Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SAYIN DOKTORUM,EGZERSİZ VE İLAÇLARA DEVAM ETMEME RAĞMEM, SOL AYAĞIMIN TÜM PARMAKLARINDA YANMA VE KIZARMA-BOZARMA İLE BİRLİKTE MÜTHİŞ ACI ÇEKMEYE BAŞLADIM ACABA ALDIĞIM İLAÇLARIN BİR YAN ETKİSİ OLABİLİRMİ? ALDIĞIM İLAÇLARDAN NERONTİN 600 LÜĞÜ GÜNDE DÖRT SEFERE ÇIKARDI DOKTOR BİR DE TEGRETOL 200 KULLANIYORUM ON İKİ SAATTE BİR İKİ ADET.NE YAPACAM ŞAŞTIM KALDIM DOĞRUSU.BU GÜN BANDIRMAYA GİTTİM.ORADA BİR FİZİK TEDAVİCİ VAR ÖZELDE MUAYENHANESİ OLAN VE BİRDE DEVLET HASTANESİNDE VAR.AMA NE YAZIKKİ ÜÇ-DÖRT AY SONRASINA GÜN VERİYORLARMIŞ.BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM YANMA DURUMU NORMALMİ ACABA DA BEN ABARTIYORUM :?

SAYGI VE SEVGİLERİMLE

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili sunburn ne yazıkki çok geç gördüm rahatsızlığını geçmiş olsun diyorum hala geçmesede ,izmirde bir kayropraktik var konusunda Türkiye'de tek olduğunu sanıyorum Amerika'dan geldi benim boynumun geçmeyen sırt ağrılarımın çözümcüsü oldu aç bak internetten kayropraktiklerle ilgili bilgilere yurtdışında çok yaygın bunlar tedavilere destek veriyorlar ağrı kesmede dahiler bana göre adıda mustafa agaoğlu alsancak trt binasının karşısında yeri ilgilenirsen tlfonda veririm selamlar...

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok Teşekkür ederim Semra Ablacım Muhtemelen perşembe günü Doktara gideceğim. bakalım neler olacak. İlaç alımını eskisi gibi yaptım. Şu anda fena sayılmaz.Bakalım :? 8)

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzun ve rahatsız edici bir teşhis sürescinden sonra GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Nöroloji ABD'na göre; SOL ALT EKSTREMİTENİN DİĞER DİĞER NÖROPATİLERİ ön tanısı sonucunda,SOL PERONEAL,TİBİAL VE SURAL SİNİRİN PARSİYEL AKSONAL LEZYONU teşhisi ile aynı hastanenin Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon kiliniğinde 40 gün süre zarfında AYAK VE AYAK BİLEĞİNDE NÖRALJİ VE NÖRİT İLE ALGONÖRODİSTROFİ teşhisleri konuldu.

Yazması ve söylemesi bir okadar zor olan bu hastalıkların tedavisi için,GATA Fizik tedavi ve rehabilitasyon kliniğine il geldiğim de tekli kanedyen kullanırken,sol ayağım ile bilek üzeri diz altı bölgesinde yoğun şişme,ödem ve ağrı vardı.Neredeyse günde damar yolundan sabah ve akşam yapılan Diocid haricinde farklı işlevri olduğu söylelen Nerontin,efeksor,laroksil,trental ve omeprol gibi ilaçlardan 16 adet alıyordum.Neredeyse ilaç komasına girmek ile birlikte ağrılarımda ve hastatalığın gerilemesinde hiç bir fayda sağlanamamıştı.

GATA Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Kliniğin de yapılan ilk kontrol ve muayene sonrasında yukarıda yazdığım ilaçların derhal kesilmesine ve yerlerine;İlk hafta ; LYRICA 75 KAP 2X1,DESYREL 50 1X1,XANAX 0.5 MG 1X1/2 VE LANSOPROL CAP 1X1 verilmesi kararlaştırıldı.Bu ilaçların yanısıra GATA Sualtı Hekimliğince, 5 saat X 10 Seans Hiperbarik Oksijen Tedavisi (HBOT) uygulanarak hücrelerin yenilenmesi ve tüm ayak'da gelişen ödem ve şişliğin gerilemesi sağlandı.14 seans güç ve dayanıklılık arttırıcı,eklem genliğinini ve esnekliğini geliştiren egzersiz ile Tens Simülasyon,HP ( Sıcak Paket ) uygulandı. İlk Hafta uygulanmaya başlanan LYRICA 75 KAP,ikinci hafta LYRICA 150 KAP olarak değiştirildi ve yükseltildi ve tüm egzersiz programın sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki katına çıkarıldı.

Özellikle İlk hafta Nöroloji Kiliniği tarafından istenen Hiperbarik Oksijen Tedavisi (HBOT) sonucunda belirgin bir rahatlama ile terleme artışı,ayakta renk değişikliği ve şişlik belirgin düzeyde azaldı yada yok oldu.

Ondördüncü gün sonun da kullandığım kanadyeni attım Akasayarkta olsa yürümeye başladım.Uygulanan ilaçlar ve Fizik tedaviler cevap verdi.

Ağrı sınırında egzersiz programına devam etmek ve verilen ilaçları alarak hastaneden taburcu oldum.Şu an Kendimi ldukça iyi hissediyor ve özellikle acısız bir hayata merhaba diyorum.

HER ŞEY BİR YANA; SON BİR YILDIR VE HASTANELERDE YATTIĞIM SÜRE İÇERSİN'DE MADDİ VE MANEVİ OLARAK BENİ DESTELEYEN,HER FIRSATTA TELEFON VE VESAİR SURET İLE BENİ ARAYARAK MUTLU EDEN,BENİ YANLIZ BIRAKMAYAN DEĞERLİ DOSLARIM,AĞBİLERİM,ABLALARIM VE ARKADAŞLARIM ( DR ALPER KAYA,SANEM UÇAR,BABÜR AKDAĞ,BÜLENT KÜÇÜKASLAN,BÜLENT YILMAZ,OYA TEKİN,GÜLÇİN ERDİŞ VE SEVGİLİ MÜSTAKBEL EŞİ GÖKHAN'A PEK GÜZEL ARKADAŞIM NAFİŞİME ) SONSUZ MÜTEŞEKKİR OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTİYORUM.HERŞEY DEN ÖNEMLİSİ HAYATA BAKIŞIMIZDA DOSTLUĞUN NE KADAR ÖNEMLİ BİR PAYA SAHİP OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA ANLADIM.

BU VE BUNA BENZER HASTALIKLARIN SEYRİNDE DOKTORLARIN TEŞHİS KOYMAKLARINDA ZORLUK YAŞAMALARINA RAĞMEN İLK ÖNCELİKLİ OLARAK HASTANIN RUH SAĞLIĞININ VE MORALİNİN YÜKSEK TUTULMASI GEREKLİLİĞİ KONUSUNDA HEM FİKİR OLDUKLARI GÖRÜLÜYOR.BENCE 'DE HER NE YAŞARSAK YAŞAYALIM ZORLUKLARI VE HASTALIKLARIN ÜSTESİNDEN GELMEK ADINA MORALİMİZİ DÜZGÜN TUTMALIYIZ.ÇOK ÇOK DAHA İYİ DURUMA GELEBİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNMELİYİZ.UMUDUMUZU VE BİLİNCİMİZİ HİÇ BİR ZAMAN KAYBETMEMELİYİZ.

ASLA VE ASLA MORALİMİZ VE KENDİMİZ İÇİN,SAĞLIMIZ İÇİN DIŞARIDAN YARDIM ALMALIYIZ.DOSTLARIMIZ BİZİM EN BÜYÜK MORAL KAYNAĞIMIZDIR.

Sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tedavinin cevap verdiğine çok çok çok sevindim Sevgili Cem,

Senin de belirttiğin gibi, bu tür hastalıklarda (aslında her tür rahatsızlıkta. Soğuk algınlığında bile.. :wink: ) MORAL ve bilinç çok önemli!

Bir de şu var: You Will Never Walk Alone (Bu sözleri sen çok iyi bilirsin de.. Link senin için değil.. Anlamını bilmeyip de merak edenlere.. )

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KESİNLİKLE BABÜR AĞBİM ASLA YANLIZ ÖLMEMEK LAZIM. :!:

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hay Allah iyiliğini versin.. Nereden çıkardın "ölüm"ü yav? :shock:
    Hani yukarıda teşekkür ettiğin arkadaşlar var ya.. (Biri de benim naçizane.. ops: ) Ya onlar da olmasaydı.. :roll:

Komşu komşunun külüne muhtaçttır, diye bir söz var.. İşte öyle bir şey..

Neyse.. Burayı da meseneye çevirmeyelim. OturanBoğa kovalar bizi.. :P

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cok gecmıs olsun sunburn ıyı olmana sevındım ınsallah tamamıyle atlattın hastalıgını

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12