Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Dilalala Avatarı

Son Giriş
    19.11-2013
    Saat
    17:34
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba , öncelikle teşekkür ederim bilgileriniz için . 2 sene önce aynı sorunun başlangıcı oluştu . Yormadım 10 dkya geçmişti . Aynı şey annemde de olduğu için genetik olduğunu düşünmüştüm . O yüzden doktora başvurmadım . 2 ay önce sabah tekrar aynı şey oldu . Çenem açılmıyor ,biraz zorlayınca tak sesiyle açılıyordu . Sonra unutmaya çalıştım 2 saate geçti . Akşam aynı sorun oldu . Bugüne kadar devam etti . Bu gün araştırayım neymiş bu illet dedim . Bu sayfa çok işime yaradı . Allah'a şükür daha gencim de fizik tedavi olacağım. Okuduğum diğer bilgilerde de ameliyat yazmıyordu yani sen sen ol ameliyat olma . Disk çıkar ama geri takılmaz . Bu güne döneyim . Tak sesiyle açılan çenem açılmıyor . Uğraşmadım geçer inşallah diye yok anacım beter oldu

Haftaya doktora görüneceğim size sonucu söylerim . Teşekkürler )

Üye
    hasan230 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    13.02-2014
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle merhaba arkadaşlar benimde çenem kilitleniyor ben tam 5 sene uğraştım halen daha uğraşıyorum tedavisi hakkında bir çok şey duydum ameliyat vs. gibi şeyler şuan gece plağı kullanıyorum çene kaslarını rahatlatıyor uyku sırasında. ama halen daha şu hastalığa bir çare bulamadım. bilmiyorum ne yapmalıyım....

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakultesi FTR'ye gidiyorum ben. Çapa diş hekimliği sevk etmişti. diş tedavisi sebebiyle ağzım yeteri kadar açılmıyordu ve bu yüzden diş tedavim Haziran sonrasında durduruldu.
    FTR doktorum manipülasyon yaptı ve egzersiz önerdi. agız açıklığım düzelmesine ragmen diş tedavisine hemen başlamadım doktorumun tavsiyesi üzerine. sonra eylül gibi diş tedavim yeniden başlatıldı. egzersizlere devam etmemi söylemişti doktorum. ben de devam ediyorum.
    Bruksizm de varmış bende maşallah dişlerimi vinç gibi eziyorum
    Bruksizm için plak yapılacak ama önce diş tedavimin bitmesi gerekiyormuş. şu an çapa diş fakultesinde tedavim devam ediyor. şimdilik sorun yok. agız açıklığım yeterli. birçok hastalığımın olması sebebiyle öğretim görevlileri ilgileniyor tedavimle ve öğretim görevlileri kliniklerinde tedavi oluyorum.Tedavim öğrencilere bırakılmıyor yani.
    diş tedavim bittikten sonra çene yüz bölümüne geçeceğim ve çene için onlara teslim olacağım inşallah

bu kitapçığı okuyun arkadaşlar çene hastalıkları ile ilgili her şey var. egzersizler de dahil. istanbul Üniversitesi Tıp Fakultesi FTR'deki doktor önerdi:http://www.istanbulftr.com/uploads/d...Cene_Kitap.pdf
    Konu Kalem tarafından değiştirilmiştir (07.11-2014 Saat 23:54 ).

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

konum uplanmış bu konuda ilk mesajda yazdığım gibi 2009 yılında olmuştu bu olay ameliyet gerekli demişlerdi doktorlar o zaman ama sol gözde felç riski olduğundan ameliyat olmamıştım iikide olmamışım çünkü çenemdeki olay aynen devam edio herhangi bi ağırlaşma olayı yok belki böyle bi 5-10 yıl daha gider bilemem ama ameliyat olmaya niyetim yok

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

olma gitsin başarı ameliyattan ben de korkuyorum ama ameliyatlık durumum yok şükür.
    sen de yayınladığım kitapçıkta yazılanları oku oradaki tavsiyelere uy.
    durumuna göre belirtilen egzersizleri yapmaya çalış.

bir de en güzeli hastaneye FTR bölümüne git.

Üye
    accee Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaslar benimde bes yildir cenemden tak diye ses geliyodu yemek yerken bastirinca faln. Bi kac aydir takilmaya basladi bazen hemen aciliyo bazrn bi iki gun suruyo ama takilma tam kapanmiyo yani yemek yiyecej kadar acabiliyorum. Basina gelen tedavi olan varsa onerebilecegi bi yer var mi?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 18:41