Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alacam22 Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay
    Son Giriş
    24.01-2016
    Saat
    07:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın arzu hanım;pps ile ilgili bazı yazılarınızı okudum.bana yön verebilirseniz sevinirim.
    ben polio sekeli hastasıyım.yaş 42.solayak 3 cm kısa ve zayıf.yıllardır beni idare etti.2006 yılında iyice kendini hissettiren güçsüzlük,dengesizlik,hissizlik başladı.nöroloji dr.pps.dedi.ama daha sonra boyun be bel mr çekildi.boyunda c4-5-6 da 3 cm uzunluğunda kist tespit edildi.kist sebebiyle 2006 opere oldum.kistin olduğu bölgede sinirle minimal incelmiş.sol elim artık işlem göremez oldu.sol ayakta aynı.hissizlik te çok.sıcak soğuk ayrımını bazen yapamıyorum.bu yüzden çok biyerlerimi yaktım.hatta hissizliğim bazen tuvalet dışkılamada dahi belli ediyor.hissetmeden bazen tuvalet kaçırıyorum.(bazen büyük)fakültede nöroloji bölümünde 2008 yılında eeg çekildim.pps olmadığı söylendi.egzersiz yapmam konusunda teşvik edildim.ama ssk doktorum pps da iddialı.kesinlikle merdiven dahi çıkma dedi.2010aralıkta yine eeg var.ben anlayamadım.ben neyim.pps varmı.ne yapayım.oktayalacam@gmail.com.yön verici bilgilerinizi bekliyorum.iyi çalışmalar.

Üye
    alacam22 Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay
    Son Giriş
    24.01-2016
    Saat
    07:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arzu hanım.pps ile ilgili ulaşabildiğim yazılarınızı inceledim.çok açıklayıcı ve bilgi verici.tıbbi terimler çok.bazılarını internette bulmaya çalıştım.sizden ricam bu pps ile ilgili bana daha detaylı bilgi vermeniz.yazılarınızı ve seneye katılacağınız toplantı ile ilgili bilgileri mail atmanız,yardımcı olmanız.oktayalacam@gmail.com

Üye
    Mecnun_46 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba; ben küçük yaşta çocuk felci geçirdim. Şuan yaşım 30 yaklaşık 12 yıldır kaslarımda sertleşme oluyor yürüdüğüm zaman buda haraket etmemde sıkıntı oluyor. Doktora gittim ck yüksek çıktı ve kas hastalığı teşisi kondu ankara ya ersin tan gittim emg yapıldı kas hastalığı çıkmadı post polio başlangıcı olabilir dendi ck yüksek çıkmasının başka ne gibi sebebi olabilir bazen kendimi çok iyi hissediyorum bazende çok bitkin. Birde arkadaşlar bu satılına dr tens cihazı var fayadalı olurmu.

Üye
    pps_977 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    11:45
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

marbiling ,
    post polio öksüz hastalık grubunda. yani ender bulunan , fazla araştırma yapılamayan , dolayısıyla fazla uzmanı olamayan hastalık. avrupa ve amerikadaki kurbanları 80li yaşlarda. ve tamamen kurutulmuş bir hastalık olduğu için tedavisinide kimse araştırmıyor.
    türkiye de polio salgını yaygın olarak 70lerde olduğu için kurbanlar yeni yeni ortaya çıkıyor ve malesef çıkacak.
    post polio konusunda araştıma yapan uğraşan bir akedemiyen var. bunların başında prof. arzu yağız on geliyor. internetten araştırısanız arzu hocanın çalışmalarını bulabilirsiniz..

Üye
    drhakanhbk Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Höbek
    Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba,Siteyi henüz keşfettim, tesadüfen postpolosyndrom araştırırken burada bulunan pps li arkadaşların konuya hakimiyetini postpoliolu bir hekim olarak gözlemledim.konu ile alakalı arkadaşlardan görüş almak ve dernek vb. Çalışmalara destek vermek isterim.

Üye
    erolktr Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Hakan Bey,

Sizi tanıyorum. Yaptıklarınızı ilgi ve saygı ile takip ediyorum. Postpolio konusunda bilgi alışverişi yapmak çok önemli diye düşünüyorum. Bu konuda yapmak istediklerinizi destekliyorum. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların birbirlerine destek olmalarına ihtiyaç var diye düşünüyorum. Bu sorunla başa çıkabilmek için ne kadar bilgi sahibi isek bu gibi ortamlarda paylaşılması herkesin yararına olacaktır diye düşünüyorum.
    Saygılarımla..

Üye
    erolktr Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız çok yararlı olur
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasanpolat Avatarı

Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm mehtap bende bu hastalıga sahıbım benı bu konuda bılgılendırırsen cok sevınırım cevabını beklıyorum neler yapmam gerekıyo

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Eski tarihli bazı yazılarımı görünce bunalıma giriyorum. Tarihi belge niteliğinde. 2007 'de 48'den 50 kiloya çıkmışım da , sorun yaşamışım da, sınırımı bilirmişim! Güzel akıl vermişim ama uygulayamamışım. Sınırıma her yıl 1 kilo eklemişim. Kınıyorum kendimi !

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

semoş, bende okuduğumda çok güldüm inan ))

bu arada pasif egzersiz denen şeyden örnek verebilir misiniz, pedal çevirerek 90 dk çalışsam, post polio riski yaşar mıyım mesela?

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

100 puanlık uzman sorusu sormuşsun bacım, bilemicem Kendini en iyi sen tanırsın, kaslarının yorulduğunu hissettiğin dakika egzersizi durdur diyebilirim ancak Dün 15 dk. pedal çevirdim, 3 aydır bırakmıştım çünkü. Zamanla 30-45 dk.ya kadar çıkarıyorum, benim limitim bu. Sen de kendine göre ayarlarsın Sadece zorlandığını hissettiğin an bırak.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

post poliodan kurtulmak yok sadece mevcut durumu korumak var . yani insan her türlü aktivitesini yeteri kadar yapmalı fazlasını yapmamalı . aynı zamanda posypolio olmayan arkadaşlarımızda bedenlerini hor kullanmamalı nazik davranmalıdır lakin nazik davranacam derken tembelleştirmemelidir .

selda hanım sorunuzun cevabı ise küçükken polio geçiren her 10 arkadaşımızdan 3 ü postpolio olmaktadır postpolionun türkçesi ise saglam uzuvlarada felç inmesi demektir kıssaca küllüyen engelli olmak bu durum bedeninizi ne kadar zinde tuttugunuz ile baglantılıdır zinde tutmak demek ise yormadan herşeyi yapmaktır ne bir fazla ne bir eksik
    saygılar sunarım

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

cihan bey, siz post polio olduğunuzu nasıl anladınız? Spor yapıyor muydunuz, belirtileri nelerdi, biraz bahseder misiniz.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    % 40 engelli biri iken ve futbolsahasında ( büyük sahada ) top oynuyorken zamanla ayakta bile duramaz hale gelirsiniz bu ayakta duramama hali demek şu dur eskiden yaptıgınız hareketlerin aynısını yaparsınız ama vücut sizi taşımaz ve sürekli düşersiniz . aklınızdan düşme sebebinizin az spor yapmak oldugunu zanneder ve daha fazla spor yapmaya başlarsınız ve zamanla daha fazla düşmeye başlarsınız akabinde bu durumda bir anormallik oldugunu düşünürsünüz ve doktora gider gerçegi ögrenirsiniz işte o an film kopar ve geçmişiniz bir film şeridi gibi geri sarar eyvahhhh o zaman anlarsınız geçmişte yaptıklarınızı artık yapamayacaksınız ve her gün daha kötüye gidecek bu arada fon müziği çalar ve bu müzik sizinle geçmişinizin şarkısı olur ( zeki müren rüyalarda buluşuruz ) artık herşeyi ancak rüyanızda yaparsınız ........ ilerleyen süreçte hayat degişir hareketler degişir piskolojin degişir bedenin degişir ve saglam uzuvlarınıza yavaş yavaş felç olanca kasvetiyle film deki kötü adam gibi inmeye başlar bu arada fon müziğide değişir ( nilüfer yine bana hasret yine bana hüsran var yine bana esmer günler düştü ) işte o evreyi atlatabilirsen mevcut durumu korumaya çalışırsın ve fon müziği tekrar değişir ( cristin agulera pitbull feel thise moment ) ...

saygılar sunarım

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

LinkBacks (?)

1. 30.10-2010, 17:07