanların böbrekleri daha sağlam oluyor sonradan bir böbreğini kaybedenlere kıyasla..

Sporuna bencede devam et ama kendini dinleyerek

Üye
    pierre35 Avatarı

Gerçek Adı
    tansu
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sewgili kardesim bir zamanlar werder bremende oynayan halen hırvat milli takımında forma giyen Klasnic' 4-5 yıl önce 2 kez böbrek nakli olmasına rağmen halen prof. olarak futbol oynamakta.

bu adam oynuyosa sende kat kat oynarsın çünkü senin sadece tek böbreğin olmasına rağmen hiç bir sorunun yok.

tek yapman gereken hiç bir zaman doktorlarının söylediklerini harfi harfine yapman ve hiçbir kontrol ve tahlillerini aksatmaman.

doktorlarını dinle ve gerisine karışma...

Üye
    number Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İvan Klasnic ile ilgili bir link

Ivan Klasnic - Bolton @ Mackolik.com

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Evet, Klasnic ağır ameliyatlar geçirmesine rağmen futbol oynamaya devam ediyor...

Üye
    number Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yinede bu arkadaşımızın tek böbreğinin olduğunu unutmaması gerekiyor. klasnic böbrek rahatsızlığına yakalanmadan önce zaten kendini futbolda kanıtlamış bir insandı, bu arkadaşımız ise daha 17 yaşında normalde bu yaştaki yenetenekli futbolcular prof. bi kulüpde A takımda kendini gösterebilme şansı tanınabilir. Kendisinin futbolda yetenekli olup olmadığını bilmiyorum ama kendisinde kısa vadede gelişebilecek bir yetenek görmüyorsa yada çevresindeki insanlar yakın vadade geleceği olabilecek bir futbolcu olarak işaret etmiyorlarsa, boşuna futbol oynayarak kendisini yıpratmamasını tavsiye ederim..

Madde madde açıklamam gerekirse;

1. Klasnic Böbreklerinden Rahatsızlanmadan Önce'de Zaten Yine Klasnic'ti..
    2. Futbolu Çok Seviyordu.
    3. Zaten Futboldan Para Kazanıyordu Ve Hala Futboldan Kazanmak İstiyo Çünkü Daha Önce Kendini Kanıtlamış Bir Futbolcu Olarak Şuan Hiç Bir Takıma Gidemese Bile Türkiyede Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaşta Rahat Rahat Oynayabilir..

Söylemek istediğim eğer futboldan iyi para kazanmıyorsan ve kazanamayacaksan kendini bir sevda uğruna yıpratma, halı sahalarda hevesini istediğin zaman alırsın. Ama ben iyiyim iyide para kazanıyorum yada kazanıcam dersen devam et..