Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok açıklayıcı oldu, hürmetler

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Daha keşfedilecek bir sürü fon müziği var..

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sema;

bu fon müzigi muhabbeti ( ahmet kaya kafama sıkar giderim ) yada ( sezen aksu gidiyorum ) a kadar gider ama aslolan bu müzige gelene kadar dinledigin şarkıların kalitesidir .

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

bu bölümü okuyana kadar o kadar rahattım ki hangi hava çalarsa çalsın yeter ki bizim havamız güzel olsun diyelim ve bu hava mevzusunu kapatalım... Bu arada tanıdığım bir fizyoterapistten pedal çevirerek yapılan sporun sakıncalı olmadığını öğrendim ve bunu da paylaşmak istedim.

post poliosuz günler efendim, esen kalınız...

Üye
    tedirgin Avatarı

Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    15:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler Ben de Post Palio ön tanısı ile Çapa Çapa Tıp Fakültesinde tetkiklerim devam ediyor benim burada okuduğum kadarıyla post Palio şikayeti olanlar genelde ayaklardan muzdarip ancak ben yürümede sorun yaşamıyorum en çok omuz ve kollarımdan şikayetim var.Bazen öyle bir ağrı olur ki omuzlarımda dayanılacak gib ideğil.Hele kollarımda olan ağrı anlatılamaz derecede.Ayrıca sol kolumda da incelme var.Post palio olupta kol ve omuz ağrısı çeken varmıdır acaba merak ediyorum.Allah_taalanın hepimize şifa ihsan etmesi ümidiyle.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    129
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Tedirgin aslında benim de sağ bacağımda bir ağrı ve sonrasında sağ koluma yayılan bir ağrım vardı. Bu vesile ile konuya dahil olmuştum. Ancak sonradan beslenme şeklime dikkat edince kendiliğinden ağrılar geçti.Post polio değilim ama yaşayan arkadaşların deneyimlerinden azami dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Kasları zorlamayacağız, kilomuza dikkat edeceğiz. Acil şifalar diliyorum...

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

24 yaşımda bacaklarımda ağrılarım başladı. postpolio olduğumu çok sonra anlayabildi doktorlar. sonra sonra kollarımda da ağrılar başladı. En son gittiğim doktor kollarıma da EMG yaptı ve postpolio başlangıcı dedi. Polio'dan etkilenen her uzvumuzda ağrılar olabiliyor. Biz her ne kadar bazı uzuvlarımızın etkilenmediğini düşünsek, postpolio ile etkilenen uzuvlarımızı öğreniyoruz. Doktorum bana herşeyi yapabilirsin demişti. Ama şu önemli. Bir sayı verecek olursak dedi, 10'da ağrılarım başlıyorsa, 8 noktasında bırakmalıymışım. Çünkü ağrıları başlattıktan sonra biraz daha zarar veriyorum kaslarıma. Tembelleştirmemek gerek elbet, ama pasif hayat yaşamak diye birşey pek mümkün değil. O zaman da hayattan kopmak gerekiyor ve bu kez de ruhunuz hastalanıyor. Sizi bilmem ama benim tüm yaşam kalitemi bozdu. Zaten zordu, daha da zorlaştı

Üye
    tedirgin Avatarı

Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    15:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben aslında Palio olduğumu bile bilmiyordum.Ayaklarımda başlayan ağrılar sebebiyle doktora gittiğimde bana söylediler ayaklarımın dizden aşağı kısmının ince olduğunu görünce.Ancak ayaklarımdaki ağrı çok sürmedi ayaklarımdan şikayetim yok şimdi ama omuzlarım kollarım bazen belim çok şiddetli ağrıyor.Öyle bi ağrı ki oturup ağlayasım kendimi yere atasım geliyor adeta. Sağ kolumda zayıflama oldu oysaki yaptığım son emg de kollarımda bir sorun olmadığını söylemişlerdi.Sende varmı bilmem ama beni m omuz kemiklerimden kol kemiklerimden bazen de ayak kemiklerimden sesler geliyor.Beni çapada piraye hanım takip ediyor en son muayenemde yüzmeye başla dedi ben de yüzüyorum bu sıralar haftada iki gün yüzmeye gidiyorum kollarımda ağrı biraz azaldı ama omuzlarım tutunca ne yapacağımı bilemiyorum.Açıkçası bu post polio hastalığına yakalanmadan önce çok şükür bir rahatsızlığım ağrım yoktu ama bu hastalık sizinde dediğiniz gibi yaşam kalitemi alt üst etti.Bütün işlerimi kendim yapan hatta herkese yardıma koşan biriyken yardıma muhtaç hale geldim,çaresizlik çok kötü bi hal bi duygu tek yapabildiğim Allah'tan şifa dilemek kendim ve benim gibi olan bütün hastalar için.hastalığımın 20.ayına girdim mazimi mumla arıyorum inşaallah gelecek günler bana bugünümü aratmaz Rabbım bir şifa ihsan eder hepimize.Çok geçmiş olsun size de Allah yardımcınız olsun.Mail adresim sabittag@hotmail.com.Sizden öğrenmek istediğim sizin kollarınızda da incelme felan oldu mu ? İyi günler.

Üye
    Necati Pekşan Avatarı

Son Giriş
    10.03-2014
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın luna , bütün paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Ben de dün post polio teşhisiyle yüzleştim. Şu an başka ihtimalleri de düşünmekle birlikte , hangi doktora , hangi hastaneye , ne tür bir tedaviye başlayacağım konusunda , kararsızım . İzmir'de Ege Üniversitesine yakın oturuyorum , çeşitli doktorlarla görüşüp , Ege üniversitesinin fizik tedavi ve rehabilitasyonuna başvurmayı düşünüyorum . 52 yaşındayım sağ bacağımda polio sekelim vardı ve uzun bacak yürüme cihazı ile yürüyordum , bol bol yürüyüş ve egzersiz yapıyordum fakat son 1 hafta içinde sağlam olan sol bacağımda güç kaybı ve ani boşa gitme ile 2 kere düşme yaşadım . mr emg gibi tahliller sonucu post polio teşhisi kondu . Şu an ailemle birlikte internette araştırma yaparken sizi okuduk , ve mesaj atmak istedik . Bize tavsiyeleriniz olursa çok seviniriz

Üye
    betül1964 Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NECATİ PEKŞEN
    Ben de 7 yıl önce post polio ile yüzleşmiştim çok hafif bir aksamam varken şimdi sağlam ayağı zorlamamak adına uzun yürüme cihazı ile yürüyorum.
    POST POLİO SENDROMU ( PPS ) ise geçirilmiş olan hastalıktan yıllar sonra kendini gösteriyor tabii bu demek değildir tüm çocuk felci geçiren herkes PPS olacak..

PPS şöyle gelişiyor çocuk felci virüsü omur ilik sıvısına yerleşiyor 35 yaş sonrası aşırı yorgunluk ve üzüntü sonucu harekete geçiyor öncelikle sağlam kaslar olmak üzere tüm kasları etkileyebiliyor...
    çocuk felci olan arkadaşların şu konuda dikkatini çekmek istiyorum 30-35 yaş sonrası aşırı yorgunluk uyku hali kaslarda istem dışı hareketler sık giren kramplar kramplar sonrası inatçı ağrılar ellerde titremeler güç kaybı bu belirtileri fark ettiğiniz zaman bir nöroloji uzmanı ile görüşüp EMG ve AKSON sayımı istemesini rica edin çünkü farklı hastalıklar düşünülerek PPS atlanıyor geç kalındığı zamanda sağlam kaslarda geri dönüşümü olmayan hasarlar bırakıyor...tedavisine gelince sürekli dinlenmek sağlam kasları mümkün olduğu kadar yormamak pasif eğzersiz ve haftada 3 kez yarım saati geçmemek şartı ile hidroterapi..

Üye
    kulbey59 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tecrubelerinizi paylaştığınız için teşşekkür ederim

Üye
    Necati Pekşan Avatarı

Son Giriş
    10.03-2014
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim paylaşımlar için

Üye
    ZERYAM Avatarı

Gerçek Adı
    songül
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sedat msj kutun dolu maj gelmiyor eskileri sil

Üye
    captain0707 Avatarı

Gerçek Adı
    ismail fırat
    Son Giriş
    25.08-2014
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

post polio ile malesef bende tanıştım hatta vermiş olduğunuz bilgiler sayesinde doktorumun hastalığımı teşhisi konusunda yardımcı oldum. Benim sağ bacakta orta sol bacakta daha az olmak üzere polio var. Desteksiz yürüyorum Ancak benim post polio şikayetim malesef sağ kolumda.güçsüzlükten ziyade belli hareketlerde ağrı ve yorgunluk hissi. Geçen sene
    spor salonunda kas çalışıyordum yaklaşık 6 ay devam etti. Kol kaslarımı çok yordum bu sene yılbaşından sonra şikayetlerim belirmeye başladı. Nörolog doktor tedavisi olmadığını sadece takip edeceğimizi belirtti bende fazla dert etmemeye çalşıyorum. Çocuk felçliler olarak gençlik yıllarımız çabuk geçiyor elimizdekilerin kıymetını bilelim. Vücudu fazla yormadan hayatımızı idame etmeye çalışalım. Sağlıklı günler.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    3 aydır sağ kolumda ağrı, güçsüzlük var. Fincan-kalem vb. bile tutarken zorlanmaya başlayınca doktora gittim. Yine post-polio oldum evhamına girmiştim, doktor "Tenisçi Dirseği" denilen rahatsızlık olduğunu söyledi. Kendime haber vermeden, gizli gizli tenis oynuyormuşum meğer! (Hastalıklara asortik isim bulma anlayışına da gıcık oluyorum, hakaret gibi geliyor yaw.) Neyse... Kısaca diyeceğim her ağrının, güçsüzlüğün Post-polio olduğunu varsaymadan doktora danışıp, film çektirmeli diyorum. Sağlıklı günler olsun..

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

LinkBacks (?)

1. 30.10-2010, 17:07