Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Doğuştan Engelli olan bir kişinin Genetik olup olmadığı hangi hastanelerde araştırılır. Ben bir kaç hastaney konuştum belli bir rahatsızlığı olan
    ÖRNEĞİN: Akdeniz anemisi Bu haratsızlığın testleri yapılıyormuş fakat doğuştan gelen uzuv eksikliğine bacak kısalı bu gibi doğuştan gelen rahatsızlıklar için bir test var mı.
    Yani genetik olup olmadığını hangi hastanelrden öğrenebiliriz.

Bilgisi olan lütfen yazsın...

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilinizdeki araştırma üniversite hastaneleri bakar araştırırlar arkadaşım.örneğin adana BALCALI HASTAHANESİ GİBİ.

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul'da İstanbul Üniversitesinin Çapa ya da cerrahpaşa tıp fak.'lerindeki genetik tanı merkezlerine başvurabilirsin.Kan alınıp kromozom haritası çıkarılıyor.Soyağacı oluşturulup genetik geçişin olasılık hesaplamaları yapılıyor.Çünkü böyle kişinin çocuklarında ve torunlarında görülme ya da taşıyıcı olma ihtimali var.Genetik Türkiye'de gelişti çok şükür.Cerrahpaşa'da Getam var.

----------

Doğuştan olan rahatsızlık doğum esnasında olan ya da anne karnında olan fiziksel birşey değilse genetiktir.Zigot-embriyo-cenin-fetus aşamalarında annenin aldığı ilaca bağlı olarak ya da folik asit eksikliğinde olan durumlarda organların gelişiminde sıkıntı olur gelişemez.Bu genleri dolaylı yoldan etkilediğinden oluşur.Naçizane embriyoloji ve minicik genetik bilgilerime istinaden bunları yazdım.Hatam olursa düzeltirsiniz.

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul'daki hastaneler Cerrahpaşa felan bunlar genetik tanı yapıyorlar fakat benim dedğim gibi belli başlı genetik rahatsızlıkların testtini yapıyorlar.
    Örnek verdiğim gibi Akdeniz anemsi gibi olan testleri yapıyorlar. Uzuv kaybı doğuştan bacak kısalığı, fizik bozuklukları gibi. Bu bahsettiğim rahatsızlık tanısı konulmamış doğuştan gelen bir rahatsızlık deniliyor. İzmirde bir hastane yapıyormuş doğuştan gelen rahatsızlıkların araştırılması fakat ben İstanbul'da arıyorum. Bu testleri yaptıran varmı?

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aranızda gen testi yaptıran hiç yok mu?